Vidia deti duchov?

melory
13. mar 2007

vidia vase deti duchov? uz tu tema jedna bola, ale zmizla a tak by som rada zalozila novu. 🙂

marinka
13. mar 2007

Tak vidím,že jsme se všechny chovaly stejně 🙂

slavik
13. mar 2007

Tak ja na duchov verím. Aj keď osobne som nemala zážitok s nimi a dúfam, že ani nikdy nebudem mať. Ja som veľký bojko. 🙂 Ale moja mama aj sestra takéto zážitky má. A pred rokom aj môj neveriaci otec mal zážitok s duchom. On čo sa nám vždy smial keď sme sa na takúto tému bavili odprisahal, že sa mu to nesnívalo. Inak duchovia si žijú medzi nami a je ich kopec, len nie každý má tú schopnosť ich vidieť.

marinka
13. mar 2007

Mně by moc zajímalo, kdyby se udělal nějaký průzku, kolik lidí má takové zážitky. Ono se všeobecně říká, že jich není moc, ale já znám strašnou spoustu takových lidí, mezi kamarády i v rodině. Myslím, že bychom byli hodně překvapení, kolik lidí má s duchy zkušenost.

kacabacka
13. mar 2007

taky se mi některý ty historky zdaj přitažený za vlasy... Ale když o tom teď mluvíte, tak se mi stalo to samé co marince: a je to nedávno, tak 3 týdny? Probudila jsem se z ničeho nic v noci a na chvíli zahlídla v nohách manželské postele černou postavu, mávla jsem nad tím ale rukou, protože to hned zmizelo a já to přičítala stínům a šeru v pokoji....bydlíme teď na chalupě a kdo ví, třeba to byl můj děda se kterým jsme se měli moc rádi a zemřel už před asi 7 lety a na chalupě to miloval a hrozně rád tam jezdil. To babička pořád vykládá, jak jí v Praze v bytě z ničeho nic padaj věci - děda byl voják a měl na stěně pověšený různý vlaječky a šavle, tak babička řiká, že ty šavle občas spadnou, ale hřebík prej zůstane normálně pevně ve zdi. Ty šavle tam před tim visely spoustu let a najednou padaj. Asi už si na to zvykla, protože když jsme tam a někde něco cvakne, bouchne, nebo jinej zvuk, tak ona - to je dobrý, to je dědeček...a jelikož člověk neví, jestli po smrti něco je nebo ne, tak ani neví,jestli tomu věřit....

peja
13. mar 2007

tak ja som sa tiez odhodlala nieco pridat,
mala som cca 15-16, uz si nepamatam presne, ale na isto viem, ze som uz chodila na strednu. V skratke - zobudila som sa - niekedy nad ranom, bolo to v zime a este tma, predchadzalo tomu viac veci, ale podstata je ta, ze u mna v izbe sedela na stolicke pri pisacom stole zena - cela v ciernom, cierne oci, cierne kucerave vlasy, pozerala na mna a nieco odriekala. Chcela som zobudit brata, ale nevydala som ani hlaska. Jedine co som bola schopna - bolo tak ako pisala Silvinka - odriekat modlitbu. Asi som zaspala, ale zobudila som sa so strasnym strachom a dlhy cas som nebola schopna byt sama doma, vecer po tme uz vobec nie, nevyliezla som z postele, kym mi bracho nevysvietil cely byt ... Ked som to nasim rozpravala, smiali sa, vraj zly sen, ale ja som presvedcena, ze to bolo skutocne ... Ale netusim, kto ta zenska mohla byt ... 😕
A teraz - pred mesiacom - po dlhom dlhom case som zas mala divny pocit v noci, zobudila som sa na to, ze citim na sebe strasny tlak, ako keby ma niekto prilahol a 3-krat sa cezo mna prevalil ... Zvlastne je, ze som sa ako keby zobudila a cakala, vedela som, ze to pride, ale co to bolo, netusim (manzel nie, bola som v hotelovej izbe na sluzobke a sama 😀 )

melory
autor
13. mar 2007

moj maly sa budieval na hrozne hystericky plac, az vzlikal a zachadzal sa. nevedel rozpravat ale ukazovat, ze tam to, bo...az jedneho dna muz videl pri postielke cirnu postavu a v tom sa zobudil aj maly a situacia sa opakovala.
ked som zacala citat feng - shu tak som zistila, ze ma postielku na pozicii smrti, odkedy som mu postielku premiestnila postava a nocny plac zmizli 😨

kacabacka
13. mar 2007

melory: to feng-shu je zajímavý, něco jsem o tom četla, že se podle toho staví i domy, ale vůbec si neumim představit, jak to vypadá. Dá se o feng-shu koupit nějaká knížka?

melory
autor
13. mar 2007

feng - shu je kopa knih, a su dobre...fakt pomozu.

marinka
13. mar 2007

melory a dá se říct všeobecně, kde je ta pozice smrti? Nebo to záleží na otočení pokoje na určitou světovou stranu..

melory
autor
13. mar 2007

tak ja som z knihy vycitala, ze nema byt postielka oproti dveram, co mal a uz vobec by nemal spat s nohami ktore smeruju von z dvery, co mal, a navyse to viedlo do kuchyne do dresu co uplne odsava energiu.

marinka
13. mar 2007

Aha, díky moc, melory! Já to budu muset nějak vykoumat, asi budeme muset otočit postel k jiné stěně, protože jinak by byla postýlka u dveří a to nechci i kvůli nepraktičnosti.

sonja2
13. mar 2007

Tak to ste mi teda dali , a ja blba to tu čítam, ako zmylślov zbavená 😀

Ale pridám aj ja 😀

Mala som vtedy asi 10 rokov. Bývali sme v paneláku na 8-poschodí.V ten den som bola aj s 4-ročným bratom na detskom ihrisku. Spokojne sa hral na piesku a odrazu prišiel s plačom za mnou, že musíme isť domov, lebo ho volal starký(vtedy sme tak volali nášho prastarého otca )Ked som sa ho opýtala kam Ťa volal ?
Odpovedal mi , že ku nám domov , starký na nás kričal z balkona aby sme hneď prišli. Nikoho som nepočula ani nevidela na nás volať 😲
Ked som otvorila dvere na byte, čakala som že starký bude u nás , ale nebol
Poobede nám volala otcova sestra, že starký pred obedom umrel ... 😔

Starku si potom vzali ku sebe, otcovi rodicia, a tá každú noc blúdila po dome
a hladala starkého, lebo ho videla ...
Od starkého smrti si nevedela spomenút na meno nikoho z rodiny ale ked som ju prisla pozriet ja Vždy ma oslovila menom...

Neskor sme boli upratovať ten dom , v kt. bývali a stále som cítila že niekto okrem nás v tom dome je , možno to bol naozaj starký...
Nebola som na pohrebe starkej , čo ma dosť mrzí lebo sme sa odstahovali ku kosiciam a do LC je to 200 km´,Ale viem , že počas jej života sme si dobre rozumeli a nehnevá sa na mna a strázia ma...obaja 😀

nezabudka84
13. mar 2007

Ahojte zenusky, ked mozem, tak aj ja pridam.Mne sa s duchmi sniva.Ked mi zomrel dedko, o dva tyzdne neskor som stretla mojho manzelika.Asi po dvoch mesiacoch, co sme sa dali dokopy som spala u nich, lebo sme skoro rano vstavali na vylet.V sne sa mi prisnilo, ze mi dedko hovori, ze nech si Tomasa vezmem za muza, ze s min budem velmi stastna.Zatial ma pravdu.Snivalo sa mi s manzelovym dedkom, tyzden pred smrtou uz lezal v bezvedomi, v sne mi hovoril, ze vobec si nemyslel, ze takto zomrie, ale bol velmi stastny a usmieval sa na mna.Snivalo sa mi od zaciatku tehotenstva s nasim babatkom, ze to bude chlapcek bude mat cierne vlasy a modre ocka a ze asi s dvojrocnym odstupom budeme mat blondave dievcatko.Potom dam vediet, ze ci mi to vyslo. 😀 Videla som dvakrat svojho anjela strazneho, lepsie povedane anjelicu.Sedela pri mne na posteli a strazila ma. 😎

certica
13. mar 2007

mel, tak co napr.ja viem, resp. som citala: ze v miestnosti, v ktorej sa spi, nemaju byt otvorene dvere z jednej aj druhej strany izby, pripadne okno na strane jednej a dvere na opacnej strane, lebo unika z miestnosti unika energia.
a taktiez by nemala byt postel oproti zrkadlu

marinka
13. mar 2007

Nezabudko, to je moc hezké!! Mně taky párkrát ve snu navštívila babička, ptala se, jak se mám a vykládala mi, jak se daří jí.. 🙂

lasenka
13. mar 2007

melory ahoj 😉
som rada, ze si zalozila tu temu, lebo mam podobny problem (vlastne moj syncek) s nocnym budenim sa... neverila som na feng-shu, ale asi si to musim poriadne nastudovat. Takmer kazdu druhu noc sa Matusko budil, hlavne pol hodinu po zaspinkani, normalne sa postavil a pritom strasne plakal a pozeral niekde do blba... mal niekedy take stavy, ze nechcel ani mna ani muza, tlacil sa k stene, akoby niekto k nemu isiel a chcel ho vziat. Bol to strasny pohlad 😲 Podobne stavy ma aj teraz, ale uz len sem-tam, lebo sme navstivili jednu babku, ktora "caruje" a myslim si, ze to pomohlo. Ale urcite premiestnim aj jeho postel.

