Vianočná radosť pre ľudí v núdzi

ivush
3. dec 2011

Ahojte, chcem sa vás opýtať maminy, či náhodou neviete o milých ľuďoch s maličkými deťmi, ktorí sa ocitli v krízovej situácii a potrebovali by pomoc v podobe detského oblečenia, hračiek...Rada by som im urobila radosť posunutím pekných, moderných a zachovalých vecí. Možno sa nás tu takých pozbiera viac a pomoc bude o to efektívnejšia. Chcem veríť, že táto tému nebude zneužitá podvodníčkami, ktoré sa budú prezentovať ako mamy v ťažkej situácii a následne budú tovar na internete predávať.... 😕

mataklinec
19. dec 2011

Mamkalenka hovorí pravdu. Ja som v septembri bola v rozvodovom konaní, žila som u rodičov, a rodičák mi akurát znižovali z 256 na 190 eur. Išla som na socialku, požiadat o pomoc, a nech rátali ako rátali... mala som ešte peniaze navyše. Takže sama so 4 detmi som mala vyžit zo 190 eur + prídavky... nasla som si podnájom a mala som platit 128 eur ... musela som to odmietnut pre peniaze
Na socialke mi jedine pomohli tak že mi dali dotácie pre 2 staršie školovpovinné deti na stravu, a školské pomocky. A v novembri som dostala aj tu potravinovú pomoc: 20kg hladkej múky a 20 kg cestovín...

Prosím neberte všetkých rómov do jedného vreca, sú medzi nimi ludia, ktorí srdcom zatienia hociktorého bieleho... A nielen srdcom ale aj šikovnostou... Poznám vela takých rómov, pretože napriek tomu že nie som romka, žijem medzi nimi, a verte že mi viac pomohli ako moja biela rodina... 😒

mamkalenka
19. dec 2011

mata..kebyže si berem nazory všetky do hlavy tak sa zblaznim..je to tak..syty hladnemu nevri....dakujem za všetko..

matax
19. dec 2011

@evka4 ahoj, ja neviem, asi je nárok len vtedy, ked je pod životne minimum prijem...tak som to pochopila zo zákona 599/2003 ...pridavky sa nerataju na 100% do prijmov.. no a ten kto má pod zivotne minimum este asi musi spadat pod to, nech splni nárok na hmotnu nudzu a to @mamkalenka nesplna... takze hmotnu nudzu nedostane ☹ Ja si myslim, ze pomoct jej treba, ci je v hm. nudzi, ci nie je v hm. nudzi podla nasich zákonov ..lebo financii maju malo, aj ked nemaju narok na hmotnu nudzu...

matax
19. dec 2011

@evka4 mohli by dostat 256 a, e to by ich nemohli mat z iných dávok..maju 290, tak u im nic nedaju..podla nasich zákonov 256 eur pre dvoch dospelých a 3 deti stači...
ak by mala len ten rodicák, doplatili by jej rozdiel 256-190=66 eur..

máš pravdu, staci o hmotnej nudzi, táto tema vznikla na pomoc ludom... j apomáham dvom ženám, a tiez som raz hracky niesla len k dverám , kde viem, ze ziju deti , ktore sa im potesili... take ja myslím, ze nápad ist n aurad je upln esuper, alebo do skoly..a tu su uz viacere mamicky, ktore pisu, ze pre deti potrebuju..tak co je na tom, ze nie je jedna z nich v hmotnej nudzi, to nie je dolezite....
@mamkalenka IP

nina55
20. dec 2011

@matax tuto temu jej poradil admin 😉

frcidlo
10. feb 2012

Ahojte, tiez hladam nejaku rodinku, kam by som posunula nejake oblecenie na donosenie po malom babatku, pripadne krizove centrum - matky v ohrození. V samorine jedno mame, kde sme teraz niesli oblecenie pre dospelakov - ale velke sklamanie, manzel rovno vybral jednu velmi zachovalu bundu (takmer novu) a nadalej nam "zavadzia" doma. Vo dverach ho vitali romky zo Zlatych Klasov a skoro mu hned tie tasky z ruk vytrhli. Hned sa vypytovali, co nesie... Des. Potom sa pytal pracovnicok, ako to funguje. Neposkodene satstvo im tam visi na vesiakoch a ktokolvek moze prist a nieco si zobrat. MAL BY vypisat nejaky formular a to je tak vsetko. Poskodene sa posiela do Ciech na opravu a potom tusim do sekacov alebo do nejakych ustavov.

brita
14. dec 2012

Maminky, ktore chcete pomoct detickam a ich mama v krizovom centre podpory obetiam nasilia v rodinach Cakanka v Povazskej Bystrici, urobite dobry skutok. Ja som im tam poslala dve krabice veciciek pre maminu, ktorej sa narodilo teraz v decembri babo. Ak mate nieco aj vy a chcete darovat, isto pomozete,lebo nie kazdy ma take stastie, ze zije v usporiadanej rodine. Su seriozni a velmi vdacni. Tu kopirujem link, kde je ich vianocna vyzva a aj text odtial. Ide im hlavne o hracky a drobnosti. Dakujem. http://www.podajdalej.sk/zilina-okolie/vianoce-... Znovu prichádza ten magický čas Vianoc. Neopakovateľná atmosféra, ktorá postupne preniká do našich sŕdc a do našich domovov. Sme mamičky z Krízového centra v Považskej Bystrici, ktoré je teraz pre nás a naše deti dočasným domovom. Snažíme sa pre naše deti v rámci možností vytvoriť podmienky, aby obdobie Vianočných sviatkov bolo pre nich radostným s pocitom lásky bezpečia. Touto cestou by sme si dovolili poprosiť dobrých ľudí, ktorí by boli ochotní nám prispieť na prípravu sviatočnej vianočnej večere a na vianočné darčeky pre naše deti finančným alebo potravinovým darom, prípadne darčekmi pre deti vo veku od 1 roka do 13 rokov pre dievčatá aj chlapcov. Budeme Vám vďační za každú aj minimálnu pomoc v rámci Vašich možností. Kontaktná adresa: Krízové centrum podpory obetí násilia v rodinách Čakanka, SNP 4489/155, 017 07 Považská Bystrica, t.č. 0424361006. Vopred Vám všetkým zo srdca ďakujeme a prajeme Vám šťastné a požehnané Vianoce.

kamila1982
16. feb 2020

@matax všetko zaleží na charakteru človeka ,môže to aj mongol ale ak bude debil tak debilom ostane

simonka100592
6. dec 2023

Ahojte volam sa Simona touto cestou hladam financnu pomoc .Emília a Liliána sú naše vytúžené dvojičky. Narodili sa skôr, v 31.týždni tehotenstva. Kým Emília predčasný pôrod znášala dobre, žiaľ, Liliána nie. Dostala krvácanie do mozgu a neskôr pribudla epilepsia a diagnóza detská mozgová obrna kvadruparéza. Boli sme sklamaní, zúfalí, beznádejní, nevedeli sme ako a kde začať s liečbou. Všetky naše predstavy o šťastnom živote troskotali.Potrebujeme financne pomoct pre deti na Vianoce .