Vidia deti duchov?

melory
13. mar 2007

vidia vase deti duchov? uz tu tema jedna bola, ale zmizla a tak by som rada zalozila novu. 🙂

gabika11
3. máj 2010

koceny, teraz sa mi to uz nestava, ale ked som bola tak vo veku, ked osm bola na zakldnej skole, tak som nniekolkokrat videla take biele postavy, raz ked sme boli na dovolenke na sirave abezala som z izby cez chodbu vonku, a z popod dveri jednes z izieb sa zrazu s hlucnym suchotom vyrutilo nieco biele, tesne ma to minulo a ja som sa trosku zlakla a bezala som dalje, bolo to fakt zvlastne, neviem si vysvetlit, co to presne bolo. Aj doma, to som bola uz na strdnej skole, tak som videla taku bielu prisevitnu postavu, ktora zmizla.
Osobne si po tych skusenostiach myslim, ze duchovia, teda svet v ktorm ziju, urcite existuje...

deina2005
16. júl 2010

no ahojte chcela by som sa pridat stacilo mi precitat 2 strany a som hotova.ja som mala problem dlhe roky od mala az skoro do teraz este stale som videla biele postavi sem tam ciernu ale velmi malo bolo 2-3 stale sa prechadzali po mojej izbe dodnes neviem preco a co to znamena.nechodim ani na pohreb preto lebo mam strasny strach je mi zle no des

deina2005
16. júl 2010

a est eraz sa mi stalo ze moj spoluziak ktori sa obesil bol medzi nami 1 den rozdiel tak raz vecer prisiel kumne chytil ma za nohy a tahal z postele normalne som citila jak ma drzi ale nic som tam nemala ziadne modriny.my so sesternicou ako male sme stale vyvolavali duchou mysleli sme si ze je to sranda ale casom som zistila ze je to nebezpecne.pred 5 rokmi mi zomrel svokor a sem tam mam pocit ze ho citim taky chlad pomne prejde take divne nieco az ma strasie ale viem ze on by mi neublizil

aniratak696
7. sep 2010

Mne v januári zomrel dedko a od tej chvíle mám pocit, že sa vracá do jeho domu ale aj k nám. Bývam v rodinnom dome, ktorý je jediný v okoli ostatné sú len bytovky pri nás. Máme prerobené podkrovie a tam len dve izby(jedna je moja) a wc, zatial čakáme na nové schody,takže tieto staré tak buchocú ked sa po nich ide...Bývam cez týždeň sama v dome aj s mojim malým yorkshirom. Od pohrebu sa mi často stáva že sa zobudím na to ako moj pes šteká na dvere alebo najprv počujem ako keby chôdzu po schodoch a potom pes začna štekať na dvere(čo šteká ked len fakt niekto ide a teší sa) dostávam mrtvicu z toho a strach 😒 V dome kde dedko býval sa pravidelne v stredu spúšťa robot-vysávač ktorý je aj mimo zásuvky a časovač na automatické vysávanie je vyp. Alebo sa zapne svetlo v noci a svieti až kým ho niekto ráno nezhasne...Vždy som na tieto veci verila ale teraz to pociťujem aj na vlastnej koži a desí ma to a na wc v noci nechodím radšej 😀

juliap
7. sep 2010

tak ja pridavam tiez svoj postreh. ked mala martinka 1 rok prestahovali sme sa do rodinneho domu po starych rodicoch mm. a tam sa zacala kazdu noc o 2 budit, vystrela ruku pred seba a debatila vo velkom ze tam je dede /dedko/. to trvalo pol roka, a stale ked som sa jej pytala, ze co nespinka, tak odpoved bola: tu je dede, stoji tu ... no a vesela debata vzdy tak 15-20 minut. no a potom som sa pytala svokry, ze kde mal starky postel a ona, ze ved tam, kde je postielka a tam aj zomrel na posteli ... tak sme vydedukovali, ze zrejme naozaj duchovia jestvuju a kazdy den chodi sa porozpravat s nasou martinkou starky ... potom nam doniesla kamoska svetenu vodu a vykropila izbu a cuduj sa svete, nocne vstavanie prestalo ...

