Vidia deti duchov?

melory
13. mar 2007

vidia vase deti duchov? uz tu tema jedna bola, ale zmizla a tak by som rada zalozila novu. 🙂

syringa
30. sep 2011

@pikino Možno máš pravdu že by malo také sny veľa ľudí. Ja si ale myslím že je len zopár vyvolených ktorý dokážu predpovedať budúcnosť a varovaní by boli asi len oni. Tiež si myslím že ani duchov nevidia deti alebo nemôžu ich vidieť všetci. Myslím že ak sa chce niekto skontaktovať z iného sveta tak si vyberá tu na zemi ľudí len niektorých - sú to zrejme ľudia niečím výnimoční, nie obyčajní bežní smrteľníci.

pikino
30. sep 2011

@syringa podla mňa velka väčšina detí vidí a vie veci, ktoré my dospelí prestávame vnímať, keď rastieme a vymývajú nám mozgy a musíme sa sústrediť na dôležitejšie veci. Každý človek má možnosť vnímať znamenia, len nie každý to chce a je tomu otvorený. Podľa mňa sú duchovia, ktorí si vyberajú komu sa zjavia, to su takí ktorí sa chcú rozlúčiť s rodinou alebo posielať odkazy a potom su bludiace dušičky, ktoré sú proste priťahované k ľuďom s citlivým vnímaním a snažia sa ich skontaktovať. Podla mňa je velmi vela ludí ktorí mali kontakt s duchovnom len si to proste nepripustia, povedia si prievan, snívalo sa mi, vidina, halucinácia,........
A viac sa tým nezaoberajú.

anaxamon
8. okt 2011

ahojte, moja mala posledne tri dni reaguje na nieco na strope v spalni. Vzdy sa sustreduje na jedno miesto ocami a strasne sa pri tom usmieva (na mna sa este velmi neusmieva ma 7 tyzdnov) a tak som nazvala to jej sustredenie a komunikaciu, ze ma svojich virtualnych kamaratov, s ktorymi sa takto "vykecava". Robi to na prebalovacom pulte a obcas pri dojceni v posteli. V postielke ma tiez na to miesto vyhlad a vcera sa stale miesila a mala vela energie a nevedela zaspat a stale sa tam pozerala, potom som nad postielku dala deku, tak sa prestala pozerat ale neustale bola nekludna. Uz ma to hnevalo tak som jej stale hovorila nech sa uz svojim kamosom dobru noc ze treba hajat 😀 😀 . Napokon zasala na mojom ciciku. Dnes rano pri prebalovani sa uz zasa usmievala na plne pecky (ako ma to vyhodu ze je pri prebalovani kludna 😀 )

Takze neviem co tam vidi ale ja na duchov verim ale kludne to mozu byt aj dajaky rozpravkovi skriatkovia 😵 😀

pikino
8. okt 2011

@anaxamon skôr sú to jej anjeličkovia strážničkovia 🙂

nikkyb
30. okt 2011

Zdravim 🙂 precitala som si celu diskusiu slovo za slovom. Ja sa pripajam k veriacim na duchov.
Prikladam odkazy na zaujimave videa k danej teme: Vidia deti duchov?

https://www.youtube.com/watch?v=cU21AWVESsg


https://www.youtube.com/watch?v=oysfOyP11Ag


https://www.youtube.com/watch?v=NhgGbqkSs-E


https://www.youtube.com/watch?v=t36YNn010QA
titulienka
30. okt 2011

urcite verim ....
mame 4 rocnu dceru, ktora ma asi od roka tak to registrujeme virtualnu kamaratku, hrava sa s nou, doslova berie ju ako sestru....vola sa Amenka, takto ju oslovuje od malicka, najprv som to vobec neriesila, ale zacal si to vsimat aj mm, ...ale asi pred 3 mes, nam Mel povedala ze Amenka musi odist ale ze prisiel Miso, tak teraz mame doma Misa, ktory ju strazi....ked sme ju posledny den viezli do skolky, tak tiez nieco basnila o misovi a tatik sa len tak medzi recou opytal a ako ten miso vizera a ako sa oblieka...a mel pohodovo, miso je krasny ma dlhe biele pyzamo a nadherne kridla, obaja s mm sme doslova zamrzli....dalej sme to nerozoberali....takze mame doma Misa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

