Veríte v lásku na prvý pohľad ?

luise
17. sep 2009

Ahojte!
Ja určite verím a chcela by som vedieť, či sa nás tu nájde viac. 😵 😵

lamada181
6. okt 2009

ahoj moja ja som sa zan aj vidala a uz mame 2 deti a sme stastni 😀

dai
7. okt 2009

baby neviem ake mate konflikty v inych temach, uprimne mi je to jedno...
ale viac suhlasim v tomto s loretkou - preboha ved ste uz starsie, viete hadam co je laska a nechcete o sebe tvrdit ze ste take povrchne ze vam staci cloveka vidiet a citite k nemu lasku 😕 taka naivita predsa ani neexistuje...

to ze je tam nejaka pritazlivost, ze mozete byt tym clovekom ocarene a ze casom sa moze z toho cloveka stat prave ten VAS chlap... to beriem, ale tym ze tvrdite ze to bola laska na prvy pohlad tak strapnujete same seba ☹ pretoze niekoho lubit bez toho aby som ho poznala je podla mna vrchol povrchnosti 😔

lamada, ale predpokladam ze u teba bol ten scenar ako som popisovala - pochybujem ze ste sa videli a bezali spolu k oltaru aby vas oddali lebo si prave stretla lasku svojho zivota 😨

mywiel
7. okt 2009

My sa pozname uz z minulych zivotov... 😉 😀 😀

dai
7. okt 2009

😔 mywiel, viem ze to myslis s nadhladom... ale to je podla mna jedine normalne vysvetlenie lasky na prvy pohlad... ak teda tomu niekto veri 😎
kedze ja na nieco taketo neverim tak neverim ani na lasku na prvy pohlad... na oblbnutie na prvy pohlad ano, ale to zdaleka aspon ja nepokladam za lasku, zase inemu staci nahodit ruzove okuliare a veri ze je to laska ako hrom 🙂

loretka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suki
7. okt 2009

tak já jsem se 100% zamilovala na první pohled a to v sedmé třídě a ten člověk, kterýho když jsem uviděla ...tak jsem byla totálně mimo a i když jsem byla v sedmé třídě, tak jsem věděla, že ho miluju a ten člověk u kterýho mi stačil ten jeden pohled k zamilování je otec mého dítěte a je to člověk, kterého miluju pořád a jsem spolu. Takže ano...já 100% věřím na lásku na první pohled a pokud ty loretko ne, nemusíš to zpochybňovat u druhých.

suki
7. okt 2009

A mě nikdo přesvědčovat nemusí, jestli to byla láska na první pohled nebo ne, protože já to vím sama nejlíp. Ten pocit mám v sobě tak zažitej, že pokaždé, když si na to vzpomenu, tak to cítím, jak to bylo silné a pokud to někdo zpochybňuje je to jeho věc, ale spíš toho člověka lituju, že to nezažil, protože to o hodně přišel.

Což samozřejmě neznamená, že jsem nikdy neměli žádný problémy, ale to patří ke všem vztahům ...ať je to láska na první pohled nebo není.

suki
7. okt 2009

A i kdybych byla najivní je mi to fuk....furt je lepší být naivní než pesimista 😝 Aspoň mám svět krásnější a vidím to všechno o něco líp, než to třeba je a vůbec mi to nevadí.

dai
7. okt 2009

suki,
gratulujem ze vam to tak dlho drzi - takychto manzelstiev ktore zacali niekedy v studentskych rokov zial preziva len asi 10 %... vyzera ze vy do nich patrite...tak nech to drzi aj dalej...
inak sama chvilu pises o zamilovanosti a chvilu o laske... myslim ze zamilovanost na prvy pohlad tu nikto nespochybnuje, to su hold tie ruzove okuliare... ako hovorim niekomu nato staci ta iskierka - ja si tieto pojmy nezamienam, ty tym ze si mala stastie a zamilovanost sa zmenila na lasku pravdepodobne ano...

