Voda s morskou soľou do zvlhčovača

lupena
7. feb 2015

baby dala som do zvlhčovača, vodu zmiešanú s morskou soľou.. v izbe sa vytvorila ako keby hmla... para z toho. Môže to spôsobovať tá soľ? Nemôže to byť, že ten zvlhčovač na to nejako zle reaguje? inak je to úplne obyčajný sencor, ktorý funguje na ľahký princíp, takže sa ta tá voda niekde vnútri ani neprelieva, alebo tak....

liebling98
7. feb 2015

@lupena prečítala si si návod, či tam môžeš dávať slanú vodu? Lebo soľ sa môže vyzrážať a usadiť na tých tryskach a potom prístroj nepracuje správne.

lupena
autor
7. feb 2015

@liebling98 no to viem, je to na vodu z vodovodu. ale my ho čistíme... Ide mi tam teraz o tú paru. lebo zas po jednom raze by sa to nemalo pokaziť.. a tá para sa robila v izbe hneď

alami
7. feb 2015

@lupena keď sme boli v kúpeľoch, mali sme inhalácie, kde sa inhalovala v celej miestnosti vincentka, tiež sa to len nalialo do nejakého odparovača a zaplo a teda bola v celej miestnosti hmla, že nebolo vidieť na meter. Takže myslím, že je to tou soľou.

lupena
autor
7. feb 2015

@alami no toto som nevedela, že či tam vtedy býva hmla, alebo nie.. dnes chcem kúpiť vincentku, tiež to tam chcem naliať... snáď ho nepokazím. Lebo ten sencor je podľa mňa super zvlhčovač. Je lacný a má úplne jednoduchý mechanizmus, takže sa dá dobre čisiť.

jamabe
8. feb 2015

Tiež máme Sencor a dávame tam vodu s morskou soľou, keď je malá chorá... Presne vzniká poriadne hmla a potom sa to usadzuje ako keby taký jemnučký prach na nábytku...

alvaluka
14. máj 2022

@jamabe ide potom ten prach dobre poumyvat aj zo zeme z dlazby napriklad?
Mala je zas chora, inhalator by nezvladla, tak som to vyriesila prave zvlhcovacom, no uplne vsade je naozaj “prach solny”.