Vie tu niekto po Španielsky?

zabiatko200
3. okt 2007

ahojte baby nevie niekto nahodou po spanielsky?? potrebovala by som nieco prelozit.dik.

luminkasp
3. okt 2007

ahoj zabiatko,
ja viem po spanielsky

zabiatko200
autor
3. okt 2007

ahoj mohla by si mi prelozit nejake veci?? nie je toho vela?a ty si odkial?byvas v spanielsku??

katka432
3. okt 2007

luminka,ako si sa naucila po spanielsky???mala si ju v skole,mas daky kurz alebo si isla do span a naucila si sa???prosim porad,ako sa najlahsie naucim tuto rec???

janka196
3. okt 2007

Ahojky aj ja mozno budem vediet pomoct 😉

emjee
3. okt 2007

ja viem un poco 😀

kikusa100
3. okt 2007

dik. uz mam prelozene.. 🙂 🙂 🙂

emjee
4. okt 2007

de nada 😀

luciferova
4. okt 2007

aj ja chodim na kurz🙂 ale este len zaciatocnicky...

emjee
5. okt 2007

luciferka kam chodis? ja by som mala oprasit tych par slov co viem 😅

ciatko
5. okt 2007

http://www.fphil.uniba.sk/index.php?id=2218

pridte, kto chcete, je nas malo...
emjee, sup sup 🙂

luminkasp
5. okt 2007

ahoj katka,

no u mna to bolo cele take zamotane, dva roky som bola na spanielskom bilingualnom, potom som to nechala, ze na co mi to bude, ked aj tak nechcem ist studovat ani zit do spanielska, potom o dva roky na to som spoznala mojho muzika, spaniel 😎 tak sups do knih, aby sme co najlepsie pokecali, zmenila som zamer s vyskou, sla som studovat tlmocnictvo (spaninu) a teraz zijem v spain 😀 😀

janka196 ty si zo spanielska?

janka196
5. okt 2007

Ahojky luminkasp, ja som zila v espani 2 roky 🙂 , teraz sme ale v UK 😖

luciferova
5. okt 2007

emjee - chodim do jazykovky tu u nas... teraz mam pauzu, prihlasili sa novi zaujemci tak cakam, kym dojdu po tu lekciu ako ja, aby nas bolo viac😀

zuzana76
5. okt 2007

yo tambien hablo espanol 🙂

jejke
5. okt 2007

A ja viem povedat
"soy feliz"
"feliz navidad"
a "una calle estrecha "😀
momentalne ma napada este
"El es un loco an volante..."
robila som korespondencny kurz a za vela to nestalo...myslim si ze treba ist priamo tam do krajiny kde sa jazykom hovori, ostat dos res anos y hablar hablar hablar...mucho
Quiero vivir en Espana.
😢

janka196
6. okt 2007

Jejke to mas pravdu, ze treba ist priamo do tych krajin kde sa hovori spanielsky 😉 . Korespondencky kurz? to pocujem prvy krat. Ja som samouk 🙂

jejke
6. okt 2007

Janka 196,
no mne prichadzali postou kazety s ucebnicou na pokracovanie a tam som mala prilohu domacu ulohu a to som vyplnene odosielala na oznamkovanie...
Kazety obcas pocuvam, ale je to take "pasivne ucenie"
Chyba mi konverzacia... 😖

janka196
6. okt 2007

jejke no ked chces ja s tebou pokonverzujem 😉 . aspon aj ja oprasim co viem 😉

luminkasp
6. okt 2007

he,
babule, no ja zijem v spanielsku a chcem ist na slovensko 😀 , quiero estar en eslovaquia y charlar con la gente eslovaca, la echo de menos ☹

janka196
6. okt 2007

😀 😀 😀 luminkasp y yo hecho muchisimo de menos charlar en castellano. cada uno quiero lo que no tiene 😅

luciferova
6. okt 2007

jeeej... asi budem musiet zabrat.. ved ja vam nic nerozumiem!!!

janka196
6. okt 2007

luciferova to chce iba prax 😀

katka432
6. okt 2007

luminka,tak to je krasny dovod sa ucit spanielsky.. 😀
mne sa spanielcina velmi paci,neviem naco mi v zivote bude,mozno nanic,ale ajtak by som sa ju rada naucila... 😉
jajke to je daco take ako ten "Humbol"?

luciferova
6. okt 2007

janka- pravda.. teraz som mala takmer trojmesacne prazdniny, takze som z toho dost vypadla. a este ktovie kolko budem mat, dokedy ti novi doberu moje lekcie...😀

zuzana76
6. okt 2007

hola chicas, cómo estáis?

zuzana76
6. okt 2007

luminka donde vives en espana? mi hermana vive en marbella, tambien estudio en el liceo bilingue eslovaco-espanol en Nitra , y tu? en que ciudad? vino la semana pasada para el bautizo de mi bebe , pero ayer ya se fue de nuevo a casa. Tambien extrana mucho eslovaquia y quisiera regresar.

jejke
6. okt 2007

Zuzana, no comprendo y quiero comprender mas
Hace frio en mi piernas 😀
Y tu?
?Como estais?
Ako sa davaobrateny otaznik???
No se 🙄
Pochopila som spravne ze minuly tyzden ste krstili babatko?, v novom dome....
idem asi pohladat slovnik 😉

zuzana76
6. okt 2007

ahoj jejke, yo estoy bien, gracias.
Ano krstili sme babetko, ale nie v novom dome 😀 , sice o nom snivam 😀 . de nuevo - znova - se fue de nuevo a casa - odisla znovu domov

ten obrateny otaznik ja davam, ked mam nastavenu spanielsku klavesnicu a to teraz nemam, teraz tam mam slovencinu, je to dolu na liste napravo, tam si mozes navolit spanielcinu a potom musis pohladat kde je ten otaznik, teraz neviem, tusim hore na niektorom z cisel

luciferova
6. okt 2007

jej, tak tomuto som trosku rozumela..

inak vy, co ste samoucky, aku literaturu ste mali?

janka196
7. okt 2007

ja som sa ucila z takej oranzovo-zltej spanielcina pre samoukov. Ale iba po piatu lekciu 😉 . potom som nejako vhupla do spanielska a nejak samo to prislo, rozpravanim s ludmi a tak 😉