Vidia deti duchov?

melory
13. mar 2007

vidia vase deti duchov? uz tu tema jedna bola, ale zmizla a tak by som rada zalozila novu. 🙂

marinka
6. jún 2008

galia, kdybys měla nějaké duchařské zážitky, tak o tomhle nebudeš vůbec pochybovat 😉 A někdy se to nemusí stát ani tobě, ale vidíš kolem sebe tolik důkazů, že prostě nemůžeš pochybovat! 🙂
A samozřejmě, jak psala melory, tak to není vždycky. Někdy si děti opravdu své imaginární kamarády vymýšlejí, ale jindy je opravdu vidí a třeba s tím počítat a nebrat všechno jako výmysl a fantazii..

mywiel
6. jún 2008

Galia su pravidla samozrejme, a preto niekto aby sa naucil co ma musi zomriet mlady lebo musi prejst lekciou ktora je dana prave prenho a tak to ma byt. Nie si ochotna prijat urcite veci, ale mozno pred par rokmi by som rozpravala ako ty tiez by som jednoducho nebola ochotna to prijat. Aj veriaci ludia sa maju este co ucit ako ostatni, ja nie som ziadna vynimkla inac by som tu uz nebola. 😀 Ako ty napr. dokazes ze boh existuje a preco tomu veris, ty ho vidis? 😀 Tak podobne je to s dusami a anjelmi, ja som mala uz viac skusenosti, dokonca som videla svoju auru, ale ako to vysvetlis cloveku co nevidi to co ty? To ze ty taku skusenost nemas alebo si to nikdy nevidela neznamena ze to neexistuje, jednoducho na tvojej ceste zivotom taky plan nie je aby si to videla, alebo je ale neskor za par rokov ked budes na to pripravena ako ja napr.

marinka
6. jún 2008

mywiel, pěkně jsi to napsala 😵

melory
autor
6. jún 2008

nemam ani istotu ani nikoho nepresviedcam.....p r i s p i e v a m 🙂

mywiel
6. jún 2008

Viem o com hovorim, a som stastna ze som take zazitky mala, beriem to ako dar nie ako hrozu. 😉 Clovek pochopi vela veci, no a ti ostatni to tiez pochopia ale neskor... 😉

marinka
6. jún 2008

mywiel, já mám taky zážitky a je to dar 😵

mywiel
6. jún 2008

To je tak ako s Kristom to on povedal nie, ze pozehnany bud ten co nepotrebuje dokaz...? 😀

mywiel
6. jún 2008

A ja som tych dokazov mala niekolko a pritom ani chodim do kostola, veriaca sice som, ale nieco taketo sa moze prihodit aj neveriacemu ak je to v jeho plane zivota, ze sa ma tym nieco naucit a nieco pochopit, neviem ako to vysvetlit.

melory
autor
6. jún 2008

niekedy prave neveriacich ludi tieto zazitky otocia k Bohu.

anndrea
6. jún 2008

Galia, ja som napisala len svoj prispevok, nieco co sme zazili a zdalo sa mi to trosku zvlastne. Ja som vobec nepisala ze som videla ducha a ani moja mala, tak si si to asi zle precitala ked si ma hned stroho odbila tvojim komentarom. Prepac, ze som si dovolila napisat svoj zazitok 🤐

mywiel
6. jún 2008

A este jedna vec clovek moze naozaj dostat druhu sancu, ja som ju dostala, ale to je uz moja sukromna zalezitost to tu rozpisovat nebudem... 🙂

anndrea
6. jún 2008

galia a urcite som nikomu nechcela poskytovat ziadny dokaz ducha, ako si mi ty odpovedala, ani nikoho o nicom presviecat...pisala som uplne nezavazne len svoje myslienky...

melory
autor
6. jún 2008

anndrea, mne sa vas zazitok velmi pacil. a keby to aj tak nebolo {comu osobne verim, ze ano} tak to bolo znamenie...ale urcite nie vymysel. vymysel je to co sa nestane a rozprava sa o tom.

mywiel
6. jún 2008

V kazdom pripade mne tie zazitky velmi pomohli zmierit sa s tym ze otec odisiel tak nahle (infarkt) a pochopit ze to odlucenie je len iluzia a je to docasne, v podstate smrt nie je taka hrozna a nic nou nekonci, ale tu na zemi to este nevieme pochopit. Vzdy ked za mnou prisiel bolo to plne radosti a lasky a ked mi tiekli slzy ale to od stastia. 😵 Prisiel za mnou aj moj anjel strazny taku lasku som v zivote necitila je to fakt nadpozemske, bola som ako male decko co sa drzalo je zlatych ziarivych ruk a nechcela som tie ruky pustit, dakovala som im potom asi 1000x za ten dar... 😀 😵

skolara
6. jún 2008

Je jedna vestica v USA Silvia Brown a ona tvrdi ze ludia zacinaju stale viac a viac verit v duchov a nadpozemske bytosti. Ze proste kedysi davno to brali uplnne normalne bez strachu a potom duchov zacinali bat. Neviem co je na tom pravdy ale zeby cirkevna inkvizicia mala s tym daco docinenia? Mozno sa len videnie duchov stalo v spolocnosti nepristupne 😕 . No neviem. Aj ked som nijaky taky zazitok nemala ja osobne verim ze deti vidia co mi dospeli nie. 😉 a este aj zvierata.
Inac ta Silvia Brown ma aj zaujimave knihy.No mam ju rada 🙂

mywiel
6. jún 2008

Napr. moj manzel padne do tranzu bez toho ze by o tom vedel, je nieco ako kanal a idu cez neho povely z hora, on o tom vobec nevie a ked sa preberie z toho stavu tak si to vobec nepamata a ked mu to rozpravam co sa dialo tak oci otvara a citi sa trosku blbo lebo on to neovlada.

anndrea
6. jún 2008

Melory 🙂 , ja som typ cloveka velmi realisticky, nikdy som nic podobne nerozoberala, naozaj si nemam preco fantazirovat nejake pribehy. Bol to ciste len nas zazitok, urcite nie dokaz ... a urcite som nepisala o tom, ze moja Sophinka, chudatko, videla ducha...to galia ponala trochu teatralne, nuz niekto si stoji za svojim stoj co stoj a jeho nazor je svate pismo...

mywiel
6. jún 2008

Samozrejme ze to sa stalo len par krat a vo vynimocnych situaciach a tykalo sa to mojej rodiny, viem ze nam to malo pomoct, no a moj manzel je velmi citlivy tak asi preto to islo cez neho.

mywiel
6. jún 2008

Keby som to nezazila na vlastne oci v zivote by som asi neuverila niekomu keby mi to rozpraval... 😀

melory
autor
6. jún 2008

anndrea ved to ze si realistka a preto sa ti to stalo aby si sa zamyslela ze su aj taketo veci mozne

anndrea
6. jún 2008

Presne tak mel 😉 , preto som si precitala aj vase pribehy, urcite stoja za pozastavenie a zamyslenie sa ...

galia
6. jún 2008

andrea máš pravdu trochu som to s mojím príspevkom prehnala, viem nechcela si nič dokazovať ja som to skôr myslela pre tých ktorý za tým hneď vidia duchárčinu

ja som pred 10 - 15 rokmi o to veľmi zaujímala, vyvolávanie duchov, špiritizmus, mágia, a mám toho hodne načítaného (a aj vyskúšaného) a po mnohých rokoch som prišla k záveru že je niekoľko typov ľudí jedni tomu chcú veriť a najmenší podnet považujú za dôkaz (s veľkým prídavkom ich fantázie a viery to nie je žiadny problém) druhí typ - radi upútavajú a hovoria veci ktoré nezažili aby upútali a niektorí zarobili peniaze a tretí typ ktorí naozaj niečo vidia ale možno by im vo väčšine prípadov stačila odborná pomoc

