Voda, ktorú odparí zvlhčovať, skončí na zemi

daniela1977
19. nov 2006

No baby mam doma zvlhcovac vzduchu od solaku pana pina v tvare tucniaka.Zapinam ho vecer na take 3-4 hod.Mavam ho polozeny na stolicke lebo inde ho mat nemozem.Da sa regulovat intenzita pary ale na zemi mam povoden.Ta para mi pada na zem a musim mat podlozeny uterak pretoze kolko vody dam odpari tolko mam na zemi. Ma niekto skusenosti s podobnym pripadom uz som poriadne obanovala ze ho mam. 😒

penelope2066
20. okt 2007

idem uz spat lebo rano vstavam ale velmi sa mi od vas nechce no musim 😢 lebo rano nevstanem.uz to aj tak bude kriticke

maca793
20. okt 2007

tak ahoj takže v utorok 😝

janetka
13. nov 2007

Baby, my mame doma zvhlcovac a zda sami, ze kubko ked sa rano zobudi, tak zacne sucho kaslat, asi 3x, potom si odkasle namokro.. a uz cely den nic... zvhlcovac bezi celu noc... co si myslite je to tym zvlhcovacom? nemate s tym skusenosti?

fenrirka
13. nov 2007

jeeeej mne sa fakt paci ten nazov aj mna z vela veci poraza 😀 ,takze by ste neodporucali???

magg
3. dec 2007

ahojte, niekto tu spominal ze ma zvlhcovac ufesa, my sme ho prave kupili ale neupozornili nas, ze treba menit filter, mna by len zaujimalo, kolko taky filter stoji, ci to zas nepreplatime 😒

frogy22
4. sep 2008

ahojte

mam 4 mesacneho synceka a rozmyslam nad kupou zvlhcovaca vzduchu, viete mi poradit ci je to ozaj dobra vec alebo len zbytocne vyhodenie penazi? dakujem

sirinka
4. sep 2008

podla mna v panelaku a pokial ma niekto plastove okna je to skoro nevyhnutnost. kupte si vlhkomer a uvidite. my kym sme boli v panelaku tak vo vykurovacej sezone sme mali max. 15% vlhkost, no na zaplakanie...

roasha
4. sep 2008

frogy,urcite su to nie zbytocne vyhodene peniaze. 🙂

lefika
4. sep 2008

no ale my napriklad v tehlovej bytovke mame vlhkost nad 50% 😉 takze nam by bol vlhcovac zbytocny...

dorotaw
4. sep 2008

ja som si tiez kupila zvlhcovac a som s nim velmi spokojna.Dala som zan kolo 7000 korun a ziadnu potopu v byte nemam 🙂 Tak ze investovat sa oplati.

duskaf
4. sep 2008

My sme mali zvlhčovač toho tučniačika- veľmi dobre nám slúžil, ale potom sa nám jedného dňa vypálil, všade bol smrad, neviem, čo sa stalo. Teraz máme veľké akvárium, vraj to situáciu v byte trošičku tiež ovplyvní.

angel177
15. okt 2008

Ahojte.
Ja a moj kolega sme si zakupili zvlhcovac UFESA HF 6450. Ked sme ho pustili na cely den, ostal na nabytku po celom byte jemny prasok (ako keby posypal jemnu muku), hlavne na TV. Aj v ovzduší cítiť prach. Kolega ho pustal v spalni vela krat cez celu noc, kde mali aj male dieta a rano stavali vzdy s plnymi nosmi. Ked ho prestali pouzivat nosne dierky mali ciste. Vodu mame stredne tvrdu z roznych zdrojov. Ak som pouzil destilovanu a demineralizovanu vodu prachu bolo menej. Pri pouzivani obycajneho zvlhcovaca na principe ventilatorceka prach nebol nijaky. Prach sa robi iba pri pouzivani utrazvukoveho zvlhcovaca. Na pouzivanie destilovanej vody je jeho prevadzka neunosna, velmi draha. Drahy zvlhcovac.draha voda,prestali sme ho pouzivat. Zbytocne vyhodene peniaze. Poradte ako to pouzavate,či mate tiež prach.Babo raď. Vďaka

erikasadek
15. okt 2008

ahoj u mna to bolo to iste, vlastne je to tym, ze je tvrda voda, takze je to usadenina z tvrdej vody, ale vyzera to ako prach mas pravdu...

ja som zacala pouzivat vodu filtrovanu z kanvice a takto uz nie je povlak ziaden, kanvica uplne zmakci vodu...

tak ci tak ju pouzivam , na vsetko v domacnosti takze sa hodila aj na zvlhcovac....

halienka
15. okt 2008

Ten prášok mám aj ja, a je ho najviac čím bližšie k televízoru. Mne to príde akoby tam bol nejaký súvis aj s nejakým elektrostatickým nábojom alebo čo. Tiež mi to lezie na nervy, lebo každý deň utierať prach 🙄 človeka nebaví. Erika skúsim to aj ja z tou kanvicou, snáď to bude lepšie. Máš na mysli tú kanvicu Brita?

angel177
15. okt 2008

☹ Ahoj maš pravdu. Ten prach priťahuje vysoké napätie obrazovky televízora takže čim bližšie k TV je prachu viac.
Zrejme v tomto zvlhčovači je odflaknutý filtér. Je žaražajúce, že sa takéto zvlhčovače naďalej vyrábajú, hoci tentoraz pod inou značkou- ZV 4910 Conclima.
Ja som ho prestal používať aj zo zleho pocitu, že všetko ide to do naších plúc (vapno).Trocha prachu iného a mame zabetonované plúca - to ako trocha na žart.

halienka
15. okt 2008

Veru a pritom si to kupujeme na to aby sa nám ľahšie dýchalo, a ono to v konečnom dôsledku môže máť úplne opačný efekt. ja mám ten Pinguin, nebol nejak strašne drahý, ale aj tak ma to štve. Predtým sme tiež mali ten z vrtuľou, no ten hrozne hučal, to sa nedalo ani rádio pustiť. Zdá sa mi že sa vrátim k starým dobrým mokrým uterákom na radiátore 😀 😀

angel177
15. okt 2008

Tak,tak.My sušime pradlo v spalmi na prenosnom sušiaku. Nijaký prach,nijaká hlučnosť,vôňa podľa kvality prašku,občas ho v noci vyvalime ale je to v pohode.
Ak neviete čo s peniazmi kupte ultrazvukový zvlhčovač UFESA a postavte si ho v krabici na skriňu a nadavajte tak ako my doma, bude nas viac.

halienka
15. okt 2008

Angel, nie si ty môj manžel? 😀 😀 Lebo my to s tým sušiakom robíme tiež. Tie večery mám najradšej, dobre sa mi dýcha, všetko pekne vonia 🙂 My máme doma aj vlhkomer a je pekne vidno ako také mokré prádlo pekne zdvihne vlhkosť. My to tak robíme akonáhle sa v byte začne kúriť. Známy sa aj čudujú, čo nedám to prádlo schnúť von, keď je vonka ešte pekne, ale ja chcem mať doma vlhko. 🙂

erikasadek
15. okt 2008

ano brita....
no a filter treba samozrejme menit.... 🙂

angel177
16. okt 2008

Halienke, je to až neuveriteľne podobné ako to robíme. My to dokonca robíme celý rok (sušenie pradla na prenosnom sušiči - aby si niečo iní nemysleli), lebo keď sme sušili vonku, pradlo smerom k slnku zožltlo.

miriamkac
16. okt 2008

Ja sa pridam, my mame zvlhcovac Philips, je tichy a ziadny prach som si nevsimla, celu noc nejde, ked ulozim deti, pustim ho na maximum a kym idem spat je tam adekvatna vlhkost a vypinam ho. Ta vlhkost sa udrzi az do rana. Ja do zvlhcovaca pozivam prevarenu vodu. My mame velmi tvrdu vodu a ako tu bolo spomenute kupovat destilku je dost nakladne. Tak to riesime tym, ze vodu prevaram 😎 ...funguje to.
Co sa tyka susenia pradla, susim tiez vo vnutri ale nie v izbe, kde spia deti, lebo zase vysoka vlhkost v izbe nie je vhodna (myslim, ze idealna vlhkost je okolo. 50-60%). Prajem prijemny vecer.

erikasadek
16. okt 2008

vies mne len vadilo na suseni prada vo vnutri,a top mame podlahove topenie, zapach chemicky i ked prijemny, ale pre deti mi vadilo , ze to vdychovali.... 😉

soska1
11. jan 2009

Prevarena voda? Nechapem, ako by to mohlo fungovat, ale nech je po tvojom. Problrm s prackom mame aj my. Nepomoze kupit zvlhcovac s jonizatorom?

janocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magic08
28. aug 2010

ahojte 😀
chceme kupit zvlhcovac vzduchu, pretoze doma mame v zimnych mesiacoch veeelmi sucho a hned sa malej upchava nostek... neviete mi nejaky dobry odporucit? bez ohladu na cenu... na trhu je ich tolko, ze si nedokazem vybrat ten najvhodnejsi...

deniseee
29. aug 2010

Ahojte,
my sme mali tiez tucniaka, od zaciatku s nim bola len ostara, vsetko pod nim bolo mokre, davali sme ho potom na stolicku, odtial funel a pod nim uteraky, aby koberec nesplesnivel. Raz ale zasmradil, vypalil sa, a uz nikdy nesiel. Okna mame plastove, ale nieco ako mikrovetranie u nas v zime neprichadza do uvahy, pretoze i ked nam radiatory idu stale naplno, a okna su zavrete, aj tak nevykurite byt ani na 20 stupnov, min. rok sme mavali bezne 18. Proste zima strasna a k tomu suchy vzduch. Jedine fakt dobre zvlhcovace mali v nemocnici, kde som bola s malym. Neviem, co to boli zac, ani kolko stali penazi, ani znacku neviem, ale ziadne mlaky, ziadna funiaca para, ziadne hucanie, tichucko, vlhkost vzduchu priam idealna... keby som vedela, co to bolo, hned to kupim.

bobthebuilder
Odpoveď bola odstránená
Zobraz