Veríte že meno má vplyv na svojho nositeľa?

duska1122
20. júl 2009

ahojte, čitala som si knihu o tom že naše meno ovplyvnuje to aky sme. veľa veci na mna uplne sadlo a aj na mojich znamich. co si vy o tom myslite?

denisocka
22. júl 2009

duška - a čo šimon

duska1122
autor
22. júl 2009

ide o hebrejske meno znamena pocuvajuci, su to nenamadny inteligentny ludia, vedia ako na seba upozornit, uplatnit sa mozu v politike alebo v oblasti obchodu, su pomerne uzavreti v sukromi. ovplyvnuje ich venusa a slnko, stastne farby su hneda zelena, biela, ochrane kamene su smaragd ajantar s kvetov lubovnik a mak

nicolkarin
23. júl 2009

duska, musim skonstatovat ze to sedi mozno aj viac ako 80%. zatial su este dost malicke, ale aj tak uz sa tam crtaju tie ich chatakteristiky.

akinomka
23. júl 2009

ahoj duska, toto je zujimava tema 🙂 prosim ta co znamena meno olivia a kristian. hadam sme vybrali dobre 😵

mirka2706
23. júl 2009

Ahoj duska mozes mi prosim ta napisat do ip co znamenaju mena Miroslava, Roman a Viktória? vopred dakujem

duska1122
autor
24. júl 2009

ahoj akinomka takze olivia ma latinsky povod znamena zberatalka oliv.su to fascinujuce bytosti extrovertky, vyjadruju sa skutkami a nie slovami.su panovacne a malo ovplyvnitelne. ale zasa su objektivne, maju radi studium, a vyber povolania je pre ne dolezity. vcelku sa da povedat ze olivie su zahadne,Kristian znamena Kristu
zasvateny.ma grecky povod kristiani su vyrovnany spokojny so sebou. su velmi vnimavy uprednostnuju studium humanitnych vied, maju velku predstavivost , prisposobivost, a su dobry profesionali vo svojich zamestnaniach

duska1122
autor
24. júl 2009

Mirka znamena mier slavi. jej zvieratom je vevericka ktora usilovne zbiera oriešky a odkladá si ich do zásoby. Tak ako ona, aj nositeľky mena Miroslava potrebujú mať pocit istoty a zázemie. Rady sa realizujú v práci. Rady sa realizujú v práci. Mirky sú inteligentné a majú postreh. Ich kritické poznámky sú ostré, no nie zlomyseľné. Miroslavy dobre odolávajú únave. roman je s latinciny a znamena prichadzajuci s rima. Od útlej mladosti prejavujú Roman aj Romana veľkú vytrvalosť a vedú si svoj vlastný život. Sú skôr uzavretí, vážni, cieľavedomí a trpezliví. Dominantnou v ich povahe je aktívnosť. Roman aj Romana, ktorí oslavujú meniny spolu 23. februára, sa dokážu zanietene vrhnúť do učenia. Ich skvelé inštinkty ich nasmerujú na povolania akými sú daňový kontrolór, či policajt. Vhodné sú pre nich vitamíny najmä z citrusových plodov. Romanove šťastné farby sú zelená, svetlomodrá. Ochranné rastliny nechtík, rozmarín a nezábudka. Viktoria Viktória je realistka
Ženské meno Viktória má latinský pôvod a v preklade znamená "víťaz", "víťazstvo". Nositeľky tohto v súčasnosti na Slovensku populárneho mena oslovujeme Viktorka, Vikina, Vikinka, Viki. Meniny oslavujú 10. mája. Viktórie sú realistky, ktoré stoja obidvoma nohami na pevnej zemi a neoddávajú sa snívaniu. Sú tiež objektívne a dokážu sa podeliť s inými. V detstve si vyžadujú veľkú opateru, ale nemali by nadobudnúť dojem, že na nich rodičia stále striehnu. Profesionálne uvedomenie majú veľmi silné. Ich výkonnosť a pozornosť sú nadpriemerné. Viktórie by sme mohli nazvať aj čarodejnice podľa živočíšneho totemu ropuchy, ktorej pohľad a nehybnosť pôsobia fascinujúco.

gabak
24. júl 2009

Duska a čo Gabika?Tak sme sa rozhodli v pôrodnici. Stále sme si nevedeli vybrať z dievčenských mien.dík 🙂

