Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

janka07
15. apr 2009

ahojte.....potrebovala by som radu....mam 18 mesacneho syna, nikdy predtym sme nemali ziadne alergie, ekzemy.....uz papa skoro vsetko....pred mesiacom sme sa prestahovali z UK na Island.....presli sme aj na kravske mlieko, ktore tu deticky piju od 6 mesiaca do 2 rokov....je tu aj ina voda, hlavne ta tepla....posledne dni sledujem ze maly sa vyhadzal...najprv na ruckach, vyzera to ako ekzem, je to trosku zacervenane a suche....a dnes som si vsimla, ze to ma aj okolo krku a na hrudi.....nepapal nic nezvycajne ani nic nove.....jeho to nesvrbi, nema ani teplotu....akurat mu idu ocne zubky.....FAKT neviem z coho to moze byt, lebo sme s tym nikdy nemali problem....NEVIETE MI PORADIT???

elizabethm
18. apr 2009

ahojte babenky tak sa hlasim po dlhej dobe ale ani nemam problem si vas docitat malo pisete,jeminky dufam ze si ma pametate,konecne sme prestahovany a mame uz vysnivanu velku zahradu,najstarsia oslavila sladkych 16 maximko sa pomaly chysta do skolky a elizka bude mat uz 4m ani sa mi verit nechce,cakame na rl a hajde na sk trocha zmenit prostredie,

ivica ta kedy sa uz vratis?

janka ta vy ste uz zabyvany dufam ze sa stretneme v meste ked pridem ved tvoja carlinka je len o trochu starsia od maximka

didi mas ip dufam ze poradis

monku aj ty si zacala cvicit ja zarezavam uz skoro 2mesiace

no dnes grilujeme tak sa lucim idem pacovat masko

janulka7
20. apr 2009

Dobre ranko krasavice.
hlasim sa po dlhsej dobe. ja akosi uz teraz ku koncu nic nestiham. len by som spala ale sa neda kedze stale drzime obidve prace a k tomu a moja chiara tiez nie je z tych co posedia mam co robit a uz fakt nevladzem. cez vikendy som doslova mrtva. len by som vyspavala ale snasim sa nespat aby bolo doma vsetko ako ma byt. MM chodi s braskom domov okolo deviatej vecer aj neskor takze vsetko je na mne.ale aspon ze cez vikend ked nerobia tak mam veget lebo vsetko porobia.
jaj uz nech je po 13.5. nech uz mam toho mojho futbalistu alebo futbalistku pri sebe lebo keby to odo mna zalezalo idem rodit aj hned teraz. nevladzem ani prd . 😀 moj MM ma tento vikend meniny a nabuduci narodeniny tak mu chcem urobit nejaky fajnovy kolacik ako prekvapko. kedze chuda moje rata s tym ze uz sa k rure nepostavim kedze nevladzem . ale tak pre tau prilezitost sa k tej rure aj uviazem ak bude treba. 😀
a co vy ako mi tu zijete. vidim ze ste toho vela nepopisali.
didi ako sa ti dari.?dufam ze ste uz zdravi. Ani neviem ako dlho ste mali byt na sk a ci uz aj nie ste nazad. 😅
jankando dufam ze tvoja operacia dopadla dobre a uz ti bude len lepsie. ono ked nieco boli je to o nicom a hlavne ked mas male miminko a nema ti kto pomoct tak zelam rychle zotavenie po operacii.

jani a s tebou sa co deje. teba chytit to je uz hadam aj zazrak. ani na koniku ani skype 😠 😉 to fakt len tak vynimocne ta pristihnem. viditelne sa na sk nenudis. kedze nemas cas byt na nete. 😉
no nic babule odychla som kus kym som vam pisala a teraz padam dalej pracovat. nechce sa mi a nevladzem ale papat treba a bez prace nie su kolace. prajem vam vsetkkym krasny slnecny den ako u nas. papa

janulka7
20. apr 2009

nosom tu zas. baby kukli ste temu staznost ci nie?????
ci pana mna az trhlo ked som videla ako ta sestricka chytila to male. ja by som jej jednu vrazila ze by sa z toho zosrala. joj az som ostala nervozna. to snad nie je ani mozne ako niektore zaobchadzaju s novorodencami. tu aj ked trafite na kravu sestricku akoja pri druhom porode ale k dietatu sa vzdy chovaju citlivo,teda aspon ja som este nic take nevidela ani som nepocula od znamych ze by sa k novorodencom niekto takto choval. pozrite si to video co tam ten ocino dal. ta sestricka je jednoznacne krava s velkym K. 😠 😠 😠 😠 😠

antoniab
21. apr 2009

ahoj baby kde ste 😲 tu je to nejake prazdne hlasim stale s uk manzel pracuje minuli tyzden prepustil prvych 3ludi no uvidime ako to bude pokracovat musime len cakat a dufat 😒
janulka uz sa ti to blizi dlrzim prstiky a tesim sa s tebou joj to musi byt super pocit 😉
som pozerala na tu temu staznost ci nie a je to fakt hnusne mne to prislo jak niekde vo vyrobni a teraz mi tu supni dalsie 😖 😅 😅 otras 🙂 🙂

mimus
21. apr 2009

baby aj sa to uz videla a tiez ma az trhlo 😠
ale ked pozeram nase video tiez misenku len tak vo vzduchu drzala ani hlavku jej nepridrzala a nechali ju plakat neprikrytu viac ako 10 minut, ved jej muselo byt zimka
ale to clovek naozaj v den porodu nevnima az potom si to uvedomuje

janka drzim prsteky na lahky porod 😉 ja uz by som aj rodila znova 😀 myslim, ze tehotenstvo a materstvo su prekrasne 😵

janulka7
21. apr 2009

ahojte kocky.tak my mame za sebou dalsiu kontrolu. vsetko je ako ma byt. len mi male dnes nazlostili lebo ho zobudili, potom mi na brucho dali take pasy kvoli jeho srdiecku a to sa mu nepacilo, tak to zkopal dole no a aby to nebolodost tak ked mi robili sono tak kopal tak ze ho nemohli odmerat. tak mi povedali len vahu zatial je to 2.800g takze vraj nebudeme tucnucky ale dlhy ale dlzku mi nemohli povedal lebo im vystrajal.
pocity mam kadejake. aj sa tesim aj sa bojim aby to dobre dopadlo. mozno si o mne myslite ze som kus sisi kedze je to uz moj treti porod ale predsa trosku sa bojim. 😅
len mi je uz velmi tazko nevladzem, som unavena ale uz len necele tri tyzdne a bude. teda ak nebudeme pretahovat. uvidime.
mimus ved to je na tomto najkrajsie. to cakanie a potom ten malicky cloviecik vedla teba. ja som sa na chiaru nesla vynadivat ked sami narodila. taka som bola happy.
inak to video, je hrozne ja som to vcera pustala MM a braskovi a boli soknuti. tu sa tak k detom nespravaju. a okrem toho mas po cley cas vyhlad na male lebo je stol vedla teba. ja by som tu staznost podala. no nic kocky idem musim oddychnut. majte sa pekne a piste babule. 😉

zabka0609
21. apr 2009

Ahojte babenky.Som mamickou 17 mesacnych dvojiciek Andrejky a Nikolky.Som z vychodneho Slovenska.Manzel prisiel o pracu tak uvazujeme,ze pojdeme do Anglicka.Neviem ci by to ale moje deticky zvladli.Myslim ten let lietadlom,prisposobovanie sa novemu prostrediu a tak.Robota pre manzela je tam ista.Pracovali sme tam aj predtym ked sme este nemali deti a neboli manzelmi,ale teraz je to ine kedze mame dvojicky.Prosim poradte.Som tu v tomto fore prvy krat a som z toho jelen.Dakujem velmi pekne.

