Vidia deti duchov?

melory
13. mar 2007

vidia vase deti duchov? uz tu tema jedna bola, ale zmizla a tak by som rada zalozila novu. 🙂

fine
16. sep 2009

kubaka - ja sa v tomto naozaj nevyznam - preto ta otazka, ci je mozne, aby isiel cez malu...tieto veci idu uplne mimo mna, takze nerobim si z nicoho srandu a ak to tak vyznieva, tak mozno vam ktore o tom uz nieco viete...u mna ide naozaj iba o nevedomost...preto sa na to pytam vas a tu...
pokial ide o presviedcanie o tom, ze ja za jeho smrt nemozem...stalo sa to asi pred dvoma mesiacmi a ked o tom pisem, tak to robim preto, aby som vam opisala situaciu, aby ste mali nejake vychodiskove body...myslela som si, ze je to dolezita informacia...spominam ho preto, lebo mala hovori stale "ujo" - keby hovorla "teta", tak ma svislost s nim vobec nenapadne...a zacalo to tesne po jeho smrti, tak preto ma to napadlo...

...viem, ze to moze uplne ine priciny, ale kedze viem, ze nie je chora a ziadne zubky jej nerastu, tak som sa rozhodla vyskusat aj tuto cestu...
ja som sa zatial s nicim takymto nestretla, takze nemozem povedat, ze na duchov verim..ale na druhej strane zase nie som uplne zatata a istym sposobom pripustam aj tuto moznost...
z tvojej reakcie mam dost zmiesane pocity, pretoze ju ciastocne vnimam ako utok...aspon mi to tak vyznelo...teda naspon ten zaciatok....tak neviem...

megi93
16. sep 2009

Ja by som navrhovala exorcistu. Môj dedko zomrel dávno a pracoval a vedel pracovať s bielou mágiou. On napríklad presne vedel kedy zomrie. Deň, mesiac, rok aj hodinu. Po jeho smrti sa mi s ním často snívalo, v snoch sme sa rozprávali, radil ako riešiť niektoré situácie. Možno vám to príde trafené, ale ja verím týmto veciam, resp. nie verím, ale viem o nich a to je rozdiel. Zažila som ich na vlastnej koži. Fine, vybavovanie účtov je reálne. Ak to bol zlý človek a zákerný, po smrti to môže byť rovnaké, a môže byť v noci v izbe. Nemusí ísť cez malú, ona ako vnímavejšia ho zaregistruje, zobudí sa. To ako keď na teba v dave niekto pozerá uprene a ty to pocítiš, tak sa obzrieš. Takže skús exosrcistu, sú myslím v každom väčšom meste alebo za tebou aj rád pricestuje.
Ale samozrejme to môže byť aj nespracovanie zážitkov z celého dňa. Naša sa tiež zvykne budiť s plačom, ale nie je zobudená, stále spí a plače. A utišujem ju aj 10 minut. Ale neviem ako to zistiť. Nedeje sa u vás už nič nezvyčajné?

kubaka
16. sep 2009

fine - nééé to není útok, ale ochrana tebe!! 🙂 nestresuj se víc, než je nutné. Řečnický výkřik typu: nehledej v událostech nějaké skryté zlo, když jde o obyčejné věci. Že říká ujo, je prostě náhoda. To se stává. Že se to sešlo s úmrtím toho muže je taky prostě náhoda. Nic víc ani míń.
Jsou tu témata "Budí se v noci s řevem" "Jak naučit dítě spát" - je to pořád to samé - tam patří tvůj dotaz. 🙂 S duchy to nemá co dělat. Duchové totiž nejsou 😉 😝

mywiel
16. sep 2009

Kubaka nejsou lebo si este ziadneho nevidela... 😅 😀

sofinka30
16. sep 2009

zcestne myslenie,chore patriace do ruk psychiatra...to bola pekna ochrana fine od teba kubaka a ako bonus ju posielas na temy akoby si nevie dieta uspat?To ze duchovia nie su je len tvoj nazor,alebo si presvedcena o tom na 100 % ?? To ti nezazlievam,ale ked vobec nepripustas tu moznost,zeby mohli existovat ...neviem preco ides na tuto temu ty.fine sa obratila na ludi,co s tym asi maju skusenosti a pokial ty nemas,bud rada.Este otazka-myslis si o vsetkych ludoch,ktorí maju iny nazor na duchov a ich existenciu ako ty,ze su súci na psychiatriu 😲 ?