inak naivita a pesimizmus nie su antonyma, preto neviem preco ich kladies do protikladu 🙂
naivita: nevinná, detinská obmedzenosť; nízka dôvtipnosť; neskúsenosť
prostosť, nekomplikovanosť, nekultivovanosť; nestrojenosť, nenútenosť
ľahká ovplyvniteľnosť, neučenosť, nematie vlastného kritického názoru ( to je len vytah z wikipedie...)
antonymum pesimizmu je optimizmus... ja napr. som silny optimista, urcite nie som naivny clovek a pesimizmus je mi tiez na mile vzdialeny 😉 v zamilovanost na prvy pohlad verim - stava sa... v lasku na prvy pohlad nie... 😎

suki
7. okt 2009

já vím, že pesimizmus není protiklad naivity 😀
Jen mi tak připadlo...a to jsem mluvila k loretce, že se tady snaží všechny přesvědčit o něčem, co sama třeba nezažila a tím si zákonitě myslí, že to nemůže existovat 😉
Já naivní jsem a klidně to přiznám 😉 , a jinak děkuju aspoň jsem si rozšířila obzory v přesném definování naivity 🙂

A jinak děkuju , taky doufám, že nám to vydrží 🙂 a doufám, že se nikdo nebude zlobit, i když dál zůstanu naivní a budu si myslet, že u mě to láska na první pohled byla. 🙂 😉

loretka1
7. okt 2009

😀 dobre laska sice vznika az po 1-3 LET spolecneho ziti ( globalu) ale asi jsi bohem vybrana ta stastna ktera mela tu cest jeste s dalsimi vyjimkami tohle prozit 😀

suki
7. okt 2009

tak holky pokud chcete slovíčkařit, tak poproste zakladatelku, aby změnila název na Veříte na zamilování na první pohled a pak už bude tahle diskuse mezi námi bezpředmětná, protože všichni budou spokojení a každý bude mít svou pravdu 😉

luise
autor
7. okt 2009

Touto témou som chcela priniesť niečo pozitývne a určite som nechcela, aby niekoho urážala či nebodaj vyvolávala hádky. Každý má právo na vlastný názor, ale daný názor by sa mal o niečo oprieť a podľa mňa najlepšie vychádza z vlastnej skúsenosti a nie z ,,nejakej odbornej štúdie".

Nik nemá právo opovrhovať druhým, lebo nikto z nás nie je dokonalý. Dokonalý môže byť len Boh!

Dai, v prvom rade by si mala správne pochopiť daktoré slová, ktoré tu boli písané a nie si v hlave pospájať útržky a potom z nich vytvoriť celok, ktorý sa Ti hodí. A ešte niečo, keď si niečo podobné nezažila, kto Ti dáva právo súdiť???

luise
autor
7. okt 2009

Chcela som pouukázať na niečo krásne a výnimočné, čo asi nemá možnosť každý zažiť a vniesť tak možno i trochu nádeje do tohto niekedy hlúpeho a ťažškého života. Chcela som ukázať i na to, že o čo sa v živote nepričiníš a nestaráš, to ani nebudeš mať, lebo ani len ten kvet, nebude rásť bez vody.......

A ak som naivná preto, že verým v lásku, porozumenie či priateľstvo, tak prosím, nech som, ale som šťastná.......šťastná tak, ako len človek môže byť!

mes
7. okt 2009

Můj manžel říka: "Když pán Bůh určoval, kdo čím bude, tak mě řekl:"A ty budeš pro Moničku..."" ...A je to tak...už 8 let 😉

berenika39
7. okt 2009

luise 😉 😉

....otázky podobné této jsou super v tom, že i když 100 lidí napíše svůj pohled na věc, všechny budou mít pravdu - přeci se nikdo neptal - Existuje láska na první pohled? ale jestli v ní věříme. Je to subjektivní, rozhodně je nesmysl odsuzovat názor ne,není nebo ano,je. Nikdo přece neumí říct, jestli taková láska opravdu je, kdo na ní uvěří, pro toho existuje- a nemusí být ten dotyčný naivní. Kdo na ní nevěří, už svým přístupem ji od sebe odstrčí - pro něj láska na první pohled neexistuje.

Je to stejné, jako se dohadovat o tom, jestli bílá barva je hezká. Je? Není?

mes
7. okt 2009

Berenika - BRAVO 😵

mywiel
7. okt 2009

Berenika super 🙂

berenika39
7. okt 2009

...kuju.... mě to baví, tyhle otázky mě vždycky donutěj se zamyslet, nejdřív se mi to zdálo takové "klišé", ale po podrobnějším průzkumu na tom něco je...na té lásce 😀 😀 😀

mywiel
7. okt 2009

Berenika pod do témy o sexe pred svadbou ano ci nie...tiez je to tam vrelé...mozno aj kvoli mne ale neva. 😀 😝

berenika39
7. okt 2009

...ted jsem se fakt upřímně zasmála. jak jsme krásně od lásky na první pohled přešly k sexu před svatbou.....

Co dál? 😉 😉 😉

Mrknu, dík.

berenika39
7. okt 2009

a depato jeee?

at nemusím hledat....

loretka1
8. okt 2009

pokud by zakladatelka zmenila diskuzi na-verite na zamilovani na prni pohled,na to verim i ja.a uz jsme u toho ze slovickareni nekdy je opravdu dulezite.rozhodne se totiz NIKDY v prvnich vterinach nejedna o lasku nybrz o sympatie vyjimecne snad i zamilovani

suki
8. okt 2009

luise, berenika děkuju 🙂

berenika39
8. okt 2009

suki, no mě pak ještě napadlo, že ty jsi zářněj příkd, že když se na lásku na první pohled věří, pak taky může existovat 😉 😉 😉

Manža má bratra a mají to podobně, jako děti si prožili první lásku, potkali se na nějaké akci, mohlo jim být patnáct? A zrovna dneska jedem za malou beruškou, je jí 6 týdnů, jsou štastný, i když už velký, kolem 28 let.

suki
8. okt 2009

😵 😵 jéé to je krásný 🙂
My jsme se viděli na horách, jak se jezdilo na lyžáky 😵 já sedmačka 😀 , MP osmk, takže největší frajer, všechny holky po něm koukaly 😵 😵 Ale teda ten pocit BUM BUM BUM se nedá zapomenout 😀 No samozřejmě jsme spolu hne nechodili 😀 to až tak v 15-ti-16-ti 😀 , musela jsem ho uhnat...doslova 😀

suki
8. okt 2009

sakryš jak píšu rychle, tak mi vypádávají písmenka 😎
takže...osmák...a hned-oprava

suki
8. okt 2009

největší frajer myslím to, že rozkrok od riflí až ke kolenům, mikina větší než on, kšiltovku nesundal asi ani na spaní...ale co už 😀 😀

dai
8. okt 2009

jeeeeeeee,
ako si tu krasne pisete...hm, takze vlastne vas nezaujimaju nazory vsetkych ale len tych co s vami suhlasia 🙂
luise - super ze si zalozila tuto temu ale potom si ju mala nazvat - piste, kto verite na lasku na prvy pohlad... a nie sa nato pytat ci niekto veri alebo nie...
nespajam ziadne utrzky, reagovala som nato co bolo napisane...suki sama priznala ze pisala o zalubenosti... chcela sama temu premenovat ... ak ty veris ze to bola hned laska, tak nech sa paci 😉 vyjadrila som nato svoj nazor - ze je to pre mna povrchnost lubit niekoho koho nepoznam... chemii nerozkazes... to je fakt, ale pre mna to ma od pocity dovery, respektu a hlbokej vzajomnej ucty ( co ja pokladam za lasku ) veeeeeeeeelmi daleko...
som rada ze pripustas aj ine nazory - vlaste spolu so suki a berenikou - je to vidiet z vasich prispevkou 😉 suki, z tvojho prispevku je vidiet ze aj tvoj muz bol do teba na prvy pohlad zalubeny 🙂 to ze si ho uhnala lebo vsetky baby po nem koukali, to tiez svedci o tom ze neislo o zalubenost ale o lasku ako hrom 😖

no nic, tesim sa s vami ze vam to s vasimi chlapmi vychadza a ze ste stastni...( myslim to uprimne )...

dai
8. okt 2009

luise,
vdakabohu lasku zazivam - a zazila som aj mnohe zalubenia - takze myslim ze sa k teme vyjadrovat mozem...
lasku si budujem ( som s muzom 10-ty rok a mame krasny vztah ) a staram sa o nu a na zaciatku bola urcite velka pritazlivost a hormony... ale bola to len zamilovanost, keby sa o nu nestarame a neprekoname mnoho prekazok, keby nie sme k sebe tolerantny a podobne... tak z toho laska nevznikne