cat
22. nov 2010

caute. moja dcéra /2 roky/ mi počas uspávania /vždy hned po obede/ tvrdí,že v izbe je vela ludí, dokonca ukazuje,že kde konkrétne. Ona síce má len 2 roky, ale s nou sa dá komunikovať už ako s ostrielaným školkarom, dávno hovorí celými vetami, tož neviem,či si to vymýšla alebo čo... dosť ma to desí. Bud si zo mna robí srandu ale ozaj niečo vidí..chvalabohu ze ja to nevidím, bo by ma vystrelo.

lara1705
22. nov 2010

@cat ja mam niečo podobne s mojim synčekom,ten ma 2 roky a 2 mesiace a pri zaspavani cez obed stale opakuje slovo babka.Ked sa ho opytam že kde je babka tak mi ukaže smerom na okno.A trvalo to 2 tyždne.Povedala som to manželovi a ten mi povedal že deti v takom veku vidia duchov.A raz mi to išlo na nervy tak som prišla do izby a povedala,citujem:" babky chodte preč lebo moj synček potrebuje spať."Možno si pomyslite že mi šiblo ale zabralo to,odvtedy neopakuje to slovo.

veruska007
23. nov 2010

Tak jsem precetla par clanku... jsem celkem prekvapena, kolik lidi neco takoveho zazilo. V mem okoli to az tak caste neni, naopak v me rodine je to caste. Vetsina mrtvych se proste nejak prijde rozloucit. Bratr jako maly videl u postylky mamincina pritele, ktery zemrel cca pred 8 lety. Dokonale ho popsal, nikdy ho nevidel ani na fotce. Co vidi nas maly, take nevim. Ale dvakrat se mi zdalo o zlem duchu a od te doby se chci z naseho bytu odstehovat. Sem tam ho nekde tusim a i maly se za sera boji. Ale nic se nedeje.

V lete nas maly malem umrel, upadl do tezkeho bezvedomi, nedychal, nevedeli jsme, zda prezije. Strasne jsem se o nej bala. Byl na JIP, nesmeli jsme k nemu. Nad ranem jsem se vzbudila, byla jsem v takovem polospanku. Slysela jsem hlas, ze se muzu na maleho podivat, ale nesmim se ho dotknout. Najednou jsem mela pocit, ze jsem na JIP, videla jsem, jak maly krasne spinka, mel pripoutane rucicky k posteli, v prave ruce infusi, ale pokojne spal. Chtela jsem se pohnout, ale neslo to. Pak jsem najednou byla zase zpatky v posteli, po par vterinach jsem se mohla pohnout. Za dva dny jsme mohli za malym prijet. Uz nebyl na JIP. Ale sla jsem se tam kouknout... vsechno bylo stejne, neuveritelne. Pry mel pripoutane rucicky, aby si nevytrhl infusi. Dodnes tomu nemuzu uverit.

A podobnych prihod mam vic, nevim, jestli je to dar nebo zda se toho spis bat.

Nicmene pomaha nechat si byt vykropit od kneze svecenou vodou, v pripade krize palit svecene kadidlo, nechat za nepokojnou dusi slouzit msi, nejlip primo doma... a kdyz uz je nejhur, tak modlitbu Svaty Michaeli, archandeli. Nekdy s touto modlitbou budim cela vydesena... ale nikdy se nic nestalo...

jana
23. nov 2010

ahojte .. nahodou som objavila tuto temu a musim pridat moju skusenost ( i ked ja s manzelom sa vzdy pritom pousmejeme).
Maleho krmim z flasky. Este v nemocnici ked som ho krmila, vacsinou pozral do okna alebo na mna. Ako sme prisli domov zacal hladiet aj do stropu. Niekedy pozera na jedno miesto aj cele jeho jedenie (co trva aj 30 min), niekedy zrazu prebehne ocami na iny smer alebo si otoci aj celu hlavu. No a z tohto vznikla u nas taka usmevna povera, ze maly asi sleduje duchov. Normalne by ma to nikdy nenapadlo, ale ten jeho pohlad je presne taky isty ako ked sleduje moju tvar alebo tvar niekoho koho uz pozna. No a niekedy sa rozpravame, ze kto nas prisiel dnes navstivit a tak 🙂. No je to take usmevne a ja to skor beriem ako srandu i ked niekedy ... no skoda, ze maly nevie rozpravat.

