Ako ďalej vo vzťahu s Rumunom?

samantta25
22. máj 2019

Ahojte.
Rozhodla som sa napísať diskusiu, pretože si myslím, že je to lepšie ako nejaký status.
Ani neviem ako by som mala začať. Zrejme je toho viac čo povedať...
Keď píšem tieto riadky, cítim sa tak zvlásne. Cítim sa, ako keby mi vôbec ale vôbec nikto nerozumel!!!
Začnem asi takto:

1.) Svadba
Na budúci rok si beriem jedného rumúna, ktorý žil 9 rokov v Taliansku. Spoznali sme sa u nás v práci. Ale takéto začiatky nechám bokom a pôjdem rovno k veci...
Každý 13 týždeň nám vyplácajú nadčasy v práci. Povedala som môjmu nastávajúcemu, že do augusta by som chcela pracovať, ako sa len bude dať, čo najviac. Keďže žijeme v Anglicku, teraz v auguste keď pôjdeme do Rumúnska budeme musieť všetko platiť ( miesto, menu, dekorácie, urobiť svadobné pozvánky - všetko čo treba povybavovať ohľadom svadby). Jeho odpoveď bola dobre, nemal s tým žiadne problémy, ale...
Ako som začala pracovať viac nadčasov, už sa začali problémy. Začal mi vysvetľovať, aby som toľko nerobila, že mame dostatok peňazí, aby sme všetko zaplatili, jedno s druhým.
Lenže ja som mu povedala, že ja to robím pre nás na našu svadbu, pretože budeme mať dve, jednu na SR a druhú v Rumúnsku. Potrebujeme si prenajať auto, platiť nájom keď tam budeme vlastne všetko čo treba a v auguste natom vyplatia nadčasy. Nerozumiem ničomu, čo chcem urobiť a prečo to robím. Vysvetlila som mu všetko ale on to nechce akceptovať, prečo? Nerozumiem.

2.) Kamaráti a jazyk
Keď som ho spoznala, ja som už bývala v mojom byte. Presťahoval sa ku mne a začali sme mať spoločných priateľov. Ja rozumiem tomu, že každému je lepšie, keď sa rozpráva vlastným jazykom, ale...
Sme spolu, chodíme sa niekedy navštevovať, sme spolu v práci, keď že pracujeme v sklade. Stále ale stále dookola iba rumunčina. Vkuse som sa pýtala a o čom on rozpráva, o čom ona rozpráva a takto dookola. Povedala som im, aby rozprávali po anglicky, keďže vedia rozprávať...
Povedala som to jeden krát, druhý krát, no a teraz na tretí krát som si povedala, že už mi to je jedno, ale aj tak ma to trápi, pretože sú to aj mobil kamaráti. Povedali že dobre, budú rozprávať po anglicky, aby som rozumela aj ja. NO BOHUŽIAĽ NIČ. Povedala som to aj moju nastávajúcemu, ale on mi povedal, že keď rozprávajú ja nepočúvam. Ja som mu vysvetlila, že a čo mám striehnuť, keď začnete rozprávať po anglicky?
Začala som sa Id nich vzďaľovať a ako keby som salám ejaku bariéru pre nich. Nechcem byť spolu s nimi ani v práci a preto som aplikovala aj na inú pozíciu, kde ma zobrali, no lenže keď som prišla a snažila sa komunikovať s nimi ony mi odpovedali a pokračovali v ich rodnom jazyku. Preto som aj odišla a potom mi povedali, prečo som tam neostala. No a načo?
Nechcú ma pochopiť nie len ony ale aj moj nastávajúci. Ja musím akceptovať všetko a každého ale ony nie...

Toto je moj problém. Ak by ste mi vedeli poradiť budem rada, ďakujem!

danielahamar
22. máj 2019

zruš svadbu, jednu aj druhú, nemá to význam už teraz, len tak žite spolu

samantta25
autor
23. máj 2019

On keď je so mnou samozrejme sa rozpráva po anglicky. Len keď je s kamarátmi je to tak. To je to, že jeho kamaráti nevedia poriadne po anglicky. Raz sa stalo, máme kamarátkou Poliakov. Keď tu boli ony tiež nevedeli poriadne rozprávať po anglicky a tak preto som ja musela sa s nimi rozprávať po poľsky a potom som mu všetko prekladala. Teraz on mi povedal, a pamätáš si keď tu boli Poliaci a vkuse si rozprávala po poľsky? Samozrejme že si to pamätám ale som ti všetko prekladala. Doma mi samozrejme pomáha to nemôžem povedať nič. Som samostatná a nepotrebujem žiadneho chlapa na výpomoc. Postačiť si aj sama. Ja viem že ma lubi a veľmi, len pre mna on je ako taká stará škola. Ženskú robotu musí robiť žena a mužskú robotu muž. Nemôžem zase povedať, že napríklad nenavarí keď mu poviem, ale...Čo sa týka tých dvoch svadieb, robíme to preto, pretože moju alebo jeho rodinu nedostaneme na Slovensko alebo do Rumunska. Neprišli by všetci a preto robíme dve menšie svadby. Povedal mi, že nechce aby som bol unavená, nechce aby som mu povedala keď máme voľno a ja mám iba deň voľna že nezostane so mnou lebo chce ísť von. Ja som mu povedala ale ja tomu rozumiem a kľudne chod. Viem, že nebude robiť nič zle. Presne tak, vypočíta som ale akceptovaná nie som. Ani kus porozumenia nieje.

dundulica
23. máj 2019

@samantta25 celý tento príspevok na mňa pôsobí tak, že sama vieš, že veci nie sú ok, napriek tomu každý jeho čin ospravedlňuješ

terezka1947
23. máj 2019

@samantta25 no..ked teraz nie si.stastna,svadba to nezmeni. Ono iba laska nestaci...resp.co je pre teba laska???

iva812
12. feb 2020

Nauč sa po rumunsky

silvike
19. mar 2023

@samantta25 Ale ked citam aj tie jeho ine reakcie...hm...asi nie je velmi z tych empatickych.