a stavím sa že aj do tejto diskusie píšu niektorí ktorí nikdy žiadneho ducha nevideli len si myslia že sú a čítajú si o tom hľadajú dôkazy, ale osobné skúsenosti nemajú a určite tu píšu aj takí ktorí si vymýšľajú a nikdy nič nevideli a niektorým stačí keď sa vypne svetlo a už majú pocit že niekto im stojí za chrbtom alebo ich chytí každú chvíľu za ruku

mywiel
6. jún 2008

Ja si myslim ze je to aj o tolerancii k druhemu co citi a co zazil... 😉

mywiel
6. jún 2008

Galia ked nie si ochotna prijat cudzi nazor a len si ho vypocut bez odsudzovania tak je to skoda pre teba. Tym ze sa vysmievas ze ducharcime lebo taku skusenost nemas znaci o to viac ze nie si pripravena taketo veci pochopit. Ja chapem ze to nevies pochopit ale neutahujem si z teba.

mywiel
6. jún 2008

Pod akym zamerom prispievas do tejto temy? Aby si ludom vyvracala ich nazor a hovorila im ze co tu rozpravaju si vymyslaju, klamu a ze je to blbost alebo aby si sa s niecim podelila...? 🤐 😠

galia
6. jún 2008

mywiel a pod akým zámerom píšeš ty do tejto diskusie? správne som čítala názov tejto sidkusie vidia deti duchov? na konci je otáznik, je to tak? tak asi to nevieme presne a diskutujeme o tom, tak píšem môj názor alebo je pre teba problém prijať odlišný názor?
ja čítam kto čo píše a nevysmievam sa, a takéto veci som bola pripravená pochopiť už veľmi veľmi dávno a aj som ich nasávala ako špongia, kým som nezistila že na dôverčivosti ľudí iní dobre zarábajú, to sú moje osobné skúsenosti a neboli bezbolestné
áno máš pravdu nedokážem existenciu boha, lebo boha nikto nikdy nevidel, ale verím že je, a s tými duchmi je to to isté

slavik
6. jún 2008

Veľmi plodná diskusia sa tu rozprúdila. Galia ja tiež nemám osobnú skúsenosť s duchmi ale moji rodičia, sestra priateľia majú. A každý večer sa modlím aby sa mi žiadny duch nezjavil. Som bojko. 🙂 A verím všetkým babám ktoré tu prispievajú. Moja kolegyňa videla anjela svojho manžela. A má schopnosť s nimi komunikovať. Len ona sa ešte bojí. Ale určite príde čas keď sa tomu bude venovať.

mywiel
6. jún 2008

No to som rada ze si prijala ze to moze byt s tymi duchmi to iste... 😀 No podla toho co si pisala ze je viacej typov ludi som to brala akoze tie skusenosti co to tu piseme si vlastne vymyslame, ze sme nic nevideli a ze to je len nasa fantazia tak si to pisala. Ja na nikom nezarabam len som sem napisala co sa mi prihodilo a ty nemas nejaku skusenost s ktorou sa podelit ked tolko o tom vela vies a tolko si toho vyskusala a precitala knih??

galia
6. jún 2008

a ešte by som dodala že papier znesie všetko aj keď niekto napíše knihu o duchoch neznamená to že naozaj nejakého videl, možno chcel len zarobiť, veď len podľa živosti tejto diskusie je jasné aká je táto téma fascinujúca, ľudia odjakživa milovali záhady a tajomstvá, preto je aj toľko náboženstiev, pokúšali sa hľadať odpovede.

mywiel
6. jún 2008

Myslim ze je zbytocne ta o niecom presviedcat to by si musela mat vlastnu skusenost...Je len skoda ze vyvracias skusenosti ludi, ale ako som vravela aj k tolerancii sa treba dopracovat.