Veríte na povery?

monika.t
11. jan 2008

Ahojte, chcela by som si kúpiť nejaké knižky ohľadne babatka a tehotenstva, ale bolo mi povedané, že to by sa nemalo, knižky by ti mal niekto buď kúpiť alebo požičať. Tak neviem, sme v 8.tt a strasne sa tesim, ze sa nam vobec podarilo otehotniet, a chcela by som vediet vsetko 🙂))

Monika

kotenko
15. jan 2008

Mne podla cinskeho horoskopu vyslo dievcatko, podla prstena nad dlanou tiez dievcatko a nakoniec sa nam aj dievcatko narodilo...

moni1412
15. jan 2008

mne to tiez sestra robila, väcsine ludi vyslo to co aj bolo a mne sa netrafila. Vyslo deivcatko a len jedno dietatko a cakame chlapceka.

katka73
19. jan 2008

no ja jsem na to zvědavá ten prstynek se kyve čím dal více a ty těhotenské sny do toho ale nemyslím na to,uvidíme co se z toho vyklube možna to bude až za par let a ne tedkom no uvidíme

sandrika
19. jan 2008

kotenko mne vychádza tiež dievčatko a v brušku je Lukáško 😅
Inak na povery neverím ja mám takmervšetkonakúpené v 11 tt a sme v poriadku

katka73
20. jan 2008

víte holky mě je to jedno jestli by to byl kluk nebo dívenka ale jenom nechapu proč mi to ten prsten ukazuje jestli opravdu budu mit někdy ještě ditko.nedovedu si to jinak vysvětlit.byla bych i rada kdybych měla mimi s přítelem,sice jsme byly tedkom měsíc od sebe kvůli blbosti ale pokoušíme se to slepit tak doufam že to bude dobré.mam sice tři děti to třetí jsem zjistila až sem byla ve 4měsící ms jsem měla normalně tak jsem tehdy ani nevěděla že ji čekam,tak jsem zvědava co bude teďkom jestli opravdu do budoucna budu mit ještě jedno 😒 😉

roxy
20. jan 2008

kocky ja viem ze mozno blbá otázka ale ako sa ro robí s tým prstenom? ja tiez moc nejsom na povery ale len zo srandy by som to vyskúšala...hm?

katka73
20. jan 2008

ahojky roxy.ja si davam svůj prstynek na vlas nebo na nit a pomalu si ho opřu o dlaň až je v klidu opatrně ho nadzvedavam z dlaně a on se začína buďto točit nebo houpat.mam 3děti a jak si davam prstynek na dlan tak mě to vychazí první se točí to je dcera podruhé mi kmyta to je syn a potřetí se točí to je ta nejmladší ale jak říkam teďkom mi to začalo kmytat tak nevim žebych měla mít čtvrté,no byla bych i rada.tak at ti to vyjde

kisska
20. jan 2008

Ahojte, neverim na povery, ale na ine veci. Aj ked priznam sa, ze najviac ma rozosmiala veta lyly na prvej srane. 😀 😀 😀 Prepac, ale principialne mi to pripada rovnake - ked uz veris, je jedno ci v Boha, Budhu, Alaha, dobre alebo zle energie, alebo na povery.
Neverim na babske reci o nekupovani kocikov, kniziek. Viac to beriem z toho pohladu, ze keby sa cokolvek stalo... tak zatial som vybavicku nakupovala po 3. mesiaci, aj s kocikom. Knizky som mala doma ako prve aj kupovane, aj pozicane, aj darovane. Teraz uz cim dalej, tak menej vladzem chodit po nakupoch a este menej to chcem nechat na draheho po porode 😉 Akurat drahy uz chcel malemu zalozit knizku, ale to som odmietla - cokolvek, kde by malo byt jeho meno (cakame chlapceka), tak pocka az po porode a omyly sa stavaju, aby Barborka nemala knizku na meno brata 😕 .
Ja verim v pozitivnu energiu a pozitivne ocakavania 😉 . Jasne, ze clovek musi byt opatrny a ked ta ukludni, ked budes mat na kociku cervenu maslu, tak ju tam maj. Ked nebudes v strese kvoli comukolvek, tak to je podla mna dolezitejsie, ako to "preventivne opatrenie". Verim na feng-shuej - pozitivne prudenie energie, hlavne, ked sa niekde citis dobre a nevies preco, ked mas z niecoho zly pocit, ale tiez nemas "rozumny" dovod. Verim, ze si vies sama ovplyvnit tieto veci, rovnako ako sa branit proti zlym 😀 Moj drahy mi hovori, ze som carodejnica, ale ja tomu hovorim siesty - zensky zmysel, lebo niektore veci VIEME len my zeny, len sa niekedy nepocuvame...

ivee
21. jan 2008

Ahoj, tak kdybych já věřila na pověry, tak si malou domů povezu asi zabalenou v hadru a kočárek ani nebudeme snad kupovat. Celé těhotenství poslouchám, že nakupuju ZBYTEČNĚ 😠 (což potěší, hlavně, když musíte na amnio Down 1:55 a další hnusy) že je zbytečný kupovat oblečeníčko (z radosti, že nám dobře dopadly testy a víme, že to bude vytoužená holčička, jsem sis dovolila začít kupovat výbavičku), že kočár NESMÍ být doma, protože jinak určitě mimino umře ... Takže výbavičku mám nakoupenou někdy mezi 6. a 7. měsícem (díky Bohu, protože teď bych na to neměla ani náladu a hlavně jsem v klidu, že nebudu muset nic urgentně kupovat první dny po porodu), kočárek máme doma, protože nestojím o to, aby ho okukovaly sousedky u rodičů a lezly do něj, postýlka taky stojí, jen ji pak povleču, až přijedeme z porodky, a teď už se jenom těšíme na naši berušku. Takže holky klídek, zbytečný stres neprospívá ani nám, ani těm našim sluníčkům, co si v sobě tak hýčkáme 🙂

e.k.t
22. jan 2008

ani já nevěřím na pověry, ale je pravda že jsem ještě nic nekoupila. Pár drobností bylo pod stromečkem. důvod rozhodně není pověra, ale mám slíbené nějaké věcičky od kamarádek, po sestřenici a od švagrové, tak uvidím co to bude. Navíc čekám výsledek po amnio, tak jednak budu vědět pohlaví a jednak že je mimi v pohodě. Výsledek bude 29. takže v únoru můžeme začít kupovat pomůcky a nákladnější věci, začneme postupně svážet a revidovat dary a potom ještě dokoupíme zbytek. Jedno je jisté, chceme si věcičky pořídit v klidu a pohodě.

mimakro
22. jan 2008

Neverím. Ale sila sugescie je obrovská. Keď človek myslí iba na krásne veci, tak bude krásne žiť. 🙂

loss
22. jan 2008

ja na povery tiez neverim jednoducho co sa ma stat stane sa
ja som si kupila knizku este som tehu ani nebola a vybavicku kupujem tiez
tiez sme 2X potratili a toto tehu verim ze dotiahneme do uspesneho konca
netreba mysliet na zle veci

katka73
22. jan 2008

mila loss držím ti palečky ať se ti to podaří a miminko ti da ještě více štěstí než maš doteďka.na zlé věci nemyslím i když někdy se mě do hlavy samy zapletou.a to malé nečekam aspoň doufam.i když mi muj prstynek říka něco jineho ale nevim nevim pa a drž te se ať ti vše dobře dopadne

katka73
25. jan 2008

teda holky nikdy jsem na nic nevěřila ale myslím si že s tym prstynkem že na tom něco bude.navlíkla jsem si ho na vlas a davala jsem různé otazky ať se to tykalo dětí nebo mych rodičů vše odpověděl dobře.ptala jsem se na své těhotenství a točil se že ano že jsem a ptala jsem se v kterém měsíci a točil se u třetího ptala jsem se na pohlaví a říkam různé věci a vše mi to bylo potvrzeno,tak nevím mam si koupit těhu test a vyzkoušet to jestli je to pravda,protože menzes mam normal ale to u té mladší dcerky jsem měla do 4měsíce je to opravdu zajimavé.vyzkoušela jste to některá kamaradka to zkoušela včera a vše ji taky vychazí.zatim se mějte pa 🙂