bibula
16. sep 2009

ja by som nestresovala, prestahuj ju do inej miestnosti,do inej postele , nech spinka s tebou..... 😅

pusti jej rozpravku na cd,nech sa rozptyluje,nevadi,ze nebude pocuvat,ale hlasy bude vnimat,to staci....poloz si ju na hrud,kolis ju.....upokoji sa....

kubaka
16. sep 2009

sofinko - sorry, ale zapomněla jsi dodat "názor tvůj a celého vědeckého světa. "Pro fine z toho plyne, ať nehledá příčinu u duchů, ale v tom, že batole se takhle prostě v tomto věku chová a vyroste z toho. Rozhodně tuto cestičku rozvíjet je zdravější a konstruktivnější, než si zvát domů exorcistu a šílet se toho, že mi nějaký mrtvý děsí dítě.
To jsou prostě nepodložené bláboly a šarlatánství. Proti blbosti se prostě musí vystoupit.
Vy byste jí s těmito praktikami přivedli na psychiatrii - toho jsem se jí snažila uchránit. Aby ani nepomyslela na to, spojovat "ducha" s nespavostí své dcery
A k tvé poslední otázce: Ano, myslím, pokud to berou opravdu vážně a jsou o tom hluboce přesvědčení a nechápou to jen jako recesi nebo zábavu. Proto jsem taky použila v první věte "sranda stranou". 😝 Poslat ji do tématu praktických starostí a rad je to nejlepší, co ji můžeme nabídnout. 😀

sofinka30
16. sep 2009

ja netvrdim,ze je to isto duch a urcite nechcem,aby stresovala a hned volala vyhanacov duchov..ja som jej poradila nieco ine,pretoze si myslim,ze to duch moze byt..ako mywiel napisala-pre teba je vsetko co sa tyka duchov blabol asi preto,lebo si ziadneho nevidela,alebo s nicim takym nemas skusenost..takze ak niekedy zazijes nieco "nepochopitelne" a vymykajuce sa vedeckym poznatkom a budes sa potit od strachu /co ti nezelam/,tak potom nam napis a vitaj medzi psychopatmi !

sofinka30
16. sep 2009

😀 😅 zabudla som dat xichty ..

campi
16. sep 2009

ahojky vsem,
ja jsem presvedcena, ze deti duchy vidi, ale myslela jsem, ze se jich neboji, ze je berou jako neco prirozeneho a az v pozdejsim veku, kdyz zapomenou, jak to ve skutecnosti na svete funguje, tak ze ziskaji strach (taky vlivem strašení dospělých). Postupovala bych jako piše bibula, nechala malou spát u sebe v posteli a věřím, že to přejde.
A jestli tam nějakou duši máte, tak z nějakýho důvodu tam trčí a nechce odejít, v tom případě nepomůže ji vyhánět, ale přijít na ten důvod, odstranit ho a ona odejde sama.

ada32
16. sep 2009

kubaka kubaka...zase jedna tema,v ktorej budis len averziu voci tvojej osobe.
ty si este stale neprisla na to,ze to nie je tvojim odlisnym nazorom ale tvojim sposobom komunikacie?

tvoje prispevky su tak agresivne ,ze este aj fine,normalna inteligentna zena,ktora sem prisla len po nejaku radu ,sa zacala branit.
podla mna mas problem sama so sebou a nejakym svojim mindrakom a vo vlastnom zaujme by si to mala riesit s tou svojou terapeutkou.
naozaj ti nechcem zle. 😨

mywiel
16. sep 2009

Kubaka jasné, ze dieta sa moze budit lebo je to jeho vekom o tom vieme sme mamicky tiez, a nikto nechce panikarit, ze to musi byt zarucene duch, ale aj moze, no nemusi. Bibula jej dobre poradila. Predpokladam, ze ty si ateista a veris len v to v co vidis, prip. v to co tvojich 5 zmyslov vie zachytit, mylim sa? 😉

megi93
17. sep 2009

Kubaka ty si vadná. A neurážaj. Za to, že ty neveríš na duchov neznamená, že nejestvujú. Ja napríklad neverím v Boha a podla mňa sú vhodní na psychiatriu všetci veriaci, lebo veria v prelud, ilúziu a niečo nereálne.... Sa ukludni a nelez do témy, ktorá ti nič nehovorí, toto fakt nemusím takýchto vrtákov

lotris
17. sep 2009

Ahojte. Ja ked citam tuto temu tak mi prechadza mraz po chrbte. Necitala som to cele len zopar prispevkov. Verim ze nieco take existuje. Nemozem povedat ze som niekedy nieco videla ale aj tak tomu verim. Stretla som sa s nevysvedlitelnymi vecami nie priamo ale predsa. Neviem ale myslim ze dietatko je tak vnimavy maly cloviecik ze je mozne ze zachytí energie ktore my nevnimame a nevidime. Na tvojom mieste by som skusila to co ti radili dievcata pomodlit,ist za knazom...uskodit tym nikomu nemozes a aspon budes kludnejsia ze si to skusila.

