Vidia deti duchov?

melory
13. mar 2007

vidia vase deti duchov? uz tu tema jedna bola, ale zmizla a tak by som rada zalozila novu. 🙂

markis
14. mar 2007

podle Bible muze zly duch na sebe vzit jakoukoliv podobu.Zli duchove jsou pomocnici dabla,Satana.Jako ma Buh dobre,andely,tak satan ma demony.To je zly duch.

Duchove jako lide jsem myslela,ze nejsou.Ale jak rikam,je to podle studia Bible.Jsou to tezke temata.

Urcite znate povidku o tom,jak Jezis vzkrisil Lazara.Lazar mu dekoval,byl statsny ze je zase mezi svymi.Kdyby byl v nebi nebo nekde jinde na jinem hezkem miste,asi by mu tak nedekoval,ze ho privedl zpet.Taky potvrdil,ze spal.Tim dokazal,co se v Bibli tvrdi,ze duse cloveka zanika s nim.Dokud nas Buh nezavola na posledni soud.

elliana
14. mar 2007

chces povedat, ze ked zomriem, moja dusa "spi" v mojom mrtvom tele?

nezabudka84
14. mar 2007

A co potom tie pribehy o tuneli a zltom svetle.sa mi to nejak nezda 🙄

elliana
14. mar 2007

vsak prave, kazdy asi biblii rozumie po svojom, ale ja jej teda rozumiem inac, a som presvedcena, ze duch sa od tela oddeli ihned, ako clovek zomrie

nezabudka84
14. mar 2007

Boli ste uz niektora pri tom, ked niekto zomrie?Z kazdeho ziveho cloveka citit, ze zije.Ked moj dedko zomieral, akurat tak vyslo, ze pri mne vydychol.Vzdy som sa bala mrtvol, ale pri dedkovi to bolo ine.Ked vydychol, mala som zrazu pocit, ze je to len prazdne telo bez duse, jednoducho prazdne.

magg
14. mar 2007

teraz som fakt zmatena, preco by zly duch chcel aby som viac verila?, lebo mne sa zda, ze pokial sa niekomu stane nieco take, ako ked som napriklad ja mala pocit, ze moju dcerku prisiel pozriet moj otec, alebo ked som mala pocit, ze moj otec stoji pri mojej posteli, mna to viac utvrdilo vo viere v boha, co by z toho satan mal?

elliana
14. mar 2007

nezabudka, aj ja som sa s tym stretla, v praci, som totiz zdr. sestra a tam sa to stava pomerne casto

nezabudka84
14. mar 2007

Aj ja som ale ja som instrumentarka.Bola som kuknut, ze ako to je pri odberoch organov a tam som to citila podobne.Lebo to donesu cloveka, ked je relativne zivy, teda srdce mu bije, a potom mu jednoducho mastrihnu brusnu aortu a behom par minut z neho odsaju vsetku krv a je prec...

markis
14. mar 2007

elliana,moje Bible je taky katolicka.Jsem katolicka.

markis
14. mar 2007

kdyz zemres,neexistijes,nikde,ani tva duse neputuje a nikde neni.Je konec.

markis
14. mar 2007

o tom svetle to nevim.Jak jsem psala,tak studuji Bibli a tak daleko jsem se jeste nedostala.Probirame spis ted jine veci.Ale na tohle jsme se uz casto bavily.

nezabudka84
14. mar 2007

markis, to nemozes vediet, vedia to len tí, ktorí uz zomreli...

magg
14. mar 2007

markis ako ste prisli na to, ze dusa nikam neputuje?

mona81
14. mar 2007

Duše nikde není? Je konec? Vždyť jsi psala, že spí. Kde spí, když je konec? 😕

elliana
14. mar 2007

markis, pises, ze neexistuje dobry duch. A co tak Duch Svaty? Ak studujes bibliu, musis o nom vediet. Ten je dobry, ci nie?

magg
14. mar 2007

s kym rozoberas a studujes tu bibliu, my sme mali vyklad biblie ale nikdy nebolo spomenute o tom, ze dusa nikam neputuje, stale nam prizvukovali, ze dusa po smrti opusta telo

markis
14. mar 2007

jestli jste verici,tak musi byt pro vas Bible neco jako dopis od Boha.On nam ji nechal skrz lidi napsat abychom vedeli otazky na nase odpovedi.Proto kdyz verim v Boha,verim i tomu,co nam v Bibli sdeluje.

Proto verim a vim,kdyz Buh rika,ze po smrti nic neni,ze nic nevime,nikam neputujeme,tak to tak je.

elliana
14. mar 2007

prosim , posli mi stat, kde sa o tom v Biblii pise, ja teda fakt musim mat "inu" bibliu

markis
14. mar 2007

elliana kdyz jsem psala slovo duch myslela jsem tim ty duchy,co se lidem zjevuji nejsou ty lide co zemreli.Delaji to demoni,aby nas zmatly.A tim odvedli od Boha.

nezabudka84
14. mar 2007

Prepac markis, ale toto co ty tu pises nieje v katolickej Biblii nikde napisane.A Boh toto nehovori, co ty tu pises...On hovori pravy opak...

elliana
14. mar 2007

markis, nezabudka ma pravdu, ved ty pises pravy opak..
Tvoje presvedcenie ti neberiem, ale Bibliu s toho vynechaj, tam tie bludy naozaj nie su napisane

mona81
14. mar 2007

ale tys říkala, že duše spí do té doby než si ju Bůh zavolá k nějaké poslední vůli nebo co...(omlouvám se za můj výraz, nevím, jak to bylo přesně řečeno). Kde teda ta duše spí, když vlastně není. Co se s ní stalo? Nemám ti nic za zlé, jen se snažím pochopit co píšeš 😉

markis
14. mar 2007

ja mam stejnou katolickou Bibli jako vy.Taky vim,ze hodne lidi Bibli nerozumi,hlavne ty,co chodi do kostela a vdavaji se tam atd.Ja ji studuji pres rok,nejsem v tom jeste dobra,ale neco vim.Takze vim co ctu a verim,ze je to od Boha.

elliana
14. mar 2007

a kedze sa nezjavuju ti, co zomreli, tak asi vsetkym tym babam a detom sibe?
Ja teda neviem, ale pochybujem, ze by si diabol vybral malicke deticky...
Tie su ciste a bez akejkolvek poskvrny...

markis
14. mar 2007

mona81 ve zjeveni na posledni strane Bible se pise o konci sveta.Pak jsme se ucili,ze nase my zemreme,spime dokud nas Buh nezavola k posldnimu soudu.Kde mezitim nase duse je,taky nevim.Psala jsem,ze neznam vse,teprve studuji nektere veci,ale chtela jsem jen reagovat na ty duchy.Co jste videly,je realne a existuje to,ale NEJSOU TO ti zemreli.Nikdo krome demonu to neni.Chteji nas oklamat.

nezabudka84
14. mar 2007

Markis, mala by si si tu Bibliu poriadne precitat a svoje otazky ohladom Biblie smerovar erudovanejsim ludom,lebo myslim, ze v tom nemas vobec jasno a potrebujes pomoc.A to tvrdenie o tom chodeni do kostola...Zvazuj pismenka...

elliana
14. mar 2007

markis, ja som sa sobasila v kostole a myslim, ze moj vyklad biblie je omnoho lepsi a rozumiem jej... Vsak Biblia je o podobenstvach...Nemozes to brat od slova do slova

markis
14. mar 2007

elliana Dabel satan SI PRAVE VYBERE tyhle deticky,cim cistejsi a nevinejsi,tim pro nej lepe.Psala jsem holkam nesibe,maji pravdu,verim tomu,ale nejsou to zemreli lide,ale demoni.

dabel se jiste nebude pozastavovat pred detmi.Je to zly demon,ne andel 😒

elliana
14. mar 2007

markis, este raz sa pytam, ci "zli demoni" maju za potreby zvadzat nevinne deti?

magg
14. mar 2007

markis ale stale si nam nepovedala, kde a ako je to v biblii napisane, ak si skutocne veriaca, pravdepodobne si zelas a snazis sa k viere priviest aj dalsich ludi, preco si teda nechavas pre seba to co vies? Teraz mam pocit, ze vsetci knazi, s ktorymi som hovorila nepoznaju bibliu, oni mi totiz tvrdili, ze tie duse existuju a ak sa nam "zjavia" snazia sa nam nieco odkazat, alebo nas o nieco poprosit, zatial mi ziaden nepovedal, ze su to poslovia satana. Tak to prosim vysvetli, lebo momentalne naozaj zacinam byt zmatena