Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

lindulak
16. máj 2009

Ahojte baby! Mozem sa nieco opytat? Chceme sa s manzelom a malou prestahovat do UK. Ja som tu este na rodicovskej, manzel tam bude pracovat. A ma zaujima, ze kolko libier je ten child benefit a ci je potrebne nejak si tu na SR odhlasit rodinne pridavky pred odchodom. Pochybujem, ze mozem poberat oboje. A rodicovsku slovensku si tam mozem nechat posielat, kedze tam neplanujem hned zacat pracovat. Dakujem za akekolvek info 😉

timinka1984
17. máj 2009

Ahojte 🙂
Blahozelam Janulke ku krasnemu syncekovi, prajeme vela vela zdravicka.....a nech krasne rasti a robi vsetkym radost 😉 😉 😉 😉 😉 😉

iwanka
17. máj 2009

cafte, ja sa pripajam k radu blahozelajucim a prajem vela zdravia a janulke skore zotavenie a tesim sa na fotky maleho chrobacika 😵

ja mam teraz navstevu zo svk, tak nestiham tu chodit....

pekny den..

iwanka
17. máj 2009

lindulak,

RP mozes poberat aj nadalej a child benefit je okolo 20 GBP na tyzden a zrejme treba nejaky doklad, ze ste sa odhlasili, to na stopro ale neviem.

dididi30
17. máj 2009

ahojte

este som sa chcela toto spytat, ci aj ja mozem poberat doma namaleho matersku, ked tu mam child benefit a materska mi skoncila, on ma doma tvale bydlisko, asi hej nie? 😉 skusim sa na to popytat cez mail, snad mi odpovedaju, dufam,ze som to neprepasla, lebo ja nemam matersku od konca januara a vraj sa moze doma podat do pol roka, len to musi za nas vybavit svokra,lebo my ideme domov a v auguste a to je neskoro, no uvidime..skoda prepat eura nie? 😉

jaj janul, urcite si este v nemocke a uzivas si krpceka 😵 tesime sa velmi na neho 🙂

matka, jaj no davaj na seba pozor ked mas slabu maternicku a ked este robis, nech ti nedavaju tazku robotu , aj na to davaj pozor..
no a nech to vsetko dobre dopadne a nech krasne donosis krasneho synceka, lebo nejako sa mi vidi,ze budes mat syna 😀 😀 😉

apna
17. máj 2009

didi,mozes si myslim.kto povedal,ze do pol roka?do pol roka je porodne.matersku mozes,ja tu beriem teraz od zamestnavatela,9mesiacov a potom mam doniest od zamestnavatela papier od kedy do kedy som brala a oni mi nato naviazu doma.to nevadi,ze si tu v anglicku,mozes brat,lebo ako vravis,hlavne,ze ma doma trvaly pobyt.tak mi bolo povedane,takze urcite popros o ten papier,nech ti napisu,podpisu,opeciatkuju+nejaky kontakt.a poziadaj doma.

mimus
18. máj 2009

didi ja som ziadala po skonceni materskej v uk doma rodicovsky prispevok. Na matersku nemam narok, kedze si neplatim zdravotne poistenie doma. Rodicovsky je okolo 4800Sk mesacne. Ziadala som v marci, zatial este neschvalili, ale kamoska uz berie od septembra a chodia jej doma pekne na ucet.

baby moje slniecko je chorunke. Vracia uz druhu noc, nic nespim. vsetko co vypije hned z nej aj von ide. Ani cajik sa v nej neudrzi dlhsie ako 5 minut. Teplotky ma 39.3 a ani sirup na teploty v nej nevydrzi, aby jej klesla. Uz sme davali obklady i cipok len nech teplotka klesne. Horsie je uz s tym zvracanim vsetkeho z bruska. Ona i je hladunka, flasu hned berie a pije, len brusko jej to nezvladne a hned vsetko von 😢.
Dnes vecer uz taka slabunka bola, ze nevladala ani sediet ani hlavku udrzat.

antoniab
18. máj 2009

didi ty sestica 😀 😀 😀 no uvidime
inak ak ste leteli v tehu tak stenormalne isli cez ten ram citam v teme lietanie ze by sa nemalo a tak som stoho teraz jelen 😅

dididi30
18. máj 2009

caute

baby a ked robim asi nemam narok na matersku co? 😒 teraz mi to napisali, napisala som na urad na slovensko..

minus a to co, bola si u lekarky?? toto nieje normalne, daj malicku do poriadku, lebo co ak ma nejaky virus alebo co 🙄 tiez vyskusaj do mliecka dat vyvar z ryze a varenu mrkvu davaj, plus urob cierny cajik ale kup bez kofeinu 😉 skore uzdravenie

matka, no ja ti vravim,ze to bude chlapec 😵 😀
no ja som tehu neletela, tusim 😅 sla som autom , tak neviem 😉 ale segra letela, dokonca bola v 9 mesiaci a pohoda 🙂

janulka7
18. máj 2009

Ahojte krasky. tak sa hlasim . od vcera sme doma. ale akosi som nic nestihala. Maly je nadherny jaj sa neviem na neho vynadivat. len ho okukujem a oblizujem. a vyznavam mu lasku a on sa na mna usmieva ked sa mu prihovaram. aj si poplacem od stastia.
kukkla som ze Janka vam napisala kedy sa narodil. No ono ja som si planavala ze v sobotu a prislo to vo stvrtok to som doma este pratala a varila na dva dni a vecer som sla na velky nakup a ked som dosla z nakupu tak ma boleli krize. ale ja ze to nic vela som chodila. ale moja mama uz na mna cez skype kricala ze to sa mi uz maly pyta von , nech uz idem do nemocnice. tak sme este dorobili zemaikovy salat a zavolala som si sanitku. no a po prichode do nemocnice. sa uz vsetko zbehlo ako burka . nestihala som ani vnimat. kym ma vyzleikli a kukli tak uz som bola na 5cm a kym so dosla na izbu kde som mala ostat kym sa mi nepichnu epidural tak uz som bola na 8cm a zacala som tlacit jak diva. Anesteziolog prisiel uz ked som bola v plnom prude. nic sa nedalo robit nic mi nemohli dat. MM bol cely cas pri mne .
bolest to bola hrozna, momentom som mala pocit ze odpadnem, ale vraj doktorka povedala ze to preto lebo to bol velmi rychly porod. Kebysom sla do nemocnice o 10 min neskor uz by som nedosla. porodila by som cestou. Po porode som sa zle cistila tak mi museli stlacat maternicu to som az kricala od bolesti. vytlacali mi krv aby to vsetko vyslo von. Bolo to horzne. este teraz ma boli brucho normalne na dotych sa cudujem ze nemam modriny. ale uz je to za nami a ta odmena ked som videla maleho stala za to.
MM dostal od vsetkych sestriciek a lekarky pochvalu ze takeho otca a manzela na sale este nemali. cely cas bol pri mne a pomahal a povzbudzoval. nevedela by som si to bez neho predsavit.
neviem kedy sa zase budem moct ozvat. lebo vybavujeme papiere a zdravotne poistenie a vsetko co treba. som z toho unavena ako vymyslalju na tych uradoch ale v sobotu mi pridu rodicia tak sa uz tesim. trosku oddychnem. fotky pridam hned ako budem amt trosicku casu. majte sa krasne a dakujem za gratulacie. papa

dididi30
18. máj 2009

janulka nasa zlata a marco nas milovany 😀 😵 gratulujeme a posielame sladky boztek a vela vela mliecka 😵 😵 😵 zadravicka v prvom rada, no mali ste to perne ale uz mas 2 chlapov pri seba, uzi si to ako ja 😵 😵 😀 cmuuuuuuuuuk 😵

elizabethm
18. máj 2009

baby malej elizke vysiel dnes 1zubok sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiim 🙂 janulka dodatocne gratulujem

ivka19
18. máj 2009

janulka aj my sa pridavame ku gratulaciam,hlavne vela zdravia,tebe rychle zotavenie sa a uzivajte si maleho v laske,krasne meno 😵 😵 😵 a si sikovnica,ze si to zvladla aj bez epiduralky 😉

zdravim aj ostatne babulky,sice som sa tu uz davno neukazala,ale myslim na vas 🙂

janka196
autor
19. máj 2009

ahojte babulky, pozeram ze sa to tu zase pekne rozbieha to je super. u nas ide vsetko ako po masle tak sa tesime a uzivame si slniecka. vcera bolo urcite okolo 28 ked nie az 30 stupnov tak bola carla skoro cely den v bazeniku co som ju ani vonku nevedela dostat 😀

eli gratulujeme elizke k prvemu zubku 🙂

mimus a vy ako_ uz je misenke lepsie?

mati ja som letela to som bola asi vo stvrtom mesiaci a celkom v pohodicke 😉

didi hehe pozeram ze si matke vyvestila chlapceka no som zvedava 😀

janulka boze ta to musela byt bolest no nechcem si ani predstavit. ☹ no ale hlavne ze ste v poriadku obaja.

elizabethm
19. máj 2009

babulky Elizke vysiel dnes druhy zubok na 4ma3t nieje to skoro?ale sa tesiiiiiime
janka dakujem

antoniab
19. máj 2009

ahoj vsetky zdravim ako sa mame ? 😉

eli gratulujem k zubkom 🙂

janka super ze si sa ukazala ti zavidim to krasne pocasicko doma joj sa tesim tiez domov dufam ze bude ten tyzden pekne a si to uzijem a let prezijem bez ujmi na zdravi 😀 😀 😀

janulka normalne si ma trocha vydesila 😲 ale ste v poriadku takze sa to prezit da

janka196
autor
20. máj 2009

dobre ranko

eli no premna je to super skoro ked to porovnam s carlou jej vysiel prvy ked mala okolo osem mesiacov. ale dobre ze jej idu aspon budete mat skor pokoj s tymi zubami 😉

matka myslim ze sa nemusis bat o to ci bude pekne., zatial je stale super. aj vcera rano zamracene trosku poprsalo a poobede uz taka horucava ze dovidenia. to si ani neviem predstavit co tu bude v lete. ja som riadne tri alebo styri leta nebola doma

monkula
20. máj 2009

ahojte miláčikovia moji 😵 😵 😵
Janulka, som rada, že áš všetko zlé za sebou a že je Marco zdravučký, juuj, ja sa tak teším... už sa neviem dočkať jeho fotiek.... 😵

Jani, aj mojim deťom prvé zuby vyšli okolo desiateho mesiaca, teraz má Jarko šesť a pol a niektorí jeho spolužiaci sú už štrbavý a Jarkovi sa až teraz hýbe prvý zub 😀 😀 😀 😀

janulka7
20. máj 2009

ahojte krasky.
ako vidim sa to tu rozbieha. len tak dalej ja sa tiez vynasnazim pridavat. 😉
matka neboj. boelst je to hrozna nebudem ti klamat , aj som mala pocit ze odpadnem ale len myslienka na maleho a na to ze by sa mu malo daco stat ma hnala do predu jak besnu som tlacila jak o dusu. no proste rychlovka. sestricky nestihali. ale prezit sa to da. ono ten vysledok stoji za to. 🙂 v momente na vsetko zabudnes.
keby som sla hned do nemocnice ako mi prisli kontrakcie kazde 4 minutky tak by bolo byvalo vsetko o.k. ale ja som nechcela ist lebo som myslela ze to ma len krize bolia, lebo som vela chodila a pratala cely byt v ten den. ja som si hovorila ze do soboty musi male pockat. a ked som videla ze nepocka tak som volala sanitku. ale to uz bolo na poslednu chvilku. takze neboj. stoji to za to. ja toho mojho drobca olizujem v jednom kuse 😀 . taky je nadherny.idem skusit pridat fotky kym spinka . ci sami podari. prajem pekny dnik.

janulka7
20. máj 2009

krasky uz som pridala nejake fotky. tak potom ked budete mat cas kuknite.

antoniab
20. máj 2009

janulka marco je kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasny a vlasaty no mas krasne babatko 😵 😵 😵

monkula
20. máj 2009

Janulka, ten je krásny 😵 😵 😵 😵 nádherný, sa neviem vynadívať 😵 😵 😵 😵 😵
A ty si krásna žena, ozaj, takto vyzeraťp ár hodín po pôrode 😎 😎

dididi30
20. máj 2009

janulka, ja ho papapaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😀 😀 😵 cela mamicka 😵 😵
posielam mu velikansku bocu na pusinku a ritinku 😀 😵 😵 😵

timinka1984
20. máj 2009

ahojte
janulka, maly je naaaaaaaaadherny, krasne babo 🙂 🙂 vsetko dobre este raz zelam 🙂 🙂 😉
a ty si riadna kocka tiez, ani by som nepovedala na tych fotkach, ze to ty si rodila.... 😉 😉 😉
pekna rodinka z vas 🙂 🙂 🙂

iwanka
21. máj 2009

caute, aj ja som kuk na maleho, krasne vlasate dieta 😵 a ako timinka hovori,ty vyzeras super a ani brucho uz nemas, ja som este 2 tyzdne po porode vyzerala ako v 6mesiaci tehotenstva 😀 😝

monkula
21. máj 2009

😝 😝 ivanka, ja vyzerám doteraz ako tehotná 😝 😅 😅

dididi30
21. máj 2009

janulka nechces si zalozit temu janulka?;_)) 😀 😀 😀 😀 😀 😅 cmuuuk 😎 😵

ivi monku sak aj ja mam brucho ako tehu 😠 😀 uz oblecem to co pretym, ale brucho mam furt, necvicim, priznavam sa, ale ani nebudeeem 😀 😀 😀
ja furt kojim, janka, ja budem tak dlho ako ty 😀

monkula
21. máj 2009

Didi, na mňa nemáš, aj ja ešte dojčím a to má obluda práve dnes 28 mesiacov... 😎 😎 😅
ja som si včera chcela obliecť krátke nohavice, čo som si kupovala min. rok a nezapnem ich, som revala ako besná 😅 😅 😅

janka196
autor
21. máj 2009

ahojte krasavice

vsak ze je janulka kocica 🙂 no chcela by som tak vyzerat po troch tehotenstvach 😵

didi ja tiez necvicim lebo som nato prilis leniva. ale teraz ma kamoska lanari na cvicenie v nejakej vakuovej sukni. normalne ides na stepery akurat ze na teba natiahnu nieco ako neopren od brucha dole a zahreju to na neviem kolko stupnov. vraj je to super na celulitidu a tu ja mam a strasidelnu 😠 . len stoji to 3300 korun na 15 vstupov tak rozmyslame ze kupime napoly ci sa to vobec oplati
no som zvedava ci na rok prestanes thomaska kojit ako si sa dusovala hehe

mon ta ty si ina rekorderka. ja sa smejem ale ja takisto dopadnem. 😀 carla je zo dna na den drzejsia. normalne jej je jedno kde sme. pride jej chut tak riadne mi hrabne do tricka vytiahne cicku a ide 😠 😀 😀

timi vy uz tiez cochvila oslavujete co. ja uz sa tesim na nase oslavy. urobime riadnu opekacku a grilovacku.. k tomu vinko a palencuha to nam bude sveta zit 🙂

iwanka
21. máj 2009

caute, aj ja mam fajne brusisko, resp sadlo na nom 😉 Ja som este pribrala, ked som skoncila kojit, lebo som jedla ako predtym a to spalovanie kojenim uz nebolo 😅
Na cvicenie nemam cas akurat chodza s kocikom....

Inac Ivica sa tu uz velmi dlho neukazala!!!Ci sa ona este do toho anglicka vrati.... 😨

Aj my budeme oslavovat Filipove narodky s rodinou, ale az na svk v juli dakedy....

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre