Veríte na povery?

monika.t
11. jan 2008

Ahojte, chcela by som si kúpiť nejaké knižky ohľadne babatka a tehotenstva, ale bolo mi povedané, že to by sa nemalo, knižky by ti mal niekto buď kúpiť alebo požičať. Tak neviem, sme v 8.tt a strasne sa tesim, ze sa nam vobec podarilo otehotniet, a chcela by som vediet vsetko 🙂))

Monika

k.ate
22. mar 2009

Já na pověry nevěřím, ale pořád si říkám, že "co kdyby" to nevyšlo... Bylo by pro mě neuvěřitelně těžký to všechno balit a schovávat, navíc teď ani nemáme na věcičky na prcka místo, takže mámě to, co jsme kdysi dostali od sousedky u mamky, starší věci u manžovejch rodičů a od švagra jsme dostali čepičku, ale koupenýho zatím není nic, i když bych kolikrát chtěla už něco koupit... Jestli to bude kluk nebo holčička si říct nenecháme, takže oblečení do barvy bude muset manža koupit na cestu z porodnice, až bude prcek na světě... 🙂 Ale kočárek chceme kupovat dřív, jen je teď ještě zase problém s místem... 🙂

broucina
23. mar 2009

Na pověry nevěřím, spíš jsem chtěla počkat, až bude za náma první trimestr a až za náma budou taková ta první vyšetření, abysme věděli, že je mimčo v pořádku (i když on člověk nikdy neví, co se může stát), protože by to pak asi s těma věcičkama kolem bylo mnohem těžší...nakupovali zatím hlavně moji rodiče, kteří z té zprávy byli nadšení...my začali postupně tak nějak kolem 20tt...ovšem, nejlepší byla tchýně, která nejprve začala s tím, že kočárek nesmí být do porodu doma...pak že na tyhle pověry nevěří...no a nedávno nám řekla, že nám kočárek zaplatí, ovšem s tím, že bude do porodu u nich doma. 😀 😀 😀

kvetinecka
10. sep 2009

Holky, slyšel jste někdo, že nesmí být do porodu postýlka doma, trochu mě tím straší tchýně, nikdy jsem to neslyšela, o kočárku ano, ale o postýlce.... 😕 🤐 😉

nikush4
10. sep 2009

kvetinecka ano .. sice ja som skor pocula..ze postielku kupit mozes ale nesmies ju poskladat kym sa male nenarodi 🙂

alexandrah
10. sep 2009

clovece, moni, vykasli sa na to!!! ja na povery vobec neverim!!! ani ich nejak nesledujem ... no to su vsetko hovadiny, fakt verite, ze ked date kocik doma, tak sa babatku nieco stane???

vefi89
10. sep 2009

Ja si myslim, ze povery funguju na zaklae sugescie

jasminet
10. sep 2009

ja teda na taketo povery neverim - vybavicku som zacala kupovat po 3 mesiaci, postielku sme rozlozili asi 2 tyzdne pred terminom a kocik nam zhodou okolnosti priniesli den pred mojim nastupom do nemocnice.
u nas bol moj otec ten, kto vravel, ze kocik sa kupuje az po porode, ale v dnesnej dobe by som na neho cakala 3 mesiace 😀
jedine, co mi obcas napadne ked vidim tie fotoalbumy tu na nete s pripravenou vybavou a izbou a hrackami je, ze ako sa asi musi citit zena, ktora nedajboze o dieta pri porode pride... potom vidi vsetky tie veci prichystane...

pett7
10. sep 2009

Na pověry nevěřím.. Moje první těhu nedopadlo dobře a to jsem neměla nic nakoupené, ted jsem začala nakupovat kolem 20 týdne, až když jsem měla hotové vyšetření před tím jsem měla strach. Postýlku už máme poskládanou (ještě že jsme ji zkusili složit, chybělo tam pár věcí a řešit to po porodu tak mimčo asi nemá v čem spát 🙂 ) , chystat ji budem ale až po porodu, kočárek doma mít nebudem- přítel nechce. Já osobně si myslím, že když se má něco pokazit tak se to pokazí bez ohledu na to jestli mám doma připravené věci nebo ne...

kvetinecka
10. sep 2009

Já osobně na pověry také nevěřím... spíš mě to zajímalo z pohledu, co to zase tchýně vymýšlí 😀 😅

alexandrah
10. sep 2009

no tchyyne - to je tema sama o sebe, tu netreba pocuvat. ja mam nastastie taku pokrokovu mamu aj svokru. a keby aj nie, aj tak si urobim po svojom. 🙂

misss
11. sep 2009

Ahojte, ja tiez na tieto povery neverim...kočík máme doma už vyše mesiaca a postielku aj dlhšie..vybavičku mam komplet celú nakupenu..neviem si ani predstavit, ze by som odisla do porodnice a nemala nic pripravene..

emily3
11. sep 2009

nie neverim na povery..

hasleerka
11. sep 2009

no ja v niektorých prípadoch verím ... napr. kočík sme pri prvej dcére bol kúpený ale mali sme ho u rodičov ... aj výbavičku sme mali nakúpenú ... presne ako misss píše, nemohla by som ísť do nemocnice nepripravená

ale napr. vraj do prvého zúbka by sa nemalo ísť na cintorín a to som radšej dodržala

doublemamca
12. sep 2009

ja na povery tiez neverim...niekomu sa stane a niekomu nie..a komu sa stane a nahodou ma uz nakupene, pripise to povere 😖 proste zhoda nahod..
ja osobne cakam dvojcata a uz mam vsetko nakupene pre obe...len kociar nemam...nie preto,ze by som nechcela pred,ale este mi ho nedodali 😀

andryy
22. apr 2010

Tiez neverim na povery. Ale dneska mi mala vyrazila z ruky caj a obarila ma na prsia, tak dufam, len ze to nebude mat nejaky nasledok. Ako ste niektora pisala , ze ked sa tehotna udrie, tak dietatko moze mat fliacik.

nibiru
23. apr 2010

povery su totalna blbost skor je to otom ze si clovek nieco vsugeruje a ak sa ma nieco stat tak sa stane a povera je uz len vinnik vzdy je nieco lepsie hodit na niakeho vinnika ja mam doma postielku a kocik uz od 5mesiaca doba je tazka a kupili sme ich za super cenu a krasne zachovale verim ze po porode by sme ich uz za taku cenu nezohnali a podla povier by sa tiez nic nemalo moja mama pri poslednom bratovi mala vsetky veci odlozene po starsom uz od 2mesiaca a tiez by vraj doma nemala mat kocik a postielku a mala nic sa nestalo mna ide porazit ked niektory ludia pre poveri ziju poznam moju susedu tak ta je taka poverciva ze dovi ta sa prezehnava lked vidi nasho kocura 😀 je cierny 😀

lujza123
23. apr 2010

Ja sa snazim nebyt poverciva, ziadne prezehnavania nad mackami a pod. ale veci a kocar som si zadovazila az tak okolo 8 - 9 mesiaca, postielku priatel rozlozil az ked som bola v porodnici. Neviem, mala som bezproblemove tehu ale aj tak som sa stale bala co ako dopadne, ci sa hybe, nehybe.....a aj ked som mala vseliake nakupovacie chute uz v 3 mesiaci tak som sa krotila, nejako ma desila predstava ze ak vsetko nedopadne ako ma, asi potom neprezijem pohlad na tie vecicky.
Ani kocar som nemala doma pred porodom... 🙂 ....nemala by som ho totizto kde uskladnit

katecameron
27. aug 2010

kazda z nas ma nejake skusenosti s poverami a niektore su fakt zahadou poznate nejake nezvycajne .Ja par takych poznam a podla mna niesu velmi zname preto ich tu chcem napisat.Bola by som rada keby ste mi napisali ci sa u vas naplnili budem skumat percento naplnenia
Prva povera Viete ako zistite pohlavie babatka pri 1navsteve gynekologa? Dievcata sa vyvijaju na pravej strane maternice chlapci zas na Lavej.Takze staci sa opytat doktora na ktorej strane sa vyvija babatko.Pravdivost tejto povery je pri mojom doterajsom skumani 90percent
Druha povera mate uz doma dieta a chcete vediet ci bude mat braceka alebo sestricku?tak pozorne pocuvajte svojho prvorodeneho hovori sa ze o pohlavi druhorodeneho rozhodne to prvorodene.priblizne vo veku 6mesiacov niekedy skor alebo neskor deti zacinaju hovorit slabiky ked dieta povie ako prve MA-MA znamena to ze bude mat sestricku.Ak povie TA-TA bude mat braceka.ale treba pozorne nacuvat lebo niekedy hovori aj to aj to plati to co opakuje castejsie uspesnost u mna a znamych 100percent az poznate nejake zaujimave povery napiste aj ine

katecameron
28. aug 2010

este ma napadlo neviete ako je to s tym splnom ze vraj dievcata sa plodia pred alebo po splne?vie to niekto?

flamenga
28. aug 2010

@hasleerka a ako keď už má zub tak čo? 😅

katecameron
29. aug 2010

tak uz asi moze chodit ked ma zub ale toto som fakt nepocula ked som bola tehotna tak zomrel muzovi starky a zakazali mi ist na pohreb ze tehotne nemaju chodit na pohreby ale neviem preco

kingstonka
29. aug 2010

@katecameron rozmyslam nad tou pravou alebo lavou stranou maternice....pamatam si na ktorej strane obrazovky bola mala fazulka... mam to ale brat ze obraz je zrkadlovy? 🙂

katecameron
29. aug 2010

@kingstonka s tym sono netusim ci je to zrkadlovy pohlad ci co ja si uz nepamatam kde boli moji na sone ale viem ze kde pocuvali srdiecko pri 2synovi to bolo jasne nalavo a vtedy som muzovy vravela ze babo je nalavo ako bol starsi syn 😉

katecameron
1. sep 2010

prave som vyzvedala od jednej kamosky a zas sa to potvrdilo 🙂

pett7
1. sep 2010

tak malý začal ha-ha a ba-ba to 🙂 tak nevím jestli bude další bratříček nebo sestřička..

katecameron
1. sep 2010

@pett7 tak este pockaj on o chvilu zacne aj ine slabiky aj moja najskor vravela baba az potom zacala TATA mozno sa maly este nerozhodol uvazuje ci chce sestricku alebo braceka ked si to premzsli tak povie urcite 😉

pett7
1. sep 2010

dívala jsem se na fotku z utz sice 9tt a je víc v levo a je to kluk 🙂

emilyz
2. sep 2010

Tie povery su otrasna vec podla mna.
Tak napr. s tym kociarom, ze nesmie byt doma ulozeny a pod. A kde ma byt, ked je clovek sam a nema ziadnych pribuznych okolo seba? Snad ho nepostavim na ulicu? tak jasne, ze ho dame do kocikarne... Niekedy sa to hrozne pritahuje za vlasy na ukor ucelu alebo ludi. Ved predsa sa teraz nezblaznim, lebo som dostala kociar skor, ako v 9. mesiaci. Tak sa tesim, ze ho mam, nie?
A s tymi nakupmi - podla mna je to tak, ze este mozu nastat komplikacie, preto netreba predbiehat, ale zas ak nedajboze nastanu, tak to nie je kvoli tomu, ze mam veci nakupene doma...

katecameron
10. sep 2010

ze vraj v nedelu sa rodia stastne deti ,v sobotu zas pracovite a co ostatne dni? neviete

dominka11
10. sep 2010

jej, moj maly je v nedelu 🙂 dúfam, že bude v živote štastny 🙂