kacab
24. nov 2010

no teda... Já osobně jse nic podobného nezažila, i když můj muž několikrát.... Vždy je to ve spánku či usínání a vyždy je v těle a nemůže se pohnout.... Mluvil i takhle s mým mrtvým dědou... Tehdy jsme měli pořádnou krizi a on mu řekl ať se vzpamatuje, obejme mě a drží, že to moc potřebuju... A byla to pravda... byla jsem na dně..... Ale já už se nebojím... Kdysi jsem jako dítě slyšela si dospěláky vykládat o duchařině a tak moc jsem se pak bála, že jsem v noci čůrala pod stůl v pokojíčku, než abych musela bytem po tmě na záchod.... (to musela mít maminka radost 🙂 ) ale pak jsem si později řekla... že pokud duchové existují, tak je i můj děda s babi a ty mě chrání a přestala jsem se úplně bát a jsem v klidu... Mimochodem mamce po letech řekl jeden léčitel, že tady na zemi má strážného anděla - svého tátu, co ji hlídá... Mého dědu....
Ale co ve mě zanechalo opravdu veliký zásek byla nevinná dětská hra... Jezdilly jsme dvě rodiny společně na dovolenou a byly jsme jako děti - 4 holky... Ty dvě setry si nás jednou zavolaly, že nám něco ukáží... mohlo nám být starším kolem 10 -11 a mladším ségrám 6-7... že umí hypnozu.. ha ha ha .. No, starší malou položila, odpočítala a přestala to být legrace.... ta se dostala do nějakého transu, mluvit nemohla, hekala, funěla, strašně se jí zrychlil tep... Já byla v šoku... ta reakce byla tak intnzivní, že se starší lekla a odpočítala probuzení... Málá byla v pohodě... prý v tom stavu vídála pána na konci světla, cítila se moc dobře, jen chtěla jít k němu a nemohla, vysvětloval jí že nemůže... Prý se sním viděla skoro vždy, když to zkoušely, někdy ale viděla i jiné lidi.... Tehdy jsem přísahla, že to neřeknu... Držela jsem to v sobě asi měsíc, moc jsem kvůli tomu plakala a často a nakonec jsem to řekla mamce - měla jsem pocit, že by to té mladší mohlo strašně ublížit... Mamka o tom mluvila s maminkou holek... jejich Maminka o tom taky věděla, ukázaly jí to a ona jim to zakázala dělat... každopádně prý ta malá pak na chalupě hrabala staré fotky a bezpečně poznala pradědu, kterého nikdy neviděla a neviděla ho ani její matka.....
A známý bydleli s duchem několik let... Nikdy ho neviděli, ale vždy když odjeli a vrátili se , měli v bytě bordel a hlavně poschazované kytky z parapetů... Jen pán prý jednou ležel ve vaně a začaly se mu nad hlavou točit šňůry na prádlo s kolíčkama... Ale pak vypozorovali, že než odjedou, stačí nahlas řící kam jedou a kdy se vrátí a když to udělají, v bytě pak spoušť není...

cestovatelkaandrea
24. nov 2010

no tak mne sa stalo v nedelu pri kupani maleho, ze z vanicky zakrical: "ujo papa". ked som sa ho opytala, ze kde vidi uja, tak mi este aj ukazal, ze kde je. ked som sa ho opytala, ci stoji alebo sedi, tak povedal, ze stoji. tak sme potom ujovi spolu zamavali a povedali sme mu, nech ide prec, ze sa chceme kupat.

