Veríte na povery?

monika.t
11. jan 2008

Ahojte, chcela by som si kúpiť nejaké knižky ohľadne babatka a tehotenstva, ale bolo mi povedané, že to by sa nemalo, knižky by ti mal niekto buď kúpiť alebo požičať. Tak neviem, sme v 8.tt a strasne sa tesim, ze sa nam vobec podarilo otehotniet, a chcela by som vediet vsetko 🙂))

Monika

maartinkaa
5. okt 2008

Katuska ja tiez na povery neverim, ale urcite je nieco medzi nebom a zemou a tomu verim-co sa ma stat, stane sa. Vzdy sa nieco stane a potom to zhodou okolnosti pripisujeme k nejakej veci. Ale potom sa mi narodili dvaja krasny chlapci s odstupom dvoch rokov a teraz tuzim po dievcatku a neviem ako k nemu prist 😀 aby to nebol znovu chlap!

pensadorcallisto
5. okt 2008

Maartinkaa, aj mne je luto, co sa ti stalo.... Ja ani o takych vselijakych poverach neviem... Veci pre babo este nemame kupene, ale to len preto, ze s manzelom si vravime: "Mame este kopec casu".... 😀

katuska23
5. okt 2008

maarti tak to máš zase pravdu když se člověku něco takového stane tak se pak vrací zpátky proč....ale já věřím že mi budeme mít po tom všem trápení štěstí....

pralinka25
6. okt 2008

tiez neverim na povery a vecicky si planujem kupovat od zaciatku. Hlavne ked bude nieco v akcii. Peniazky treba setrit, takze ked bude akcia na oblecko tak kupim aj v druhom mesiaci 🙂 . Moja kamoska bola od 6 mesiaca v nemocnici az do porodu a nemala si ist ani kedy pokupit vecicky. Stat sa moze a potom kedy by clovek isiel vyberat kocik napriklad. Po porode? Kam by som dala babo zatial. A ako tak pozeram vyber kocika je cela maturita. Mala by si ho vybrat mamicka ktora ho bude vozit najcastejcie a nie nejaky clen rodiny.
Celkovo si treba uzivat aj pripravy ved je to krasne obdobie a netreba sa kvoli nejakym talafatkam pripravit o krasne chvile kupovania tych drobnosti ukladania si ich. Nechcem aby to robil miesto mna niekto iny.

A o tych tehotnych co sa nemozu pozerat do oci som este nepocula. Sranda. Ktovie preco by sa nemohli?

zdenka411
6. okt 2008

No ako som tehotna tak som sa aj ja zacala zamyslat nad tymito poverami.
Dospela som asi tak k tomu, ze cim clovek menej povier vie, tym ma kludnejsi zivot...
Pretoze psychika je svina..........
Myslim, ze ak buduce mamicky maju v sebe taky pocit kvoli poveram, zeby nemali nieco kupovat aj ked logika im vravi opak tak nech radsej ani nekupuju, a to ani nie tak preto, ze sa im nieco stane ale preto aby boli kludne.....aby sa vnutorne nezozierali ci urobili dobre a psychicky si nic zle neprivolavali......
Ked si vo svojej hlavke povedia, ze toto alebo toto alebo ono je blbost a pripravia sa na babatko vopred a tesia sa z tych vsetkych veciciek bez nejakych pochybnosti tak nech tak urobia ......ved co moze byt pre dietatko lepsie ako stastna,spokojna a tesiaca sa mamicka 🙂
Myslim, ze to cele nie je o poverach ale o psychike..........a zalezi od kazdeho ako s nou naloží
drzim vam vsetkym palceky 🙂

helcah
6. okt 2008

Pověry = kraviny. Toť můj názor.