markiza
24. júl 2009

nie, neverim

duska1122
autor
24. júl 2009

ahoj gabak. Gabriela si zachováva rovnováhu
Ženské meno Gabriela je starozákonné, má hebrejský pôvod a v preklade znamená "boh je silný". S nositeľkami tohto mena sa na Slovensku stretávame menej často a oslovujeme ich Gabina, Gaba, Gabika. Meniny majú 10. februára. Gabriely sú prevažne subjektívne. Od najútlejšieho detstva treba učiť Gabiky ovládať sa. Sú aj prívetivé, neposedné, odvážne a zachovajú si rovnováhu bez ohľadu na okolnosti. Študijné výsledky týchto dievčat sú priemerné, ale napriek tomu dosahujú úspechy, lebo sa vedia vynájsť. Nevšedná obrazotvornosť im ponúka tisíc riešení, a ak pridáme k tomu ich vrodený šarm a výnimočnú pamäť, je jasné, že si v živote vedia takmer vždy poradiť. Snom Gabriely je stavať nehnuteľnosti alebo zbierať starožitnosti. Životaschopnosť žien s týmto menom je veľmi dobrá a umožní im čeliť zdravotným problémom, ktoré by sa nemuseli dostaviť, keby nehrešili akousi bezstarostnosťou v tomto ohľade. Ich slabinou sú obličky. Obľúbené farby Gabriely sú biela a ružová, ochranné rastliny myší chvost a kosatec a ochranné kamene achát, opál a korál.

akinomka
24. júl 2009

jeej, duska dakujem moc. to co si napisala o olivii sa mi celkom dobre spaja s vlastnostami pre blizencov, co je aj jej znamenie. no a kristian zase pre ryby. tak dufam, ze sme dobre vybrali a mena budu pre oboch stastne 🙂

gabak
27. júl 2009

Dík Duška.Veľa vecí mi na tú moju dcéru sedí. Odvážna je až moc.Vôbec nemá strach pred niečim novým.Je veľmi aktívna. Od rána až do večera ide na 100% je to taká veselá živelná pohroma. 🙂

ulli007
30. júl 2009

a ja som pre svoju dcéru vybrala meno bibiana.Dcéra má zajtra prvý rôčik,je v znamení lev.je velmi temperamentná a dominantná.a čo som čítala o tom mene:bibiana znamená plná života tak to teda je aj pravda len to ostatné čo bolo písané tak to sa mi nepáčilo.

monkula
30. júl 2009

No, ja len opravím....
Chiara, znamená svetlá jasná, ale nie je to naša Klára, ale Svetlana 😉 😉

moje meno Monika, pocháfzka z gréckeho - monos - osamelý, jediný, alebo z fénického slova, tam znamená bohyňa 😀 😀
no, ale na mňa skôr pasuje ten grécky výklad.....

mirka1308
31. júl 2009

Ahojte.
Aj mňa zaujala táto téma.
Na nete som našla túto stránku s menamihttp://www.smiechoty.sk/horoskop-podla-mena/L/
je tam celá "kopa" mien, určite nájdete to svoje.

wiwienne
28. aug 2009

Duska a co Silvia? 🙂 Ď🙂

miroslava_1
23. feb 2011

Ahoj Duška ja na to verím mohla by si m zistit co znamená meno Mia ak by sa pouzivalo pre nositelku mena Miroslava alebo ci znamená meno Meja dakujem pekne 🙂

komplikovana
24. feb 2011

Táto žena je verná a stabilná. Má v sebe iskru a priťahuje mužov svojím šarmom, no keď si zvolí jedného partnera, je mu verná a odmieta dvorenie iných. Vie byť dlho chápavá a trpezlivá, obhajuje svojho vyvoleného pred všetkými, ale keď raz prežije sklamanie a zistí, že jej dôvera bola zneužitá, už sa nikdy nedokáže s dotyčným zhovárať bez nenávisti a nedôvery. Ak ju raz stratíte, stratíte ju navždy. Osobným číslom tohto mena je 3 _ Schopnosť ,je to teda žena plná nápadov, schopností, talentu, no vie byť aj nekonečne lenivá a odmieta akúkoľvek zodpovednosť. Je dobrou matkou, no ak sa jej výchova vykne z rúk, býva neurotická a nedôsledná. Potrebuje muža, ktorý jej pomôže nájsť samu seba, ak by sa sama mala hľadať, nedokáže sa nikdy v živote uplatniť. Musí mať niekoho, kto ju bude motivovať a usmerňovať, potom sa rozvinie ako nádherný kvet. Toto meno je vhodné pre znamenia : Váhy, Lev, Panna, Baran. Vhodnou farbou je zelená a žltá.
Mám tomu začať veriť? Lebo veľa vecí na mňa sedí, respektíve všetko 😀

mariynka
23. mar 2011

ahojte, stiahla som si knihu Meno je Vas osud. a kedze som sa docitala, ze meno, ktore sa mi paci, ma tazku karmu, tak som patrala dalej....
jedna numerologicka mi napisala, ze podla toho, ake meno rodicia vyberu, podla toho sa im clovek s takou karmou narodi....
ale ze karma sa da vlastnym pricinenim zmenit.... myslienkami, konanim...
chcem si o tom precitat viac.

ale na mna ten opis sedi, sranda, ze aj na moju maminu, ocina, aj brata a manzela..

mariynka
23. mar 2011

@wiwienne SILVIA
- je potrebné, aby pracovala pre druhých. Silvia dostala do
vienka inteligenciu aj citlivosť. Čaká ju život so všetkým, čo
k nemu patrí. Závisí od jej postojov, ale súcit s druhými jej
ulahčí mnohé problémy. Bude sa zaujímať o duchovné vedy.
Meno odporúčam pre Barana, Leva, Kozorožca a Vodnára.
Vládne mu Slnko, Mesiac, Saturn a Neptún.

mariynka
23. mar 2011

@miroslava_1 MIROSLAVA
- bojovná a nestála osobnosť plná duševnej sily. Prirodzene
inteligentná. Potrebuje mierneho partnera, aby mohla
rozvíjať všetko, čo je v nej dobré. Miroslava v Rakovi často
rezignuje a venuje sa výchove detí. Venuje sa im, aj keď je
narodená v Rybách, ale keď deti vyletia z hniezda, Miroslava
utečie z manželstva. Meno odporúčam pre všetky vzdušné
a ohnivé znamenia, pre zemné iba velmi málo, lebo v nich sa
prejavia sklony k alkoholu či iným uvolňujúcim prostriedkom.
Menu vládne Merkúr, Mars, Urán a silné Slnko (niekedy
ho nahrádza Mesiac).

mariynka
23. mar 2011

@monkula MONIKA
- vnútorná túžba ovládať svojich blízkych, ktorá sa až extrémne
prejavuje v Levovi, Škorpiónovi, Býkovi a Baranovi.
Ostatné Moniky sú miernejšie, citovejšie, s prehľadom zvládajú
svoju cestu a nechávajú dosť možností aj tým druhým.
Sú inteligentné, učenlivé a mnohé z nich sa zaujímajú aj
o duchovné vedy. Všetky sú stále, ak milujú. Pôsobí na ne
Merkúr, Saturn, Mesiac a Neptún.

b1105
23. máj 2013

@mariynka ahoj nemam tuto knihu a chcela by som vediet charakteristiku pre mena Veronika a Liliana mohla si mi to kuknut prosim ta

ssisska
23. máj 2013

Veronika ma vibraciu mena 41,su to cestovatelky,v zivote sa nenudia ,maju plodny zivot v pohybe,su komunikativne,zive,dotahuju veci do konca,pretoze ludia so zaciatocnym pismenom D ,V,M MAJU VIBRACIU PISMENA s cislom 4,a to ich robi v zivote praktickejsimi a realistickejsimi.
Meno Gabriela ,Daniela,Michael,Michaela ,patria medzi anielske mena,dostavaju ich deti ,ktore maju v zivote poslanie druhym pomahat.

b1105
23. máj 2013

@ssisska A Lilianku nevies?

b1105
23. máj 2013

@duska1122 ahoj nevies aj Lilianu?

macamac
23. máj 2013

@b1105 aj mňa by zaujímala Liliana- mám doma 😉 🙂

macamac
23. máj 2013

@b1105 LILIANA
3 9 3 9 1 5 1
3 1
4
- vo všeobecnosti obľúbená osobnosť, praktická, učenlivá,
s peknou tvárou a talentom. Ako žena vie brániť práva
všetkých svojich blízkych a priateľov. Meno odporúčam pre
všetky znamenia, lebo je veľmi pozitívne vyvážené. Pôsobí
naň Mars, Slnko a Urán.

našla som
je to z knihy Meno je Váš osud 😉

nicky07
23. máj 2013

Tak tomu ja verím a doslovne... Keď som neplánovane otehotnela s tretím bábom viackrát sa stalo že bolo v ohrození - zle otočená maternica, viacnásobný rtg v čase ked som ešte nevedela že som tehotná, od agresívneho pacienta som dostala kopanec do brucha, jeden pád, rizikové tehotenstvo, hroziaci predčasný pôrod. Dlho som nevedela či bude dievčatko alebo chlapec ale celý čas vo mne bolo že to bude Matej. Nikdy predtým som nad tým menom neuvažovala, ani sa mi nepáčilo. až kym som nezistila že som tehotná. Mám pocit že to meno si vybral sám. Čakal ma ťažký pôrod pri ktorom som mohla o neho prísť lebo som ho nevládala vytlačiť. A až po pôrode som si nahodne zistila že čo znamená meno Matej a naozaj je pre mna darom od Boha. Je úžasny a neskutočne ho milujem. Inak mal sa narodiť v znamení Leva ale aj napriek hroziacemu predčasnému pôrodu to potiahol až do konca augusta a tak je Panna tak ako by mu to podľa mena aj pasovalo... 🙂

ssisska
23. máj 2013

@b
1105
Lilana ma zaciatocne pismeno s vibracioU 3,PRETO JE DOBRE ABY SA TAKETO MENO ,davalo dievcatam narodenym s datumom inym ako je 03.03,13.03,30.03,23.03, pretoze tieto datumy narodenia obsahuju vysoku mentalnu energiu a keby sa pridali dietatu meno aj so zaciatocnym pismenom s vibraciou 3 ako je L,C,U,tak sa u cloveka prejavuje nervozita a nesustredenost.