Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

aneta82
15. nov 2008

Boze timi tvoja mala je na zjedenie. Miesane deticky su tak nadherne. Nadhernu dcerku mas. 😵

ivica2705
15. nov 2008

anet 😀 😀 😀 😀 😀
fiha timi, to mozem poberat aj matersku doma? lebo mne sa tu mala tiez narodila, ja som to tak chapala len ze odicovsky potom....
no inac baby mne tych 500lib neschvalili tak som dnes taka smutna ☹ nieco tam este napisali ze na nieo mam narok, ale neviem este co to je, musi to pozriet chlap, hadam on to prelozi 😖

timinka1984
15. nov 2008

dakujem velmi pekne

timinka1984
15. nov 2008

no ako obcan slovenskej republiky, aj ked s pobytom v zahranici mas na nu narok, len nemozes poberat v anglii, bud tam alebo tam,vyplatili mi aj porodne o ktore sa da poziadat do pol roka dietata, materska tusim do roka, pridavky na malu mi vyplacaju ale v uk

aneta82
15. nov 2008

Ja pokial viem tak dietatko ktore je obcanom slovenska tak ma narok na matersku, neviem ivi ako je to s obcianstvom v tvojom pripade ci moze mat dietatko dvojite obcianstvo alebo ako to teraz funguje
Lebo anglicania asi nieco ako materinsky prispevok nepoznaju Neviem, svagrina porodi babatko niekedy v juni tak som zvedava ako to tu funguje a co vsetko dostane na to male

dididi30
15. nov 2008

no anteka tak jo , no nevsimla som si, prepac 😀
timinku vidim tiez prvy krat, tak teda caute baby 😀 😀 😀

aneti, co ja viem, ja mam vela energie, aj ked 2 deti ju zo mna jedia, ale neva, esteze mame aj tatina 😀

timka, aj my sme presli tymi vybavovackami, a aj janka iwka a ivica a este dalsie 😉 ja poberam prispevky tu 🙂

timinka1984
15. nov 2008

lenze hacik je v tom, ze musis mat pre babo slov rodny list a az ked ten pride, tak ti zacnu matersku vyplacat, a na ten rodny list som cakala 3 mesiace, strasny bordel v tom je, moja mala ma aj anglicky aj slovensky rodny list a obcianstvo slovenske

ivica2705
15. nov 2008

timi dik, idem si to nastudovat, a odkial si zo Ziliny? 🙂
anet suhlasim s tebou, su strasne krasne, a janlando maleho Petrika ma uzasneho, taky zlatucky azzz, aj halaska, ma krasne babtko, jooj by som to len stiskala...
proste kazde to babtko ma nieco do seba nie? proste baby mame kraaaaaaaaaaaasne deturence 😀 😀

timinka1984
15. nov 2008

hmm, no mne nic skoro neschvalili, este musim vraciat

dididi30
15. nov 2008

ivica, to fakt ti neschvalili? svinuchi 😠

no teda tak ja ta spomenie,ze sa ti miselka narodila tu a ty mna nespoemenies 😠 😀 ta to kamoska 😠 😀

inak ivica na rodicovsky mas narok aj doma aj tu, teda ked tu nie ,tak doma urcite, tak si to vybav ked budes doma ok? bo skoda tych 25 tisic korun 😉

ja si tiez teraz vybavujem za maleho prispevol, no aspoln tych biednych 5 tisic 😒 ale od januara kto porodi ma aj za druhe 25 😉

aneta82
15. nov 2008

Babi ja si to neviem predstavit, moja svagrina je polka, brat slovak a dieta sa narodi v UK, co to bude az sa anglicania zacnu pytat, ved brat nevzbavi pridavky ani za rok 😀 😨 ☹ . budu to mat taske a este nie su ani zosobaseny

ivica2705
15. nov 2008

no didi uz som isla pisat nez tolko nestojis pri tom zrladle a ides si pisat 😀 😀 😀 janka tiez isto uz obzera ako jej to sedi, ahahahhaha
anet mala bude mat slovenske obcianstvo 🙂

timinka1984
15. nov 2008

byvam od Ziliny 30 km, to som tam len tak zadala, no studovala som tam na strednej, inak byvam pri Cadci, konkretne oscadnica, teraz sa tiez relaxujeme na slov u babky a tatu sme nechali sameho 😀

monkula
15. nov 2008

timinka, pripájam, sa Tvoja dcérka je veľmi krásna.... milujem zmiešané detičky, sú také krásne, brčkavučké, snedé, a tie obrovské očiská.... 😵 😵 😵 😵

monkula
15. nov 2008

timinka ,z Oščadnice som mala kolegyňu, možn osa aj poznáte... 😉

timinka1984
15. nov 2008

mne uznali aspon child benefit, ale ostatne nic, aj ked som vsade vypisovala formulare, no neodpracovala som v uk 12 mesiacov na papiere, iba 9, inak ako nanny, no zial na cierno ☹ ,

timinka1984
15. nov 2008

dakujem vam, ved aj tie vase su krasne, vsetky maju nieco do seba, 😎 ako sa volala ak smiem vediet?

timinka1984
15. nov 2008

baby, a co idete zajtra?

ivica2705
15. nov 2008

no didi, ved aj ja chcem tych 25tis, ale dufam ze mi stihnu dat rl do tych jej 6mesiacov, inac som v prd...... 😠
timi, mne tam teraz byva sesterka sa mi zda, alebo niekdo z rodiny, lebo mama je z Vadicova, neviem ci ti to nieco hovori 😖
sisi prepac, by som si nikdy nedovolila na vas zabudnut 😅 😅 😅 😅

monkula
15. nov 2008

timinka ,volala sa Táňa,m len priezvisko som zabudla 😅 😅 😅 Môže byť v mojom veku, čiže 26 rokov, a pracovala v Bratislavskom Poluse, v obuvi Baťa... a potom v Bratislave v reštaurácii ako čašníčka....

aneta82
15. nov 2008

Ja neviem baby s tymi pridavkami je to fakt divne niekomu viac niekomu menej ake su tie kriteria vlastne 😒
Ja som tu nepracovala vobec a manzel tu vybavil za 1 rok co tu bol sam Working tax, Council tax, child benefit a ja dosavam zo slovenska matersku, rodinne nam stopli

ivica2705
15. nov 2008

anet no pekne, tak to ti gratulujem , nam pomaly vsetko este len schvaluju a zatim vsetko ze nist ☹

timinka1984
15. nov 2008

ja som skusala maternity allowance-nic, council tax aj s bytom-nic, child tax credit dali, ale by mistake, tak splacam spat, child benefit je jedine zatial a este cakam na opat na child tax credit, pretoze nove circumstances 😒

timinka1984
15. nov 2008

ja neviem podla coho to oni zadeluju, ved kamoska je tiez zo slov a ma vsetko

aneta82
15. nov 2008

Svagrina tu je tiez dva roky a ma 6 rocneho synceka je slobodna mamina a a pracuje od kedy je tu a nedostala ani lybru ani child dokonca jej niekto povedal ze nema narok ale na child ma narok kazde dieta nie? 😒

timinka1984
15. nov 2008

ved prave, no nemoze poberat inde, a myslim ze je to aj podla trvaleho pobytu, kde ho mas

aneta82
15. nov 2008

no my mame na slovensku ale o dva tyzdne sa stahujeme do naseho novokupeneho domceka tak som zvedava ze ako to bude, ci si tam dame trvaly pobyt alebo ako to je , co s nasimi slovenskymi obcianskymi, da sa to vobec prehlasit si trvaly poby a nebyt obcanom uk ja uz som taka domotana ze no??????????????????????????

dididi30
15. nov 2008

ivica, no sak to potrebujes na to sk rodny list sakrus, joj drzim palec aby si to stihla, mozno sa da nejako vybavit 😉 urcite sa to bude dat, sak poznas slovac, das do vacku a da sa vsetko 😀

janka196
autor
15. nov 2008

no toto ja ziram kocky, clovek sa vytrati na veceru a tu romany popisane. no robite mi radost 😀 😀

timinka1984
15. nov 2008

ok, tak ja utekam dat malu spinkat , ved dufam, ze opat vas tu stretnem, bo byt sama mi lezie na nervy.... 😝 dobru nocku

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre