Vidia deti duchov?

melory
13. mar 2007

vidia vase deti duchov? uz tu tema jedna bola, ale zmizla a tak by som rada zalozila novu. 🙂

roasha
10. nov 2007

antonia,suhlasim.

melory
autor
10. nov 2007

u nas sa stal pribeh. zacala som vidit v nasom byte tiene, vzdy dva, muz a zena, a vzdy na jednom a tom istom mieste, ako idu synovi do izby. potom som ich uz videla ako biele tiene a nakoniec ako rozvyrene zrkadlo. zacali sa zhmotnovat.
nemala som strach. muz siel s vonnou tycinkou do izby, ze ich "vyduri" a v tom tycinka zhasla. musela som poziadat zenu, co sa zaobera duchmi a az ta im pomohla dosta sa von z bytu.

nobody
10. nov 2007

zvířata ano 🙂

melory
autor
10. nov 2007

aha, takze som podla teba opica alebo krokodil? 😀

nobody
11. nov 2007

melory, no možný je všechno ... ale zvířata obecně cítí mnohem víc vjemů, třeba tygři nádcházející zemětřesení ... duchové je kapitola sama pro sebe ... kdoví, jak to všechno je (zbytková energie nebo pravda). Ale na to lidi dojdou (viz asociace pravěký člověk a blesk - taky netušil, o co se jedná) No snad dneska usnu 🙂

melory
autor
11. nov 2007

aj deti citia, bola som na ihrisku, ked male dieta povedalo mame, ze je zemetrasenie, ona ho okrykla, ze ved ani nevie co to je a ze nech si nevymysla, a vecer v spravach davali, ze na slovensku bolo mierne zemetrasenie okom nebadane.

hedunecka
11. nov 2007

😕 😕 akoze baby teraz ste ma fakt vystrasili..neverila som to co sa deje mne ze je to normalne a tak som si nahovarala ze sa mi to iba zda ale teraz co citam tak asi nie 😨
ja neviem tusim 2roky dozadu sa mi casto snivalo/teda neviem ci snivalo/viem ze som len zacala hrozne kricat v noci ze ma nieco taha za ruku.a neviem ci to bol polospanok ale vzdy jak som otocila hlavu smerom do izby stala pri mne biela postava tak jak opisovala jedna holka tu biela bez tvare a bez ukoncenia tela.vzdy som citila taky tlak na tej ruke ale sestra ma vzdy zobudila preco kricim tak som si myslela ze sa mi to snivalo..ono sa to zobakovalo tak 6-7x asi tak raz za tyzden a potom to uplne prestalo.no a ked som si pisala so sestrou ked uz bola na malorke ze som zase v noci kricala a nieco pri mne stalo tak mi napisala neveriacky ze presne to iste sa stalo aj jej ked spala na mojej posteli/ja som bola vtedy u priatela/biela postava bola pri nej ale ze ju chcela akoby nadvihnut ale povedala ze sa jej to snivalo.tak sme nexapali preco sme mali rovnake sny len s tym rozdielom ze ju nadvihovala ta osoba a mna tahala za ruku 😨 akoze normalne xodi po mne zima z toho co som tu citala a nebrala som toto co sa mne stalo moc vazne..inak musim podotknut ze mi zomrel ocko len si neviem vybavit ze ci uz bol mrtvy alebo nie..ale tusim uz hej

anjelik85
11. nov 2007

kamhajek, ono je to pravda. deti do troch rokov duchov vidia, pretože sú na to citlivejšie. aj dospelí by videli, keby sa to v nich od detstva neutláčalo. nemysli si, že dieťa, keď príde a povie bubák alebo strašidlo, že to má z rozprávky alebo peknú fantáziu. ono vidí ducha a nevie to inak pomenovať. volá sa to šiesty zmysel. niektorí dospelí ho ale majú.
a tiež keď sa dieťa len tak do prázdna zahladí, tak to nie je len tak. a nemusíš sa stresovať, že chúďa dieťa. veď neuteká za tebou s bledou tvárou a s revom. či hej? 😉

hedunecka
11. nov 2007

ano ono to mohlo byt to ze ono sa duxovia vracaju ked ix nechce dana osoba opustit alebo ze je tam nieco nezodpovedane..ono sa to tusim odohravalo ked som prisla z nemocky/vtedy som prisla o babatko/a v den ako zomrel moj ocko v nemocnici som prisla o babatko..ked som tam este lezala tak tie prve dni ked som isla na wc tak som mu stale nemohla odpustit ze odisiel bez toho aby som sa s nim rozlucila..nebudem rozoberat co sa mi stalo na tom wc lebo mi je z toho az do placu..moze byt byt ze som ho nechcela opustit a ze ma xodil v noci prosit aby som ho nexala ist a vtedy som sa zacala aj za nho modlit a ono to mozno ustalo aj preto lebo som sa s tym uz skonecne zmierila 😔
boze baby to som fakt netusila ze moze nieco taketo byt
melory a za kym si bola ta co je pri tom kruhovom na zelenecskej??

deveronique1
11. nov 2007

To, ze deti a psi vidia duchov je podla mna fakt. Kamoskina dcerka sa strasne casto zapozera na iste miesto, vyvali velke oci a minule sa dokonca s niekym rozpravala a rozculovala sa, rozhadzovala rukami. Kamoska vravi, "aha, zase sa rozprava s nasim bytovym kamosom". Nemyslim si vsak, ze sa treba tychto veci bat, prave naopak, treba ich respektovat.
Aj moja mamka mi vravela, ze jej zosnula mama prisla vsetky vnucatka pozriet, kedze sa ich nedozila. Moja mamka ju dokonca videla a aj vsetky tety vraveli, ze niekolkokrat videli, ako podava nejaka biela ruka babatku cumlik, ked plakalo. No uznajte, videli by vsetci to iste? 😉

antonia1
11. nov 2007

ked sme boli male so sestrou,spali sme u dedka,bolo to asi 2 roky co nam zomrela babka,ktoru sme velmi velmi mali radi 🙂 so sestrou sme spali v izbe a nasi s dedkom boli este v kuchyni,ked zaculi plac mojej sestry,tak rychlo vstali a isli do izby,lebo sa bali aby sestra naspadla s postele,ked otvorili dvere,videli ako uz pada,ale v tam ju nieco nezne zachytilo,a ulozilo naspet da postele.nerozoznali kto alebo co je to ale vsetci verili ze to bala babka,ktora aj pocas zivota bola nasim straznym anjelom....

lalitagopi
11. nov 2007

velmi zaujímavé veci. Ano, zvyčajne nemusia to byť zlý duchovia, ale pravda je, že dlhodobo v tele ducha ostávajú fakt dosť hriešni ludia, tie milé babičky,príbuzní...atd sa cca do 6 mesiacov dostanú znova hrubohmotné telo, teda sú premiestnení do lona nejakej matky...uh, dalo by sa o tom hodne vela.

Ja so len chcela poradiť, že nie je zrovna najlepšie o "nich" hovoriť, rozímať..atd. speciálne tehulky, bo "oni" fungujú v trocha inom časopriestore, teda ich to priťahuje ak sa o nich "hovorí".
a strach ich vyživuje.

antonia1
11. nov 2007

zaujimas sa o take veci? ja trosku 😉 o kulture,zvykoch,nabozenstvach roznych narodov..... 😉

lalitagopi
11. nov 2007

ano, sice ducharčina nie je moj favorit obor, ale viem o tom vela. študujem Védy, su to 5tisíc rokov staré texty v sanskrite, a mám aj zopár osobných realizácii...

anjelik85
11. nov 2007

lalitagopi. je to pravda, že sa vracajú do tela. ale všetci. či hriešni, či dobrí. a každá duša čaká aj stáročia, kým sa dostane späť. pre tú dušu to síce nie je až taká dlhá doba, ale tu uplynú aj stáročia. duší je strašné množstvo. a si zober, že koľkorázy by tu bola taká dobrá babička a koľkorázy nejaký vrah. každý má karmu, ktorú musí odčiniť. keď ju odčiní, už sa sem nevráti a ostáva v tzv. raji. každá reinkarnácia je dar, šanca, ako to všetko odčiniť. joj, je toho hrozne veľa. to sa nedá len takto popísať.

anjelik85
11. nov 2007

ja som ducha nikdy nevidela, ale mala som zvukové zážitky a pocitové. aj v našej rodine sa toho dosť odohralo. taký novší príbeh, lebo veľa ich bolo aj keď bola moja stará mama dieťa.
keď umrela moja stará mama (1996), neboli s mojou mamkou uzmierené. týždeň predtým sa pohádali. a aj moju mamku to mrzelo. a keď vo februári 1998 bola na operácii, tú noc po operácii nemohla spať, lebo mala bolesti, zjavila sa pri posteli, pri jej nohách moja stará mama v bielych šatách a s úsmevom. odohrávalo sa to aj potom, ako mamka prišla domov. trvalo to asi mesiac. až nakoniec sa porozprávali /mysľou, nie fyzicky/. odpustili si a viac stará mama neprišla. proste každá duša potrebuje nájsť pokoj. a kým ho nenájde, je sem pripútaná. preto sa aj na rôznych miestach, kde sa stala napr. vražda alebo proste niečo, zjavujú duchovia. oni nie sú zlí. potrebujú len pomoc, ako prejsť na druhú stranu. len nie vždy natrafia na ľudí, ktorí im môžu pomôcť.
😉

antonia1
12. nov 2007

je to zvlasne ako kazda kultura,kazde nabozenstvo veri v nieco co sa stane s dusou,potvrdit to nikto nemoze,ze je to presne tak,niekto veri v raj a peklo...niekto karmu a reinkarnaciu...velmi zly ludia sa tak skoro na ten svet nevracaju.... 😉 nastastie a ty co sa niecim prevynili ze vela krat sa narodia blisko pri osobe alebo pribuznemu,ktoremu ublizili aby si vylepsili karmu a posunuli sa dalej 😉

lalitagopi
12. nov 2007

vdaka ANJELIK a ANTONIA za príspevky.
Celá táto tematika vôbec nemusí byť založená len na viere. napr. raj a peklo, alebo ako sa píše vo Védach, nebeské a pekelné planéty, nie sú výmysel, akurát sa niektoré veci aj v kresťanskej mytologii trocha zkreslili a ludia nemôžu mať skutočnu predstavu ako to vlatne je. Je aj stále teraz vela ludí, ktorí si pamätajú svoje minulé životy. Dokonca aj tí, čo tomu neveria majú plno fóbii, nevysvetliteľných strachov, zážitkov...atd.z minulých životov.

antonia1
12. nov 2007

vraj sa zranenia prenasaju aj do dalsich zivotov ☹ pocula som pribeh o jednom chlapikovy ktorreho bolele rameno a nevedeli zistit pricinu,ked sa pratil do minuleho zivota,zistil ze bol do toho ramena postreleny....
ja mam strach z vytahov,nikdy som sa v ziadnom nezasekla ani nic podobne...tak ktovie 😉

lalitagopi
12. nov 2007

ja sa nesmierne bojím molí, pavuky a myši sú ok 🙂
mna tiež často bolí jedno rameno, a tiež to vraj pochádza z doby egyptskej, ked ma jeden faraon potrestal, oni v tej dobe robili aj čiernu mágiu, no stále to tam je velmi prekliate, a pychli mi do ramena nejakú faklu...
zaujímavé veci, môžu nám pomôcť pochopiť nejaké súvislosti v tomto živote, ale zaoberať sa budúcnosťou je ovela dôležitejšie.

mywiel
12. nov 2007

Ahoj Melory nahodou som za zacitala do vasej temy a tiez viem, ze deti maju tuto schopnost, potom ju stratia prave kvoli dospelym, ktori im hovoria aby si nevymyslali. Ja ked som mala asi 6 rokov som videla okolo seba auru, dobre si nato pamatam, ale to sa mi stalo len raz, citila som sa velmi bezpecne a videla som to ako farebny obal plny bodiek okolo mojho tela. No a teraz som tehotna a tiez mam pocit, ze som citlivejsia, tak mozno je to aj kvoli tomu. Ale verte neverte v noci ma navstivil moj zomrety starky, vobec som sa nebala, stalo sa to akoby v polospanku, nevidela som ho ale vedela som, ze je to on. Zomrel na alkohol, bola som este dieta, tak si vela nanho nepamatam, viem, ze bol velmi mily a ked prisiel domov bolo citit zneho alkohol a potom isiel spat, starka spokojna nebola, ale hned ho ulozila nech sa vyspi, to si zhruba pamatam. No a v noci som jasne citila pach alkoholu, vlastne podla toho som ho spoznala, bola som stastna hned som vedela, ze je to on. Je to sila a zaroven ked nad tym rozmyslam velmi inteligentne, lebo podla toho pachu som ho hned spoznala, ale trvalo to take 3 sekundy a otvorila som oci a vravela si: "to co sa mi prihodilo toto nebol sen", mozno tym, ze som tehotna dava na mna pozor a buduce babo ma svoju dobru sudicku, ako sa hovori, ze kazde dieta ma. Inac nie som ziadneho nabozenstva aj ked verim po viacerych skusenostiach na vela veci, takze deti mozu vidiet duchov som o tom presvedcena aspon do urciteho veku. Dufam, ze sa nebojite? 😉

melory
autor
12. nov 2007

mywiel, dakujeme. aj ty lalitagopi si pekne prispela, len co je pravda. paci sa mi to,
ked som zakladala temu, tak som si na zazitok s duchmi - dusami nespominala a ak ano nechcela som ho dat do placu. naslo si ma to same, bola som zas po porode, zranitelna

antonia1
13. nov 2007

...lalitagopi...ako si zistila co sa ti stalo z ramenom?pomohol ti niekto alebo sama?aky to bol pocit?je pravda ze pri tom clovek citi vsetko-bolest,strach ale aj radost???? mam asi tisic otazok 😉 s tebou by som si sadla na cajik 😉 citala som o tom knihy ale nestretla som nikoho osobne tak prepac za tie ...????.... 😉
a co sa tyka nabozenstva a viery precitala som toho kopec o krestanstve...takmer 10 rokov som sa snazila pochopit muslimou....ale cim viac sa clovek snazi dozvediet tym menej som tomu verila...verim ze niekto je ci ho ludia volaju,boh,alah,budha....na tom vobec nezalezi...ale ostatne si napisali ludia....

sharlotta
13. nov 2007

Antonia, ja ma dost problemy s pokorou a pokial sa pamatam a da sa to tak oznacit, tak som feministka od narodenia. Prve zmienky si pamatam zo skolky...Asi pred 5 rokmi som bola u vsetice a ta mi povedala, ze som v minulych zivotoch bola vacsinou chlap a ze mojou ulohou v tomto zivote je prijat ulohu zeny a naucit sa pokore. Skoro mi sanka spadla. Mozno sa len tak "trafila". Kazdopadne v tomto zivote to pravdepodobne nestiham, takze sa vratim 😒

lalitagopi
13. nov 2007

drahá SHARLOTTA, ťažko povedať, či tá tzv. veštica bola fakt ok, väčšina z nich má dosť často dosť pochybné zdroje "zhora" odkial svoje informácie čerpajú.
Ale asi to náhoda nebola že sa tak trafila.
prečo problem s pokorou? z vlastných skúseností, ak na našich "problémoch" nezačneme pracovať dobrovolne, tak nás materiálna príroda donúti, a to je ovela bolestivejšie. 😒
Sorry, ak si na moj názor nebola zvedavá, ja len chcela pomocť 😅

antonia1
13. nov 2007

ved to clovek aj vie ze sa ma zmenit,chvilku sa snazi a bojuje,ale chce to ozaj velku vnutornu silu a pochopenie,velakrat odpustit sebe samej a to je najtazsie....

lenkalienka4
13. nov 2007

ahojte baby, ja sa priznam ze mam strach z tejto temy, som taky bojko 😀 čo sa týka takýchto veci. nesitala som vsetky prispevky, len par stran, ale mam dost. Bojiiiim 😀 😀 🙂

antonia1
13. nov 2007

nemusis 😉 zly su iba ludia ☹

lenkalienka4
13. nov 2007

no ja viem, ja vas tak trosku aj chapem, ale aj tak mam z takych veci strach, a teraz som este k tomu sama doma 😎 😀

melory
autor
13. nov 2007

ked sa ti nepletu do zivota nemas sa coho bat