Voda, ktorú odparí zvlhčovať, skončí na zemi

daniela1977
19. nov 2006

No baby mam doma zvlhcovac vzduchu od solaku pana pina v tvare tucniaka.Zapinam ho vecer na take 3-4 hod.Mavam ho polozeny na stolicke lebo inde ho mat nemozem.Da sa regulovat intenzita pary ale na zemi mam povoden.Ta para mi pada na zem a musim mat podlozeny uterak pretoze kolko vody dam odpari tolko mam na zemi. Ma niekto skusenosti s podobnym pripadom uz som poriadne obanovala ze ho mam. 😒

kamilecka
19. nov 2006

Ahoj,

moji rodicia teiz maju zvlhcovat vzduchu,tiez sa da nastavit intenzita zvlhcovania.Nepamatam aku maju znacku ale tiez mali po niekolko hodinovom pusteni mokry koberec.Tak potom zistili ze je najlepsie to otacat,alebo dat na zem noviny,ktore tu vlhkost zachytia.Netreba vela novin a pomoze to.

daniela1977
autor
19. nov 2006

No dik vyskusam to ale je to otrasne kupila som ho hlavne koli malemu ale pri kupe okolo vas pobehuju aky su ochotny ale ze by povedali i urcite nevyhody vyrobku tak to nie.Ahoj

kamilecka
19. nov 2006

Nasi to tiez kupili koli tomu ze v bytovkach je strasne suchy vzduch,ale tie zvlhcovace to asi vsetky robia to iste.Treba ho sem tam pootocit a dat na zem tie noviny.
Inak ak mate doma nieco co mera kolko je % vlhkost v byte a ak je vyssia ako 60% sa mi zda tak zvlhcovac by vam ani netrebalo zapinat.
My ked vyvesiame pradlo na susiak tak sa vysplha aj na 70%.

daniela1977
autor
19. nov 2006

No to ano aj davam pradlo susit do spalne aby bol lepsi vzduch.Ale cez leto ho davam von byvame v novostavbe na cinz.no byvame tam sice uz 4roky ale strasne nam rosia plastove okna no nenormalne musim mat na parapete podlozene plienky teraz cez zimu ani nekurim len tak na chvilku zapnem radiator nech sa trosku prekuri a dost.Keby som mala zapaty cely den radiator tak neviem a to my roby v kazdej izbe pretoze vonku je napr.mraz a doma teplo a tepli vzduch sa mi zraza zo studenym na oknach strasne roby to v kazdej domacnosti su to proste zle okna este dobre ze nebyvam na prizemi tym chudakom tam plesniveju steny.PA 😉

kamilecka
19. nov 2006

To resenie nemusi zalezat od toho ci su dobre alebo zle okna.Proste ne tych oknach vidno ako urzuju teplo a aka je vlhkost vo vnutry.Jasne ze ked povedam pradlo tak su zarosene okna.Preto ked susis pradlo treba otvorit aspon vetracku.
A pliesen na stenach moze sposobovat velka vlhkost v byte,no nie stale ale vacsinou. Preto je dobre sledovat vlhkost a vetrat ked sa susi pradlo.

saska73
19. nov 2006

daniela1977 ak máš na oknách mikrovetranie, tak ho používaj, mohlo by to tvoj problém s rosením skiel vyriešiť 😉

daniela1977
autor
20. nov 2006

Ahoj saska73.Mikro vetranie to je co prepac ze sa tak hlupo pytam su to klasicke plastove okna neda sa s nimi nic robyt i ked neviem co si myslela s tym mikro vetranim.Tieto nove byty to maju problem s oknami vsetci boli sme na tome to nahlasit a povedaly nam ze sme uz 50v poradi.Takze tu nejde o vlhkost v byte ale o chybne okna.Vyrobca sa vyhovaral na to ze ta novostavba este stale zreje no ale 4 roky a su tam aj niektori co tu byvaju aj 6r a okna im to robia stale.Niektorym uz okna vymenili ale prideme my na radu to je otazka.Predsa su to financie navise.A daj si teraz spravit plastove okna a spravia ti toto 😉

saska73
20. nov 2006

no nám sa dajú okná normálne otvoriť, potom vyklopiť a tretie poloha je taká, že len tak jemnúčko sa otvoria a to je to mikrovetranie (okno vyzerá, že je zavreté ale trocha vzduchu prúdi aj tak dovnútra)
no to máte teda pech a že novostavba 😖 ponáhľajú sa s tým a potom to takto dopadne. Mali by to riešiť, keď je vás už toľko poškodených. Čo tie okná nakúpili niekde v Poľsku, či čo 😠

daniela1977
autor
20. nov 2006

Aha tak som zase o nieco mudrejsia ale take okna nemame no co.

