Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

monkula
9. mar 2009

didi, bože, to je hrozné... úprimnú sústrasť...
A v UK nepozerajú odspodu? 😠 Veď mne tak zachránili obe deti, otvárala som sa pri jarkovi od šiesteho mesiaca a pri Chiarek od štcrtého... aj som ležala v nemocnici, na poradnu raz do rýždňa...

dididi30
9. mar 2009

janka, musime byt radi,ze sme boli silne zeny a ze sme deti pekne donosili, lebo tu fakt slaba zena nema sancu, moja kamoska tu potratila 2x, hrozne ☹

monku no veru bud rada,ze si tu nerodila, na rizikove je dobre slovensko, takto mas 2 krasne deti, keby ze si tu, tak to dopadne inac 😒

baby a viete co je najhorsie,ze ta psychika a to prve dieta......este ho musela porodit a obaja ho videli mrtveho, mali mat synceka 😢

janka196
autor
9. mar 2009

didi no veru to mas pravdu, ze trosku slabsia zena nema v uk sancu. joj doriti s takymi "odbornikmi" 😠 😠 😠

iwanka
9. mar 2009

ahojte,
didi, jooj strasne je mi to luto, citala som, aj ja uz na to myslela, ze ked dajaky problem, tak co sa tu vlastne robi. Dakedy mam uz taky pocit, ze oni chcu, aby prezilo len to co prezit ma...Ze to tak nechaju...

Maleho som odstavila, uznala som to tak za vhodne a teraz to je podstatne lepsie. Bola to nepredstavitelne predstava, ale podarilo sa to, manzel mi velmi pomahal. najprv sme zmenili UM, lebo co som mu predtym sem tam dala, tak prestal chciet, uz mu nechutilo, tak najprv cez tie vzorky. Zachutil mu aptamil. uz len to bol uspech, ked si cucol 2 az 3 krat. No a postupne sme skusali, obaja sme pri nom lezali. A stale vypil viac a viac. No a gong tomu dalo, flasa Tomee Tipee, fakt super,asi najviac pomohla. Teraz si sam lezi, drzi flasku a cucka a pekne prespi celu noc.

A inac bola som u lekara na lieky na zastavenie laktacie, Gp mi ich dal, zobrala som jednu a rano mi tak prislo zle, ze som odpadavala, keby som bola vedela, tak nikdy viaaaaaaaaaaaaaaaaaaaac!!!!!Tak som uz nevzala.

Neodporucam, potom som dala este sem tam malemu vytahat aj som si odstriekala,este furt mam mlieko, ale uz ma nic neboli a postupne sa straca.
Ta tak je to s nami.....

antoniab
9. mar 2009

ahoj baby
didi je mi to strasne luto 😔 😔 viem ake to je moja sesternica tak prisla o babatko na zaciatku 9 mesiaca udusilo sa pupocnou snurou ja ked som zanou prisla do nemocnice tak som tam skolabovala boli natom tiez dost zle a doktor im kazal do roka druhe babo tak aj bolo teraz uz maju 2chalanou oba tehu uz bola rizikovka a velmi sa bala a neustale kontrolovala a ked male nekoplo davaj na pohotovost takze prajem vela sil pretoze je to fakt tazke 😔

uz len 2 tyzdne a idem domov tak sa tesim 🙂 🙂

iwanka
10. mar 2009

Dobre ranko,

maly spinkal celu noc, az o piatej sme ho vzali k sebe, este stale ho dakedy dusi z tej choroby co bol no a stavali sme o pol osmej.
Dnes ideme na playgroup. Prajeme pekny den 🙂 🙂 🙂

iwanka
10. mar 2009

tak my uz sme spat, aj sme sa povazili, maly ma presne 11kg 😝 🙂 . Musela som na neho velmi davat pozor, pretoze dnes ho nezaujimali hracky, ale deti a chcel ich chytat za hlavicku, no a teraz mi spi v kociku 🙂 Idem ja daco robit. 😉

kamartina
10. mar 2009

JANKA 196 jani potrebovala by som od teba radu viem ze si spominala ze si si robila nechtiky tu v anglicku chcela by som sa opytat kde si nakupovala a aka znacka je tu dobra moc sa v tom nevyznam dakujem 😉

janka196
autor
10. mar 2009

ahojte baby

kama ja som to nakupovala cez internet, tusim lima sa to volalo ta znacka a bol odveci gel. strasne rychlo zliezol dole. musis skusat ktory ti bude najlepsie vyhovovat 😉