poleva
25. jan 2008

ja na prstene neverím

katka73
25. jan 2008

no je to zajimavé test mam negativní ale prstynek mi odpovída stale něco jineho ale jinak mi vše odpověděl po pravdě tak tomu nerozumim hodně holkam to vyšlo.ale mě jen ten test ale jinak vše ok necham se překvapit do budoucna ☹

digysa
25. jan 2008

Vobec neverim na povery- iba ak zo srandy.....

A kedze som krestan-katolik, tak je to proti mojej viere...dokonca ani na horoskopy neverim (predstava, ze ludia na celom svete su rozdeleni iba do 12 skupin mi pripada byt totalne smiesna a odveci.....) 🙂

marselina
26. jan 2008

takový pověry s knížkama jsem vůbec neslyšela,na co ale věřím já je mít kočárek doma před narozením miminka,já jsem si ho dala k mamčiné kamarádce která bydlí hned pnaproti nich,jedna moje kamarádka si nechala kočárek doma v chodbičce,měli černou kočku a ta na něm sem tam spávala kočárek byl v igelitu ale i tak.ptala jsem se jestli ji nevadí že má kočárek doma prý to být nemá,ona na pověry nevěřila a ejhle,jeden den se jí narodila holčička,její manžel jel od nich z porodnice domů a cestou se zabil,v ten rok se chudinka stala manželkou,maminkou a hned vdovou,je to hrozný

katka73
26. jan 2008

ahojky marselino i takové případy znam že bylo vše nakoupeno a pak jeden z rodiny umřel je to rana ale je to život.ja měla od začatku prvniho těho.uplně všechno a byla jsem rada že se mi pověry neviplnily,no někdy to byvá tak jak se to předpovídá a někdy zase ne.tak jak jsem psala když jsem se ptala prstanku na všechno možné vždy se točil podle pravdy ale tedkom mi naznačuje že jsem těhotna ve třetim měsíci a testy byly negativní tak je to všechno zajimavé ptala jsem se na svoji rodinu a na rodinu od přítele a všechno souhlasilo jenom to těho zatim ne necham se překvapit co s toho vyleze.ale jinak na co stale věřím je ta černa kočka ta mě vždy přinesla nějakou špatnou zpravu.to maš to same nikdy jsem nevěřila na duchy ale jak mi zemřel tatinek tak jsem šla s moji mamkou někam do obchodu a naproti nam šel tata byl mrtvej asi 2dny a mi obě jsme se na sebe podivali a zustali jsme s toho paf,protože jsme ho viděli obě,kdyby ho viděla jen jedna tak si člověk řekne no šibe ji ale obě to byl děsny zažitek připadalo mě to jako by to bylo poslední zbohem.myslím na to dodneska. ☹

digysa
26. jan 2008

marselina: a to vsetko sa jej stalo, lebo mala doma kocik pred porodom? 😀 😀 😀 😀 😀 Humorne fakt....
To v usa to teda maju zeny zakliate zivoty....pretoze tu je velka tradicia dostat celu vybavu aj kocik, aj postielku, aj oblecenie, aj hracky aj flase...a co ja viem co este PRED PORODOM. Robia velku oslavu na pocest noveho potomka tak v 7-8om mesiaci....

Ach jo.....tie vase traaaaaaaaaaaapne povery....

Ale ked tak premyslam, mozno mas pravdu.....ja som si kocik kupovala vo 4-tom mesiaci a asi tak za rok mi umrela rybka v akvariu... 😀

cat
26. jan 2008

digysa 😀 mas moje sympatie 😀

lesanaa
26. jan 2008

digysa ja neverim na povery akehokolvek druhu, ale baby shower (welcome party pre nenarodene dieta) je pre mna trochu pritiahnute za vlasy. Pred niekolkymi tyzdnami sme sa tiez jednej zucastnili, 1. februara ma termin...Jeden z byvalych priatelov bol gynekolog a ten vravel, ze bohuzial videl vela mrtvych babatiek pocas porodu...Osobne do mojho tretieho mesiaca nikto okrem manzela nebude vediet, ze som tehotna a poriadna oslava bude, az ked oslavenec bude na svete. Myslim si proste to, ze pocas tehotenstva sa moze kadeco stat (a stava sa), tak naco vo velkom nakupovat...Potom bude clovek oplakavat, ked uvidi tie vsetky vecicky? Samozrejme, ze neverim na to, ze tie veci nieco vyprovokuju, ale netreba predbiehat udalosti, zivot je kruty...

marselina
26. jan 2008

digysa:tady ale bohužel nejseme v USA,kupovat kočár ve 4měsíci??to je v celku brzo,co kdyby se ti do té doby líbil jiný???tahle diskuze je jestli někdo věří pověrám,nehodlám se tady s nikým hádat,jen jsem napsala co se tady stalo jedné mladé holce,nic víc nic mín.Myslím si že mít kočárek doma před porodem,není zrovna dobrý ale je to zase jenom můj názor.

katka73
26. jan 2008

ahojky dikysa že přejem upřímnou soustrast všem rybkam. ☹

blumka
26. jan 2008

tiez zijem v usa, tiez som mala baby shower..osobne som ju nevnimala ako nejaku huraa oslava ale skor ako pomoc pre mna. Dostala som kopu krasnych veci, na ktore sa chodim denne pozerat. Termin mam o tyzden, neviem si predstavit, ze by som nemala pre malu uz vsetko prichystane a tym padom nevidim rozdiel ci si vecicky kupim sama alebo ich dostanem na baby shower. Viem ze mojmu babu sa moze kedykolvek kadeco stat, este aj teraz..ale to sa moze stat aj mesiac po porode...a potom mi to tiez bude rovnako luto, ci nie? Tiez budem tie veciciky oplakavat. Ja len ze sa teraz tesim a ked sa nic zle nestane budem sa tesit znova...beriem to z tej druhej strany.

myschka
26. jan 2008

stát se může cokoliv ale já měla kočár snad od půlky těhotenství v ložnici 😅 oblečky jsem měla snad ještě dřív než jsem otěhotněla pač nám to trvalo skoro rok než se to povedlo a během té doby jsem občas neodolala. Malá se narodila zdravá bez problémů. Já na pověry moc nevěřím i když některé jakoby dodržuji ale spíš, že se to tak dělalo doma než, že bych o tom přemýšlela.

katka73
1. feb 2008

ja jsem měla kočarek doma od začatku těhu a vše bylo ok teď si stale hraji z prstynkem a stale se vyptavam na nějaké otazky,zatim mi všechno vychazí podle prstynku tak uvidím co bude dal když mi řika ohledně těhotenství tak se necham překvapit jestli to není jenom nějaká zprava do budoucna,uvidím co se bude dít ale nacokoliv se ho zeptam ať je to z přítomností či minulosti vše je po pravdě tak nevím mam věřit nebo nevěřit zažili jste někdo něco takového? 😎

maca28
1. feb 2008

aj ja mam kocik u rodicov....................lebo ho nemam kam dat 😀

sasenkah
1. feb 2008

Ja tiez na povery neverim, je to kravina.
Ale svokra mi tym pravidelne pri kazdej navsteve dviha adrenalin 😝

sasenkah
1. feb 2008

Katka 73 - sorry, ale to je sila autosugescie. Doporucujem ti skor stranky typu bosorka, magia a pod. kde najdes viec podobne zameranych osob /nic v zlom/.
Myslim, ze kazda rozumna zena, ktora sa o seba stara, sleduje svoje telo, pravidelne navstevuje lekara a vzdelava sa/doplna si informacie nemoze verit tomu, ze nejaky predmet doma /kocar, postieka/ privodi zdravotne problemy alebo nadajboze smrt !!! To je bullshit !!! Rovnako ako to, ze kusok kovu - prsten - zodpovie tvoje zivotne otazky...