ada085
17. sep 2009

To ze niekto veri na duchov, anjelov a co ja viem co este neznamena ze je zrely na psychiatriu. a mozno psychologa potrebuje prave taka osoba, ktora chodi z temy do temy vrtat, utocit. prave ona ma asi problem sama so sebou.

fine
18. sep 2009

ahojte,
tak momentalne je u nas uz druhy den - teda noc - klud...mala spala bez budenia a bez plac takmer celu noc...
ona spi so mnou v izbe - jej postielku mam prisunutu k mojej posteli a bocnicu mam odmontovanu, takze sme uplne pri sebe...
ked v noci plakala a chcela som ju polozit priamo ku mne do postele, tak odnietla...chcela sa chvilu nosit a potom az pomaly zalahla do svojej postielky...
tak som zvedava co bude dalej, zatial vam vsetkym dakujem za rady....

bibula
18. sep 2009

super,lebo kazdy sa pottrebuje vyspat...mozno len mala nieco vo svojej hlavke nedoriesene.... 😉

elule
20. sep 2009

Ahojte ,ano deti duchov vidia včera ho môj znamy videl moja dcerka ma už dlhšiu dobu "imaginarnu" priatelku Katku ,ked som si prečitala tuto temu hned ma napadlo či to nemôže byť duch tak bol u Nas znamy ktory ich vidi a potvrdil mi to tešila som sa že mi povie ako Katka vyzera a vraj to je individualne že v tychto videniach pracuje naše podvedomie a každy ho vidi tak ako si ho v tom najhlbšom podvedomi predstavuje

expertka8
30. sep 2009

....2.oktober je Den anjelov straznych 😵 😵 😵
...pamatajme na nix 😵

Bytosť, ktorá nás nikdy neopúšťa

Náš anjel strážny...Sú ustavične s nami. Aby nám však mohli účinne pomáhať, musia mať ,,náš súhlas", čo znamená, že ich o to máme žiadať. V druhý októbrový deň majú anjeli strážcovia svoj sviatok. Kedysi práve v ten deň krstili deti neznámych rodičov, dávajúc im mená nebeských patrónov.
Boh stvoril podľa písma svätého tri chóry a deväť zástupov či anjelských kruhov: serafov, cherubov a tróny, ktoré sú najbližšie k Stvoriteľovi. Panstvá, sily a mocnosti tvoria druhý chór, zodpovedajúci za harmóniu vesmíru. Tretiu skupinu tvoria vykonávatelia Božích príkazov: kniežatá, ktoré majú pod ochranou národy a štáty; archanjeli sú ochrancami viery a anjeli -- sú ochrannými duchmi ľudí.

Vyslyšaná prosba

Viedla s tisíckami zomierajúcich, vyplýva, že každého človeka od narodenia až po smrť sprevádzajú duchovia. Neraz sa stretla s tým, že zomierajúci uvidel svojho anjela strážneho, ktorého naposledy videl, keď bol dieťaťom. To dalo nádej mnohým, ktorí už pochybovali o existencii nadprirodzeného sveta.

Známa autorka mnohých bestsellerov o anjeloch Joan Westerová Andersonová priznáva, že uverila v existenciu anjelov po nezvyčajnej príhode svojho syna. Jej syn Tim s rodinou mal pred Vianocami prísť do Chicaga autom z Connecticutu. Joan prosila, aby necestoval, lebo bolo hrozné počasie: vial ľadový vietor a teplota bola nižšia ako mínus 20 stupňov Celzia. Tim sa však rozhodol, že strávi sviatky s rodičmi a vydal sa na cestu. Znepokojená Joan nemohla v tú noc spať, lebo syn už meškal päť hodín. Stála pri okne a presne o 1.45 hodine v noci počula vlastný hlas: ,,Bože, zmiluj sa, pošli mu niekoho na pomoc!" V tom čase stálo Timovo pokazené auto na prázdnej diaľnici. On, jeho manželka a deti sedeli premrznutí v aute a nevedeli, čo si počať. Zrazu prišlo nákladné auto cestnej pomoci. Vodič im navrhol, že ich odtiahne do najbližšieho mestečka. Keď sa tam šťastne dostali, vystúpili z auta, aby sa spýtali svojho záchrancu, koľko mu majú zaplatiť za odtiahnutie. Vodič však zmizol, akoby sa aj s autom rozplynul vo vzduchu. Na snehu neboli žiadne stopy po ťažkom nákladnom aute.

Svet je plný anjelov

Niekoľko rokov predtým časopis Time publikoval výsledky ankety o anjeloch. Ukázalo sa, že takmer 70 percent skúmaných verí v ich existenciu a vyše 30 percent malo s nimi kontakt. Ako ukázali výskumy na univerzite v Berkeley, stretnutia s anjelmi v rannom detstve sú bežné. Vo väčšine prípadov sa však postupne stávajú sporadickými a končia sa približne dovŕšením piateho roku života. Francúzsky filozof, člen Francúzskej akadémie Michel Serres hovorí, že schopnosť kontaktovať sa s mimozemskými bytosťami človek nestráca do konca života. V rozprave Legenda anjelov profesor tvrdí, že aj súčasný svet je plný anjelov, ktorí sa s nami v posledných rokoch dorozumievajú aj pomocou elektronických zariadení.

Kým sa však rozhodneme hľadať anjelov na internete, mali by sme sa najskôr započúvať do seba -- radí americký bádateľ týchto nadprirodzených bytostí Eprahim Leonard. Často sa totiž stáva, že vnútorný hlas, ktorý počuje veľa ľudí, je hlasom anjela strážneho, ktorý nám vždy napovie, čo máme robiť. Ibaže naše ,,racionálne" úvahy nás väčšinou vedú iným smerom. Jednoducho si často nájdeme dôvody prečo nepočúvať to lepšie v sebe. Nedávno mi naša známa hudobníčka povedala, že vždy, keď počúva svoj vnútorný hlas a podľa neho koná, dopadnú jej záležistosti v konečnom dôsledku dobre. Ak dá prednosť rozumovým dôvodom, akokoľvek logickým, veci sa obrátia k horšiemu.

Ako vyzerajú anjeli

Podľa Emanuela Swedenborga, švédskeho fyzika, matematika a výnimočne duchovne orientovaného človeka, sú anjeli nemateriálne bytosti, ktoré neodrážajú slnečné lúče. Nemôžeme ich preto vidieť, kým nenadobudnú nejakú materiálnu podobu. Toto je zrejme pohľad najbližší pravde. Súčasní bádatelia tvrdia, že anjeli sú androgynické bytosti obdarené mužskými i ženskými vlastnosťami. Americká spisovateľka Eileen E. Freemanová zbiera správy ľudí, ktorí prežili stretnutie s anjelom strážnym. Vyplýva z nich, že nebeskí ochrancovia vyzerajú rôzne. Keď bol istý známy americký novinár chlapcom, žil s rodičmi na vojenskej základni. Jedného dňa zablúdil v labyrinte uličiek mesta. Starší Japonec ho vzal za ruku a priviezol ho rozpadávajúcim sa nákladiakom k bráne základne. Strážcovia zbadali chlapca, ktorý sa objavil odnikiaľ. Nevideli nákladné auto ani Japonca. Pre bádateľa, ktorému hrozilo zamrznutie počas búrky na Aljaške, bol anjel strážny Eskimákom. Psím záprahom ho zaviezol na policajnú stanicu. Policajti boli presvedčení, že vedec prišiel na vlastných nohách, lebo na snehu bolo vidieť len jeho stopy.

Aj Eileen Freemanová prežila stretnutie s anjelom, keď salyžovala na jednom z najvyšších alpských štítov. Nemala veľa skúseností a stratila nad lyžami kontrolu. Uháňala čoraz rýchlejšie priamo na skalu vyrastajúcu spod snehu. Zrazu, nevedno odkiaľ, sa objavil lyžiar v čiernom, predbehol ju a neskúsená lyžiarka skončila doslova na jeho kolenách. Poďakovala mu, ale on sa neozval ani slovom a doslova sa rozplynul vo vzduchu.

Zapamätala si len jeho láskavý pohľad.