stascha
31. okt 2011

pozdravujem vsetkych, hladala som na nete nieco na tuto temu a som rada ze je to prave na MK. Mame problem s nasou Miskou teda ja to neberiem ako problem, ale s najväcsou pravdepodobnostou za nou niekto chodi. Este nemala ani dva roky ked sme juprestahovali do jej izbicky nebol ziaden problem som spai ze sa budila no ved ktore deti sa nebudia, ale su tomu prave dva mesiace co manzelovi zomrel otec nahle necakane a rychlo co sa na velmi dotklo a este je to vsetko velmi cerstve, ale najviac to preziva Miska aj ked sme sa snazili nezatahovat ju do trapenia. S presnou pravidelnostou sa mibudi v case od 22.30-23.30 ale dievcata sa takym placom a ked za nou pridem tak vystrasene dieta som davno nevidela a za chvilku sa upokoji a ranomi vravi maminka ze ma ten ujo nezoberie.... a keby som topocula len ja tak si poviem ze sa mi to zda, ale zretelne klopanie na dvere idem otvorit a am nikto a mm sa pyta to kto prisiel a nikde nikto a tiez je to v tom rovnakom case, uz fakt rozmyslam ze si dam vysvetit byt.

pikino
31. okt 2011

@stascha ak je to dedko tak nezaškodí mu povedať, že sa ho malá bojí a povedať mu nech za ňou nechodí.
Vyčistiť izbu bielou sviečkou, v tomto čistení sa moc nevyznám sú tu fundovanejšie baby. 🙂

titulienka
31. okt 2011

@stascha ja si myslim,ze ak je to dedko neublizi 🙂 ...ale je pravda , ze moze byt ,ze nechce odist, aj ked by sa ho mala nemala bat,ale neviem fakt...podla mna treba tiez ako povedala pikino povedat mu nech odide... 😒 ...
....mne tiez 2.mes pred porodom zomrel ocko,zial v den mojich narodenin a tiez som mala hodnu dobu pocit,ze sa vracia...a naviac v case ked som porodila, mam pocit,ze chodieval za malym, kedze ja mam 3 baby a toto bol dlhoocakavany chlapcek....ja som to vyriesila tak, kedze som veriaca , dala na omsu, bola na cintorine aj s malickym a porozpravala sa s nim 🙂 ...este v tu noc, som jasne citila, ako po mne v noci presiel chlad akoby ma pohladkal, buchli dvere a bol klud.... 🙂 .... 🙂

stascha
1. nov 2011

@pikino
@titulienka dakujem dievcata, tiez myslim ze je to mm otec, velmi ju miloval, ved ked sa narodila tak sme tam este byvali a on ju prakticky videl vyrastat cely jeden rok denno denne a myslim ze aj ona ho mala velmi rada ved ked sa dalo vsetko robili spolu, donutila ho lozit po styroch a podobne veci, tiez si nemyslim ze by jej ublizil len sa s nou asi nevie rozlucit, ale teraz je uz par dni pokoj mala kludne spi, tak neviem uvidime. Ja osobne sa tychto "veci" nebojim viem ze tu so mnou stae niekto je, mozno moj anjel a je mi aj luto ze ho nevidim, ale dakujem mu....

silviadaisy30
1. nov 2011

@stascha ja si tiez myslim ze by si mala si dat vysvetit byt,urcite pomoze

mamina777
9. nov 2011

@veronkaj
možno preto, že ked utrpenie spravne obetujes, tak moze mat neskutocný význam pre duse v ocistci - pozri http://www.boziemilosrdenstvo.sk/ocistec/rozhov...
NIkdy s a neprestan vzdavat a modlit za dobre, a vestko zle obetuj za niekoho....

imacik
11. nov 2011

Snad sa damy neurazia ze pise muz ,-)

Daco na tom s duchmi bude.
Mama mi spominala ze ked som bol deco tak vosla do izby kde som spal, nad postielkou sklonena postava a zmizla.. dajaky cas predtym zomrel dedo...
Kadeco moze v tomto svete byt, nic nije tak ako sa cloveku zda.

nemame vysveteny dom knazom a v izbe kde mame s manzelkou spalnu mal brat divnu prihodu.. lezal na posteli a popod okno pocul ist pohreb.... kukol von a nic.. je to ticha dedinska radovka

apropo Ja som sa zamyslal najst niekoho kto sa vyzna v tomto alebo v prekliatiach... vazne mam pocit ze dajake na mojom rode alebo mne je... vsetko do coho dam plne usilie skonci nie dobre

ak viete o niekom kto sa v tom dobre vyzna trosku viac, dajte vediet ,-)

silviadaisy30
12. nov 2011

@imacik mozno to bude nieco pre teba,,a mozno aj pre ostatnych....
http://korzar.sme.sk/c/4449834/carokruhy.html

bianka234
12. nov 2011

ahojte, ja mám takú čerstvú príhodu , neviem či si to len nenamýšľam. Pred pár dňami zomrel mamin brat, ktorého vídavame veľmi málo, býva na druhom konci Slovenska. Môjho syna nikdy nevidel, pol hodinu po tom ako zomrel, to som nevedela, ja som sa to dozvedela až ráno, sa malý tak strašne zo sna rozplakal a kričal ujo ujo a viac som mu nerozumela, fakt strašný rev, musela som ho zobrať z izby. O 3 dni v deň pohrebu zasa práve som myslela na to že ho pochovávajú a malý zasa, na môj dušu v živote tak nevyvádzal, 2 hodiny sa nevedel ukludniť v posteli sa zvíjal, ako keby ho niečo bolelo, sám nevedel povedať čo ho bolí, bolo to veľmi zvláštne.
Možno je na takéto veci precitlivelý, keď som bola tehotná s ním, zomrel môj otec a celé to prežíval so mnou ☹

majcag
12. nov 2011

Ženy,dajte to sem,lebo aj ja som na to zvedavá,tiež mňa duch sprevadza 😲 a malá mi v noci kričí ako nepricetna a ukazuje tam tam 😢

veruska007
25. nov 2011

Tak mě nenapadlo, že se přidám. Ale...

Malej se v poslední době budí odpoledne někdy s hrozným křikem. Tak jsem tam včera doběhla, byl úplně bledý, schovaný pod peřinou a křičel, mami, mamiiii. Zrovna jsem kojila miminko, tak jsem si s ním sedla na postele a říkala jsem 2,5letému chlapečkovi, že se mu něco škaredýho zdálo. Říkal, že neeee. Pak mě napadlo, zeptat se na něco jiného... pořád jsem přemýšlela, jestli se zeptat nebo ne, ale pak jsem se ho zeptala, jestli někoho viděl. A říkal, že jo.

Pán nebo paní (říkala jsem si, že třeba babička?)
Pán

A mladej nebo starej
Starej

A hodnej nebo zlej
Hodnej

A co dělal
Něco povídal

A on stál u postýlky?
Ne, tam (u okna).

Tak jsem ho vzala do náruče, že se nemusí bát, když je pán hodnej. A kdyby se ho moc bál, tak ať mu řekne, ať jde pryč.

Držel se mě jak klíště, chudák. Nosila jsem ho v náručí ještě hodinu.

Tak já nevím. Byt máme vykropený. Bubákovi jsem říkala, že se na malýho může dívat, ale ať se mu neukazuje, aby se ho nebál.

Chci se zeptat, kdo s tím máte zkušenosti: zda to přešlo, za jak dlouho, co bylo potřeba udělat... a jestli na to pomohlo přestěhovat se jinam. Díky moc za radu.

katmi
3. dec 2011

baby neviete tu niektora, ako sa izba ocisti tou bielou svieckou????? budem strasne vdacna za kazde rady...

silviadaisy30
4. dec 2011

@katmi ahoj ja si spominam na jeden clanok a tam bolo napisane:najprv si popratat byt potom do kazdeho roha v byte hodit stipku soli,a bud s bielou svieckou alebo kadidlom na ocistenie bytu sa ide od vchodovych dveri po pravej strane a mozes sa modlit nejaku modlitbu s myslienkou na ocistenie bytu a lebo jednoducho hovoris formulu v tom zmysle,,,a takto prejdes cely byt a po lavej strane z bytu vyjdes.

katmi
4. dec 2011

@silviadaisy30 no musim to skusit,lebo nasa Ninka sa budi podobne za posledne tyzdne ako tu opisala @stascha.. akurat ze v case medzi 0:30 a 1:00 ... a uz nas to desi.. a vobec nam to nieje prijemne.. a co potom nasa mala ☹ chudinka..
a aj mi opisala,ze na dverach je druhy tatinko a ze ju stale budi a ze ona sa ho boji... 😨 😕 a jedna pravda je ta, ze ked sa takto s prisernym placom zobudi,tak uz nechce potom v tej izbe spat...vcera som ju horko tazko uchlacholila s tym, ze celu noc za chodbe muselo svietit svetlo...

silviadaisy30
4. dec 2011

@katmi mozno najdes na nete niekde aj co presne mas hovorit ale ja si osobne myslim,ze aj ked to povies vlastnymi slovami tak to uplne staci...to deti su take senzibilne a vnimaju vsetko,dufam ze to skoro prestane a mala bude zas moc dobre spinkat 🙂 a ak to nepomoze tak si zavolaj niekoho kto sa naozaj vyzna

katmi
4. dec 2011

@silviadaisy30 rozmyslali sme nad posvetenim bytu.. tak asi cim skor zajdeme na faru.. dufam aj ja,ze to skoro prejde.. dakujem pekne aj tak.. .

haslerka31
13. dec 2011

Ahojte.Pridavam svoj zazitok aj ja.Minuly rok v lete som mala brrr zazitok.Bola som s malym sama, pomaly som zaspavala,on pri posteli -vo svojej postielke. Pocula som ako mu vypadol cumlik z postielky...rozmyslala som,ze zasvietim lampu a dam cumlik aspon do postielky,kym som hore,ked som zrazu zacitila ,akoby niekto po mne chodil.Lezala som na bruchu ,a citila som ,akoby niekto po mne kracal-uplne jemne kroky,cup-cup.Mala som predtym macku Lulu,ale ked som otehotnela,tak sme ju dali k manzelovej babke.tak si myslim,jaaaj,Lula si zase otvorila dvere do spalne...no zrazu mi tuklo,ze uz ziadnu Lulu nemam...slovami sa neda opisat strach,ktory mnou presiel...capla som po lampe,cumlik na zemi...nesnivalo sa mi to! a odvtedy sa velmi bojim...nikdy sama nezaspim bez svetla:(

pikino
17. dec 2011

@haslerka31 a lulu je v poriadku?

erikababula
18. dec 2011

My sme pochovali predvcerom svokra a nam sa same rosviecuju vianocne svetielka skoro som infarkt dostala a nestalo sa to len raz.

jajina.c
18. dec 2011

Ahoj holky, taky se přidám a napíši svojí zkušenost.
Před 5 lety jsme koupili starý Rd z roku 1929. Původní obyvatelé zde měli krámek s jídlem a měli jednoho syna, jmenoval se OTTO.
My jsme zrekonstruovali přízemí RD, zbytek na nás ještě stále čeká. Vždycky jsem se tady bála - vyrostla jsem v paneláku.
Už při rekonstrukci jsme občas slyšeli rány z půdy, jakoby tam někdo chodil, vyloženě byly slyšet jakoby kroky, i když tam nikdo nebyl. Aby jsme si situaci zlehčili a já se tady nebála, když jsem tady bývala sama, tak jsme začali říkat, pokud jsme toto nebo něco jiného slyšeli, že se Ottík přišel podívat, co mu děláme s barákem🙂. Už dvakrát nás Lucky ( skoro 5 letý labrador ) hodně štěkal na schodech v chodbě na venkovní dveře, byla naježený a bylo mi jasné, že na něco nebo někoho štěká, ale také tam nikdo nebyl, já nic neviděla.
No a asi před rokem jsme všichni ( já, přítel, syn 2,5 let a pes ) spali v ložnici. Já mám slabé spaní, protože syn je nespavec, takže se pořád budím, chodím ho přikrývat atd. A tak jsem si zase šla lehnout a najednou jsem NĚCO cítila jinak, tak jsem jen zvedla hlavu a viděla jsem černou postavu pána ( byla ale tma, ale trochu nám svítí světlo z pouličního osvětlení ), jak jde od okna směrem ke dveřím, jen šel, díval se před sebe, jakobychom tam vůbec nebyli, tak jsem se otočila a v domění jsem si myslela, že přítel už jde do práce a syn se zachvíli vzbudí a budeme vstávat. Ale najednou jsem znovu otevřela oči a hrozně jsem se lekla, přítel ležel vedle mně a tvrdě spal a bylo teprve půl druhé v noci 😨 , tak jsem vylítla, rozsvítila a proběhla jsem celý barák ( kromě půdy a sklepa - tam jsem se neodvážila ), nikdo tam nebyl. Tak jsem šla zpátky do postele a než jsem znovu usnula, tak jsem o tom přemýšlela. Ráno jsem na to skoro zapomněla a říkala si, že se mi to třeba fakt jen zdálo, ale šok přišel, když jsem se koukla do kalednáře, ten den tam bylo napsáno OTTO 😨 . V té chvíli jsem se ujistila, že se mi to nezdálo a " náš" Otík, jak mu my říkáme se na nás zase přišel podívat. Zatím jsem ho viděla jen já, přítel ví, že tady něco je, protože už to kolikrát slyšel a ostatní mi nevěří. Trochu mi nejde ale do hlavy, že jak nás Otík navštívil v té ložnici ( oni zde dříve měli obývák ), tak že pes spal taky jako dřevo 😕 .
Ještě mám v Rd jedno místo, kde chodím po špičkách. Naši sousedi, když jsme je pozvali na návštěvu, aby viděli, jak jsme to předěli, tak nám zcela nečekaně řekli, kde a na jakých místech umřeli původní majitelé ( maminka a tatínek Otty ), na jednom místě máme jídelní stůl a na druhém místě máme gauč. Ale to není to místo, kde mám respekt - ač jsem původní paní domu nikdy neviděla, ale sousedka mi řekla, že, když už byla stará, tak se svlíkala do naha a sedala si na první schod u schodů do pokroví a tam seděla nahá, než někdo přišel domů. Okolo toho místa projdu denně několikrát a vždy mám nepopsatelný pocit a " vidím v mysli " nahou, starou, vrásčitou ženu, s bílýma, dlouhýma a rozpuštěnýma vlasama, jak se drží špršlí u zábrdlí a hýbe se do předu a dozadu a jen tak bezmyšlenkovitě tam sedí. Je to divný pocit. Ale všechno tohle berutak, že to k našemu RD patří a mám k tomu respekt. Je to jejich domov, třeba se my taky budeme jednou vracet tam, kde nám bylo dobře
😉 .

A ještě se nám něco podobného stávalo s jednou kamarádkou u nich doma, bylo nám kolem 10. Oni tenkrát koupili starší RD, který také opravili, my jsme si tam většinou v pátek po škole chodily hrát. Asi 3* se nám stalo, že tam prostě někdo byl, vždy tam vrzaly schody na půdu, když jsme šly obě na záchod ( protože jsme se bály zůstat na chodbě samy ), pak z kuchyňské linky byl vysypaný celý špajz a domácí lékárnička a taky tam dost často bouchaly dveře, když se to stalo dvakrát, tak jsme to řekli jejím rodičům a ty na nás koukali a pak řakli, že je čas, aby nám něco řekli, prý původní majitelka skočila z okna půdy, protože jí byl nevěrný manžel. Neměli děti... Skokem se zabila. My jsme si to vysvětlovaly tak, že jim asi vadil náš dětský křik, tak nás chtěli dostat pryč. Pak už jsem do toho domu moc nechodila, protože jsme byly obě na škole, nyní kamarádka žije v německu, ale rodiče mají dům pořád a pokaždé, když se potkáme, tak se jí ptám, prý se to již neděje, jen tenkrát. Toto jsou mé zážitky. Holky, mějte se hezky a ráda si přečtu další příspěvky, jsem ráda, že nejsem sama.

gemini2
18. dec 2011

Kto oprasil tuto temu? Precitala som po 4.str a obcas sa aj poriadne zasmiala. Ja vidim duchov od detstva a nebojim sa ich- skor mam strach z toho co sa ma stat...

lanczi
18. dec 2011

@gemini2 a čo sa ma stat??

gemini2
18. dec 2011

@lanczi ja ked tu napisem svoje skusenosti s duchmi- tak vam budem za blazna. Tak napr.vcera sa mi prisnil havel...dal mi list do schránky ale viac si nespominam. A dnes je mrtvy...?

lanczi
18. dec 2011

@gemini2,samozrejme ,ludia maju tendenciu odsudit ludi ktory su "iny" a neplavuju s prudom..ja ta ale ze blazna vobec nepovazujem,viem ze niektory ludia maju tento dar 😵 niekedy si to zelam aj ja,ale potom ma to rychlo v noci prejde pod duchnou ked muz ma nocnu a som sama s malou 😎 mam ale silnejsiu vyvynutu intuiciu,a tiez vela veci dopredu vycitim..ale vratim sa k mojej otazke,vidis nieco zle co sa ma stat?