Videli ste už ducha?

seemani
19. sep 2013

Mám dlhú chvíľku, 😀 tak ma napadlo, či ste už videli ducha alebo zažili niečo strašidelné. Ja na takéto veci verím, ale zatiaľ sa mi nič také nestalo, akurát keď som spomínala moju mŕtvu babičku, zaplo sa v tej sekunde rádio, hoci bola veža vypnutá. Viem, že to bola ona, lebo ma v tej chvíli zahrial taký príjemný pocit. A keď nejdem dlhšiu dobu na cintorín, zvykne sa mi s ňou snívať, vtedy viem, že je čas ju navštíviť. Nerada tam totiž chodím, lebo už v aute po ceste na cintorín vždy plačem a potom mi je celý deň blbo 😒

trish31
19. sep 2013

@seemani ano videla som.A bol to velmi neprijemny zazitok.Tazko sa to vysvetluje ale cloveku,ktory na take veci neveri.

barcelona94901
19. sep 2013

nevidela,ale zažila ,
nespočetne krát,od malička ,je to v rodine,kedže s tým bola spojená aj práca
a babička nás ochranuje ,no kto nezažil,skutočne nepochopí..
ten hrejivý pocit ,je ako také pohľadenie
a sen,to je upozornenie ,na blížiace sa udalosti,aspon u nás to tak funguje 😉
ak nerada chodíš na cintorín zapál sviečku aj len tak,doma 🙂 chce to čas..

seemani
autor
19. sep 2013

@trish31 nemohla by si napísať trochu viac? ja som do týchto vecí dosť zažratá, ale zatiaľ sa mi nič desivé nestalo..
@barcelona94901 ten hrejivý pocit som zažila pri tom rádiu 🙂

ematko29
19. sep 2013

@seemani nevidela som ale niečo také divné som zažila.Ako piatačka na základnej škole som sa učila v detskej izbe.Normálne poobedie pamätám si ako včera,vtedy som sa učila prírodopis a zrazu sa začala kývať skrina.normálne akoby v nej niekto bol som myslela,že sa po....Kto mi toto vysvetlí?nebolo to také jemné,ale normálne skôr akoby niekto silny snou buchal s jednej strany na druhú.

daniela1978
19. sep 2013

ja verím, že deti bežne vidia duchov, myslím, že sú súčasťou ich života, aj ked my to tak monžo nevnímame. a my dospelí, niekto určite hej, len neviem, či je to dar, alebo skôr sa toho treba báť.......v roku 2009 mi zomrel dedko...bola som jeho milovaná vnučka...stále sa mi s ním snívalo, stále to isté, že mu je zima, aby som ho ochránila...a ja som sa ráno zobudila s pocitom, že som v noci dedka videla aspoň vo sne...keď som sa s tým zdôverila jednej pani, hneď mi povedala, že to nemôžem robiť, že sa nemôžem tešiť, z toho, že sa mi s ním sníva, pretože ho nechcem pustiť na druhú stranu. nakázala mi, aby som ho tam poslala. a skutočne, jeden večer, keď som zaspávala, ale ešte som nespala úplne som naraz videla také okienka ako medové plásty a svietili a jedne v strede úplne žiaril a ja som povedala dedkovi, že už musí ísť, on prešiel a odvtedy ako keby uťalo.....samozrejme, že s ami s ním sníva, ale len občas a to sú sny, kedy si spomínam na nejaké situácie a tak...ale ani jeden o tom, že mu je zima......ale som sa rozpísala 🙂

sashha
19. sep 2013

tiež sa mi párkrát stalo, že som videla ľudí, ktorí už nežijú.... môjho deda, maminu sesternicu ktorá sa s nami často stretávala....a tak.... ale nemôžem povedať, že to bolo nepríjemné, iba zvláštne a nikdy som nemala zlý pocit, práve naopak..

victory1
19. sep 2013

Je to uz dvadsat rokov, co mi zomrela mama. Asi do roka po jej smrti, som vsade citila intenzivnu vonu fialiek, ktore mama tak velmi milovala. /mala dokonca aj parfum s vonou fialiek/ Ta vona ma prenasledovala vsade, nebola mi neprijemna..a mala som taky pocit, ze to je ona pri mne. Postupne som tu vonu citila coraz menej casto, ale aj teraz obcas ju ucitim...a je mi tak krasne - smutno na dusi....

victory1
19. sep 2013

@barcelona94901 ...mne ani cas nepomaha na to, ze nerada chodim na ten cintorin...smutok a tazoba, pocit nicotnosti spolu so slzami ma potom prenasleduje aj dva dni... ☹

syrik
19. sep 2013

Ja spomeniem ten príjemnejší zážitok...bola som tehotná, nevedela som ešte, či to bude chlapec, či dievča, aj keď doktorka už tak predbežne naznačovala chlapca....boli dušičky a ja som bola na cintoríne a ako vždy, šla som odtiaľ so slzami...Tentoraz mi bolo veľmi ľúto, aj som v duchu starkej rozprávala, ako mi je ľúto, že sa nedožila pravnúčatka...Pár dní na to sa mi s ňou v noci snívalo...živý sen...prišla som k nej aj s kočíkom, ukázať jej pravnúčatko..Najskôr bola veľmi smutná, výčítala mi, že sa nenavštevujeme ako rodina - mamininy súrodenci, potom ma objala a prišla ku kočíku...povedala mi, že malá vyzerá presne tak, ako ja, keď som sa narodila...vtedy som už vedela, aj bez lekárov, že to bude dievča...a je 🙂 A verím tomu, že ju videla...ešte skôr, ako sa narodila...

barcelona94901
19. sep 2013

@victory1 mne ked je smutno,zapálim sviečku aj doma ,to s tou vonou,ja tak mám kopor ,aj pesničku tak mám 🙂
teraz som aj zvedavá,pretože moja babička hovorila,že druhé dieťatko bude dievčatko ,tak moj si myslí,že naozaj bude ,uvidíme 🙂

dejka77
19. sep 2013

Odporucam temu https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/vidia-deti-duchov/
Varovanie: necitat vecer/v noci 🙂 .
Mne sa nic take nestalo a dufam, ze ani nestane. Mala by som asi silny nabeh na infarkt 🙂 .

victory1
19. sep 2013

@syrik to je velmi pekny pribeh...normalne mi az slzy vyhrkli...

syrik
19. sep 2013

@victory1 Aj mne...vždy, keď si na ňu spomeniem...ona tiež videla starkého, ako ducha...keď zomrel...chodieval za ňou v noci, raz ho videla v okne, potom ju vraj silno držal za ruku....fakt je, že naozaj mala modriny na zápästí...zomrela presne 3 mesiace po ňom...presne na deň....

victory1
19. sep 2013

@barcelona94901 Sviecka ukludnuje...uvolnuje napatie...aj solna lampa. 🙂 ..uvidis, babicka bude mat pravdu..a zelam, nech je zdrave a krasne... 😉

victory1
19. sep 2013

@syrik Je to zvlasne, ja tiez vzdy slzim, ked si na mamu spomeniem...aj ked je to 20 rokov... ☹
Inak jej mama, moja babka vestila z karat aj s kamoskami vyvolavali duchov. Viem, ze raz u nej bola suseda a babka jej povedala, ze uz nie je nicia manzelka, ale vdova. Ta suseda sa na nu nahnevala a isla domov. No a po ceste stretala sanitku, policajtov....ked sa pytala, co sa stalo, tak sa dozvedela, ze prave nakladne auto zrazilo na ceste jej muza...Babka si aj presne vypocitala datum svojej smrti..tiez zomrela 6 tyzdnov po dedkovi..tvrdila, ze on si ju vola k sebe /boli velmi na seba naviazani/....nasli sme potom jej zapisniky a tam bolo vsetko. Neviem, co sa s tym stalo dalej, ja som mala vtedy len 9 rokov...
Ja mam ale vsugerovane, ze mrtvych treba nechat na pokoji, ziadne vyvolavanie duchov, ak nam chce zosnuly nieco povedat, povie to aj sam, bez vyvolavania...

kuwait
19. sep 2013

Na Slovensku ja osobne som nic take nezazila ale moja mama mi povedala ze par dni pred mojou svadbou sa v izbe objavil otec a mal velmi nahnevany vyraz.Ona mi to povedala az po svadbe ,myslim ze keby mi to bola povedala pred nou tak si to s tou svadbou rozmyslim pretoze otec sa od svojej smrti nikdy neprejavil cele dlhe roky nic a prave pred mojou svadbou ked ja som si v duchu priala aby som dostala nejake znamenie ci do toho manzelstva ist ci nie sa on objavil.Manzelstvo dobre nieje dobre nas prisiel varovat.Tu kde zijem v Kuwaite som zazila plno vselijakych podivnych veci,dalo by sa povedat ze tu strasi vsade,hrozne na tom je to ze ked sa nieco deje tak to vidime vsetci ,cize nieje to len zdanie ale naozaj sa nieco deje

syrik
19. sep 2013

To je sila...Aj moji starí rodičia boli veľmi na seba naviazaní...A súhlasím s tým, že to treba nechať tak...neviem si inak predstaviť, že by sa mi zjavila...aj mi to sľúbila, tak zo žartu, že mi príde povedať, aké to tam hore je...našťastie som sa s ňou stretla len vo sne...Bála by som sa...asi...
Ale babka, ocinová mama, s ňou som mala tiež veľmi živý sen, ale veľmi nepríjemný...s ňou som nemala až taký pekný vzťah, ako so starkou...tá mi zase vo sne, v čase, keď zomrel starký, vyryla na zápästie 3 dátumy...prvý bol, keď zomrela ona - babka, druhý bol dátum smrti starkého a tretí - to ešte starká žila, bol jej...a tak sa aj stalo...žiaľ..to bol veľmi nepríjemný sen, ale nedá sa naň zabudnúť...bol dosť živý....

victory1
19. sep 2013

@syrik Fuuu, tak to fakt bol strasidelny sen..neprijemny, zly...Ja som po maminej smrti mala s nou krasny a zvlastny sen. Bola na takej velkej luke, opalovala sa na lehatku, vedla sa opalovali viaceri ludia. Bolo tam krasne, svietilo slnko, vsetci sa usmievali, boli stastni. Zobrala ma za ruku, povedala, ze ja uz musim ist. Odviedla ma za taky vysoky murovany plot. Za tym plotom bolo zamracene , poprchalo, bolo tam more, ktore vyzeralo velmi zlovestne, velke vlny, cele rozburacane.... A popri tom plote, medzi plotom a morom bola cesticka. Povedala mi ,ze ona sa musi vratit a ja mam ist...
Na ten sen tiez nikdy nezabudnem, mam ho uplne v zivej pamati dodnes. Beriem to ako symboliku /alebo ako realitu - sama celkom neviem/..jednoducho mi ukazala kde je, ze je tam krasne a ona je spokojna a pokojna a ze moj cas este neprisiel, ja sa musim sama o seba postarat v tomto svete, aj ked nie je taky nadherny ako ten jej, v ktorom teraz je. A na zaklade tohto sna, som uverila, ze naozaj existuje nieco "medzi nebom a zemou."...

syrik
19. sep 2013

Tak to je krásne...Ja veľmi verím takýmto snom inak...a určite je jej tam dobre...ono sa inak hovorí, že keď sa nejaký duch zjavuje, akoby nemal niečo doriešené, alebo akoby ho tu niečo este držalo, prečo neodišiel...myslím si, že tí mrtvi, ktorí sa nezjavujú, že sú tam na druhe strane a je im dobre...

miskajopa
19. sep 2013

Kazdy krestan, co pozna Pismo ti povie, ze je to demon. Demon je schopny brat na seba podoby hlavne mrtvych.... Ale nikdy to neostane pri tom, ze ich vidite....postupne sa budu diat horsie veci....

katfan
19. sep 2013

bojím sa,keď čítam túto tému.tiež verím,že niečo nadpozemnské existuje,ale díkybohu som to nezažila

trish31
19. sep 2013

@seemani velmi casto sa mi snivalo pred cca 2 rokmi,ze bezim po schodoch akoby v nejakom panelaku a nahana ma muz,vysoky,blondiak,velke ramena.Az ma vzdy dohnal do tmavej chodby kde bolo kopec dveri,nalavo tma a ja som vzdy pozrela napravo odkial svietilo denne svetle a tam som utekala.Vtedy vzdy sen skoncil.

No a raz v noci som sa zobudila a pred ocami mi ten isty chlap klecal a plakal.Proste klacal pri posteli.A to sa mi nesnivalo,proste som ho uvidela.Ja som skrikla a zmizol.Odvtedy sa mi o nom ani nesnivalo,ani som ho uz nevidela.

Zaujimave ze Vam sa zjavuju osoby z rodiny,ale tohto cloveka ja nepoznam.

Ale zjavil sa mi aj dedko vo sne.On zomrel na rakovinu a v tu noc ako zomrel sa mi snivalo,ze som sedela v tme akoby vzduchoprazdne na stolicke a z tmy sa zrazu zjavil dedko ako si ho pamatam v modrych teplakoch a flanelovej koseli,usmieval sa a drzal sviecku v ruke.A okolo neho kruzilo asi 5 malych holohlavych deti so svieckami,s kruhmi pod ocami.Proste take deticky ake bohuzial vidime na onkologii.Ale vsetci sa usmievali tancovali az zrazu zmizli naspat v tej tme...

trish31
19. sep 2013

@miskajopa co?Aky demon?Keby moj dedko pocul ze je demon,ten by Ti dal 😀

trish31
19. sep 2013

@syrik ja ale napriklad casto citim,ze niekto je v miestnosti alebo byte,dome.Vtedy zapalim sviecku lebo sa hovori ze duch vojde do svetla sviecky.Ked som bola v Mexiku u muzovho brata,tak on velmi casto vyhanal duchov s myrhou z domu.V Mexiku maju na to aj specialne obchody,kde kupis taketo veci.

ingmiriama
19. sep 2013

super takú tému som čakala od kedy mi zomrela mamička....dobre sa vás číta a stále sa mi potvrdzuje že je tu pri mne....snívať sa mi sníva o nej a dosť často....ale stále ju obliekam neviem prečo ....zomrela náhle a podľa mňa mladá 60r. 17.7 bol rok ... a niekedy neviem či to bol sen alebo som si to ja svojimi myšlienkami privlastnila lebo od kedy zomrela stále rozmýšľam ako to všetko prebiehalo od jej hospitalizácie po smrť bol to len mesiac....a čo všetko som mohla urobiť ...

victory1
20. sep 2013

@syrik Mne ten sen s mamou naozaj pomohol vyrovnat sa s jej smrtou..no, vyrovnat ako vyrovnat, s tym sa asi neda celkom vyrovnat. Ale uz som sa aspon prestala krmit liekmi na ukludnenie a zacala som aj normalne spavat...

S tymi duchmi ja neviem..mozno, ked sa zjavia, tak chcu na nieco upozornit, aj ked su na druhej strane a je im tam dobre...

victory1
20. sep 2013

@miskajopa Jasne, uz len ty si tu chybala s tym svojim bubububu....podme vsetci ruky spinat a priserne sa bat... 😠

victory1
20. sep 2013

@ingmiriama Uplne ta chapem...aj ja som rozmyslala, ci som nemohla nieco spravit, ci som bola pocas jej zivota dobrou dcerou, vycitala som si okamihy, ked bola na mna nastvana, kedy som ju sklamala...moja mama zomrela, ked mala 47 rokov 😢 ..takze velmi, velmi mlada...
Vies, nemohla si nic spravit, mala krasny zivot, lebo mala teba, milovala ta a ty si milovala ju...nerozmyslaj nad tym, netrap sa, zijes svoj zivot ako najlepsie vies..preto nemaj ziadne vycitky. Spominaj na nu s laskou a na krasne chvile, ktore ste spolu zazili...
Myslim si, ze materinska laska je bez vyhrad, preto matky miluju svoje deti take ake su, aj s ich chybami a bez vyhrad..myslim, ze tato laska jako jedina je vecna....

ingmiriama
20. sep 2013

@victory1 hej spomína a dosť často len to sa nedá a teraz som viac citlivá ako inokedy a nieje toho dňa aby som neplakala
tvoja maminka bola až moc mladá ☹

lencucinka1
20. sep 2013

väčšina píšete o snoch no horšie je že mne sa niekoľko krát zjavili duchovia počas dňa...začalo sa to najprv keď som mala asi 10 rokov, pametám si, že to bolo na silvestra..strážili sme psa a byt mojej teti lebo išli do čiech,išla som spať po polnoci no nevedela som zaspať.ležala som v posteli a obzerala som sa po izbe z ničoho nič som pocítila strašný chlad a zrazu vedla postely stál nejaký starý pán, v živote som ho nevidela..bolo také divné, nevedela som sa pohnúť a ani slovo povedať, kričala som na maminu ale bolo ticho, ani slovo som nevidala...ten starý pán sa otočil a odišiel...(potom som sa dozvedela, že predošlí majitelia tak tam zomrel starý pán ) potom som dlho nič nevidela, až keď som mala nejakých 17 - 18.prestávali mi pracovať ladviny mala som vážnu otravu krvi, skoro som zomrela...od tej doby vídavám duchov bežne..začalo to tým, že som sa zobúdzala na to že mi niekto stojí pri posteli a pozerá sa na mňa, pár krát ma ťahal z postele za nohu a niekolko krát som sa zobudla na to že ma niekto škrtí ( vždy to bolo niečo v dlhom čiernom plášti s obrovskou kapucňou ) rok nato mi zomrela babka a od tej doby boli jej návštevy úplne pravidelné.začalo to na jej pohrebe, kde som stála pri rohu truhly pri sviečke vo vysokom svietniku, zrazu sa tam zjavila a tú sviečku sfúkla..videla to aj moja menšia sestranica, lebo hned som sa na nu pozrela a až zbledla...potom to bolo často, keď som išla spať sedela na posteli, často som cítila jej studenú ruku ako drží mňa za ruku..potom som veľa krát ju videla v robote..často sa mi aj prihovárala - vždy to boli vety typu Dávaj si pozor! Niečo sa stane! ( no mne sa postávalo tolko veci, že neviem čo konkrétne mala na mysli) potom som často videla potulovať sa po cintorínoch rôzne zvlástne veci, niečo ako čierno sivé tiene..preto na cintoríny nechodím, asi tak raz za 2 roky len na dušičky ale moc sa tam nezdržujem...myslím si, že vtedy keď som bola na pokraji, že som skoro zomrela, som sa nejak zasekla medzi týmto svetom a svetom mŕtvych preto ich vidím..samozrejme je viac prípadov a viac duchov čo som za život stretla len to by som tu písala asi ešte týždeň