Veríte na povery?

monika.t
11. jan 2008

Ahojte, chcela by som si kúpiť nejaké knižky ohľadne babatka a tehotenstva, ale bolo mi povedané, že to by sa nemalo, knižky by ti mal niekto buď kúpiť alebo požičať. Tak neviem, sme v 8.tt a strasne sa tesim, ze sa nam vobec podarilo otehotniet, a chcela by som vediet vsetko 🙂))

Monika

krasnulka
10. sep 2010

@emilyz poveram neverim...ja som mala pri prvom kocik v polovice 9.mesiaca ale problemove tehotenstvo uz od tretieho mesiaca. Dcere som kupovala uz od zaciatku veci aj s kocikom a postielkou a mala som bezproblemove tehotenstvo. A tak dlho som verila, ze piatok 13-teho je nestastny den, dokial sa mi syn nenarodil v piatok 13-teho a od tej doby je to moj najstastnejsi den🙂

katecameron
13. sep 2010

ja som kocik kupovala az ked sme sa vratili s porodnice nie preto zeby som verila v poveru co sa kocika tyka ale preto ze som chcela kocar kupovat v 9mesiaci lenze od28tt som az do porodu lezala v nemocnici takze nemohla som odist a kupit kociarik tak preto az po porode inak by som ho kupila pred 🙂

alexandrah
18. sep 2010

NIE!!! neni som v stredoveku ...

storm07
18. sep 2010

Nehledě na to, že u druhého děťátka už máte všechno doma... 😉 Pochybuji, že odvezete kočár postýlky a jiné věcii pryč a zase je přivezete po narození malého 🙂

alexandrah
19. sep 2010

ako vravis!!! ja som ani tie povery nepoznala, keby mi mamka nepovedala 😎 😎 len som nad nimi mavla rukou ... keby to od toho zaviselo, jak by nam bolo dobre, vsetci by vsetko pekine dodrziavali, a vsetci by sme boli zdravi, a podobne ...hm, ale ked tomu niekto tak sialene veri, tak psychika sa na to nastavi ... takze treba pouzivat rozum, ked ho uz mame ...

lumimi
8. máj 2011

poznáte nejaké povery podla ktorých sa dá určit či bude chlapček či dievčatko? Viete mi podla vašich skúseností napísat či platia tieto dve ktoré som počula.
Vraj pri dievčatku je v tehotenstve chut na slané a pri chlapcovi na sladké,
a že pri chlapcoch nebýva zle a pri dievčatách áno. Dakujem

sussanah
8. máj 2011

@lumimi no to sladke a slane, za sebe muzu rict, ze je to spis podle stadia tehotenstvi. Ze zacatku jedu ve slanem a tucnem, pozdeji presedlavam na sladke.
No a nevolnosti. U prvniho kluka mi bylo spatne od zaludku, ale zvracela jsem jen parkrat. Tentokrat jsem se prvnim trimestrem poctive prozvracela a zase cekame kluka. A teda dle UTZ to bylo naprosto jasne, ze to bude kluk 😉

lumimi
9. máj 2011

@sussanah dakujem za reakciu, mne sa to pri prvom ukazalo celkom trefné tak teraz neviem či sú tie chute predzvestou dievčatka, alebo proste len chute, ale tak strasne by som chcela babu, do 20 týždna daleko tak som chcela vediet či sa to neda zistit skor podla nejakých "spolahlivých" povedačiek. uvažovala som aj o tom teste pohlavia ale je mi luto dat za to tolko penazí.

sussanah
9. máj 2011

@lumimi pohlavi se da urcit i driv nez v 20tt, na 70% mi to rekli ve 12tt, od 16tt uz je to dobre rozpoznatelne a v tom 20tt je to uz temer jistota, pokud se pouziva kvalitni utz. Ja teda nemusela mit ani lekarske vzdelani, abych na tom utz videla, ze to ten kluk bude 🙂
Jo a neupinej se tolik na holcicku. Nejdulezitejsi je, aby to bylo zdrave a v poradku. Abys potom nebyla "zklamana" ze je to kluk, protoze ten kluk si to sam nevybral, je to proste dalsi tve dite 😉

lumimi
9. máj 2011

@sussanah však mne je to viac menej jedno, ale toto mimi bolo také nečakané tak by mohlo aspon v tomto potešit, určite sa z chlapčeka budeme tešiť tiež, ale z dievčatka možno trošku viac 🙂 zajtra idem na ultrazvuk tak skusim dr. ukecat nech poskúma ci tam neuvidí nejaký náznak, má nový a lepší ultrazvuk, tak snad bude mat malo pacientov a vela času 🙂 u prvého som strasne chcela dievča, až do porodu som dufala ze sa na ultrazvuku sekli, ale ked mi malého potom priniesli na izbu, tak za dievčatkom mi vobec nebolo luto. vsak je nás 🙂

sussanah
9. máj 2011

@lumimi ja jsem teda o pohlavi druheho uvazovala asi tak do 9tt, kdy jsem zacala krvacet a ficeli jsem na pohotovost. A to jsem si uvedomila, jak je mi vlastne uplne srdecne jedno, co bude mit mimco mezi nohama, ale hlavne at se nam narodi zdrave a v poradku, o nic jineho nejde 😉

lenka2507
19. sep 2011

Ahojte, chcela by som sa spýtať či ste sa stretli aj s takou poverou, že keď sa tehotná žena niečoho žľakne a chytí sa rukami za tvár, tak potom bábätko bude mať červený fliačik tak, kde ste sa chytili. Lebo včera sme šli autom a vletel nam do cesty pes a ja som sa tak zľakla, že som sa chytila rukami za tvár a od vtedy nemám pokoj. Mám strach a hrozne sa bojím ☹ Nemáte s tým niekto skúsenosti. Napíšte prosím... ďakujem

amulienka
21. sep 2011

ja som ako dieta velmi naplasila mamu ked cakala mojho surodenca a veru na chrbate vzadu ma taky fialovy flak najskor bol v tvare afriky, ale casom po rokoch sa uplne zmensil a este dodam, ze to je za to, ze aj moj otec ma taky flak vzadu tak mozno preto tato povera ucinkovala :D