kamartina
10. mar 2009

JANI A MOZES MI POVEDAT CO K TOMU POTREBUJEM JA CHCEM SI UROBIT AKRYL.AJ JA NAKUPUJEM CEZ NETT EBAY.VIEM ZE MI TREBA TIPY, ACRYL, LIQED,TEN PRIMER CI CO 😒 A NEJAKY TOP COT NA VRCH NECHTA,GILOTINKU...ESTE NIECO NEVIEM.VLASTNE CHCEM TO UROBIT SESTRICKE STRASNE TUZI PO NECHTOCH.ROBILA SOM NECHTY ALE IBA PRIRODNE LAKOVANIE ZDOBENIE A TAK TAK ZE POMOZTE MI PROSIM

ivica2705
10. mar 2009

babulky ja som vas prisla len pozdravit, ale slubujem ze sa polepsim, len som mala brusnu chripku tak som sem nemohla prist ☹ ☹
opatrujte sa mi a detickam posielam pusinky, papapa 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😀

ivica2705
10. mar 2009

jaj a este som sa chcela pochvalit ze uz nasli tu moju ziadost na RL, tak sa vytesujem, ale tak sa este nacakam kym to vybavim 😠 😠 😠

janka196
autor
10. mar 2009

kama fuha ja s akrylom nemam vobec skusenosti, iba co mi v minulosti robili kocky. tak vlastne si vsetko vymenovala co ti ktomu treba. akryl je fasa lebo schne rychlo na vzduchu ale smrdi jak svina preto ho nemam rada

ahoj ivi, joj moja nezavidim tu crevnu chripku,
a nechapem akoze nasli tu ziadost? nieco mi uslo? 😅

ivica2705
10. mar 2009

janse ze ti uslo, nemali moju ziadost na RL, lebo ju magory posielali naspat do londyna, tak som volala , dopisala tam jedno slovo, a zasa posielali ziadost na slovensko do BA, aaaaaaaaaaaa od 3,2 ziadost nebola nikde, a az teraz v piatok sa objavila u BA, no co ti poviem 😠 😠 😠 😠 😠
baby nerobte nerv s nechtami, lebo aj ja si dam urobit, sice neviem ako by som porobila s malou, lebo nase obliekanie je za trest,a este keby som ju k tomu sem tam poskrabala tak chuda moje male 😀 😀 😀 😀

antoniab
10. mar 2009

ahoj baby 😉
tak mam novinku ako slak 😝 manzel ma pracu tak na 2tyzdne a potom sa asi vraciame domov ak sa nestane zazrak 😒

janka196
autor
11. mar 2009

ahojte krasky

ivi kokso no slak by ma trafil 😠 ta oni su tam fakt drbnuti. a ty nato cakas jak na bozie zmilovanie 😠 😠

matka ja ze povies ze si tehulka ☹ . ta to co bazmek. uz aj tam zasahuje kriza co 😠

janka196
autor
11. mar 2009

ozaj babule ked to tak pojde dalej tak nam zachvilu premenuju temu 😖

dididi30
11. mar 2009

no co je , nik tu ne pise, co porabate ako sa mate?

matka, juj vy idete tiez na sk, sakra ved ste mali aj po 3 roboty co sa stalo, do prkinka, to nieje mozne ☹

janka neboj nepremenuju, preco, ved sa tu prispieva 😀

iwanka
11. mar 2009

caute,

no tazko to je, aj u nas to je bieda a najma teraz, ked ja uz ani matersku nedostavam, ale som sa potesila, ze aspon na svk mi zacal uz konecne chodit RP.

didi, a vy to zvladate???aj ked si doma??

janka196
autor
11. mar 2009

didi hehe ja sa len smejem kvoli tomu ze pomalicky vsetky odchadzame, pomaly ale isto tak ze preto premenuju temu 😉

iwanka ahojky

antoniab
11. mar 2009

ahoj
didi ja mam 3 prace ale manzel len jednu a kedze jeho plat je zaklad tak to asi inak nepojde 🙄 platime vysoky najom tak jeto naprd
janka tak tak premenujeme slovenky co sa vratili domov 😀

janulka7
12. mar 2009

Ahojte. tak zas po dlhsom case. ako vidim konecne sa to tu rozbieha aj som vas musela dozadu citat.
didi je mi to hrozne luto az mi stiahlo zaludok ked som to citala. ako keby som zas prezivala to co sami stalo. aj ja osm maleho musela porodit, v piatom mesiaci, a tiez bol chlapcek. budem na nich mysliet. budu to ma t velmi tazke a hlavne ak budu chciet dalsie co si myslim ze urcite. ale ten strach pocas celeho tehu sa neda opisat. ja osm v osmom a stle sa bojim . staci ze maly trosku menej kope a uz histericim ci mu nieco nie je. zelam im vela sily a nech sa im co najskor postasti dalsie miminko. cim skor tym lepsie. tu ranu co im po malom ostane nic nezahoji. je to velka strata, vravim z vlastnej skusenosti.

