Vianočný stromček. Živý alebo umelý?

marse
1. dec 2008

Aky mavate vianocny stromcek? Zivy? umely? my umely..nie je okolo toho tolko roboty, nepada mi nikde ihlicie, a nemusim kazdy rok davat aj 1000 za pekny stromcek...kazdy rok sme mali zelenu jedlicku, ale tento rok si splnim sen a kupim si biely stromcek.. neskutocne sa mi to paci..vysoky 2m viely stromcek... mozno gyc ale mne sa to neskutocne paci...a uz sa mi podarilo aj muzika presvedcit 😀 ako ste na tom vy???

len
1. dec 2008

Nojo, obyč borovice nic moc, ale ta černá borovice, ta je nádherně hustá a větví má pomalu víc než smrk + jako bonus ty dlouhý hustý jehlice... Pravda, černá borovice je taky mnohem dražší než ta obyč, ale stojí to za to 🙂
Žárovky nemám žádné, zdobím jenom přírodně...

marse
autor
1. dec 2008

ziarovky mame jednofarebne co vyzeraju ako siska 🙂

zuzu13
1. dec 2008

no ja som Vianoce bez ziveho stromceka ani nemala...jednoducho musi byt...ved Vianoce su len raz do roka...tak preco ich nevychutnat aj s vonou ihliciai 😀

marse
autor
1. dec 2008

a ta vona ihlicia vam ako dlho vydrzi?? ja co si pamatam tak po dvoch dnoch bola prec 😕

ejusa
1. dec 2008

A dokedy vam vydrzia salonky a kolekcie na stromceku? 🙂 Nam dlho nie,zvlast minuly rok,aj tento sme dokupili aj tie likerove sisky na stromcek,takze tipujem ze uz pri zdobeni polovica odide 🙂 Ktore su najlepsie salonky?Zeby bananove a kokosove? 😝

gucz
1. dec 2008

ja mám zatiaľ len také čokoládové guličky červeno zlaté, salonky kúpim až tesne pred vianocami. A tie plnené figurky by u nás nemali asi vôbec šancu, hneď by boli zjedené

ejusa
1. dec 2008

Pred Vianocami uz budu aspon v akcii salonky.Vcera som bola v Tescu a vsetko MIkulasske uz je zlacnene,a ja som nakupila vsetko v povodnej cene,kto vedel 😉

marse
autor
1. dec 2008

ja kupujem na stromcek zlate dukatiky, mikulasikov- sisky, a salonky ,...vydrzia tak do 1.1. 😀 salonky vzdy manzel dostane v praci, ti co maju deti dostanu ad sefky kolekciu sladkeho tam usetrime 😉

v sobotu som bola v carefoure a mali advent. kalendare za 12.90 a mikulasov za 5 korun, asi 20 cm vysokych no nekupte to..hned som nakupila aj na mikulasa 😀

titkovamiriam
1. dec 2008

ja sladkosti na stromcek nedavam,brat je diabetik a my sme si zvykli 😀

na mikulasa dam ovocie a niaku drobnost 🙂

kili
1. dec 2008

ja si spomýnam na stromček, čo sme mali pred 2r, bol taký malí a GUĽATÝ 😀 , fakt, vôbec nemal taký typycký tvar stromu ale bol guľatý. Nás proste očaril a tak som sa tešila, že ho ozdobím a napokon som skončila v nemocnici a zdobil MM ☹ a vyzeral hrozne, vôbec to nevedel, zdobil 1x. Ešte ako som bola v nemocnici a kukám telku akurát vtedy, čo on mal zdobiť stromček a tam bolo v A je to ako zdobili stromček a najprv dali odzoby a až potom svetielka a tak to porozbíjali, no viete si predstaviť. Tak pre istotu volám MM, že najprv idú svetlá a on, že a prečo? No on by to fakt robil opačne 😀

a ten šialene šerendný umelý strom u mojej mamy ešte zdobia tak príšerne, že len samé biele al. strieborné ozdobi. Vyzerá potom tak smutne. Keď som ho zdobila ja, tak som vždy používala aj tie staré farebné ozdoby a vyzeral omnoho lepšie, tera ich už nepoužívajú. My sme minulý rok dostali veľa takých starých ale pritom nepoužívané čiže ako nové, tak sa z nich teším 😵 . Mne sa proste tá farebnosť na stromčeku páči, ináč to nie je ono, je to ako v Hypermarkete 😝

marse
autor
1. dec 2008

ja som raz videla taky zlaty stromcek, ozdobeny len jablckami, orechami, pernickami a retaz bola z pukancov...take mile 🙂 len u nas by dlho nevydrzal hned by bol objedeny 😀

kili
1. dec 2008

ejuska, ja závisláčim na salónkách zo želé, sú z maďarska, ale je ich viac druhov, takže si nemýliť. tie závisládske sú zelený obal z červenými salónkami. Keď začnem jesť, tak neviem prestať až kým mi je úplne zle 😅 Ale už sa relatívne ovládam, to keď som na ne došla prvý rok, tak to takto bolo.

titkovamiriam
1. dec 2008

tak mi najskor svetla potom ozdoby-ja uz roky davam slamenne-som zatazena a tento rok dam zlte zvonceky a gule-tento rok som taka do zlta,po modrej a cervenej 😀 .mamina dole neviem ako bude chciet 😀 -u nas sa zdobia dva 😀 a nez idme vecerat nachystam pod nas hore darceky a potom sa v klude najeme a jejeje prisiel jezisko.marek uz po vonku vecer pozera vyzdobu v dedine 😀

marse
autor
1. dec 2008

a co betlehem, davate pod stromcek??? my ano...moji rodicia maju dokonca tri, jeden svoj co si kupili este ako mladi, druhy a treti co sme vyrobili z hliny so sestrou....ja mam len jeden papierovy, ten sme dostali od MM dedka, novy by som ani nechcela, s tymto nasim uz polorozpadnutym a polepeny paskou je to take utulne nase 🙂

titkovamiriam
1. dec 2008

ano davam,a mame aj medovnikovy 😀 -vlani som robila a je este pouzitelny

marse
autor
1. dec 2008

som napisala adminom nech tuto temu premenuju na Vianoce a vsetko okolo, lebo sa to nebude zrejme tocit len okolo stromceka...

u vas tiez plavaju kapriky vo vani... u nas uz len koli starsej dcerke...tu to priam fascinuje 😀

kili
1. dec 2008

marse, ale téma o vianociach tu už je

marse
autor
1. dec 2008

ano a kde??? 😕 nechcem rozmnozovat 😨

marse
autor
1. dec 2008

http://www.dekoracie-vianoce.sk/0,2,Vianocne-st...

taketo daco by sa mi pacilo v kuchyni alebo v chodbe 🙂

kili
1. dec 2008

tak to je fakt krása 🙂

marse
autor
1. dec 2008

zle sa to prekopiruvava....treba si to dat cele do bloku a otvorit v novom okne 😒

kili
1. dec 2008

marse, v pohode to ide, stačí to prekopírovať do nového okna, lepšie sa ti to sem asi nepodarí dať

ejusa
1. dec 2008

Kili zele lubim aj aj,ja vlastne vetky okrem takych kakaovych a ruzovych vnutri 😝 My tiez davame Betlehem pod stromcek,ale len taky papierovy.A zvyknete davat pod obrus peniaze pri Stedrovecernej veceri?Kaprici aj nam plavaju vo vani a potom sa mi tri dni hnusi tam kupat 😝

kili
1. dec 2008

ejusa, pod obrus sa nemajú dávať peniaze ale šupiny, nie? aby peniaze boli 😀

marse
autor
1. dec 2008

http://www.soba.sk/eshop/dekoracie/vianocne-ozd...

zaujimave 😉

ejusa nie, nedavame peniaze aj tak to nepomoze...ale teraz tam skusim dat euro co to urobi 😀

kili
1. dec 2008

to keď tam dáš peniaze, len ukazuješ, že ich máš a už ti žiadne neprinesie 😀 😀 😀

marse
autor
1. dec 2008

my mame len zvyk, rozkrojit jablcko, oblatky s medom a cesnakom, a dlllllhu modlitbu, ako deti sme to nemuseli, ale minuly rok to moj otec skratil na 2 minuty..na jednu cast zabudol a hned to bolo kratsie 😀

harmi
1. dec 2008

ahojte

my mavame kazdy rok zivy stromcek a hlavne co najvacsi 😀 vzdy kupujeme jedlicku. kedysi ked som bola mala tak nasi kupovavali borovicu. ved ani nic ine nebolo. a teraz nasi mavaju umely. no ale to je strasny rozdiel ked pridem k nim a tam ten umelac stoji a ked pridem potom k nam a u nas ta krasna vôna a stromcek vyzera kazdy den inak ako sa otvara. no proste to je taka uzasna atmosfera. pamatam ako sme byvali s MM v garsonke a neodhadli sme velkost stromu/zas musel byt najvacsi 😅 / a ked ho manzel v izbe rozsnuroval tak bol cez pol izby a nevideli sme ani na telku. tak ho musel cely poopilovat dookola a mali sme tolko ceciny ze sme porozdavali este aj rodine a kamaratom. 😅

a ta vôna stromceka nam vydrzi cely cas. vzdy ho mavame do 3 kralov a niekedy aj dlhsie. mame ten stojan co sa dava donho voda tak dlho vydrzi.

a vacsinoou ho mavame kazdy rok zlato-cerveny. to je moja oblubena klasika. nikdy by som si nedala modry. to sa mi nepaci. ale celkom pekny je bielo-strieborno ozdobeny.

no a tento rok ho budeme musiet nejak priviazat kôli nasmu malemu sinterovi. a rozmyslam ze ho ozdobim hlavne medovnickami a takymi vselijakymi ozdobkami ktorymi si nebude moct nahodou ublizit.a samozrejme ze nebudeme pouzivat ani haciky.

marse
autor
1. dec 2008

ja mavam kazdy rok problemy s nasadzovanim vianocneho spicu...nikdy nestoji uplne pekne ale mika ho to do jednej strany