kamilecka
13. mar 2007

Podla mna deticky vidia duchov,alebo aspon tie citlivejsie deticky. Ked mi znama hovorila co sa jej stalo tak si myslim ze to je pravda.Deticky maju cistucku dusu a tak vidia duchov.
Znamej sa stalo ze byvali v starom dome a jej 2 rocny syn,ako ho vecer davala spat tak sa jej pytal ze preco sa ten ujo stale na nich pozera a v dome bola len ona a jej malicky syncek. Myslela si ze je unaveny a tak si to nevsimala ale ked o paru dni sa to zopakovalo s tym ze sa jej syncek pyta ze preco ten ujo stale sedi na tej druhej postely co bola oproti tej kde spal jej syncek tak uz jej to vsetko nebolo jedno.

nezabudka84
13. mar 2007

Je podstatne lepsie, ked sa mi to sniva, ako keby sa mi mal zjavovat.Inac pred materskou som pracovala na operacnej sale.Mame take transplantacne pohotovosti, co znamena, ze ked treba niekomu odobrat organy na transplantaciu, alebo pride nejaky organ na transplantaciu, tak nas volaju do prace.Kolegina, ked chodi domou po odbere organov, maju doma psa a ten k nej ani prist nechce.Vrci na nu a len sa skryva...

melory
autor
13. mar 2007

lasenka skus to s tou postelou, lebo nam to pomohlo

melory
autor
13. mar 2007

ona ma asi tych duchov co im patria organy pri sebe ako auru

marinka
13. mar 2007

kamilecka, ale musím teda říct, že kdyby mi tohle řeklo dítko a byla jsem s ním sama doma, tak bych se teda pořádně vyděsila 😨
Mně vykládala mamina, že když jsem byla malá, tak jsem prý měla dvě neviditelné "kamarádky". Říkala jsem jim prý Heda a Kela, taková podivná jména 🙂a často jsem prý mamce říkala, ať si třeba nesedá na židli, že tam sedí Heda apod. Škoda, že už si na to nepamatuju a nevím, jestli to byly nějaké dušičky, nebo jestli jsem si to vymyslela, abych si měla s kým hrát 🙂

lasenka
13. mar 2007

melory
kde by mala a kde nemala byt ta postel?

certica
13. mar 2007

my sme boli par dni dozadu na lyzovacke a tam sme byvali v takom starom jednoizb.byte (zrekonstruovanom) a odvtedy je krpec jak vymeneny, proste "zly", vzdorovity, urevany za kazdu blbost. mozno to vobec nesuvisi, ale ked sme vecer isli spat a zhasli svetlo, robil take sceny, ze som mala dojem, ze nas vystahuju. pritom dovtedy mu tma nikdy nevadila. napadlo ma, ze cudzie prostredie, zmena, ale chodievame aj inde a spaval tiez na inych miestach a vzdy bez problemov. no a teraz, ked sme aj doma vo svojom, vzdy vyzaduje zaznut svetlo aspon v chodbe, ked aj nie priamo v izbe, kde spi. mozno je to len take obdobie, neviem...

erika153
13. mar 2007

toto je super tema idem si ju celu precitat. skoda len ze neprispejem 😢 pretoze nemam cim iba co mi vykladala babka o duchoch s ktorymi mala ona "stretka" 😉 ale to uz potom s detickami nesuvisi. baby piste dalej 😉 len dufam ze mi maly nikdy nepovie co za ujo sa na nho diva z kraja postele lebo skolabujem 😀

kamilecka
13. mar 2007

Ono to potom skoncilo ked sa prestahovali,od vtedy toho uja uz nikdy nespomenul.

Viem ze postel ma byt otocena tak aby si na vychode mala hlavu,nemala by byt oproti dveram a hlavne by nemala byt postel oproti zrkadlu

melory
autor
13. mar 2007

erika praveze tato tema je o tom aby mamy neskolabovali ale aby dietatku ukazali ze je to normalne, lebo by tu schopnost stratili.

marinka
13. mar 2007

S tím zrcadlem je to u nás pitomé, máme přes celou stěnu velkou zrcadlovou skříň a když postel otočím tak, abych mohla ležet hned vedle postýlky, tak budeme přímo naproti té skříni :( A jinak už se dát nedá..

kacabacka
13. mar 2007

a proč nesmí bý postel proti zrcadlu? Jen kvůli té energii?

lasenka
13. mar 2007

kamilecka
to naozaj??? moj maly postel presne oproti dveram, ktore su stale otvorene a aj zrkadlo je oproti jeho posteli 😲 😲

nezabudka84
13. mar 2007

Ja by som sa spytala, ze ci mu nieco nehovori, ze co potrebuje ten duch.V pondelok na jednotke chodi taky serial o jednej zene, co za nou chodia duchovia a ona im pomaha.Ide to dost neskoro, ale sa mi velmi paci.Moznoze duchovia ozaj potrebuju pomoct, lebo inak by asi spokojne odisli, ne? 😕