Vložky alebo tampóny. Čo je lepšie?

pimpa
17. jan 2009

Ahojte, zatial som nenasla takuto temu a chcem sa opytat na vase nazory. Menstruacne vlozky su proste klasiky ale s tamponmi je zase zena nemej obmedzena ako s vlozkami, najma pohybovo a pri sporte 😉

jarka007
17. jan 2009

menstruacni kalisek 😀

tamuska2007
17. jan 2009

Ja používan jednoznačne vložky. Ale chcela by som vyskúšať kalich, len akosi nemám pri malej na to čas 😀

bubba
17. jan 2009

baby aj ja pouzivam tampony aj na noc(kedysi ked som pouz.vlozky,tak som si nalepila 4 ks...2 vedla seba a dve dalsie za sebou...a vzdy mi do rana pretieklo..)teraz si dam tampon a vstrede noci ked uz uz ma pretiect sa zobudim na vymenu neviem cim to je ale vzdy je to tesnotka,ci to moje telo podvedome nejako citi alebo co,v stede noci dam drihy a do rana v pohode vydrzim,takze 4 vlozky a kazdy den prat plachtu a 2 rtampony a vsetko ciste je rozdiel...samozrejme ze ten kalisok sa mi oplati kupit ja som uz vela o tom citala,ja len hovorim ze skoda penazi ak to nebudem vediet pouzivat,preto este vaham...a to bude treba kupit hned aspon dva..cize tych 1200 korun by slo len tak do zvduchu ak to nahodou nebudem vediet.ale stale ma to velmi laka lebo z toho nevznika ekologicky odpad,je to podla mna prakticke presne ako tampony a myslim ze aj zdravsie kedze fakt ktovie kde sa ten tampon povaluje a kto vsetko ho chyti predtym ako to stroj zabali a ake su tam vobec podmienky ci tam nie je prasn a podobne..takto ako si umyjes,taka si cista 😉 baby,dam sa na to na 100 pro len zbieram odvahu 😉

emjee
17. jan 2009

bubba a naco 2 prosim ta? budes to vediet pouzivat, to sa neboj - na dobre sa rychlo zvyka 😀

bubba
17. jan 2009

sak pokial to poumyvam aby som si dala druhy a keby som dakde poterbovala ist hadam si to nebudem dakde na navsteve prat 😅 😅 😅 😀 ja chcem dva a to bez okolkov!!inac mne to uz chcel mm kupit minuly rok na meniny lebo som mu to fort ospevovala,len potom som dostala bobky ze aku velkost a podobne....zachvilu mam meniny tak si to asi dam kupit 😀 😀 no,proste ano,som presvedcena!!!! 🙂 ja setriiiiiiiiiiiiim aj penazenku aj prostredieeeeeeeeeee 😀

bubba
17. jan 2009

boooooze a tie moje hrozne preklepy 😅 😅 😅 sorrrrry 😅 mam decko vo vani tak aj nacuvam ci zije 😀

emjee
17. jan 2009

ked myslis, ze 2 😅 podla mna staci jeden - vyberies, vylejes, oplachnes alebo utries nad weckom, nasadis, odkracas 😉 skoro ako pri tamponoch

avanka
17. jan 2009

Tak aj ja jednoznacne tampony....citim sa byt cistejsia 😅
Vlozky, iba ked zacinam a koncim menzes.......

bihan
17. jan 2009

Bubba, to na čo dva? 😀 Sa bojíš, že by sa ti jeden stratil a nevedela by si bez neho žiť? 😀 😉

mirko
17. jan 2009

ja jednoznacne tampony, cez noc samozrejme vlozky....a momentalne NIC 😀

marika80
17. jan 2009

ja kombinujem tampony s vlozkami. Mne obcas aj ten tampon pre tece (a nie nemam ho tam cely den, jeden 😀 ) Pouzivam Tampaxy. Davam aj na noc ked mam najsilnejsie, nech spim v klude.

mirko
17. jan 2009

tampony by sa nemali davat cez noc, kvoli syndromu toxickeho soku,

marika80
17. jan 2009

ale zas je tam napisane,ze by tam nemal byt dlhsie ako 8 hodin, a to ja tam urcite nemam.

mirko
17. jan 2009

syndrom nemusis dostat ak ho tam mas dlho, tych 8 hod je zas asi kvoli nejakej infekcii..... ale jasne ak vies ze tampon ti nic nerobi, tak potom v pohode, ja len ze je to tam napisane 😉

bubba
17. jan 2009

bihan 😀 😀 😀 asi tak 😝

lante
17. jan 2009

Bubba, ja som prešla od tampónov ku kalíšku...........pri prvom teste kalíšku som si nadávala, že ho do seba nikdy nenarvem...........a potom som ho zase nevedela vybrať.......no a keď som čítala ako baby odstihávajú z neho stopku......som si to ani nevedela predstaviť...........ale som si povedala, že to chce tréning....už pri druhej MS som stopku odstrihla do polovice..........pri tretej úplne.......a keď som už bola na seba hrdá, ako mi to ide.......MS už neprišla 😝 😅
Takže kalíšok som odložila........no popravde k vložkám by som sa už nevrátila ani omylom.......jedine po pôrode......ale nato je iný dôvod, keďže vtedy sa telo čistí vo väčšom...

bubba
17. jan 2009

S tox.soku je nevysvetlitelny a su to len dohady od coho a preco to vznika.moja kamoska to mala a vzivote v sebe nemala tampon... 😅

lante
17. jan 2009

No a ja kým som nemala drobca som fičala iba na tampónoch...........nosila som ich vo dne v noci asi 8 rokov......a žiaden šok..............

Teda vo dne v noci...počas MS, aby ste si nemysleli, že 365 dní v roku 😀

marika80
17. jan 2009

😀

bubba
17. jan 2009

ja ich pouzivam uz 13 rokov 😅 😀 😝 ...ale asi pridu zmeny coskoroooooooo 😀

maca793
17. jan 2009

niekedy som preferovala len tampóny, teraz len vložky a tampóny len občas nejak mi začali vadiť

pimpa
autor
18. jan 2009

ja myslim ze tampony sa mozu pouzivat aj v noci, podla toho kto kolko krvaca...ja teda dost a navyse v noci chodim aj na zachod, takze vzdy ho aj vymenim. Preto v tom nevidim problem.
Ako si umyvate ten kalisok? Ja teda mam oddeleny zachod od kupelne, a na navstevach tiez to tak casto byva. V tomto sa mi to zda menej prakticke ako tampony. Ale ked si prestudujem viac, asi aj ja prejdem na kalisok

emjee
18. jan 2009

pimpa postavis si flasku s vodou k wecku 😉 alebo pouzijes vlhcene intimne obrusky

bihan
18. jan 2009

Mne prišlo vždy "čudné" odhadzovať použité.. nech už je to čokoľvek.. do koša, či už u mňa, v škole alebo na návšteve...a nezabalené vložky v koši na školy, to fakt bola chuťovka.

mima22
18. jan 2009

ja som pred tehotenstvom pouzivala iba tampony,ale teraz ked budem mat to sestonedelie tak budem urcite pouzivat vlozky.
ked mi zacne normalne po sestonedeli menzes tak myslite ze mozem normalne prejst na tampony?co myslite?

emjee
18. jan 2009

mima urcite po sestonedeli mozes prejst opat na tampony - aj ked zalezi ako sa tam dole budes citit, ako budes zahojena

babi30
18. jan 2009

ja používam kalíšok,je to maximálne pohodlné, ani neviem že menštruáciu mám 😉 , už by som sa k vložkám nevrátila (hlavne v lete v tridsaťstupňových horúčavách to bola lahôdka 😝 ) a od tamponov ma bolelo brucho, takže ja mám v tom jasno 😎 , len škoda že som na kalíšok nenatrafila skôr 😒

riana12
18. jan 2009

Ahojte, no ja som zacinala s vlozkami. A tych nehod, co sa mi postavalo v prve dva dni, bolo neurekom 😠 ☹
Na strednej som vyskusala tampony a je to omnoho lepsie. A mam taky system, ze prve 2-3 dni mam aj tampon aj vlozku, bo to tecie neurecne a nie vzdy mozem len tak zdrhnut na vecko. Ked praca nepusti. Vlozka je len pre istotu. Ked sa mi krvacanie na taky treti den ukludni, uz som len na vlozkach.

Co sa tyka dlzky menstruacie, tiez som postrehla, ze je to kratsie. Tak o den. Myslim, ze je to tym, ze tampon je vnutri a blizko krcka, cize tam krv skor dorazi, ako ked musi tiect az k vlozke.

Ked som pred vyse 5 rokmi s tamponmi zacinala, pouzivala som mini. Lenze krvacanie sa mi odvtedy zosilnilo natolko, ze uz musim tie najvacsie 😒 Ale nevadi, prezijeme.

A priznam sa, aj mna ten kalistek zaujal, budem si ho asi musiet zaobstarat 😀

lienka55
18. jan 2009

Ja pouzivam len vlozky,skusala som aj tampony ale jednak si to tam neviem ani zaviest a nie je mi to prijemne.

katka76
18. jan 2009

ja som pri vlozkach neznasala ten pocit, ked si kychnes a citis, ako sa z teba "leje", v noci sa stale budis a nosila som dvojo stahovacich nohaviciek, aby sa mi nic neposunulo, takze som bola dobrych par rokov na tamponoch a takmer rok teraz pouzivam kalich a super vec, chcelo to len trochu cviku