lizatko123
5. jan 2011

@slavik

No ja som tu nova a byvam vo velkych kostolanoch moj pes Ajda sa vždy pozera na *židovskom cintorine*(ktory mame v obci 😅 ) na to iste miesto naježí sa a začne skučat.Hmm ale aj už sa mi stalo že jeden mali chlapček(kamaratkin bratranec) pozeral na to iste miesto a povedal ,že je tam chlapček a hra sa s hračkami. ☹ .Myslite,že je to pravda,že je to duch???? 😅 Slavik plls povedz mi tvoj nazor.Brrr lebo s duchom su neny srandy ☹

lizatko123
5. jan 2011

@cat
😲 Deti vydia duchov to je pravda ehmm....zomrel vam niekto v rodine??? 😖 Lebo ak ano tak porozmyšlaj kto ! Opytaj sa dcerky či je to mlady či stary človek. 😀 Ak si niekomu neurobila nič tak sa neobavaj .Hmmmm do toho domu či bytu ste sa prestahovali??? Potom mi odpovedz pomocou spravy... Rada ti pomozem lebo mam s tym skusenosti ☹ tak zatial ahoj....

norikk
14. feb 2011

ahojte, tak ja mam taku skusenost,ze ked mi zomrela 3 rocna neter, prisla sa so mnou rozlucit, na policke som mala stray nefunkcny mobil, s ktorym sa hravala, a ten mi v noci zacal hrat...ked som k nemu prisla, tak prestal......
mimochodom, vase prispevky radsej necitam, lebo som bojko.....nemam take rada, ale bohuzial verim v take ☹ a ak sa tym moc zaoberam, tak sa bojim ist aj na wc a to je chore

aniratak696
15. feb 2011

@norikk si ako ja 🙂 ja to tu tiez obcas citam a potom sa vecer bojim ist na wc alebo len zapocujem ako pes zasteka v izbe a uz som v soku lebo on len tak nesteka a nekuka sa na dvere 😒

missymici
15. feb 2011

Hoj, no osobne si myslim, ze male deti a zvirata,hlavne psy a kocky duchy vidi....nebo spis citi....Ja jako male dite,jsem takouvou skusenost mela a ne jednu,...Muj malej ma doted spatne sny a budi ze ze sna s brekem a je mu uz 2 roky pryc, ale to nevim jestli kvuli tomuto.

aniratak696
22. feb 2011

@missymici ty si ako mala videla duchov?
aj ja si myslim ze zvierata vidia alebo citia duchov...moj maly yorky obcas z nicoho nic v noci vyskoci z postele a ide k dveram a steka na ne, a to to robi len v tedy ked ide niekto po schodoch hore kumne napodkrovie ale byvam sama tkaze neviem ☹

vilki
22. feb 2011

@cestovatelkaandrea to vazne? jezisi, ja by som celu noc nespala... 🙂

missymici
22. feb 2011

@aniratak696 :Ahoj,no tak to by jsem v tom baracku asi dlouho nezustala...Ja bych se strachy poka*ila.
Ale verim tomu ze neco citi,...

Jo,ja jako dite,bylo me asi 7 mozna 9 let kdyz jsem to poprve spatrila.Dodnes presne nevim co to bylo,nebo kdo,ale myslim si ze nejakej duch,mozna nekdo zesnulej z rodiny,...netusim...oblicej jsem nevidela.

cestovatelkaandrea
22. feb 2011

@vilki hlavne si to netreba nejako pripustat k srdcu, lebo inak by sme vsetci skoncili u doktora na upokojujucich liekoch. treba to brat triezvo. keby nam dotycny duch chcel ublizit, uz by to urobil davno. a po druhe "ujo" asi musel byt velmi sympaticky drobcovi ked mu zakrical ujo papa.

leka323
22. feb 2011

Ahojte, trošku prispejem aj ja. Náš pes zavýjal vždy, keď v dedine niekto umrel a vyzváňal takz. zvon umieračik. Strašne smutne zavýjal. Duchov vidí môj otec, si toho veľa preskákal....... No nie je to sranda. Najhoršie to je na Luciu a vo Veľký piatok na Veľkú noc. Vtedy sa zlí duchovia idú priam zblázniť. Ak niekto z rodiny umrie, navštívi svoj príbytok na tretí deň tak ako keď Ježiš vstal na tretí deň zmŕtvych. Jeho duša sa vráti na chvíľu v tretiu noc od pohrebu akoby sa zozlúčila so svojimi drahými a odíde. Netreba sa báť. To mám sama overené.

vilki
22. feb 2011

@cestovatelkaandrea ano jasne, ale ja neviem ako by som reagovala kebyze viem ze je snami v kupelni duch, asi by som sa vecer nesprchovala, aby ma dotycny ujo nevidel vyzlecenu... 😀

aniratak696
22. feb 2011

@missymici vies co uz uz sa to tolko nedeje teraz vcera sa to stalo znova po asi pol roku ale niekto mi raz povedal aby som si v duchu hovorila pane boze pomahaj mi a ono to prestane ak je to niekto v dobrom a je to niekto z rodiny a fakt ked si to par krat po tichu poviem prestane pes stekat takze spim dalej...

ale mojej krsnej v dome sa stavalo jednu dobu ze jej vrgali schody ako keby niekto po nich chodil v noci alebo sedis na gauci a pozeras tv v takej sklenenej stene maju telku a v tom skle vidis odraz ako keby niekto chodil po chodbe(maju sklo vo dverach smer chodba) 😉

@cestovatelkaandrea presne tak netreba si to nejako pripustat skor to brat ignorujuco alebo ako by som to spravne nazvala 🙂

@leka323 to vazne?az mi mraz chodi po tele
😅

leka323
22. feb 2011

@aniratak696 Všetko čo som napísala som myslela vážne, duchovia existujú, mne sa napr. stále zjavovala moja svokra, ktorú som nikdy nepoznala, dali sme za ňu odslúžiť párkrát omšu aj sme sa stále modlili. Teraz je to v pohode. Keď zomrel náš sused, býval veľmi blízko nás, na ich povale bolo počuť taký rachot... Alebo keď zomrel môj dedko, prišiel sa rozlúčiť v tretiu noc od pohrebu, videli sme svetlo, pristavil sa pri každom z nás, ovial ma akoby studený vietor, a pri jeho odchode nám z ničoho nič prasklo v okne sklo...... je toho veľa.......

leka323
22. feb 2011

Ešte ma napadlo, že pred rokom zomrel mojej sesternici dedko, a babka začala sadať na jeho stoličku za stolom. Bol tam môj otec a povedal tej babke, či nemá pocit keď sadne na tú stoličku, že ju niekto vytláča. Ona, že presne, nedobre sa jej tam sedí, otec jej povedal, aby sadala tak, ako predtým, na svoju stranu. Na tej stoličke videl môj otec sedieť toho dedka......

vodnarky
22. feb 2011

fuuuha...baby....zaujimave citanie....ja by som sa asi pototo.... 😉

cestovatelkaandrea
22. feb 2011

@vilki no ak to zacnes takto brat, tak potom radsej ani do sprchy nechod, lebo nikdy nevies 😉 ale nie vazne, fakt to ber triezvo, lebo sa budes len zbytocne bat a nakoniec si nieco uzenies. niekedy strach dokaze vela. Viem o com hovorim. Preto pisem aby si to brala s rezervou.

missymici
22. feb 2011

@aniratak696 : Moje babicka zas rikala,ze kdyz vidis,nebo te prijde strasit zly duch,...musis nahlas zanadavat,proste seredne mluvit...a prej hned odejde...Nevim jestli to funguje... 🙂

Pamatuji si,kdyz moje babicka vypravela scenu kdyz zemrela jeji mamka,teda moje prababicka.V te dobre meli az do pohru zesnuleho doma,...oni meli prababicku v pokoji.Prababicka celej zivot spavala pri zapnutej lampicce a otevrenych dverich na pokoji,...mela prej strach. A prave kdyz ji meli doma,tak ji v tom pokoji,kde odpocival,zhasnuli svetlo a zavreli dvere a vedle v pokoji bylo nekolik rod.prislusniku,ktery to vsechno videli.Prej najednou se sami dvere otevreli uplen dokoran...

vilki
23. feb 2011

@cestovatelkaandrea jasne 😉

gabii83
19. mar 2011

@emjee ahoj pises na 11.str. ze si bola na kontroli mysli. mozes pisat o tom co som si otvorila novu temu? aj ja som bola totiz pred tyzdnom a zaujima ma to - viac citaj please silova metoda-kontrola mysli diky papa