Stáva sa však, že anjeli vyzerajú presne ako na obrazoch. Jednému dievčaťu okrídlené a zlatovlasé bytosti zachránili život počas horskej túry: spadlo niekoľko metrov a zastavilo sa na visutej skale. Nemohlo sa odtiaľ pohnúť, ani hore ani dole. Svetelní anjeli dievča bezpečne zaviedli na cestu. Psychológovia tvrdia, že v kritických chvíľach svojho života mobilizujeme psychické a fyzické sily a máme pocit, že nám ktosi pomáha. Podľa nich si my sami vytvárame ochraného ducha a voláme ho anjelom. Existuje však priveľa správ ľudí zachránených nejakou tajomnou silou, nezvyčajnou postavou, ktorá po ,,splnení úlohy" zmizla tak rýchlo, ako sa objavila, aby sme prijali, že Boží vyslanci sú len výplodom našej fantázie. Pravdou je, že čoraz viac významných vedcov je presvedčených o tom, že človek je oddávna v ustavičnom, vedomom či podvedomom kontakte s duchmi a počuje nešepkávanie anjelov...

zuzu13
30. sep 2009

ex...super pripomienka...takze 2.10...parada...
anjel strazny si v podstate ty do veku cca 6 rokov...potom sa vytraca z ludi viera v anielov...takze moj anjel som ja v tom veku...je to vsetko v ludoch...kazdy ma tu schopnost komunikovat...len treba hlavne vnimat signaly...
😀 😀 😀
ale to uz asi viete... 😅

expertka8
30. sep 2009

...zuzu...ja som citala...ze sxopnost komunikacie s anjelmi sa straca vo veku 5 rokov 😅
...vo vyssom veku...opacna strana vyuziva ako prostriedok komunikacie...elektro vlny... 😅

zuzu13
30. sep 2009

jaj...no rok hore dole... 😀

erikasadek
5. okt 2009

clovece , jedna s mala tem kde sme sa neurazali a, nehadali smutne... ze aj tu sa najdu ludia, ktori , urazaju.. 😅

ale drzte sa temy,a komu sa nepaci a nevri , nech tu nechodi..
, vzdy budu ludia co maju skusensti a iny , s aim budu smiat, a ti druhy, ktory nechcu, vidiet co vidia ti druhy.. 😀

sofinka30
5. okt 2009

a ved uz sa nehadame 😀 😝 dajte niekto nieco nech sa zas trochu bojime 🤐

erikasadek
5. okt 2009

dufajme, ze nie... 😉

juj , ja Ti toho dam, ze dnes nezaspis.. 😀

sofinka30
5. okt 2009

no daj 😅 😅

melory
autor
15. dec 2009

expertka konecne dobry prispevok, hodila som si ho do dokumentov 🙂

erikasadek
16. dec 2009

melry ahoj.. tak ako ; ??? 🙂

bentleey
4. jan 2010

tak pridam ja...som veriaca a na vsetky tieto veci verim...vedela som vela pribehov...ktore si dospeli v rodine rozpravali medzi sebou ze sa stali...a my deti sme nacuvali z izby...myslim ze teraz ludia tieto veci tak nevnimaju..bude to asi dobou...rozptyluje nas tolko veci...ako TV, radia ze si nevsimame resp. nevnimame okolie...
mne mama napriklad rozpravala ze som bola najkludnejsie dieta ake si viete predstavit....a ked jej zomrela sestra v 18 rokoch...tak som stale sedela v postielke a cele noci preplakala...vraj ma mala velmi rada...ked posielala pohladnice z nemocnice...tak sa stale pytala na bambulku...mama bola presvedcena ze za mnou chodila ona
o par rokov neskor mame zomreli obaja rodicia dva mesiace po sebe...tragicky...mame ostal najmladsi brat ktori byval s nimi...a vravel ze citi ze su doma...videl ciernu postavu ktora presla pred digitalnymi hodinami...ze nobolo vidiet cas...alebo mu niekto vyklopkaval na okno...a nikto tam nebol...dokonca mal dole garnizu z okna...opretu z rohu do rohu...sikmo...a palica sa dvihla a "padala" do druheho rohu...co odporuje fyzike....
keby to nevravel mamin brat tak asi neuverim...ale viem ze netrpi nijakou poruchou a nema tendencie si vymyslat...a stale vravel ze sa toho neboji...lebo citi ze su to rodicia...a nevie preco by sa ich mal bat...nemaju dovod mu ublizit 😒 😒 😒

expertka8
30. jan 2010

...pekny vikend sa zela 😵
...mel...dlho so Ta tu nevidela.....