sara2
21. nov 2006

Ahoj,
radim ti smykni s nim do kosa.Presne takeho tucniacika sme mali my.Mala som ho tiez na stolicke.Zapla som ho pred spanim malej taku hodinku vopred.A na zemi z tej pary kupalisko.Ked sa to opakovalo viackrat,pekne krasne sme ho zbalili a odniesli reklamovat.Najprv sa zdrahali ale pravdepodobne mali takychto reklamacii viac a tak sa nevzpierali a dokonca na nase prekvapenie nam peniaze vratili.Den nato isla vratit tucniacika aj moja sesternica.To iste.A tohto roku v lete sa to stalo aj mojej kmotricke,tak ho opat reklamovali.Zeby nahoda?Skor taky nepodarok za par korun.

andy9691
21. nov 2006

Ahojte, ja som kúpila v Najke zvlhčovač najlacnejší, aký tam bol, ale žiadne povodne z neho nemám, našťastie. Nedá sa ani regulovať nastavenie, ani to nefiltruje vzduch, ale pri nádche alebo moc suchom vzduchu je to fajn. Čo sme mali z najky, všetko bolo ok, takže doporučujem.

bublinkajasminka
21. nov 2006

ja mám zvlhčovač od Pánika - teda čo ma Elex studio v Nitre a som s ním moooc spokojná - detičky síce ešte nemáme ale ja som silný alergik a zapínam si ho....

gulicka
21. nov 2006

bublinkajasminka,
tak napis znacku (Panik to asi nie je, vsak ? 😉 My si chceme kupit, tak nech vieme, co mame pozerat

saska73
21. nov 2006

ja odporúčam sa poobzerať po čističke vzduchu, zároveň to aj zvlhčuje, je to trochu drahší špás (cena sa pohybuje okolo 6 až 12 tisíc, nám sa podarilo kúpiť na inzerát) ale ak vy alebo vaše dieťa trpí na priedušky, tak to stojí za to

saska73
21. nov 2006

http://www.zdravie.sk/sz/602-27554/Bionic-ioniz...
http://www.zdravyvzduch.sk/zdravy_vzduch_02.html
http://www.sweb.cz/cisticka/

skúste popozerať, najlepšia je taká, čo pracuje bez filtra, aby ste ich stále nemuseli dokupovať

dopĺňam predchádzajúci príspevok: kúpili sme na inzerát za 2000 sk, úplne bezchybná, oplatí sa popozerať inzeráty na nete,

viamka
21. nov 2006

mali sme solac tucniaka a fical kazdu noc - celu nadobu sme odparili. pri stahovani padol a uz nezafucal. davali sme pod neho plienku. v obchodaku sme sa chceli na info opytat, ci beru do opravy. slecnu to ani nezaujimalo, co hovorime, dala nam peniaze a bolo. nech zije "ochotny" personal! 😉
kupili sme ufesa s ionizatorom, nastavenim doby odparovania, intenzity a ani kvapocka. super slape uz rok. tiez mame vlhkomer a udrziavame podla neho na 60% vnutornu vlhkost. stal do 3.000,-Sk.
plucny nas upozornil, ze pri cistickach vzduchu treba davat pozor na moznosti a sposob vymeny filtrov a kedze ide o vyssiu sumu, najskor sme si to chceli pozistovat. ale sme teraz spokojni, tak sme sa na tu cisticku vyflakli... 🙂

kvila
30. nov 2006

Tiež sme rozmýšľali nad kúpou zvlhčovača, kvôli malému - mal soplíky zásadne iba v noci. Našťastie, sesterka mi poradila kúpiť minerálnu vodu Vincentku, porozlievať do misiek a porozkladať po izbe - 1 aj do postieľky, alebo blízko nej. Od kedy sme to urobili, žiadne soplíky, paráda. Vrele odporúčam.

peha
30. nov 2006

daniela mame doma presne to iste - a navyse v noci - ja som alergicka na jeho zvuk, aj ked je udajne tichy, ale mna vytaca to bublinkovanie 😖
ale zvlhcovanie je super.
vyriesili sme to tak, ze ho davame na vyssiu policku v spalni, otacame tym zobacikom - stale do inych smerov, aby nam koberec nezhnil 😀 a nakoniec sme pod neho, kam "pada" para - dali kvet. neverila by si, ako sa tomu kvetu dari 😀

mame aj pracku vzduchu od roventy, ale ta je tak hlucna a je bez filtrov (sice uz starsia - lebo som bola silny alergik), ale kazdy den toho bordelu z vodneho kamena... momentalne ju vobec nepouzivame.

madeleine
8. jan 2007

viamka, robim so servisom a z vlastnej skusenosti ti poviem, ze je pre nich jednoduchsie ti vratit prachy, pretoze samotna oprava je casto drahsia ako novy vyrobok... 😉 to uz nie je pasova vyroba a opravuju to odbornici... a ich praca je draha, to nehovorim o niektorych nahradnych dieloch, a to vsetko musi niekde byt... takze mnohi vyrobcovia "drobnych spotrebicov" na ne opravy nemaju... 😒

viamka
8. jan 2007

made, samo nebo ta zoslalo. pred troma mesiacmi som surne kupila vysavac a sama uznavam, ze nic moc ale v danej chvili a situacii, no............. teraz je od vcera out a je ho mam uz v aute. podla toho, co som prave docitala sa vobec nemam v tescu domahat opravy? rovno pytat peniaze?

prepac, ale ta tvar robi so servisom? technicky tp? vazne? 😕

peha
8. jan 2007

viamka tesco ti bez mihnutia oka a bez problemov vrati peniaze. neboj.
a made a v servise - podla mna dobra tvar - to vies, ked sa usmeje na zakaznika, hned budu na makko a nebudu sa moc stazovat 😉
ale z jej odpovede mam skor pocit, ze spolupracuje na nejakej baze so servisom, takze to bude na vyssej stolicke, made musis nam to potvrdit alebo vyvratit. 🤐

madeleine
9. jan 2007

baby, nerobim v servise 😀 Teda robim, ale so servisom neprichadzam casto do kontaktu... vediem ludi k tomu by makali ako sroubiky a aby nasi zakaznici boli strasne happy... 😉

a co sa vysavaca tyka, odporucam pytat peniaze... jedine, kedy sa ti oplati ziadat opravu je autorizovany servis, resp. ak si kupila vyrobok napriklad v NAY a podobne, ako zehlicky a drahe "znackove" vysavace a tak... neviem, kolko ten vysavac stal, ale mozno mas teraz viac peniazkov a budes si vediet lepsie vybrat... ja osobne ked kupim nieco z nudze (tiez mame dosluhujuci vysavac), tak dlhsi cas odkladam peniazky bokom aj s myslienkou nahradit ho casom za novy... 🙂 A vtedy mi pokazenie stareho pride vhod, lebo mam zase spat korunky a to mi dotycny pristroj dlho sluzil... 😀

Detto aj zvlhcovac, kebyze mas bionaire, alebo tak, mozno by stalo za to zistit, kde je autorizovany servis... lenze, ak si ho nekupila v mega super skvelej akcii za polovicu, alebo je to super stroj, ktory sa uz ale nevyraba, tak sa ti to obvykle neoplati.. lebo novy je novy.. 😉

viamka
9. jan 2007

tesco ma nemilo prekvapilo: zhrabli vysavac a teraz mam v rukach A4, na ktorej je okrem mojich udajov aj podrobny popis mojej vysavacovej neschopnosti. po otazke "a co ste s nim preboha robili?" som sa zmohla na plachy usmev, a odpoved "vysavala!" 😝
no parada.

madeleine
9. jan 2007

viamka, nic si z toho nerob, ja mam doma teplomer, ktory mi nenamera viac ako 35 stupnov ale vraj je spravny, oni ho v servise pretestovali... tak ja neviem... asi som idiot ja... kupim si teplomer, tkory mi do 20 sec zmera teplotu a oni mi odporucia, aby som ignorovala pipanie a teplomer ponechala v mieste merania aspon minutu... to povedz.. 🙄

ale tusim sme trochu mimo, toto je o zvlhcovacoch... 😅

viamka
9. jan 2007

made, ja som mimo pravidelne. ten teplomer mi posli, mna by potesil, ked ma nas maly 40 a Viac!!! bohu zial, my pouzivame dva po sebe, nikdy sa mi to verit nechce.
a k veci - nas zvlhcovac - uz som o nom pisala, ufesa s ionizatorom a neviem cim este je super!!! mozem odporucit 😉

madeleine
9. jan 2007

daj link... nech si robim chutky... 😀

viamka
9. jan 2007

UFESA HF 6450 HUMISANO H TECH-ION ide od 17.00 do 7.00 a ziadne kaluze.

gaboca
9. jan 2007

madeleine,ja mám ten istý problém s teplomerom.je od hartmanu s disney obrázkom.kupila som ho pre svoje vtedy mimi.dnes je mu skoro dva a pol a ten teplomer furt len 35 stupnov meria.no aspon sa neopotrebuje 😀 .ale nevyhodím ho,ved je tak pekný 😀 😀 😀 .viamka prosím ta ešte približnu cenu.dik dik dik

viamka
9. jan 2007

toto ano made a cena neviem presne caa 3.000,- sk. musela by som to pozriet v uctoch....