Vidia deti duchov?

melory
13. mar 2007

vidia vase deti duchov? uz tu tema jedna bola, ale zmizla a tak by som rada zalozila novu. 🙂

erikasadek
29. aug 2009

ahoj.... asi su na dovolenke...
ja som moju po 2 mesiacoch skoncila.. 😀

no vizera to tak, ze moji synovia maju po mne dar..
josh po prvy krat sa ukazal , na slovensku.. ze vidi duchov a pato teraz.. u nas doma nie, ale mimo , prave sme boli v starom dome, na dovolenke pri mori .. no mala si vidiet prve dve noci boli rusneeste aj moj muz , neveriaci tomas zacal sa blbo citit....

🙂

a ty co mas nove??

denisocka
29. aug 2009

jejda,tak to popíš !!!! aain cvaj draj

erikasadek
29. aug 2009

anjelik zajtra muz ma uz taha.. mam toho vela;. slubujem.

denisocka
29. aug 2009

tak čakam a pekny sexík 😀 😝

mywiel
29. aug 2009

Ahojte kocky, my sme boli tiez mesiac na Slov. Idem sa tiez venovat muzikovi, kedze chceme surodenca pre malu... 😀 😉 pa pa a pekny vecer, som rada, ze ste zase tu. 😵

marianka79
29. aug 2009

ahojte moj syn sa strašne zaujíma o duchov,posmrtnom živote,smrti celkovo,ludskej duši stále mu nejde do hlavy a furt sa ma to pýta kde tá duša je a prečo ju nevidíme čo sa stane s telom v hrobe kam ide duša mám už strach z tých jeho otázok no a hádajte aký je jeho oblúbený film---DUCH. 😒

denisocka
29. aug 2009

myw ..... aj my chceme,aj my sa budeme snažilkovať,ale nie dnes

mywiel
30. aug 2009

Denisocka drzim palce, potom daj vediet, ja dam tiez. 😉 😵

denisocka
30. aug 2009

len neviem,či nemám najprv čakať,že si ma ta dušička príde otukať,okukať .... ako so šimonom , neviem.možno tu už je,len pri bežných problemoch ju nejak prehliadam,kedže ked sa jej prihovorím,tak niečo tu cítim,ale či to je ona či nejaky ten anjel stražny 😎

bibula
30. aug 2009

marianka co mu na to odpovedas?
mozno je to zo strachu zo smrti,ale mozno si "len" pamata viac -teda nejake utrzky sa mu vybavuju a nevie ich spracovat.

marianka79
30. aug 2009

bibula hovorím mu pravdu( i ked každý človek má svoju pravdu a názory na existenciu duše)poviem mu svoj názor že duchovia existujú a ludská duša tiež len neviem ako to berie lebo stále ho vidím ako premýšla a potom mi zničoho nič kladie otázku za otázkou 😒

bibula
30. aug 2009

ak ho pustas na pc,dohodni stretko snim cez icq, podebatim snim o tom 😉 /cislo - 252220869 /Pito//

marianka79
30. aug 2009

bibula má len 9rokov on nevie cez icq písat

bibula
30. aug 2009

😀 vsak preto sa pytam,mo ja uz vtedy pisala s kadekym 😅
tak mu spis otazky a ak viem,odpoviem,budes to mat pohromade a nemusis hladat.

marianka79
30. aug 2009

ok potom napíšem ked ho to zase chytí 🙂 🙂

fine
15. sep 2009

ahojte, precitala som si par stran tejto vasej debatky, ale zatial sa mi nepodarilo najst to, co potrebujem...tak vas idem poprosit o radu...moja nelka doteraz spavala celu noc uplne v pohode, budila sa az okolo siestej na mlieko...posledne tyzdne sa to ale zmenilo - budi sa kazdu noc minimalne jeden-dva krat s velikanskym placom a trva mi aj 15-20 minut, kym ju utisim a znova zaspi..snazim sa s nou rozpravat a pytam sa jej, co sa stalo, ale kedze este nevie dobre rozpravat, tak mi vzdy povie iba " bojim uja"...ked sa pytam kde je ujo, tak ukaze rukou do priestoru izby, ale akoby sa tam nechcela pozriet, len ukaze rukou...niekedy jej poviem,ze tam nikto nie je a ze som s nou v izbe iba ja a niekedy spolu hovorime ujovi"no no no ujo" a hrozime mu akoze prstom, aby ju nechal spinkat...cez den vonku tiez niekedy hovori ,ze sa boji uja, ale vzdy je to vtedy, ked naozaj nejaky ujo ide po ulici...inak je to tornado, je velmi odvazna a spolocenska, len v noci sa zrazu meni na vystrasenu babiku..no takze napriek tomu, ze s "duchmi a tak "nemam ziadne skusenosti a doteraz som si tuto moznost ani nepripustala, tak sa vas idem opytat, co si o tom myslite a ci mi viete poradit nieco, co by nam - hlavne malej - pomohlo...este jedna vec - a asi dost podstatne - zhruba v tom case, kedy sa nela zacala takto budit sa obesil byvaly priatel mojej mamy, s ktorym som mala velmi negativny vztah a jej "byvalym "priatelom sa stal tak trocha aj mojim pricinenim...samozrejme som ju nenutila, len som stala pri nej a podporila u v tom, pretoze on uz velmi dlho a velmi vela pila ona s nim bola velmi nestastna...nechcela ho ale opustit, pretoze sa bala toho, ze ak ho necha, tak si nieco urobi...a to sa zhruba po pol roku aj stalo...moja mama je s tym uz zmierena a dokonca mi hovorila, ze v sne prisiel za nou a ze sa sice nerozpravali, ale ze ho znova caka, lebo vie, ze jej pride vysvetlit, co sa vlasne stalo...takze asi tak...takze ak budete mat chvilocku, skuste mi poradit...neviem ci je problem naozaj v nom, ale chcem to aspon skusit...dakujem

sofinka30
15. sep 2009

no ...fine.skus tie sviecky co som tu o nich pisala,pomodlit sa za tu dusu,ked nepomoze,skus knaza a vysvetit dom.treba odpustit aj jemu,aj sebe.. /nechcem tym povedat,ze si neieco vyviedla,preto si mas odpustit 😅 ,myslim to inak..treba zmierenie sa dusi,ziadne vycitky,vyrovnanost a hlavne mu priat kludny odpocinok/ ja zas tiez musim pokupit a zapalit sviecky sucastne do kazdej miestnosti v dome a nechat ich same uplne dohoriet a pomodlit sa za duse a pokoj,lebo odkedy som to urobila naposledy-mozno rok,bol pokoj..byvalu majitelia tu zomreli a mali sme ich tu,nerobili nic zle,len na seba sem tam upozornili..asi dve noci dozadu mi syn hovori,ze zas v noci pocul,ako mu niekto chodi po izbe..no a presne v tu noc mne do spalne na dvere niekto 3 krat zabuchal na dvere..samozrejme som mu to nepovedala..musim zistit,kedy presne zomreli..hm

kubaka
15. sep 2009

fine - máš evidentně pocit viny a dítě to vnímá - přenášíš na ni své rozpoležení a dítě i ledacos slovně pochytí, i když tomu nerozumí.
Nebo to spolu třeba ale vůbec nemusí souviset. Maličká má spoustu podnětů přes den a v noci má noční můry. Mozek jí pracuje na plné obrátky. Náš mrňous někdy volá na naše morče ze spaní, jindy bráchu, směje se - když se přes den toho hodně děje. Děti mají velkou fantasii. Stejně starý chlapeček kamarádky má třeba imaginárni kamarádky, kterým říká pipinki. Komunikuje s nimi. To je úplně normoš.

Dělat s tím můžeš akorát to, že se sama zbavíš toho děsného podvědomého pocitu viny za smrt toho člověka (s odborníkem psychologem, protože je vidět, že ti to leží v hlavě a promítáš to do věcí, které spolu nesouvisí) a holčičce zklidnit dení režim a jinak to nechat být - vyroste z toho, až jí zase trochu vyzraje nervový systém. První syn z nočních můr taky vyrostl během několika měsíců. Zvlášť pokud máš dítko citlivé a vnímavé - tyto děti nasají neuvěřitelně moc a cítí z nás nepohodu
Držím ti palce - ale jinak toto noční chování není nijak u dětí neobvyklé. Netrap se 🙂

sasulec
15. sep 2009

kubaka,asi mas pravdu,ale ani sofiin nazor neodmietam..stretla som sa s tym..teda ja nie osobne,ale moji blizky a veru beha mi z toho mraz po chrbte..
mama mavala niekolko noci ked si lahla do postele,pocit,ze si niekto sadol pri nu a lahol si hlavou na nu,citila to strasne intenzivne..riesili sme kto z jej blizkych vtedy umrel,ale nesedelo to datumovo,mozno mala nejaku starost,nieco vo vnutri a niekto zo zosnulych..
babka videle konkretne zosnulu dceru,moju tetu,myslim,ze plakala..teda ten duch 😒

sofinka30
15. sep 2009

mozno prave preto,ze naozaj vidia co my nie... myslim,ze to chapu iba ludia,co s nimi maju osobne skusenosti a pripustaju,ze je to mozne.dusicky vedia robit aj zle,s tym co je medzi nebom a zemou neni sranda,preto si myslim,ze to suvis ma.. ale kazdy mame pravo na svoj nazor.

sasulec
15. sep 2009

ved ja tomu verim,len ked to povie dospely,teda nejaky takyto pribeh,tak tomu skor veris,bo deti maju ozaj fantaziu nekonecnu..viem podla seba..teda ked som bola mala..verim tomu,ze nieco je,niekedy by som nieco take chcela zazit,ale bojim sa a oni asi vedia abo citia to,tak preto nemam osobnu skusenost..
Je to nieco pre mna nekonecne,zaujmave..aj ked sa toho bojim ☹

sofinka30
15. sep 2009

skor som reagovala na to co napisala kubaka,ze toto chovanie nie je u deti neobvykle..som nadviazala na to. ano,deti si casto vymyslaju kadeco,aj ja som bola mala 😅 tak tiez viem o com pisem,ale toto by som nepovedala,ze je detsky vymysel..da sa to rozlisit,ked si dieta dobre poznas..nocne hisaky zo strachu,neklud a strach az natolko,aby dieta tak velmi plakalo...hlavne ked sa to opakuje.no neviem.

sasulec
15. sep 2009

to hej tak tie nocne by dieta asi dobrovolne nehralo.. ☹

sofinka30
15. sep 2009

moze mat v noci take nieco,pokial cez den zazije nieco mozno stresujuce,alebo tak ako pisala kubaka..ale to by som povedala ze nebude pravidelne,alebo casto..len vynimocne ked ozaj nieco zazije,alebo sa dietatu nieco zle zasniva..

sasulec
15. sep 2009

no mala ma rok,ale nedavno sa mi budila,no skor zo sna vykrikovala,trhala sa s placom,no potom na dalsi den bola trochu chora,tak myslim,ze nos ju budil..alebo?? ☹

ada32
15. sep 2009

fine IP 😉

sofinka30
15. sep 2009

tak jasne,to mohlo byt z toho,ze ju nieco obchadzalo..bolelo,nostek ju jedoval..to je ine

sasulec
15. sep 2009

ale veru jedno mi to nebolo,som nevedela co sa deje,bo to sa mi 1.raz stalo.. 😒

fine
15. sep 2009

ja sa tiez priklanam skor k tomu, ze ma problem spracovat vsetky denne zazitky...ona je naozaj velmi aktivna a stale vymysla nieco nove, ma rada deti a stava sa, ze ju niekto udrie pri hre, alebo jej berie hracku, takze je to dost mozne...len mi tam nesedi to, ze hovori o tom ujovi...cez den ked spime - v tej istej izbe kde aj v noci - tak je uplne v pohode...
sofi - byvame v novostavbe, takze tu byvali majitelia nehrozia...
kubaka - myslim,ze vycitky v tom nie su...ja uz par rokov byvam v uplne inom meste ako mama, takze sme s tym panom ani neboli v nejakom castom kontakte..kvoli nemu som dokonca ani nechodila k mame na noc, vzdy iba na jeden den na otocku...a vtedy sa on snazil byt inde...je to dost nadlho a asi to ani nepatri sem do tejto temy...az ked sa to zacinalo tykat osobne aj mna, tak som sa do toho zapojila...ale pravda je to, ze som ho velmi nemala rada a on to vedel - a prave si nie som ista, ci viem urobit to, co mi napislala sofinka - odpustit mu...fyzicky mi nijako neublizil, ale natrapili sme sa vsetci kvoli nemu dost...
ale myslite si, ze je mozne, aby si po smrti isiel so mnou vybavovat ucty cez moju dceru?...mne sa to zda chore, ale hovorim, ze ja som v tychto veciach uplny novacik - tak neviem...
a este som chcela, ze aj moj starsi syn maval taketo stavy - zhruba v takom veku - ale nebol tam ziadny ujo ani teta...mozno aj pri malej to prejde same ako u neho, mozno je to vsetko naozaj iba nahoda...strasne by som chcela vediet ako to naozaj je...ale viem, ze to asi nezistim...dakujem vam za rady, asi este chvilu pockam, skusim nejako skludnit nas denny program a uvidim, ci sa nieco zmeni...ak nie, tak somtu zase...dakujem...

kubaka
15. sep 2009

fine - sranda stranou - ať tě ani nemapadne si myslet, že si nějaká mrtvola s tebou vyřizuje účty ze záhrobí přes tvoje dítě !!!!!!!! To je úplně zcestné myšlení, nebezpečné a nezdravé. Na to by našel pojmenování už psychiatr. Ani na to nepomysli. Dítě je úplně mimo to, co bylo mezi tebou a tím mužem!!!
Jsou to jen a jen tvé přenesené obavy a máš výčitky svědomí kvůli tomu muži - proto ho pořád zmiňuješ a dáváš ho do souvislosti s noční aktivitou tvé dcery - čti, cos napsala, už podruhé rozebíráš důvody a proč a jak a snažíš se nás a sebe přesvědčit, že jsi nebyla ta zlá. A je to už několik let zpátky !!To jsou jen zašifrované pocity viny - myslíš si, že si vyřizuje účty. Proč?. Nás přesvědčovat nemusíš, nikdo ti to nevyčítá.
Neneseme zodpovědnost za konácí a city druhých. To, že spáchal sebevraždu bylo jen jeho rozhodnutí a důvod byl jen v něm samotném. Za to nikdy z principu nejsme zodpovědní. Odpusť sama sobě, vypusť toho muže z mysli a nedělej si výčitky.
Dcerka je jak píšeš ďáblík a je známo, že děti mezi spánkovými fázemi mají tyto noční můry. Neumějí ještě plynule přejít z jedné do druhé a budí se, přestože mozek spí. Z toho jsou ty jejich halucinační stavy. Já jako malá viděla vedle postýlky dokonalou siluetu psa, který se na mě díval. Dodnes si to pamatuji, jak to bylo živé. Ale ducha bych v tom nehledala. Tenhle stav navodí i některé léky - vjemy jsou stejné.
Nehledej v tom magii, nic nadpřirozeného. Bude se ti žít líp a nebudeš se děsit něčeho, co není. 😉
Nejjednodušší vysvětlení je obvykle to správné. 😝