matka ta co to ze aj ty ides domov. pani janka by sa mala vratit lebo to ona odisla a teraz aj ty. no nic baby treba ju donutit aby sa vratila nazad do uk. 😉
mati a keby ste si pohladali dajaky lacnejsi podnajjom? ci ani tak by sa to nedalo? lebo vies pokial ty mas robotku a manzel tiez aspon jednu si myslim ze furt lepsie jak prist na sk a nemat nic. ale to je len moj nazor. tak ti prajem nech sastane ten zazrak a rychlo najdete novu pracu.
nic kocice idem lebo mam vela roboty. majte sa pekne a piste. nech mam co po veceroch citat. 😉

dididi30
12. mar 2009

ahojte
a janulka ajty v 5 mesiaci?? sakra teraz ta chapem az az, ja som bola za nimi v nemocke a bozenko oni tam lezali na poporodnom a bez dietata 😢 to je strasne deptajuce, strasneee 🤐
tiez chlapcek? sakra, este aj ho porodit, joj ja by som si vycitala kadeco, ale ja som dilino 🤐

ja si tiez myslim,ze mati ked mate robotu tak skoda is domov, doma je este vacsia zocharina, ale to musis vyskusat tak uvidis, ....
no a este taka novinka,ze kto bude chciet prist do uk a nema pracovne povolenie ani nacionale insurante, ci ako sa to pise, tak po novom uz ani nedostane...moze sem prist len na navstevu, to su nove opatrenia, kvoli krize, budu podporovt iba tych co su uz tu, takze pouvazuj, lebo doma je fakt drahota, sak ludia chodia nakupovat po okolitych krajinach.....

dididi30
12. mar 2009

mati a ako pise janka, treba sa uskromnik a zohnat lacnejsi podnajom a roboty jmate dost, boze ved niekto nema ani jednu, tak ja fakt nechapem
ale asi sa vam tu nepaci a mate o to dovod odist, ale ja varujem...viem ze to pisem sprosto a nieje to moja vec, ale ja som realistka, rovno do piska 😅 😀 😀 😀

antoniab
12. mar 2009

ahoj dik za tipi a rady vcera som celi den premyslala a konbinovala co ako az som si poobede musela dat tabletku co ma hlava bolela 😝 😀 😀
aj o zmene bytu padli napady lenze otec pojde domov tak ci tak a tu su byti dost drahe uz som myslela ze ak susedia odidu tak vezmem ich byt maju taky ako mi a platia najom 480libier mi 660 a viete co sa stalo prisiel majitel a oznamil im ze im zveda najom ze take byty idu po 600 nakoniec ho ukecali ze maju malo roboty a nevedia ako to bude tak zatial 550 takze onicom a to som minule videla inzerat na jednoizbak za 550 a som si myslela jaka super cena a prd proste su tu byty dost drahe moj brasko mal v hulle dom za 350libier my byt a 2x tolko no a dalsia vec je ze ak tu mam robit len nato aby som tu prezila tak dik neprosim my sme sem sli aby sme nasetrili na byvanie a taky ten standart a zaklad zivota na svk 😒 ja viem co vsetko stratim ak pojdeme domov ved uz teraz uvazujem co vsetko musim este kupit co som odkladala 😀 😀 😀 ale zas viem aj co ziskam ak pojdem domov a este jedna vec je odveci ak by sme sa nakoniec rozhodli tu ostat aj za predpokladu mensich primov tak na babo mozme zabudnut a pritom vsetkom ako to je by som to uz nerada odkladala jednine ze na buduci tyzden pani doktorka zahlasi zle vysledky iked lietat neustale koli zdravotnemu stavu domov nieje idealne a dost drahe
su veci pre a proti je to zlozite na jednej strane su peniaze na druhej tuzby babo klud normalni ludia zdravie
konecne mozme zacat staviet a ja potrebujem jednak makat a mat prachy no na druhej strane byt doma a obehat strasne vela veci
napriek vsetkemu by som si konecne chcela zivot uzivat nie ho len prezivat 😅