deathy
8. okt 2008

No, já teda na pověry nevěřím, sou sice třeba věci, že když jedu okolo hřbitova, tak skřížím prsty, ale už to dělám dlouho a ani vlastně nevím proč 🙂 Jinak věřící taky nejsem.
Přítel asi tak 4 měsíce před tím, než jsem otěhotněla přivezl domu golfáč, že ho někde měl možnost vzít zadarmo. Tak sem ho nechala doma, že co kdyby někdy náhodou. A prodávat se mi nechtěl.. Nic sme v tý době neplánovali, naše těhu bylo velmi neplánované a ze začátku pro někoho i nemilé, ale chci tím jen říct, že kočár v domě nám nijak neublížil, možná právě naopak 🙂 Kdo ví. Nebo sem to těhu možná chytla, protože sem měsíc před tím než jsem to zjistila, chodila hlídat půlroční dvojčátka 😀
Teď v sobotu mi má babička přivést nový kočárek pro mrňouse, a máma říkala že ho dáme ke kamarádce, ale zase to není kvůli nějaký pověře, ale spíš proto, že tu není až tolik místa na dva kočáry 🙂 Nějaký hadříky už máme taky, postýlka teda asi až ke konci, bude půjčená od tetky, která má teď mrňavýho chlapečka, a za těch pár měsíců už jí nebude potřebovat. A myslím že teda takový ty ostatní věci se nakoupí nějak v průběhu. Já to mám blbý v tom, že chodím teď do čtvrťáku, tudíž nejsou penízky, takže musím spíš čekat, až si to budu moct dovolit..ale kdybych měla, tak kupuju hned pověra nepověra 🙂
Samozřejmě teda chápu, že když se ve finále třeba něco stane, a člověk musí dát ty věcičky pryč..to musí být strašný. Mojí mámě se tohle stalo, první dítě jí pár hodin po porodu umřelo. Samo o sobě to je šílený, takže než se vrátila z nemocnice, babička s tetou vše vyklidily, aby to nemusela dělat ona..

Takže si myslím, že zatěžovat se ještě pověrama je hloupost, protože už takhle má člověk spoustu jiných trablí.. Všem těhulkám hodně štěstí!

stokodej
11. okt 2008

Ahojte, my sme mali doma kočík pre dvojičky od 16tt a v 20tt sme obe detičky stratili v to isté ráno nám zdochol aj psík, týždeň predtým sa svokrovi snívalo, že mu vypadli dva zuby (smrť z blízkej rodiny) a u rodičov noc predtým strašilo v dome (búchanie dverí, behanie detí v noci na poschodí) odvtedy sme troška poverčivý. Teraz sme druhykrát tehotný v siedmom mesiaci a skoro nič nemáme nakúpené a váhame či už začať 🙂 🙂 🙂

maartinkaa
11. okt 2008

ahoj stokodej je mi luto co sa vam stalo a poviem ti, ze na vsetko mate cas, aj na kocik aj na ostatne veci, ved dneska nie je komunizmus,aby ste nezohnali veci aj po porode ja nie som poverciva ani napriek tomu co sa stalo nam a je to trochu podobne ako u vas ale tiez som si radsej kupila veci uz ked bol maly na svete a o nic som neprisla tak vela stastia 🙂

emjee
16. jan 2009

cetera • Dnes o 13:37
Neviete mi niekto poradit, ppocula som nieco o tom ze tehotne nechodia na pohreby. Vraj sa to nema. Pocita sa aj to ked tam mam iba niekoho odviest. Svokra potrebuje odviest a my sme to s manzelom zatial nikomu nepovedali ze budeme mat babo a nechcela by som si nejako ublizit. dakujem

bertica.h • 1d, 21tt • Dnes o 13:39
álee..ked tomu veríš,tak sa toho drž.
Hovorí sa,čo viem ja,že s detmi kt.nemajú viac ako 6týždnov by sa nemalo chodiť na cintroín..my sme boli..lebo boli Dušičky..odvezte ju a počkajte teda pred cintorínom ked sa bojíš..ale zasa si myslím,že to netreba prehánať..

slunicko78 • Dnes o 13:52
Ahoj ceterko, já jsem pohřeb absolvovala tohle úterý. Jsem v 7tt. Myslím, že to rčení má něco do sebe - pohřeb je hlavně velké psychické vypětí a stres, který je v těhotenství špatný. Ale jestli jen někoho někam vezeš.... Asi záleží na konkrétním člověku. Já bych si se svým svědomým nedokázala srovnat, že jsem se nedošla rozloučit...
Jinak jsem taky slyšela, že třeba ranní nevolnosti v těhotenství značí, že je vše v pořádku..... Asi taky pověra. Kamarádka byla celé těhu jak rybička a má zdravého chlapečka.

cetera • Dnes o 13:53
dakujem teda ja len ze ja tam nejdem lebo ani neviem komu vlastne ide len ju tam mam odviest a potom po nu prist takze to nie je to iste ako keby som tam sla?

ejusa • 40tt • Dnes o 14:02
Hovori sa to asi len preto,ze to je psychicka zataz,tehotna vsetko vnima citlivejsie,mozes si vela veci vsugerovat,ale ak iba odviest,tak to nevadi,ale ak mas z toho blby pocit a vnutorny hlas Tivravi nieco ine,radsej nechod,psychika je silna.

slunicko78 • Dnes o 14:04
Já tu "pověru" neznám a jen jsem vycházela z vlastní zkušenosti. Bohužel. Asi bych se na Tvém místě ničeho nebála. Jestli se ti tam ale nechce, tak nechoď.

sirinka • 1d, 22tt • Dnes o 14:06
cetera na ziadne povery neverim... pomahaj svojmu bliznemu a bude ti to vratene

cucuska • 1d • Dnes o 14:06
ja neviem, čo všeličo sa hovorí a je to proste blb.... Ja si myslím, že keď tomu veríš tak tam nehoď a špekulovať nad tým, či sa ráto to i ono, je podľa mňa zbytočné. Hovorí sa že sa nemá kupovať kočik dopredu aby bábo neumrelo, ja som nekúpila aj tak som potratila, a pri Emke som kúpila a narodila sa zdravá. Hovorí sa, že pokiaľ nie je bábo pokrstené nemalo by sa sním ísť von, a ja som bola. a ...... tak si vyber.

aponchie • 1d, 23tt • Dnes o 14:06
blbost..jela bych

sirinka • 1d, 22tt • Dnes o 14:08
cucuska pane boze, teraz si ma ako vystrasila....ved ja nie som pokrstena este stale

slunicko552 • 1d • Dnes o 14:09
No pokud by ses kvůli tomu měla stresovat,tak tam nejezdi

cucuska • 1d • Dnes o 14:10
sirinka prestaň, veríš tomu???? JA som sa toho napočuvala dosť od babiek a prababiek ale asi takto: jedným uchom dnu a druhým von.

sirinka • 1d, 22tt • Dnes o 14:10
cucuska iba srandujem trosku ved aj ja tak...

cucuska • 1d • Dnes o 14:12
ja som si aj myslela

dandulik • 16tt • Dnes o 14:44
pripájam sa ja ja do témy....na povery neverím, ale kto vie...možno sa majú niektorééé dodržiavať....ja som bola na pohrebe vlasnej babky, a kôli poverám by som nemohla zostať doma a neodprevadiť ju na jej poslednú cestu...bola som v 9tt a drobcovi to nijako neublížilo...zatial sme zdraví a rastieeme...(ťuk, ťuk.)
Starala som sa o babku 7 rokov, a vôbec som nevedela o tej povere...takže toľko môj názor...

hupcza • 30tt • Dnes o 15:15
já věřím na svou intuici ....a ono to velmi sušně vychází

takže kašli na lidi a poptej se sama sebe - stejně tu opověď, co máš dělat a co je z cesty víš, jenom to někde vykutat

bianca
15. mar 2009

ahojte

aj ja som si vypocula to ze sa detom nema nic kupovat.Pri prvom som nemala ani ponozky a potratila.Po potrate som zacala nakupovat lebo mi to psych.velmi pomahalo a mala je ok.Inak som pocuvala ze do krstu sa nema chodit von a ani strihat nechtiky.Nasa bola krstena az po 3 mesiaci a to by akosi neslo
ja sama poverciva som ale mam strach iba s par veci

mami.sk
17. mar 2009

ahojte,
tak ja na povery neverím ale môj manžel áno 😀
ja som už počas tehu mala niekedy naňho riadne nervy. to som ešte u chlapa nevidela 😝
od 5. mesiaca som bola PN a pri prechádzkach som vždy na niečo pekné natrafila tak som to kúpila. no to ste mali počuť 😒 že vraj stačí kupovať vecičky pre bábo keď pôjdem na MD.
dokonca ak som aj niečo kúpila a chcela sa pochváliť tak to sa pomaly ani pozrieť nechcel 😀
no potom som bola v nemocnici a hrozilo mi vyvolanie pôrodu v 34 tt a taká som bola rada, že mám všetko nachystané a nemusím sa trápiť kedy to všetko pokúpim. a už vôbec sa mi nechcelo behať s veľkým bruchom po obchodoch hlavne pred Vianocami 😝
no a manžel ten bol tak rád, že všetko je nachystané na príchod nášho pokladu 😀
no a čo sa kočíka týka, ten sme si nechali odložiť v predajni a vyzdvihol ho až po pôrode. ale súhlasila som s tým len preto, že máme malinký bytík a ešte aj z postieľky sme museli zrezať aby sa do spálne zmestila 😀 😀 😀

vibeke
17. mar 2009

na povery tiez velmi nedavam, ale napr. sa hovori ,ze sa nema voprad kupovat vecicky. my mame nakupenych dupaciek a vseljakych supraviciek uz za plny kufor , snazilkujeme a stale nic........ 😖
tak neviem ci sa povera naplnila, alebo len blba nahoda,,,,,, v kazdom pripade dalsie veci uz nakupovat nebudem 😅

shpirti
17. mar 2009

Vibeke,urcite len blba nahoda,drzim palce...pa-pa 😉

vibeke
17. mar 2009

dakujem shpirti, makame ako draci 😉
hadam to bude cim skor... 😀

shpirti
17. mar 2009

😀 makajte,makajte...urcite daj vediet

vibeke
17. mar 2009

no, to nam ked sa podari, to ja to vykricim ... to tu budem vo forume stale, nakoniec mi zablokuju pristup 😀 😀

shpirti
17. mar 2009

😀 a mozno nezablokuju,prave naopak,dostanes 😀 nejaku super premiu za super frekventovanie sranky... 😵

vibeke
17. mar 2009

no, veru, mohli by davat takym nejake klubove karty 😀

xkolie
17. mar 2009

Tak já na pověry taky moc nevěřím, ale musím přiznat, že k tomu mám tak trochu respekt. Výbavičku mám doma od začátku, včetně kočárku a teď už i postýlu v ložnici.Ale slyšela jsem, že když se těhotná lekne a sáhne si na tvář, tak mimi může mít tzv.plamen ve tváři, takže to je asi jediný, na co si dávám pozor, i když je to nejspíš hloupost. Ale líbí se mi pověra, že když žena sáhně těhulce na bříško, tak do roka otěhotní a je pravda, že dvě moje kamarádky jsou teď těhotný. 😀

terry2
19. mar 2009

Na pověry taky moc nevěřím,v těhotenství jsem si všechno nakoupila dopředu,postýlku jsme měli smontovanou asi měsíc před porodem,ale zase je pravda,že kočárek jsem doma neměla-ten byl až do porodu u rodiču 😀 takže zas až taková odvaha jsem nebyla 🙂

kuchy
20. mar 2009

Tak já věřím jen na některé,
měla jsem missed v červnu a doma nebylo nic. Když to nemá být nebude věcy to neovlivní. 🙂
..... kočárek doma nechci před porodem ,koupíme ho za měsíc a uskladníme u našich 🙂 🙂 🙂 ale myslím si ,že nepořizovat nic je blbost, už se vidím,jak lítám v červnu a červenci po nákupech,už ted jsem ráda,když se zvednu a jsem na riziku. A taky nekradem, když každý měsíc pustíme 1500 mimču,je to i tak dost. Jsem od začátku na PN ☹
Oblečení jsem už jen doplnila po zjištění pohlaví a bydlí nevyprané v komodě,to ještě počká,ale na zač. třetího trimestru vyperu a vyžehlím, jen pro jistotu. 😉

A postýlku máme složenou vedle postele, je nová, strašně je cítit dřevem ,až je to mooc i na mě, smrděla už s krabice, do toho odéru mimčo dávat nehodlám, tak má čas na vyvětrání, a navíc je se šuplíkm a věcy tam dávat potřebuji už ted. 😉 😉 😉
Bordury si manžel nalepil kolem postýlku z radosti, že má syna a oba se z toho těšíme, malinkej to jistě ze mě cítí a je taky štastný. K ČEMU ZBYTEČNÉ STRACHY, MÁTE SE TĚŠIT!!!! 😀 😀 😀

marcina
20. mar 2009

ahojte, ja si tiez myslim ze ak sa ma nieco stat tak sa stane a nepomoze ani to ci uz kocik mam kupeny alebo nie je to proste osud aj ked niekedy velmi smutny........ja som zacala asi pred mesiacom postupne vecicky kupovat lebo potom vsetko naraz zhanat a pozerat sa mi zda stresujuce a aj dost financne narocne 😵 a kocik si chcem sama vybrat a nie posielat manzela ktory sa aj tak v tom moc nevyzna..........mozno aj na tych poverach nieco je ale to uz zalezi od kazdej osobne ako sa k tomu staviame........je to ale hlavne vec hlavy a psychiky ta vie byt svina.........tak si to radsej nepripustajme a snazme sa vychutnavat toto krasne obdobie 🙂

jarulai
20. mar 2009

ahojte babulky. poviem vám niečo o poverách...v decembri som zistila, že čakáme bábo. hrooooozne sme sa s mužíkom tešili, no nekupovali sme ešte nič - zdalo sa nám to zavčasu. oznámili sme to len našim a viac nikomu. tesne pred vianocami našim /chvílu pred mojim príchodom k nim/ zdochol vo vani kapor. mamina vtedy hned, že: to neni dobré znamenie... no a v januári sme, žial, o mimi prišli ☹ ☹ ☹

takže možno na tých poverách niečo bude, lebo vianoce majú svoju silu a možno to vobec nesúvisí - ktovie...

marcina
20. mar 2009

ahoj jarulai tak to mi je fakt velmi luto...........drzim päste a zelam vsetko dobre

jarulai
20. mar 2009

dakujem marcina, aj tebe všetko dobré a hlavne zdravé bábo, držkaj sa 😉

kuchy
21. mar 2009

jarulaj: jak jsem již psala,my neměli poprvé nic a taky k nám mimi nechtělo 😒 Nemyslím si,že to bylo znamení. Jen jsme měli smůlu,jako vy a dalších tisíce párů, co to mají těžší při snaze o mimi. Je těžké otěhotnět, zůstat těhotná a mít zdravé dítě s věcmi to nesouvisí, podle mě je to placebo efekt způsobený psychikou, ta je mrcha.

Myslet pozitivně a malichernosti neřešit, zbytek je na osudu ne na tom,kdy co koupíme 😀
Držíme pěsti, at nám to všem dobře dopadne!!!!!!

tonicka
21. mar 2009

Ahojte kočky. Ja som pre miminko kupovala veci aj ked bola v brusku a relativne na zaciatku 😉 Jedinu poveru, ktoru som dodrzala a to presne kvoli psychike bolo, ze kočar sme mali zarezervovany a manzel ho siel vyplatit a doniest domov az ked sa mala narodila. Kvoli psychike preto, ze v nasej rodine vsetkym ktory kupili kocar a mali ho doma skor ako bolo babo na svete babatko par dni po narodeni zomrelo... mozno to bol SIDS, mozno nieco ine, ale nechcela som to skusat zistovat 😅 , kedze som to vedela vyriesit tou rezervaciou a pani majitelka obchodu bola ochotna nam ho predat aj na silvestra 😀

mirka755
21. mar 2009

ahojky
já také nevěřím na pověry, co se má stát se stane a nic to neovlivní. Já při dceři kupovala věcičky od 12tt a kočárek jsme měli koupený ve 24tt. Teď při druhém těhu nakupuji od samého začátku, kočárek ještě tedy nemáme protože čekáme na penízky, jinak vše ostatní už mám nachystané 😵

hodně štěstíčka Všem 😵

salikova
22. mar 2009

Tak to já teda taky nevěřím, ale nechtěla sem riskovat. A tak, když sem se dozvěděla, že budem mít miminko, sem to nechtěla nikomu říct a potlačovala sem nutkání nakupovat oblečky.Jenže o dva týdny pozdějš to už věděli naši, ségra, moje kamarádky a taky vedoucí v práci 😀 Doma už mám dupačky a chrastítko... Ale asi je to všechno blbost...Prostě buď to vyjde nebo ne - to je osud a ten jen tak nic neovlivní... Je teda fakt, že budoucí táta to ještě nikomu nevykecal, takže jeho rodina a známí ještě vůbec nic neví a snad ani nemají podezření (přestože se stýkáme dost často a já sem dřív dost pila pivo a teď nic a nikomu to nepříjde divny...., takže sranda 😎