Vložky alebo tampóny. Čo je lepšie?

pimpa
17. jan 2009

Ahojte, zatial som nenasla takuto temu a chcem sa opytat na vase nazory. Menstruacne vlozky su proste klasiky ale s tamponmi je zase zena nemej obmedzena ako s vlozkami, najma pohybovo a pri sporte 😉

pimpa
autor
19. jan 2009

baby, myslite, ze mozu tampony a kalich sposobovatinfekcie? ja myslim, ze by to asi stiahli z trhu, keby to ohrozovalo zdravie. Ale napriek tomu, to vela ludi tvrdi aj niektoreho gynekologa na nete som nasla, co to tvrdil...nie je to haluz? 😒

bubba
19. jan 2009

u mna nikdy problem nenastal pimpa 😔 a gyndosi ma nikdy neupozornovali na to ze ich nemam pouzivat kedze sa ma ani nevypytovali na to co pouzivam 😀

pimpa
autor
20. jan 2009

mna sa tiez lekar na to nepytal, ale niekto tu pisal, ze vraj mozu tampace sposobovat endometriu? No neviem, ja by som totiz rada mala deticky 😎

sirinka
20. jan 2009

pimpa myslim, ze skor nie, aj ked nazory su vselijake aj u odbornikov. mne pravidelne pouzivanie tamponov sposobuje kvasinkove infekcie, ale ked pouzijem cas od casu, tak je vsetko ok....
takze podla mna to treba nejako vhodne nakombinovat, co komu viac vyhovuje 😉

majcik
20. jan 2009

Hm... tak ja radim tiez k tym, co pouzivaju dlhe roky vlozky a tampony len obcas - vadia mi ... vela som uz citala o menstruacnom kalisteku ... mozno sa niekedy odvazim... mozno, ked budeme mat vlastnu domacnost (uz onedlho) a budem mat dost priestoru na zvykanie si ... proste na taketo veci potrebujem svoju intimnu zonu a byt nerusena

pimpa
autor
22. jan 2009

myslim ze to zavadzanie tamponu alebo kalisku chce len trochu cviku a sebapoznania. A hlavne sa nevzdavat 😔

emjee
22. jan 2009

no ja som svoj prvy tampon - ob mini - pchala do seba asi dve hodiny a aj tak sa nepodarilo 😝 o rok neskor som zacala s tamponami naplno a pouzivala ich 10 rokov, kym som objavila kalich 😀

egyptanka
22. jan 2009

ja som zvyknuta kombinovat, v noci urcite vlozky, a aj ked som len doma tak vlozky a v praci a mimo domu tampony, lebo sa citim istejsie a pohodlnejsie.
Na kalich sa zatial neodvazim, ale ako sa vravi nikdy nehovor nikdy.

som zvedava, ci sa nieco nezmeni po tehotenstve a ked sa znova vrati cyklus

timea0
5. jan 2012

chcem sa opitat ci mozem mat s tamponov aj problemy.uzivam hak ale ja stale mam len tampony den noc v kuse.a mavam hnedy vytok niekedy aj krv alebo je ruzovy mozem to mat aj s toho ze ta krv sa poriadne nedostane von s tela?

jankohrasko11
1. máj 2013

nnjm

jankohrasko11
1. máj 2013

No ja nosím tampony O.B. cez den a vložku jasné že v noci !!! je to tak ovela lepšiee !! 😉 😉 😅

jankohrasko11
1. máj 2013

@timea0 Ano mozeš to mať s toho !!! dávaj si na noc určite vložku a nie tampon aspon !!!!!! 😉 😉

jankohrasko11
1. máj 2013

Určite si daj na noc vložku a cez den v pohode nos tampon ... 😉 😉

nutrimas
29. aug 2014

Pri rozhodovani sa, ci budete pouzivat radsej vlozly alebo tampony by sme chceli podotknut, ze nemenej dolezite je vsimat si aj zlozenie.
Odporucali by sme Vam cisto prirodne 100% bavlnene vlozky znacky MASMI, nebielene, bez chloru a syntetickych latok, neparfumovane. Dostupne su v roznych variantach, na denne, nocne pouzitie, intimky, flexibilne. Taktiez tampony v roznych velkostiach podla intenzity krvacania, s aplikatorom, aj bez neho.
Vyhody:
- pomáhajú udržiavať optimálne pH vnútornych pohl. orgánov
- znižujú riziko vzniku podráždenia a alergií
- udržujú optimálnu vlhkosť, čím chránia pokožku
- sú biologicky odbúrateľné a ani pri ich výrobe nedochádza k zaťažovaniu životného prostredia
- sú dokonale priedušné, vďaka tomu, že ich vlákna umožňujú ľahký priechod vzduchu
- zásluhou 100% prírodného materiálu nedochádza k vzniku nepríjemných pachov

Ponuku prirodnych hyg.potrieb, ako aj pestry vyber pridodnej kozmetiky, prevazne v BIO kvalite najdete na nasom eshope. V pripade otazok nas nevahajte kontaktovat, radi poradime 🙂

perlicka666
15. jan 2016
Používateľ perlicka666 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od perlicka666.

Mňa vložky neobmedzujú :D tampóny moc nemusím maximálne na plavanie. Akurát riešime s dcérou prvé menštruácie a vyberáme tie vhodné proste ideálne vložky. Staviť na klasiku či aniónovo vyepšené magické ? čo by ste volili ? nemá žiadne problémy s infekciou a ani kontaktné alergie. Dakujem

kokina999
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninah1486
16. mar 2022

ja pouzivam vlozky a tampony, kupujem si uz dlho len znacku bella, bezne je to dostupne v tescu

beahavala
17. mar 2022

skusala som aj kalisok ale mne viac vyhovuju vlozky a tampony