Vložky do podprsenky. Ktoré sú naj?

nunus11
17. apr 2009

Aké máte skúsenosti s vložkami do podprsenky? Ktoré sú podľa vás najlepšie. Viem, že každej vyhovuje niečo iné, ale chcela by som mať nejaký prehľad.

mami.sk
20. apr 2009

mizulienka 😀
ja mam tie vlozky nonstop 😒
a aj tak sa obcas rano zobudim a na nocnej koseli mliekove znaky 😀
no co uz ,aspon ze mam dost mliecka 😉
a som rada ze niekto tie vlozky vymyslel, neviem si predstavit chodit s plienkami v podprsenke 😝

mami.sk
20. apr 2009

a ako to riesite teraz ked je teplo a nosia sa uz len tricka?
lebo mne tie vlozky vidiet cez tricko 😝 ale ked pojdem bez nich tak budem "miss mokre tricko" 😀 😀 😀

mizulienka
20. apr 2009

hehe mami 😅 😅 😅
no ja mam este taky maly problemik navyse, jeden prsnik mam asi tak o 2 cisla vacsi ako ten druhy 🙂 takze si vies predstavit ako vyzeram 😠
to si nemozem ani obtiahnute tricko obleict, vyzeram ako jednoprsa 😒 ale vsetci vravia, ze sa to upravi, tak im zatial verim, aj ked je to tazke pri pohlade na tie mini a maxi prsia 😀

zitaje
20. apr 2009

Jaja, moja ma skoro 14 mesiacov, koji sa cca. 4x za 24 hodin a teraz uz potrebujem vlozky len ked je medzi dvomi kojeniami dlha pauza, ze mi tecie z druheho, kym kojim z jedneho. Ono to casom tak nejak odznieva, ako sa dietatko postupne odstavuje, pomalinky odchadza mlieko, prestava aj tiect...

baskaj
20. apr 2009

baby, chcela by som si kúpiť prateľné vložky do podprsenky a neviem sa rozhodnúť medzi týmito:

http://www.ekoobchod.sk/vmchk/plienkovy-system/...

http://www.docsimon.sk/tovar/avent-absorpcne-vl...

na tie prvé som dostala dobré referencie, ale avent by ma vyšli výhodnejšie. aké máte vy skúsenosti? čakám... 😀

crysmile
20. apr 2009

ja som tiez vyskusala hadam vsetky znacky a najlepsie boli pre mna Aro z Metra, ale tie nemali lepiaci pasik a potom DMkove.. ostatne mi nesedeli.. mimochodom kojim uz vyse roka a stale ich nosim aj v noci.. a to kojim v noci aj 5x

lyongirl
20. apr 2009

Používam Babylove, ak nemám a súrne potrebujem, tak kúpim Fixies, tieto sú super, iné som neskúšala.Teda skúšala som Tesco, ale fuj, taká zle savá umelina 😝

mami.sk
20. apr 2009

mizulienka 😉
to teda je riadny problem 😒 a kojis len z jedneho prsnika ked mas taky rozdiel???
a ze sa to upravi som pocula aj ja tak nezufaj
😉

bibka333
20. apr 2009

ahoj maminky ja použivam len Tesco a nemala som žiadny problem a na noc bavlnenu plienku lebo by my nestačili njake a mala som aj Fixies a ked si porovnam cenu 😉

bika10
20. apr 2009

baskaj,
ja mám tie od aventu, zaleží čo od nich očakávaš. Na pár kvapiek mlieka sú fajn, ale keď tečie mliečka trošku viac, hneď sú mokré a aj prsia tým pádom nie sú v suchu, ja ich používam tak na striedačku s jednorázovými, keď mám menej mliečka, aby som stále nemusela vrážať prachy do tých jednorázových 😉
Inak používam tesco alebo chicco - tie tesco sa mi zdá tiež rýchlejšie premoknú a tie chicco sú super, majú tam nejakú absorbčnú vložku, a tie fakt vydržia 🙂

cessy
20. apr 2009

ahojte, tak ja som si dnes kupila tie z DM drogerie...som veru zvedava 😕 , na obale som nevycitala ci maju aj tu nepriepustnu vlozku...neviete??vyskusam ich dnes na noc a uvidim....a ta cena..... 😀 😀 😀
lepsie by mi bolo davat mesacne 8eu (neviem kde je na klavesnici znak eura) ako 20 za chicco

lyongirl
20. apr 2009

trochu mimo témy
cessy - znak eura je pravý alt/čiže Alt Gr/a písmenko e 😉

mizulienka
21. apr 2009

mami...dojcim aj z jedneho aj z druheho, ale od kedy sa maly narodil, tak sa mi v jednom tvorilo viac mlieka ako 😵 😵 v tom druhom a tak som automaticky davala castejsie z toho plnsieho a tak vlastne vznikol ten rozdiel...tak snad sa to upravi, lebo v lete budem raritou c. 1 v obtiahnutom tricku 😵

baskaj
21. apr 2009

bika - ďakujem za ozvu 😉
ja by som ich tiež chcela tak na striedačku s jednorázovými vložkami. hlavne keď chcem behnúť niekam mimo domu a tak... aby udržali normálny nával mlieka nie nejaké extrémy zase... ale to asi ťažko povedať, že?...
a v akom stave sú po praní? vydržia? nevidíš na nich, že by sa tým nejako ničili?
lebo ešte pol roka investovať do jenorázoviek (pri šťastí, že bude aj naďalej mlieko)... ach jaj 😒

ingulka
21. apr 2009

ja ked som doma si davam klasicku plienku poskladanu pod volne tricko.. jednorazove pouzivam len ked idem von, alebo mame navstevu 😉

bika10
23. apr 2009

baskaj,
odpovedám trošku neskoro, nebola som na nete
Ja ich periem asi 2 mesiace, v balení je aj taká sieťka, v ktorej sa môžu prať, ale už ani neviem kde je 😠 tak ich periem bez toho, držia sa celkom fajn 🙂 , iba jedna má trošku natrhnutú tú čipku. Po opraní si ich ožehlím a sú mäkkučké... ja by som si ich na von nedala, lebo to ozaj nevieš, čo si prsia rozmyslia podniknúť 😉 . Je to vlastne bavlna, a tá keď namokne, tak sú mokré aj prsia...inak nejak to nepreteká, lebo určitá vrstva to je, len už taký komfort to nie je, keď sú mokré... dúfam, že som pomohla 🙂

brinzulka
23. apr 2009

doma som mala zberace mlieka...beda..ak som sa zohla..vsade bolo
na von chicco..tie maju vrstvu ako always vlozky a nepretecu...teraz idem skusit johnson...fixies ma drazdili a pretekali...
a rozmyslam nad pratelnymi..len s cim ich prat 😒

mizulienka
24. apr 2009

brinzulka..zberace mlieka? o tom som este nepocula ☹ co to je?

bika10
24. apr 2009

mizulienka,
ja mám tie zberače tiež. Sú to také mušle z umelej hmoty, kt. si dáš do podprsenky. Do nich tečie mliečko, ktoré vyteká voľne z prsníka. Ja mám po prvej dcére chicco - tie sú také tvrdé a teraz aj z aventu - tie majú vnútornú stranu, ktorá sa dotýka pŕs zo silikónu, takže sú také pohodlnejšie.

baskaj
25. apr 2009

bika - áno, pomohla si. ďakujem. asi si ich teda objednám. som zvažovala aj tie druhé pracie vložy, vraj tie sú super, ale tieto avent sú zase lacnejšie. a ty ich teda ako perieš? s detskými vecičkami? môžu sa aj na 90°?

cessy
25. apr 2009

k tym zberacom...nedoporucuju sa nosit cely den, maximalne 40 min. denne. teda ak mslime to iste-musle-.mozu upchat mliekovod.
ja som vyskusala tie DM co tu vacsina doporucujete a pretekaju...o nicom, teda pre mna.. 😒 ,budem musiet ostat verna chicco a jak som sa tesila ze usetrim....

veronika81
25. apr 2009

ahojte,
tak dnes v noci mi pretiekli tie z DM Babylove 😒 Ale malý spal 7 hodín (krása!!), tak možno aj preto, dlho som ich tam mala.. No neva, zatiaľ ich nemením, cez deň ešte nesklamali. Mením ich v podstate pri každom kojení, pri chicco by som skrachovala 😀 😀

Cessy, tak sme ti moc nepomohli 😖

bika10
25. apr 2009

baskaj,
dobre tipuješ, periem ich s detskými vecičkami 😉 , periem ich na 40 stupňov, mrkla som aj krabičku - tam je tiež písané prať na 40. Myslím, že keď ich prežehlíš, tak 90 stupňov im netreba 🙂

bika10
26. apr 2009

O tom upchavaní mliekovodov pri zberačoch som netušila 😨 , čítala som len, že tým že tlačia na dvorec a masírujú ho zabraňujú zatvrdnutiu prsníkov, lebo mliečko samo postupne vyteká. Ale je pravda, že po pôrode som ich nosila viac, lebo som mala veľa mlieka a mala som raz aj upchatý mliekovod, žeby z toho? Teraz ich mám už len sem tam, pri kojení, keď mi z druhého prsníka tiež tečie mliečko 😉

matuskovamamina
5. máj 2009

AK mozem aj ja, tak skusala som avent, chicco, tesco, johnson, fixies, ale jednoznacny vitaz je bella mamma..su uplne tenucke, perfektne tvarovane, a vydrzia dost dlho. ja ich musim mat den aj noc, lebo tolko veci nemam 😀 tesco su inak fajn, len tie chlpky a to ze sa nedaju prilepit. fixies zbytocne velke a hlavne ten okraj, ktory obcas skriabal a trcal z podprsenky. takze odporucam tie bella, ja som ich kupila v tevos drogerii za asi3€

andrea142
5. máj 2009

ahojte
ja som vyskúšala fixies, johnsons, chico, avent a nuk. najviac mi sadli tie od chico a nuk.

terezka044
6. máj 2009

baby a ako velmi to tecie? a ako dlho ?? su tu aj take, ktorym to tecie len malicko? 😖

wild.horses
6. máj 2009

mam avent a johnson na von 🙂 a na doma pouzivam gazovu plienku rozstrihanu na 8 casti a zlozenu 😎 . kojim kazde 2 az 3 hodiny, mlieko mi nejako extra netecie. skor mi tie vlozky zabrania zaspineniu podprsenky od masticiek na bradavky

matuskovamamina
6. máj 2009

terezka044

to je velmi individualne. moj drobcek papa kazde asi 4 hodiny, takze mne sa to stava dost casto, ze mi tecie mliecko... tecie to dost, teda aspon mne, aj to trocha boli, ked sa to talci von... ale fakt to zavisi od toho, ze ako casto budes kojit... ak to bude casto, tak ti nebude mat kedy vytekat... ak menej casto, tak sa to bude stavat...l a ako dlho?? to len chvilku

pammy
7. aug 2011

Maminy, neviete ktore vlozky su balene samostatne jednotlivo? Viem, ze tie z dm nie su. Vraj tie mothercare su, mi povedali v obchode, ale ktovie ci sa da predavackam verit 😀 😒 Lebo pri prvom som mla infekciu, teraz sa jej budem snazit predist. Dakujem.