Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

janka196
autor
19. jan 2009

didi boze to aj carla. raz mi normalne na krku zrobila. vies si predstavit ja robo kukal ked prisiel z roboty 😀
no a to s tym cuckanim to poznamm . budete to mat tazke obaja ☹

iwanka
19. jan 2009

didi, ja som z mojo denneho jobu dala vypoved este ked som koncila, kedze som neratala, ze sa vratim, teraz mi skoncila materska a cakam, ze mi poslu P 45.

Ta tvoja zmluva, zalezi ci si mala na dobu urcitu, ale mozno to je len dajaka formalita. Z mojho pohladu by si mala byt stale v zmluve.

A okrem toho som robila vecer, ucila NJ, tam som nastupila opat, ked mal maly 6 tyzdnov. je to v pohode, lebo ucim vecer, manzel je doma a aj placa je dobra.Mam prazdniny, Som ale len platena, co oducim, ziadna dovolenka.

Teraz sa mi crta daco, zeby som robila od 9pm do 12pm, dvakrat do tyzdna, tak uvidim.

A s tym mravcanim ti rozumiem, moj uz je v strehu, len ked sa obliekam a on nie a tiez striehne, ze ked som doma, aby som mu nezdrhla. Zatial nemam to srdce ho dat dahde do skolky. Ved je malicky.
Mne sa zda tych 9 mesiacov malo. Sak teraz ma najviac potrebuje, bude sa ucit chodit a rozpravat.A ja sa mu chcem venovat.

Akurat este poberame child tax credit a benefit.

Janka196, chcem sa ta spytat, ty si dlho doma, spominala si, ze Robo pobera working tax, to sa aj dajak vztahuje na teba, ze nepracujes, ci ako to.
Som rozmyslala, ci by aj moj mohol poziadat.

janka196
autor
19. jan 2009

iwanka ten working tax credit sa namna nevztahuje. to by robo mohol dosstavat aj keby bol sam. to ti vyrataju z platu. namna je napisany child tax credit

janulka7
19. jan 2009

ahojte. tak ja sa drapem cely den jak pica. mam vsadae cervene flaky takze to bude asi z toho kiwi. skusim to nejest a uvidime ako to pojde. ja t nechapem ved doteraz som ho tiez jedla a nic mi nebolo a zarazu. 😠 no nic treba vydrzat.
my sme netahali spoliky lebo je tiez hakliva na nos ale zas som junaucila inak. ja osm jej povedala ze sopliky su taky mali skraitkovia a ked ich chce vidit a aj to ake maju topanocky tak musi fukat. len ona to vzala doslova a tak bez upozornenia vzdy fukla 😅 a vraj ake ma topanky uz ho vidiet. a MM sa skoro dovracal on to totiz neznasa. takze asi tak. ona jednoducho citila ze ma sopliky a tak fukala jak diva len avy videla topanocky 😀 😀 😀 ale hlavne ze to zabralo. ved jani ty si to mozno aj pametas ze vzdy hovorila ze moko tiene zapatos. 😀 😀 😀

janka196
autor
19. jan 2009

janulka jasne ze sa pamatam. aj jak bez upozornenia fukla 😀 😀 😀 ta ale ja carle nevysvetlim ze moco.... 😀 😀

janulka7
19. jan 2009

musis jej porozpravat rozpravku o moko a uvidis mozno zabere. mne sa tiez mama smiala ked som jej vravela. ale zabralo.marek sa siel dovracat ked to jemu spravila. 😀 😀 on to neznasal

elizabethm
19. jan 2009

janka aj ja mam odsavku na vysavac je super hlavne teraz ked eli ma nadchu chuda moje ma taky mrnavy nostek a nevie dychat,co mam dat na teplotu ked calpol je az od 2m?

iwanka
19. jan 2009

eli, mojmu malemu davali 2 krat calpol v nemocke hned po narodeni( to som bola 1 den), pretoze mal smuhu cez celo od kliesti a oni si mysleli, ze z toho tak place, ale ja uz teraz viem, ze to asi z toho nebolo....tak asi sa moze aj skor

dididi30
19. jan 2009

ahojte
spominate klieste? tak ja viem,ze to vraj babatka velmi boli..baby vam deticky vyberali kliestami? 😕 ☹ to je strasne, toho som sa bala, chvala bohu nic take sa nekonalo 😝 🤐

janulka ja s teba zdochnem ty rovno ze p..a 😀 zozeram ta 😀 😀 😀
fakt davaj pozor na tropicke ovocie v tehu by sa nemali, ked sa vyhadzes ty moze aj babo, tak to radsej nepapaj , ok? 😉

janka jaj a ty mas malicku este taku ciciacku, ty ako budes robit?? robo ty ju donesie do roboty? 😀

janulka7
19. jan 2009

didi ja som si az teraz vsimla ze co som napisala. ja som chcela napisat opica. 😀 ja zdochnem. sak sa cudujem ze co ty mi pises. a az teraz ked som kukla vyssie. 😀
a MM sa teraz smeje ze mi asi zakaze konik ked mam taky slovnik 😀 on mineveri ze som chcela napisat opica. 😀 😀 😀

dididi30
19. jan 2009

janulka ale mne to nevadi a si tehu , mozes.......sak pockaj budes rodit a jak budes nadavat 😀
vedla mna teda v inej miestnosti rodila anglicanka a tak normalne tam fuckovala a vselijako hnusne a oni na to nic 😅 ja som ani nepipla, ty vole a take bolesti a stahy som mala, nejako som nestihala ci co 😅

elizabethm
19. jan 2009

iwanka tak som dalo calpol len slabu davku dufam ze pomoze ma 38 aspon ze teraz zaspinkala uz som taka vycerpana celu noc bola hore este ze zajtra ideme k visitorke nech ju pozrie

didi ja nie klieste to iwanka,ja som porodila elizku sama s manzelom,to nam len chodili gratulovat z celej nemocky a mali sme sa jak v bavlnke podla mna sa dost bali tak nas obskakovali az hruza ale to bola taka nadherna chvila a MM chuda moje do dnes je ako medik sa tak o mna a malu bal ale zvladol to na jednotku takze tak a co spite baby?

dididi30
19. jan 2009

eli jaj no aj ja s manzelom a bola tam aj moja midwife 🙂 chvalili ma,ze ako rychlo....a ze uz 😅 ked som dosla,ze je to na cely den a ja do dvoch hodin a ani som nepipla, nezasita nenastrihnuta 🙂
sak aj moj muz stale spomina 😀 😉 je ocareny 😵

dobru nocku 🙂

elizabethm
19. jan 2009

si sikulka didi ale ja s manzelom bez midwife pa........

monkula
19. jan 2009

janulka, aj ja som sa išla pocikať z tej vety, že sa škrabeš jak pica 😀 😀 😀 😀 😀 😀

A niečo pre naše slečny.... milujem tú pesničku, a dnes mi ju Jarino stiahol som ju nepočula zopár rokov 😵 😵 😵 😵

https://www.youtube.com/watch?v=RrC2sNc5_xw
janulka7
20. jan 2009

ahojte a dobre ranko.
monku ale ja som si fakt nevsimla ze co som napisala 😀 😀 aj MM povedal ze to tehotne tak vsetko sa im vraj prepaci. 😅
inak ta pesnicka je super ja osm ju teraz pocula prvy raz. ja milujem ako taliani vyslovuju meno Chiara.
a kde ste dnes vsetky? vyspavate ci obliehate obchody a vypredaje.? 😀 😀
a je mi divne ze janka sa tu este neukazala, ze by jej carla spinkala tak dlho 😕 ?
nonic idem ja rpacovat lebo mam toho dnes dost. mam dlhy den a aj malu mam so sebou lebo je chora a nemoze ist do skoly. a MM s braskom isli robit dorazia az okolo deviatej vecer. 😖 no ale zas vzdy lepsie ked daco zarobia jak keby nemali vobec nic.tak ja idem pootm este kuknem. dufam ze teraz nespravim ziadny preklep ako vcera 😀 😉

janka196
autor
20. jan 2009

cafte baby

janul carla je uz od siedmej len som dajaka leniva pisat 😅

janulka7
20. jan 2009

joj tak ved mi aj bolo divne zeby si ty sem aspon nenakukla. no ale neskalamala si ked ked si tu bola len si nepisala. 😉 idem ti napisat ip

ivica2705
20. jan 2009

ahojte maminy..
tak vy uz takto z rana 😉
janulka ahoj ako sa mas? babtko poslucha ale skor ty jeho? hmm pekne rastiete, a da sa ti v poho pracovat, ci to vzsy nejak prehltnes a musis. no dufam ze mala proncezna ti pomaha a isto je moc zlata 😉 🙂 pozerala som foto z vianoc a brusko mas uz vacsie ,a v robote sa moc nenaedri 😠 😀
jani, tak my tiez uzvstavame o siedmej, tak si to fajne uzivam, ☹ , haha tak ale este potom tak hodinku sa povalame v postely , lebo mala ma potrebu sa rano strasne vykecavat, tak sa tvarim ako neskutocne aktivne ju pocuvam a pritom este pospavam 😎 😅
ivka vies co maju, ale bo skor mali chripku, je tu toho cele slovensko tak si musim zatial zaklopat ze sme zdrave, lebo neviem co by som robila keby mala mala 40ky horucky,no nist boli by sme na liekoch ale moc by ma to mrzelo, dufam ze vy ste zdravy..
ale zdalo sa mi ze mala Ela je chorucka, tak prajem skore uzdravenie a dufam ze to rychlo prejde 😉
didi ako thomasko, staras sa mi onho??? hmmm 😀 😀 😀 pekne rastiete?
baby ale som zvedava co, pardonnnnn, ale ked tu chodim len sporadicky tak to tu musim zaplavit otazkami 😀
tak este podravujem iwanku , ze nas predbehli prichodm do UK 😀
no uvidime kedy sa my vratime....
posielam pusinky papapapap

janka196
autor
20. jan 2009

ahoj ivica zlata musi byt malicka. sak aj mne carla uz od siedmej chuda tlacila sa chcela vykakat. nakoniec az o deviatej vypustila 😀 😀 😀 zase zacala soplit a pozeram ze jej ide dalsi zub takze isto bude teraz zabava. zato aj taka nervna bola co v noci kazdu hodinu hore 😠 este 6 zubov musime vytrpiet a uz bude jak pyrana 😀

boze kocky u nas je taka kosa. boli sme jej kupit cajik v slovenskom tak sme skoro zamrzli 😠 a to uz som sa vytesovala ze uz bude teplejsie. nakoniec este budem jmusiet dokupit fusak aj do buginy 😠

iwanka
20. jan 2009

caute,

ked to o porodoch, tak ja som si poriadne zarevala este pocas kontrakcii, podla mna to bolo daco strasne!!!!Proste inak sa nedalo..dafam, ze s druhym to uz budem mat lahsie 😉

Sme sa boli vazit , tak mame 10.5kg a 76cm 🙂

janka196
autor
20. jan 2009

iwanka ahoj. fiha tak krasne vazite aj meriate. zober carla jaka je drobna. ona ma okolo 12 kil a cca 80 cm 😉

a co sa tyka porodu tak ja som nekricala. len som funela 😀 😀 😀 a tak silno tlacila. 😀 😀 neviem ako napisat ten zvuk ktory som vydavala 😀 😀

iwanka
20. jan 2009

cauko jani, to aj my uz priberame pomalsie. 😉
jani, to bude asi dajaky zvuk specialmy pre porody. 😀 😝 😝 😝

janka196
autor
20. jan 2009

iwanka urcite 😀 alle isto vies aky to je 😉 😉

dididi30
20. jan 2009

ahojte

ivica jasne staram sa o synatora, no vies ked chceme niekedy prist na ohlady, teda k vam 😀 😀 😀 😉

ahojte baby , co ako sa mate 😀

ivka19
20. jan 2009

ahojky babule,aj u vas je taka zima ,nam aj vcera nasnezilo 😵 boli sme chvilku vonku,ale brrrrrrrrrrrr 😅

k tym zvukom 😀 😀 iwi,ze specialny 😀 😀

jani,tak to carli vobec nie je drobna,vsak po roku deticky uz tak nepriberaju aj my sme tak isto s kg ale cm neviem,budem ju musiet aj ja pomerat 😉

ivica,my sme boli chori vsetci cez sviatky,tiez horucky,vracanie,ael uz je dobre,zaklopem 😉

didi,uz si poziadala o ten council 😉

janulka,auz to svrbenie preslo 😔

janka196
autor
20. jan 2009

ivka ahoj , hej tak to je potom dobre. mne sa lenn zdalo asi ze je taka dajaka mensia 😅
inak u nas je krasne jasno ale strasna kosa. sme boli len v obchode a sme prisli jak marfusky domov 😀

didi ahoj, no my dobre a vy? 🙂

ivka19
20. jan 2009

vsak aj u nas je slnecno,tak preto hovorim,ze pod ho von,ale aj sme sa rychlo potom vratili brrrrrrrrrr 😀 nam raniya akurat pochudla ked bola chora,ale uz to pomaly nabera spat,vidno to na brusku a cicikoch 😀 😀 pojdeme sa odvazit v piatok,tak uvidim,kolko,ale pred tym ako bola chorucka,mala okolo 13kg,tak akurat ani moc ani malo 😉

janka196
autor
20. jan 2009

ivka no presne aj my sme tak dopadli. som si chcela ist kupit farbu do mesta ze sa prejdeme ta kaslem nato
no to aj carla pochudla ked bola chora. teraz zas straca apetit jak zacala dnes soplit. tak som zvedava
a co robi teraz bambula? carla spi konecne 😉

dididi30
20. jan 2009

ivka nepoziadala, cakam 😀

janka som rada, my sme chori, no klasika, kazdy mesiac 😒

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre