Veríte na povery?

monika.t
11. jan 2008

Ahojte, chcela by som si kúpiť nejaké knižky ohľadne babatka a tehotenstva, ale bolo mi povedané, že to by sa nemalo, knižky by ti mal niekto buď kúpiť alebo požičať. Tak neviem, sme v 8.tt a strasne sa tesim, ze sa nam vobec podarilo otehotniet, a chcela by som vediet vsetko 🙂))

Monika

poletucha
11. jan 2008

tak na takový pověry bych fakt nikdy nevěřila 😅

yonanevi
11. jan 2008

monika nech ti cih kupi niekto z rodiny a hotovo, ale taku poveru som ja nikdy nepocula, jedine ze sa nema kupovat vybavicka dopredu 😉

sakura77
11. jan 2008

no v 21.storoci by inteligenta baba,a to urcite si,by hadam na nieco take neverila!ja som tiez mala kopu knih,aj kociar pred narodenim,aj vybavicku,dokonca aj manzel ma videl pred svatbou v satach a sme tu,vsetci zdravi a zivy 🙂
a taktiez o "skapani z oci",kvoli comu sa nosia tie cervene maslicky a podobne,ja na to neverim,maslicky nenosime na kociku a maly "skapaty" tiez nebol.no ale kazdeho vec,uz som vselijake"hlody" pocula.
"

jastericka
11. jan 2008

ani ja tomu neverím, čo sa má stať, to sa stane. Keď sa vydávala moja sestra a prezliekala sa do popolnočných šiat, neodolala som a obliekla som si jej svadobné. Videla ma jej svokra, ktorá zalomila rukami, panebože, to sa nemá, no, ty sa už nikdy nevydáš.
No a teraz som už vyše roka šťastne vydatá a tehotná 😀
Výbavičku by som nekupovala prvé tri mesiace, kým sa tehu trochu neustáli, ale potom, prečo nie...
Neverím na povery.... 😠

petraluk
11. jan 2008

Moni to jsem v životě neslyšela. 😕 Na pověry nevěřim, na druhou stranu si řikam co kdyby na tom něco bylo. Anapř. kočárek jsme raději nechali u tchána. Ale výbavičku jsem nakupovala skoro hned jak jsem se to dověděla, že jsem těhu 😀

teri3
11. jan 2008

povery sú povery, ale byť skapatá z očí, tak to nevieš o čom hovoríš, sakura77. Mne sa to totiž občas stáva a bolo to aj nedávno, asi 2 mesiace dozadu, tesne po svadbe, aj tuším od koho to bolo - to mi bolo zle, na vracanie 😝

marse
12. jan 2008

tak taku poveru som nepocula 😀 podla mna je to blbost, ale pre pokoj duse nech ti ju kupi muz 😵

weroni
12. jan 2008

baby ja tiez na povery neverim a neviem si predstavit kedy by sme ponakupovali pre dietatko veci ked nie pocas tehu... co budem potom s babätkom behat po obchodoch a vyberat? my sme zacali kupovat teraz v povianocnych vypredajoch a strasne ma to bavi - nakupovat tie detske vecicky 🙂
a co sa tych knih tyka, ja uz vyse roka odoberam odborne casopisy o detoch a mam velku knihu o matke a dietati od maminy mojej - spred piatich rokov ked sa narodila moja najmladsia sestricka 🙂
no a samozrejme - internet 🙂

svetluska.l
13. jan 2008

Tak ja takovou poveru taky nikdy neslysela🙂Vybavicku jsem zacala nakupovat hned po prvnim trimestru...pak bych na to najednou asi stejne nemela 🙂 Ja se drzim jedine povery a to,ze kocarek by nemel byt u nas doma pred porodem,takze skonci u nasich,ale jinak uz mam skoro vse doma🙂Svagrova mela doma i kocarek a ma naadhernou holcicku,tak se neboj🙂

lyly
13. jan 2008

ja na povery vobec neverim. a ked niekto nakukne do kocika az zhiknu, ze kde mame cervenu maslicku
. aj kocik som mala doma.
a ten kto je veriaci by na povery nemal verit, lebo je to hriech 😒

teri3 a nebolo ti zle od jedla? to ked je cloveku zle na vracanie je vzdy skapaty z oci?
minule som si citala nejake diskusie na mama a ja a dost som z toho bola v soku, niekt. baby normalne robia ritualy z lyzickami a vodou, ked pridu z prechadzky, no pripadalo mi to ako bosoracke carymary

kaluha
13. jan 2008

Ahojte mamulky,
neviem či je to priamo povera ale hovrí sa že ked sa tehotná žena udrie aj bábetko môže mat fliačik alebo aj ked si žena vytláča vyrážky ale však vela tehotných chodí aj na kozmetiku a tam tiež čistia póry. ja som sa šmykla na schodoch a riadne som sa udrela teraz nemám čisté svedomie ale dúfam že na tej fáme nič nieje.nemáte s tým skúsenosti?

ajuskamimi
13. jan 2008

tak ja som sice veriaca, ale uz od mala akosi verim na povery, nie samozrejme na vsetky, ale napr. hlupa cierna macka mi proste vzdy smolu prinesie 😀 uz som sa snazila tolko krat na nu neverit, no nejak vzdy, ked mi prebehne cez cestu, tak mam v ten den trable. Ale mozno je to aj tym, ze to uz mam v tej svojej hlupej hlavke tak vsugerovane, ze to zle v ten den si sama myslienkami privodim.

Ono, co sa tyka tej kupy kniziek, to je podla mna blbost. Neviem, nikdy som o takej povere nepocula. Co sa tyka vybavicky, o tej som pocula a tej som sa drzala, ale nie z dovodu samotnej povery, ale jednoducho, bala som sa, ze ked si predom zariadim izbu pre maleho, nakupim mnozstvo veci a nieco sa stane, bude mi tazko pri srdci sa na tie veci pozerat. Ale vraj by sa nemalo do konca 6 mesiaca tt nic kupovat, potom uz pomaly ano. Aj ja, hoci som poverciva /aj ked sa snazim nebyt povercivou/, som kupila pred porodom par veci a aj kocik, lebo sa mi vyskytla vyborna akcia za dobru cenu. Postielku a ostatne mi pripravil manzel az po porode, ked bolo vsetko ok 😀

No a moja povercivost dopadla asi tak, ze maly sa mi narodil 13teho juna /tu 13tku nemusim, termin som mala 8meho, ale bol velky a tak prisla na rad sekcia 13teho/. Jooooooooooooj viete ako mi bolo? Uz davno predtym som mala zistene, ze ak porodim 13teho, prve narodeniny prcka v roku 2008 by boli v PIATOK 13TEHO. Ale nedalo sa tomu cislu vyhnut a po porode verim v to, ze je to to najkrajsie cislo pre mojho synceka. Je zdravy a krasny a ja som stastna, ze ho mam 😉

maca793
13. jan 2008

povery? a to je čo? ja vôbec neverím a ani som neverila na ne
vôbec som sa nedržala toho, že až po narodení dieťatka treba kúpiť kočík, oblečenie...
keby som sa toho držala, tak by z nemocnice išlo holé
😨

miruskaaa
13. jan 2008

svetluska i ja jsem slysela ze kocarek nema byt doma do porodu..sem v 6tt a zatim sem si nic nekupovala jen mi hodne kamaradek hodne veci nabizi jenze to nemam zatim kam dat aji ja si pak necham kocarek u nasich do porodu ale to je vse 😉

martina21
13. jan 2008

ahoj, ja tiez na povery vobec neverim, uz mam doma aj kociarik, aj postielku uz manzel postavil k nam do spálne...vybavicku som podostavala pod stromcek od maminy a od kamaratky som podostavala uz ponosene vecicky tak to mam uz skoro vsetko pripravene az na nejake drobnosti..uz sa tesime na drobceka..ozaj to s tymi maslickami tiez neverim ale asi si nieco cervene predsa len zozeniem lebo ja osobne ked pridem medzi ludi ktory ma dlho nevideli napr. do prace tak ma potom boli cely den hlava az sa mi rozmazava videnie,fakt a stalo sa mi to uz vela krat 😕

bihan
13. jan 2008

Na povery neverím... knižky som nakúpila od momentu, ako sme mali //, oblečenie tak isto, kočík mám doma od štvrtého či piateho mesiaca a všetk prebehlo v úplnom poriadku.. Na kočíku nemám žiadnu červenú mašličku a vôbec, všetky tieto poveru sú mi úplne na smiech 😝

anjelinka
13. jan 2008

Ja na niektore verim, na niektore nie. Este nie som ani tehu, ale mam doma kopec knih o tehotenstve a babatkach, niektore mi kupila sestra, niektore manzel a jednu som dostala este od mamky, je to stara kniha, este ked sme my so segrou mali len prist na svet, tak ju mama citala...a sme tu, obe...a dokonca mam aj kopec detskych veciciek, novych, to tiez segra nakupila, ze...raz sa to zijde, asi tak.. 😉

katka73
13. jan 2008

Ahojky holky,no nikdy jsem moc na pověry nevěřila,ale par se mi jich už splnilo.teď stale přemýšlím proč mi pstynek když si ho dam na vlas nebo nit ukazuje že budu mit 4děti mam tři 15,12,7let ale z ničeho nic mi prstynek ukazuje pravě 4dítě a to kluka,nechapu to co s tym zamyšlí.před vanoci jsem se rozešla s přítelem.no nechapu to v noci se mi zdají sny o miminkach a těhotenství a nebo same takové blbosti.co se tyka kočarku tak u té nejstarší jsem koupila kočarek když jsem byla asi ve 4-5měsíci a to jsem měla doma už uplně všecko vybavičku,kočarek,pleny no prostě všechno a dcera ta je ok no až moc. 🙂

kristi
13. jan 2008

neverim

nika251
13. jan 2008

Hm- ono je to tak, clovek mozno neveri ale ked sa jedna o blizkeho cloveka tak mnoho ludi urobi vsetko co povera ,,radi,, aby predisiel napriklad nestastiu, ze?

krista
13. jan 2008

Ahojky monika.t knížku o těhotenství si určitě kup, to ti nic neudělá, já si takovou koupila už před těhu, bylo tam i o plánování rodičovství a mě prostě tahle tématika zajímala 😉

Jinak jsem nic nekupovala před těhu - oblečky apod., ne z pověry, ale protože jsem si říkala, kdyby nám miminko nešlo že bych se s tím doma zbláznila a kočárek nechci mít doma, toť vše 🙂

vikvik
13. jan 2008

neverim a proto uz mame doma kocarek. a jestli se neco stane, tak to rozhodne nebude tim ;)
taky uz mam vesmes celou vybavu, protoze pristi ctyri tydny nebudu doma a nechtela jsem to nechavat na posledni chvili...
je 21.stoleti!!! 🙂

henrid
13. jan 2008

ahojte
ani ja neverim na povery, zato moja mamina a babka ano. zakazali mi kupovat vecicky, ze to potom ked sa narodi, tak oni kupia. ale ja som si aj tak uz nieco kupila, a mame doma uz aj kocik. ono: co sa ma stat sa stane...
vela stastia a kaydej mamine prajem zdravucke krasnucke babetko

papa

montinka
13. jan 2008

ahojte ani ja moc na poveri neverim ale myslim a mam to aj overene ze prve tri mesiace by som vybavicku nekupovala pretoze viem ze vtedy sa este stane hocico a potom by mi iba odlozene vecicky ublizovali.Ale myslim ze v piatom mesiaci zacnem s nakopom uz aj ja.🙂 a uz sa celkom tesim. no s tou knizkou tomu asi zacnem verit. raz som si ju kupila sama a nedopadlo to dobre no teraz som ju dostala od mamy pod stromcek a vsetko je zatial v poriadku. no nemyslim ze to bolo preto ze to je povera. mozno to osud tak nachystal a stalo sa co sa malo stat.

caira
13. jan 2008

tak ja sice na povery neverim, ale je fakt, ze od vcera mame doma kocarek a hned me napadlo, ze doufam, ze to neprinese smulu. Bohuzel v anglii takove ty povery, ze by kocar doma nemel byt neznaji, takze tchanovci by si tukali na hlavu, proc bych chtela kocarek skladovat u nich, kdyz oni toho "zbytecneho" prostoru taky moc nemaji..takze je Quinny uz u nas v loznici 😅

petrolejka
13. jan 2008

Na pověry nevěřím, možná, že se splní tomu, kdo je bere vážně a sám si to vsugeruje, ale jinak je to blbost. Já si knížky o mimču kupovala sama, kočárek mám doma v ložnici už měsíc a jsem úplně klidná. A abych kvůli pověrám nechala nakupování výbavičky na dobu poporodní, kdy budu mít úplně jiné starosti, to dost dobře nechápu.
Spíš je praktické začít nějaké věci kupovat až po půlce těhu, kdy už je velká pravděpodobnost, že je vše OK a mičmu se daří. Já v prvním trimestru kupovala fakt akorát knížky, abych byla v obraze, oblečení a tak až někdy po 20tt, taky v souvislosti s tím, že jsem věděla pohlaví miminka.

caira
13. jan 2008

je fakt, ze ja v prnim trimestru nekoupila vubec ale vubec nic, az cca kolem 20tt po utz jsem zacala nakupovat a nejvic jsme zacali az posledni cca mesic, napriklad vcera jsme zvladli vetsinu velkych veci jako postylka, moses, kocarek, vanicka atd atd atd :-} Jak rika Petrolejka..my cekali i kvuli pohlavi miminka 😉

beruskaveruska
13. jan 2008

Ahojky já na ty pověry také nevěřím a v 36tt jsme již měli doma vše připravené a kočárek dole v sušárně. No a v 37tt nám malej umřel, ale ne protože jsme měli výbavičku, ale protože mu u mě v bříšku chyběl kyslík a udusil se.Takže na pověry nedejte. Já na ně taky nedám ikdyž máme tuhle strašnou zkušenost. ☹

martina21
15. jan 2008

ahoj beruskaveruska, tak to mi je hrozne luto, a este ked si predstavim ze sa to aj mne moze stat...viem ze je to tazke ale prosim ta napisala by si mi blizsie preco sa to stalo?co ti povedali doktory, dostala som strach

jastericka
15. jan 2008

ohľadom toho prsteňa a výpočtu počtu detí a pohlavia: Mne podľa prsteňa na retiazke vyšlo, že budem mať prvého chlapca a čakáme dievčatko 🙂