Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

katarinauk
6. máj 2009

Ahojte. neviete mi poradit? letim so sky europe na svk, a chcem zobrat kociar, batozinu a aj autosedacku? nemate skusenosti? ci sa to da? ci to je vela? ci sa doplaca na letisku? A Ivica ty kde si zmizla?? este si na SVK?

dididi30
7. máj 2009

hallo co je s janulkou 😕 urcite uz porodila 😵 😵 😵 😵 😵 moja zlata, daj vediet 😵

janulka7
7. máj 2009

ahojte krasky.
ja som dnes bola na beznej prehliadke v nemocnici a s mojou doktorkou tam bola jedna mlada asi ju zaucala alebo co. a tak povedala ze mi urobia sono a aj ma z o spodu pozrie lebo prostroj ukazal ze uz mam aj kontrakcie aj ked slabucke. to pre mna nebolo nic nove ked mi povedali ze ja ich citim uz od predvcera ale najlepsie na tom bolo ze dosla ta mlada a zacala sa vo mne rypat 😠 ako v smetnom kosi. a vraj nech vydrzim. mna tam vystieralo na stole a ked skoncila tak vraj ono mi mozno vyprovokovala porod. takze ak dostanem bolesti aby som sa nezlakla a ak nahodou nie tak budem trosku ubolena.
fujda jedna ledva som nohy za sebou tahala ked som sla na metro a to nehovorim o tom ze ked som dosla do roboty tak mi uz bolo kadejako co ma vsetko boli aj teraz. a zacala som trosku ajkrvacat. baby ja mam nervy.
tak mam vysoko rizokove a posku na mna mladu zabu a tak sa rype jak diva vo mne. no je toto normalne? 😠 😠 😠 😠
joj ma vsetko boli. a ozaj ktorej z vas odisla najprv ta hlienova zatka. ako to vyzera. lebo ja som pri chiare nic nepostrehla len ked mi odtiekla voda a teraz krvacam ale bo to take divne neviem to ani vysvetlit sa to natahuje no fuj. moze to byt ta hlienova zatka ze mi odchadza? joj mam nervy. lezim a snazim sa ani nechodit. aspon do vikendu vydrzat lebo nemam kde malu nechat.
no keby mi bola povedala ze ako ma ide vysetrovat a ze sa da tym vyprovokovat porod tak by som odmietla a hotovo.

dididi30
7. máj 2009

janulka moja, no ono sa stava, mlade pipky sa ucia, chvala bohu na mne sa neucili ani nestihli 😀 no a ja som mala vysoky tlak, tak ani by nemohli, musela hlavne midwife 😉

mne odisla hlienova zatka a o tyzden som sla, teda skor nieco take nic moc vyslo a v den porodu poriadne, ale voda nic, mne ju prepichovala uplne na konci, lebo cakala,ze mi praskne sama, , cize preto som to predzovala, kebyze mi ju hned praskne, tak porodim aj s kontrakciami do pol hodky, tak to bolo do hodky, no 😠
a pravdepodobne ti ta zatka odlisla, priprav sa na porod, 😉 😵 😀
A PROSIM TA CHOD, TO MOSIS ROZCHODIT,NECH SA TI ZACNU KONTRAKCIE 🙂
juj a s malou musi muz ostat, ine neostava, bohu zial...

no a ono sa robi, oni vlasnte urobili uz neviem ako sa to vola, ale nejako sa to vola, aby sa ti rozbehol porod 😉 ale mohli sa ta opytat, to je pravdam ale pravdepodobne mlada potrebovala vyskusat , ako sa to robi|🙂

iwanka
7. máj 2009

janulka,

aj mne cehcela vysetrovat mlada midwife, ale ja som odmietla a tak uz viacej neprisla, tak ja tam stonam a vo mne sa bude hrabat dakto na dvakrat 😠

Asi ti uz aplikovali gel na otvorenie maternice, tak uz by sa ti to malo spustit.

Drzim palce, aby to bolo hlavne rychle a daj vediet....

pa

dididi30
7. máj 2009

iwnaka a teba bolelo ked ti aplikovali gel?/ lebo ma veru vobec 😉

tak preto si myslim,ze to nieje ten gel, ale sa to vola nejako specialne nejaky hmat, ale som zabudla aky sakra, aj tu je to na koniku, ze vraj odlepia placentu ci co od niecoho a toto tak boli 😒 , chvala bohu mne tonerobili

iwanka
7. máj 2009

didi, nie mna to nebolelo, to bola len jak normalna vysetrovacka, ked som prisla do nemocnice.

a o tom, co pises, som este ani nepocula 😕

apna
7. máj 2009

ahoj janulka,
tak som tu nazrela a citam,tak,ti pisem aj mne to robili a 4krat a ani po stvry krat som sa z toho nemohla spamatat.ma objednali do nemocky,lebo som uz prenasala necele 2 tyzdne a ja ze uz tam zoastanem a mi vyvolaju,ale namiesto toho mi vopchali ruky az dakde do hrdla a daco tam krutila a mackala,no des.podla mna uvolnili tu zatku.mi povedala,ze budem krvacat a vacsina zien do dna,dvoch porodi.ale nepomohlo.a ked som uz o 4dni sla do nemocky,uz mi dali ten gel,praskli vodu,dali do zily,lebo som sa vzdy neotvarala,hoc kontrakcie som dostala hned po tom ako mi dali ten gel,tak mi to este robili pomedzi to asi tri krat.som z toho bola riadne psychycky znicena,bolo to strasne neprijemne,bolestive a este mi to robola taka krava anglicka stara tak surovo,ze som ju chcela uz poslat....
inak moja znama to odmietla...
tak sa drz,nech vsetko dobre dopadne a rychly porod prajem

mimus
7. máj 2009

janka aj mne to robili ten hmat. Taky velky ujo cernoch 😀 jeden prst jak ja tria ked sa vo mne smatral tak som sa skoro prebila hlavou do vedlajsej izby 😀 . Rodila som na dlasi den, ale to mne uz aj ukludnovacku potom pichali, lebo miesto nemali na porodnej sale idioti 😠
Prajem co najlahsi porod a zdravunkeho synceka co najskor 😉

katka ja som letela zaciatkom roka tiez so skyeurope a mala som kocik, autosedacku(uz u vacsiu) kufor aj prirucnu. Nic som nedoplacala. Kocik si beries so sebou k lietadlu, sedacku odovzdas do nadrozmernych batozin. Vlastne to len ak je ta vacsia myslim.
inak ryanair kocik akceptuje ale za autosedacku sa plati extra 10libier za jeden smer

mimus
7. máj 2009

este tu hadzem link ako dopadli testy v marci na detsku stravu pre babatka v uk 😠
http://www.topky.sk/cl/13/455348/Detska-vyziva-...

janulka7
8. máj 2009

ahojte . prajem dobre ranko.
tak som cela zatial. vsetko ma ale boli. ja chapem ze sa musia ucit ved je to normalne ale ked vidi pica sprepacenim ze ma pred sebou zenu ktora ma vysoko rizikove tehotenstvo tak to mala brat do uvahy. a okrem toho keby som pretahovala tak je jasne ze budu daco robit a by to urychlili ale ja este termin nemam a ona mi toto spravi. sak dopekla mala sa ma najprv spytat a bola by som jej povedala ze teraz sa vysetrit nedam ale na buduci tyzden ak neporodim tak nech ma vysetruje. al e ma to nasralo lebo kazdy doktor sa ma snazil drzat ako v bavlnke este som aj robotu musela tajit co po tom ako to minule posrali a skoncilo to zle , a teraz mi daju takuto kravu. no ja som bola tak nasrata. ale nebojte nic ja ked tam vo stvrtok pojdem teda ak neporodim skor, tak poviem mojej doktorke ze cij to bol napad poslat ku mne praktikantku. lebo uz mam dost aky maju poniektory pristup.
a gel mi nedala ziadny na vyvolanie porodu. ona sa ma tam vypytovala ze ci toje uz druhe tehotenstvo elbo uz mam nizsie maternicu takze je to jasny znak toho ze to nie je asi prve. a take . no ja som mala sto chuti jej tam jednu vrazit. sak ja si jupoddam nabuduce ked tam pojdem . jej poviem ze nabuduce nech si precita najprv spis a potom nech robi.
no nic idem do prace. dnes mam dlhy den . som zvedava ako to dnes dotiahnem. ma vsetko boli. tak uvidime.
dakujem ze na mna myslite. posielam vam pusinky.

iwanka
8. máj 2009

ahoj Janulka, ja nepoznam nikoho, kto by tak do poslednej chvile makal.ked uz mas bolesti, tak si myslim, ze to bude coskoro 🙂

baby, chcem sa spytat, ci davate detickam hrozienka, ja som objavila v tescu pod znackou Goodies a ked chcem maleho, aby sa kus v tom posprtal, tak mu dam a on si po jednom papa 😉 To namiesto sladkeho, hoci

elizabethm
8. máj 2009

iwanka ja davam hrozienka od roka namiesto sladkeho a hrozno ked polozim pred maleho tak ho spase rychlo,je to zdrave a urcite lepsie ako sladke

janulka....ja som mala kontrakcie 2dni a az na treti som sla do nemocky to uz som mala kazdych 5min.nebola som otvorena som vravela ze ked mi nedaju gel tak sa vobec neotvori som s tym uz mala problemy a oni ze mi daju a poslu nas domov a ja ze ked mi daju tak porodim velmi skoro uz som mala take iste dva porody,neverili sparali sa vo mne asi pol hodinu tymi hmatmi co vravela didi som myslela ze ich tam od bolesti dokopem a dali my aj gel a do poporodnej izby nas z manzelom dali nech mame sukromie ze to bude mozno az na druhy den,dali mi morfium a som hned zaspala a ani neviem ako som prespala cele otvaranie a zacala som rodit som kricala na manzela ze ide hlavicka on chudak taky vystraseny bo a utekal na chodbu krical nech pridu sestry sme aj zvonili ale vianoce ta kym prisli ja som porodila sama s manzelom na postely a dobehlo ich naraz 6 a len same gratulacie a ze som sikovna bo do hodiny vsetko aj s cistenim kravy ale keby sa daco stalo ta by som chcela vidiet co by robili,ale aj tak to bol moj najkrajsi porod,prajem ti vela stastia..........

dididi30
8. máj 2009

ahojte

minus tak toto odkopirujem do junovicatok 😨

elizabet, boze to si fakt sama porodila 😲 😲 😲 😲 ja odpadneeeeeeeeeem 😕 😲 tak to su kravy, fakt, dobre je..te, doma by si mohla aj zazalovat toto 😕
no ale toto morfium je teda super, ked si rovno porodila za asistencie muza, tak toto je ozaj krasne 😵 😵 podla mna to moze byt lepsie ako taka epi 😀 😵

tak baby ten hmat vam nezavidim, ked to tak bolelo 😠 ☹ chvala bohu ja som absolvovala len ten gel, ja som s muzom po tom geli seoxavala a sexovala nech sa to rozbehne a rozbehlo 😵, aj rozbehlo,az na to,ze mne nepraskla voda, tesne pred vytlacanim hlavicky mi ju praskla midwife 😠 no a kebyze mi ju praskne tak porodim davno a este maly mal zle nastavenu hlavku, tak som sa musela v sprche vytacat s panvou, muz mi sprchoval chrbat , este aj ked som vytlacala, tak mi midwife maleho hlavicku nejako nastavila ci co, preto to bolo som mal bolesti uz 2 tyzne pred porodom, lebo on uz chcel skor von, len nemohol, chuda male ☹ 😀 ale zas do hodky a pol bol aj z poriadnymi boleslestami vonku, rychlovka 🙂

dididi30
8. máj 2009

tak janulka, baby tu JE TO

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... kuk🙂

jankando
8. máj 2009

Ahojte baby

Janulka....mna tiez na kontrole den po termine, kedze som neporodila, @vysetrili@ ze mi zatku povolili..ale des hruza to bola.....fakt..som myslela , ze ju tam rozkopem a ona na mna tak drzo, ze vydrz...ochh....
povedali, ze 50% zien do 2 dni porodia..ja az o 4 dni porodila..a voda mi praska v noci , da sa povedat v spanku doma...a krvacala som vlastne po zatke len trosicku, potom uz nie vobec ....az po porode.. 😀
A co sa tyka studentov..tak tu sa vola estei nemocnica , ze teaching..a ja hned na taku mladu midwife, co ma mala odrodit, ze ci je studentka, ze ja si neprajem ziadnych pri sebe, tak sa mi preukazala doslova, ze nie je....a povedala som jej po porode, ze nechcem v ziadnom pripade aby ma prisli sit nejaki studenti...... 😅 vysluzila som si starsieho lekara..ale bola som spokojna... 😉
Zelam ti lahky porod..a nech uz mate to svoje vysnivane pri sebe...

Eli.
ja som neziadala, len priatel..ja asi nemozem ziadat ,ked teraz nepracujem..a presvihla som dobu, co som pracovala..ale bracho a jeho kocka poziadali..tak brachovi doslo domov v pohode asi do 2 mes a jeho kocke nie..postar hodil niekomu inemu a nastasite to bol jeden manazer z prace a natolko lojalny, ze prisiel a povedal im to...
Priatel uz caka 2 mes a tusim , ze su povolene 6 mesiacov a my dufali, ze dojde do 2-3 mes.. 🙄 ale asi nie... 🙄
a inak, bracho ked si ziadal

dididi30
9. máj 2009

stavim sa,ze janulka to ma uz za sebou, alebo prave rodiiiii 😅 😅 😵 moja daj vediet 😵

iwanka
9. máj 2009

jooj, aby to uz bolo, alebo uz asi je aj po tom.... 🙂

iwanka
10. máj 2009

caute, tak asi janulka uz porodila, ked tu ziadne info🙂)

antoniab
10. máj 2009

ahoj 😉
tak co janulka to uz ma zasebou ziadne info 😕 dufam ze je to krasny chlapec
no a ja mam prvy pozitivny testik 😵 😵 som stastna ako blcha 🙂 🙂

iwanka
10. máj 2009

super matka, blahozelam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

dididi30
10. máj 2009

ahojte, boze a co janulka, moja zlata , uz ma synka urcite pri sebe 😵 😵 😵 cmuk cmuk 😵

matka, tesim sa strasne, uz len nech sa pekne u teba uhniezdi a vydrzi celych 9 mesiackov, drzim palceky a gratulujem 😵 😵 😵

antoniab
10. máj 2009

dakujem vam tesim sa tesim ale trocha sa aj bojim ale budem chodit aj na svk na kontroli tak dufam ze to bude ok 😉 inak myslite ze mozem lietat od zaciatku az po ten 7mesiac 😅 😅

timinka1984
10. máj 2009

ahojte!
tak tu same krasne spravy 🙂 🙂 🙂
janulka uz asi ma maleho pri sebe a tebe antonia velmi gratulejem, nech je vsetko v poriadku a aby si sa aj ty o 9 mesiacov pysila malym mimi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

iwanka
11. máj 2009

Dobre ranko, no veru , len dobre spravy 😵

Matka, ked bude tvoje tehu normalne, tak nieje dovod, aby si letela, ja som tak tiez , prvykrat ked som bola asi v 8tt a pohoda, akurat mi vadil vydychany vzduch na letisku 😝
Drzim palce, aby bolo vsetko ok.

monkula
11. máj 2009

maťka, srdečne blahoželám, teším sa s Tebou 😵 😵 😵 😵

janulka7
11. máj 2009

ahojte krasavice. tak ja sa hlasim. este stale som cela 😅
no malemu sa nechce. ale zase termin mame v stredu tak uvidime. lenze MM cely tento tyzden robi velmi daleko takze by som bola rada aby sme vydrzali do piatku.no uvidime. ja chcem este tento tyzden porobit a potom uz ostanem doma.
matka gratujujem. sa tesim s tebou. joj ti prajem aby ti tych 9 mesiacov ubehlo velmi rychlo a bez problemov. 😉

dididi30
11. máj 2009

janula ja ta zozerem, ty este nic?? sakra a to co potom ked na teba pride skor ☹ to vazne nemas tam nikoho, ani suseda ti nepomoze, alebo sa dohodni s nejakou mamickou v skole, ved to tak nemozes nechat, len aby si vedela, praveze to moze byt just ked nebude muz doma, dak si davaj bacha moja 😉

monkula
11. máj 2009

janula, ja odpadnem, ja že si už túliš Marca 😀 😀 😀

didi, Tebe dodatočne všetko naj k meninám... 😉 😉

janulka7
11. máj 2009

didi dodatocne vsetko najlepsie k meninkam.
No vies didi ono mam tu jednu mamicku zo skoly ktora je detska sestra v nemocnici, tak teoreticky som dohodnuta s nou ze ak by nahodou ze to na mna dojde a nebude Marek doma tak ona ostane s Chiarou. Ale ked MM chce byt pri tom. vraj aby som sa neopovazila zacat bez neho. 😀 tak asi prekrizim nohy a v nemocnici poviem nech ma zavesia za nohy na lampu lebo ja musim pockat manzela. to bude teda zabava. 😀 joj ale uz mi tak lepi ze az.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre