Vianočný stromček. Živý alebo umelý?

marse
1. dec 2008

Aky mavate vianocny stromcek? Zivy? umely? my umely..nie je okolo toho tolko roboty, nepada mi nikde ihlicie, a nemusim kazdy rok davat aj 1000 za pekny stromcek...kazdy rok sme mali zelenu jedlicku, ale tento rok si splnim sen a kupim si biely stromcek.. neskutocne sa mi to paci..vysoky 2m viely stromcek... mozno gyc ale mne sa to neskutocne paci...a uz sa mi podarilo aj muzika presvedcit 😀 ako ste na tom vy???

petka_s
1. dec 2008

nam nosil strom zivy tatino,nema chybu to pukanie ked sa otvaraju sisky,
ale tiez uz sme presli na umely,a min.rok,som v europe vyhrala strom za 5 tisic aj s ozdobami 😀
tak sme ho omotali a tak odlozili na padlas 😉

pacna
1. dec 2008

my mame umely tak sme naučeny od mala.ale ten biely sa strašne pači aj mne možno na rok 🙂 ako si muža presvedčila ten moj akosi moc nechce 😉

monkula
1. dec 2008

marse, ja jedine živý..... 😵 😵 😵
tie umelá mi prídu dokonale krásne, žiadne vetvičky navyše.. 😅 😅
A okrem toho sú živé stromčeky šetrnejšie k prírode, ako tie umelé... 😉

marse
autor
1. dec 2008

pacna vyuzila som jeho slabu chvilku 😅 😀

monkula
1. dec 2008

marse, mal vibračný krúžok? 😀 😀 😀 🤐 🤐

mirka414
1. dec 2008

my budeme mat teraz prvy x zivy inak som od manzelika dostala na nase prve zoznamenie nadherny umely stromcek a ten som si vzdy ozdobila a spomenula ako mi moj dvoril 😀 tento rok mi bude stat vonku pred dverami a zivy bude v obyvacke...

petka_s
1. dec 2008

a neviete kde sa da zohnat tenumely,kde konce menia farbu a svietia???

marse
autor
1. dec 2008

monkula nam sa stala taka vec, ze par dni pred vianocami kupili rodicia stromcek, dali ho do pivnice...to bolo este za panelakovych cias, v den vianoc isli pre neho a na vetvickach nebolo jedineho ihlicia, proste cely opadal 😕 si mala vidiet to sklamanie v detskych ociach ☹ a uz tazko niekde v den vianoc zozenies novy 😖 tak som si povedala ze toto sa stat pri mojich detoch nesmie...

marse
autor
1. dec 2008

monkula daco take 😀 😀 😀

petka svokra ma taky a kupila ho v Rakusku

marse
autor
1. dec 2008

mne vonku bude stat ten velky nafukovaci 2m snehuliak 😵

titkovamiriam
1. dec 2008

mavame doma uz roky umely,iba ked sa pritrafi ze niekto ponukne zivy robime zivy 😀 -z ceciny si robim svietniky a adventny veniec

marse
autor
1. dec 2008

miriam ja z ceciny alebo takych vetviciek zdobim balkon, pripnem ho drotom a uz len izdobujem 🙂

do vianocneho upratovania a celkovo zdobenia som blazon 😀

titkovamiriam
1. dec 2008

ja som teraz cez vikend ozdobila okna na chodbe a spravila adventny veniec z čečiny a brečtanu.ozdobila slamennymi ozdobami a 4 žltymi sviečkami.dala vianočné obrusy a decky 🙂

kili
1. dec 2008

MM nechce vôbec ani umelý, nie to ešte biely, ale ten nechcem ani ja. Mne sa strašne páči s tými svetielkami na konci vetvičiek. U rodičov sme taký mali, kúpili sme ho ešte ako úplnú novinku na prvých vianočných trhoch a ten najmenší (stromček má asi 35-45cm) stál tuším tisícku 😝 . Mali sme ho vždy na barovom pulte v kuchyni a robil úžasnú atmosféru. Ozdobený len buď medovníčkami alebo drevenými ozdobami a keď svietil večer, tak to bolo úžasné, najmä keď zasvietil na červeno 😵
tak po takom túžim ja, ale asi sa mi to nikdy nesplní ☹

ttina23
1. dec 2008

aj my mame umely, ale zivy je zivy

len
1. dec 2008

Tak než umělý, to bych si radši jenom dala pár živých větví do vázy... Naštěstí dneska stromky fakt vydrží - každoročně nám straší doma do března ve stojanu s vodou 😀

marse
autor
1. dec 2008

ja musim vsetky zalezitosti ohladom vianoc od nakupovania cez pecenie az po upratovanie stihnut do 15 decembra 🙄 potom uz jedine uvarim stedrovecernu veceru 🙂

kili
1. dec 2008

petka, som akurát o tom písala 😀
určite ho mávajú na vianočných trhoch v inchebe a potom ho vídavám v jednom elektre blízko nás, ale ďaleko od vás. Ale ak sa vám chce, tak na tie vianočné trhy sa choďte pozrieť, bude väčší výber. A na čo chceš vlastne stromček? tieto vianoce tráviš v nemocnici 😵

kili
1. dec 2008

len, čo dnes sú nejaké zmutované stromky? že vydržia dlhšie ako pred 10 či 20r? 😕

marse
autor
1. dec 2008

kili asi,... minuly rok mojim susedom svietil stromcek este v marci a to vazne...ked som sa susedky pytala ze to preco, takze sa nenajde nikto komu sa ho chce davat dolu 😀

ja davam stromcek dolu tak po 15.januari...vacsinou uz na nom nie je jedina salonka ani nic sladke

titkovamiriam
1. dec 2008

INAK kto chcete biely -stane sa ze o rok zozltne- hlavne tie z polska-vyrabaju sa z nekvalitnej beloby 😠

kili
1. dec 2008

marse, my sme mali náááádherný vianočný stromček, teda umelý a odložená na streche čakal na deň D, čo u nás znamenalo 24 ísť preň a oprášiť ho. A vtedy sme zistili, že ho niet, pri upratovaní ho asi niekto buď omylsom vyhodil ale skôr ukradol 😠 . Živý sa už kúpiť nedal, tak sme išli do tesca kúpiť umelý ale to zostal výber z dvoch a príšerne škaredých 😝 , aj keď teda o polovicu lacnejšie. Ale mama ho má do teraz, už iný nekúpila

marse
autor
1. dec 2008

ja z Polska nechcem nic... ja nakupujem najradsej v Rakusku 😉

deina
1. dec 2008

Zivy, umely sme este nikdy nemali, mne by chybala jeho vona a farba (a nie kazdy stromcek opadava, su rozne druhy, nam nosia stromcek nasi, kedze ich predavaju). Sice nam zaprace strasne vela miesta a vrch casto musime odrezat, je nadherny. 😵

len
1. dec 2008

Kili, netuším, ale dřív bych si neuměla představit, že by mi stromek vydržel měsíc, dneska tři s přehledem 😒 Asi jsme v tomhle docela extrém, ale když se v březnu návštěva diví, že máme ještě nádherně zelený stromeček... Míváme borovici černou nebo nějakou severskou jedličku, při troše štěstí se dá malý sehnat do 300 a naprosto neskutečně provoní byt 😵

kocurik16
1. dec 2008

už pár rokov máme umelý ,ale ja túžim po živom. ten dodá tú pravú vôňu a atmosféru.ja sa pamätám z detstva mali sme živé strmčeky stále vo vode tak nám dlho vydržali.Jeden rok bola veľká noc v polovici apríla a vtedy sa oberal stromček.Bol stále zelený a boli na ňom asi 10-15 cm nivé výhonky až ho bolo ľúto vyhodiť. 😀

bibula
1. dec 2008

doma v byte umely u rodicov zivy.... 😉 kazdy ma svoje caro....

kili
1. dec 2008

mne sa borovica nikdy nepáčila, už ako detsko mi bolo proste proti srsti tie tri vetve, čo boli tak ďaleko od seba. To ich radšej nalámem a dám do vázy, vyzerá to lepšie 😅

ejusa
1. dec 2008

My mame tiez umely,kazdy rok ladeny do inej farby,zivy sa mi paci,ale mozno som jedina,ale mne sa moc nepaci vona ihlicia.A ziarovky ake mate?My sme zvykli farebne ale mne sa velmi pacia napr,len same modre,potom vyzera stromcek este viac vianocne 🙂

gucz
1. dec 2008

my budeme mať stromček umelý a pár halúziek čečiny si dám do vázy, pre vôňu. Aj minulý rok sme tak mali a vyhovovalo nám to tak. A osvetlenie klasické, kúpila som žiarovky hríbiky a malé stromčeky, mne sa tie čínske diódky nepáčia 😝