dididi30
12. mar 2009

matka zaziadajte si o counsil house, ste manzelia a to je plus, plus robite, to je hlavne, daju vam ho, len treba vydzat 😉
a pokial ide o babo, tak utekaj domov, lebo tu by si to fakt musela odkladat 😒
no ved to,ze doma si ho budes za co uzivat?? tam dostanes za mesiac toto co tu mas za tyzden a byvanie ani tak neije drahe, ale ta elektrika, plyn 😕 my tu platime smiesne ceny, no az na najom ale aj to sme nejako poriadili, kedze mame deti 😉
vlastne sa to vyrovna..
ale ja by som domov nesla, hoci mam kde, no my sme sa s muzom zisli, mozno podeme do kambodze 😅 ani tam nam nic nebude vadit 😀

bezaz
12. mar 2009

ahojte, idem sa vam sem vterknut..chcela by som sa opytat, ci mi neviete poradit, strasne sa mi paci sportak mamas&papas, u nas ho samozrejme nemaju a postovne z uk je silene.. neviete, ako by sa dal za rozumne peniaze dorucit na sk?
moc dik

janka196
autor
13. mar 2009

ahojte babule, tak co ako sa mate? co nove?
u nas vsetko v pohodicke. robo dnes isiel prvy krat do prace joj ta ma ide porazit rovno piatok 13-teho zacina 😖 . inak sme zdravi aj spokojni. no predsa doma je doma 😀 viete co uz sme si aj naspat zvykli. normalne som uz rada ze sme doma. konecne mam kde ist. ku rodine alebo ku kamoskam. obmedzila som sice nakupy ale ani mi to velmi nechyba. minule sme boli s kamoskou tak som si v teranove kupila svetrik za 90 korun. suprovy je tak mam radost 😀 no viete uz som to nemohla vydrzat. sak mesiac som si nic nekupila 😀
ideme ku kamoske na celodennu navstevu tak sa tesime. len sa musim trepat autobusom, tak ani kocik nevezmem dufam ze carla tolko prejde.robo ma potom u nej vyzdvihne jak pojde z prace. zacalo rano snezit jak besne a to uz sme sa tesili ze ide jar 😠
no ja sa lucim babule. prajem pekny dnik 🙂

janulka7
14. mar 2009

ahojte a prajem krasne dobre ranko. tak my sem mali vcera 29 stupnov. babule ja som si pripadala ako taky had na slnku som sa 😀 som sa vytahovala vsade kde nebol tien. joj suprovy dnik sme mali a to bolo piatok 13. 😉 ale ja som si povedala ze na to nevereim a zakazala som ajchlapom mysliet na to tak den presiel o.k. dnes ideme s MM zlozit postielku. neviem sa dockat. suprava do postielky mi uz ide z sk. len neviem kedy dorazi, lebo mi ju vezie kamos na kamione.
didi veru ja somo na tom bola podobne ako ta tvoja znama. a toma este dali na novorodenecke oddelenie. aj ked sme mali sami izbu ale vsade naokolo bolo pocut detsky plac a ja som tam lezala ako kus dreva. bolo to hrozne. revala som celyu cas co ani oci som uz nemohla otvorit co som mala take zpuchnute. ja som si vycitala vsetko. ze som mozno ja na vine, lebo som robila na 3 miestach. a to den predtym ako sa to stalo som este robila v posilke. a mm mi povedal nech sa nepremaham aby sa daco nestalo. tak si vies predstavit. ten pocit. ja osm dokonca povedala MM ze nech sinajde inu lebo naco mu je zena co nie je schopna dat mu syna. no proste mi raidne z toho sibalo. mala som stavy ze som chcela vyskocit z okna. a aj ked lekary hovorili ze to nebola moja vina tak ten pocit bol hrozny. namyslala som si ze ako manzelka a matka za nic nestojim. a teraz dakujem bohu za to ze MM bol cely cas pri mne a tu podporu co mi dal tak to je nieco za co som mu povedala ze ho milujem 1000razy viac ako dovtedy aj ked som vzdy hovorila ze viac sa uz neda.
teraz nech sa len da dokopy a rychlo pracovat na druhom. ja som sa bala ze mozno nebudem uz viac moct mat a tak ma to zralo ako kyselina. lekarka mi povedala ze cim vaic sa to odklada vaic sa bojis. joj myslim na nich. bolo mi hrozne som to prezivala spolu s nimi ked som to citala. drzime im cela rodinka paluchy.

iwanka
15. mar 2009

caute tak dajako to mrtvo, co???

my sa mame celkom ok, maly mi nabehol na iny rezim, stava skor, okolo siedmej a potom spinka 2 krat denne.
Ja som zacala robit ocistu tela , kedze ide jar a aj chcem urobit daco pre svoje zdravie. Kupila som si chlorellu🙂)Tak uvidim, ze co to so monou urobi.

U nas vyzera na pekný den🙂)

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre