Vodičák po novom. Ako je to s ním teraz?

lulufon
11. feb 2008

ahojte, ako je to teraz s vodickymi preukazmi po novom? myslim, ze su nejake psychol. testy ci ako?a len tak pre info, kolko vas stoji vodicak?dakujem.

nobody
11. feb 2008

no v ČR na skupinu B (předpokládám) 25 otázek a jenom jedna je správná (narozdíl od dřívějška)
(5 dopr. značky, 3 křižovatky, 5 předpisy, 2 podmínky o předpisech, 1 zdravověda ...zbytek celkový provoz na poz. kom)

a ceny kolem 8, 9 - 10 tisíc Kč

psychotesty se nedělají...jo kdybys chtěla jezdit pracovně třeba s kamionem..anebo být profi řidič
(aspoň o psychotestech nic nevím)

teorie ze všech kategorií (předpisy, zdravověda, údržba vozidla, bezpečná jízda, ovládání vozidla)

plus praktické věci:
jízdy min. 28 hodin (z toho jedna jízda by měla být jako dvouhodinovka ---- takže min. 14 jízd)
zdravověda (nebo zdr. příprava líp řečeno)
prakt. údržba

jinak je to
1) písemný test (pravidla siln. provozu na poz. komunikacích a zdravověda)
2) údržba, ovládání vozidla - ústně
3) jízda

pd900bo
11. feb 2008

No tak ja som 3 roky robila v autoskole instruktorku takze ti mozem povedat co len budes xciet. V podstate plati to co napisal nobody, akurat ze u nas na SR to este so zdravovedou nie je rozbehnute, cize v praxi to vyzera tak ze to zo zakona musis absolvovat ale este nikto nevie ze kde a kedy takze vyucba bezi bez toho. Ceny su v kazdom meste a v kazdej autoskole ine takze najlepsie je si obvolat vsetky v tvojom meste moze to byt rozdiel 1000-2000sk. Vsetko je to sukromne takze si kazdy seka ceny podla pocasia.. U nas v PD je to od 8000 do 12000sk ale na leto sa ceny zvyknu zvysovat. Psyxotesty robit nemusis pokial si normalna.. 😀 Tym som xcela povedat ze ix robia len instruktory, vodici s povolania ale napriklad aj abstinujuci alkoholici alebo drogovo zavisli ktori si uz samozrejme presli liecebnou kurou, mali sme takyx v autoskole tak to mam z prvej ruky..

lulufon
autor
11. feb 2008

pd, jej dakujem, super. a ako dlho trva kurz?a ako to vsetko prebieha?najprv na cvicisku a potom naostro?

kisska
11. feb 2008

ja len dodavam, ze k tvojmu psychickemu zdraviu sa vyjadruje psychiater, od ktoreho potrebujes peciatku na celkove lekarske potvrdenie (spolu s ociarom, obvodakom a dalsimi...) 😉

maminasr
11. feb 2008

a ako je to ked chce clovek jazdit ako profesionalny sofer a na kamionoch uz ma uz odjazdenych par rokov ale momentalne nejazdi.ak by teraz znova chcel zacat jazdit tak ako to je ??musi si nieco dorabat,alebo co???dakujem

pd900bo
11. feb 2008

lulufon kurz trva tiez v kazdej AŠ inak, zalezi od poctu ziakov aj od instruktorov, no ale hlavne na tebe ako si budes planovat jazdy. Ked si das jazdu kazdy den mas vodicak do mesiaca, ale ked das jazdu raz za mesiac budes tam xodit hodne dlho. Najprv je cvicisko potom premavka, vela zalezi od teba ako ti to pojde na cvic., instruktor posudi kedy moze s tebou do premavky.

kisska ked si robi clovek vodicak na sk. "B" tak ho ziadny psyxiater nevysetruje, staci papier od obvodnej, a aj k ocnej idu len ti s okuliarmi

maminasr ak mas vodicak "B" a nejazdis a znova xces zacat tak je len na tebe ako si doverujes. Kludne mozes sadnut do auta aj hned ved vodicak mas. Ak si netrufas daju sa v AŠ kupit jazdy, cize budes s instruktorom v jeho aute, 45min stoji myslim okolo 250 sk ale tiez zalezi od AŠ. Ked xces jazdit na kamione musis mat na to vodicak.. 😝

vivere
29. jún 2011

ahojte, najde sa niekto, kto ma k dispozicii spravne odpovede novych testov na vodicak - 2011 - a bol by ochotny poslat mi ich na mail? velmi by mi to pomohlo. napiste mi do IP, prosim.

vivere
1. júl 2011

nikto?? velmi by som to potrebovala.

vivere
3. júl 2011

@silvia07 ahoj, tuto stranku poznam, len ja prave potrebujem tie spravne odpovede vytlacit pre cloveka bez pc...