betka1
21. apr 2009

zabka, ak ide len o to, ako zvladnu let deticky, tak to sa vobec neboj. Moja ma rok a 4 mesiace a s lietanim nemala nikdy problem. Vacsinou ju prvu polovicu letu niecim zabavam a druhu polovicu prespi. Aj ostatne mamicky tu pisali, ze to vobec nie je taky problem ako sa povodne bali. Len je dobre davat im pri vzlietani a pristavani nieco pit, aby sa im hybanim sanky uvolnoval tlak v uskach. Tekutin si mozes zobrat do lietadla tolko, kolko deti potrebuju na let.

zabka0609
22. apr 2009

Ahoj betka.Dakujem za odpoved.A ty si v Anglicku uz dlho?Vies my keby sme sli tak nam nas byvaly sef pozhana ubytovanie-dom so zahradou.A co je jedno velke plus aj moja mamka je tam a byvali by sme s nou takze by s dvojickami pomohla.Bola som uz v Anglicku takze viem ake to tam je cenovo.No teraz sa neviem rozhodnut.Myslis si,ze tam maju deti lepsi zivot ako tu na Slovensku?alebo lepsiu buducnost?

janulka7
22. apr 2009

Ahojte krasky.
tak mi mame dnes pekne teplucko ajked trosku pod mrakom ale teplo a toje hlavne. Na balkone mi uz kvitnu muskaty tak sa vytesujem . Uvidim ci dokazem prehovorit MM aby mi kupil farbu a natriem balkon. aj ked to vidim dost blede. 😖 dnes mam celkom dobry den len to nemozem hovorit velmi nahlas kedze som este len v prvej robote a dnes mam dlhy den. ako sa poznam domov sa vecer dotiahnem ako zbity pes. 😖
Mame za sebou aj celkom fajnovu noc tak hadam uz bude dobre a drobec ma necha spat. Joj baby ja sa uz na to miminko tak tesim ako kebysom isla mat prve. 😅 a chiara sa modli kazdy den aby vraj uz bolo babetko vonku. tak sa s MM len smejeme. Presne o mesiac dojdu moji rodicia tak aj to bude fajn. Konecne cela rodinka pokope a moja princezna sa uz neviem dockat. a ja sa uz neviem dockat kedy pojdeme na sk. aspon troska vypnut a nemysliet na kazdodenne starosti. no nic kocky idem mam este vela roboty. majte sa pekne a ratolestiam posielam vela pusiniek. papa

janka196
autor
23. apr 2009

ahojte babule

no vidim ze ste daco popisala, ja zial akosi vobec nemam cas na net. zacala som uz robit nechty tak sa mi to rozbieha skoro kazdy den niekomu robim takze casu nieje. no ale inak sa mame dobre. dufam z evy ste tiez vsetky v poriadku.
prajem krasny den

elizabethm
24. apr 2009

ahojte babule.............
ta to kriz vy vobec nepisete..........
janulka sa ti to krati rychlo aj mne sa zda ako keby som rodila len vcera a elizka bude mat zajtra uz 4mesiaciky a vcera sa prvykrat sama na brusko sa tesim a male sa ti ma narodit tak na moje narodeniny to je pekny datum len nech bude zdrave aj ja som sa toho bala a nemala by si tolko robit u to nieje dobre.......

tak sa majte a didi piiiiiiiis si tahac.....

janulka7
24. apr 2009

ahojte. som tu na skok.
ako vidim ste riadne lenive nepisete nic.
jani gratulujem k rozbehnutiu tych nechtikov. joj ako dobre. ked pridem na sk pridem si dat k tebe urobit pazurky. 😉
elizabethm keby to zalezalo na mne zajtra idem rodit. uz nic nevladzem ale nemozem nechat robotu a to ma stve. lebo som uz velmi unavena. predsa uz to brusko vazi aj ked vravia ze ho nemam velke ale mne sa zda obrovske. je to uz vaha. no ale uvidime do kedy vydrzime. MM chce na 30.4. lebo su jeho narodky tak mozno mu dam darcek a nemusim nic kupovat. 😉 😀 😀 😀 😀

monkula
24. apr 2009

janul.myslím na Teba každý deň.... 😉 😉
My sme dnes boli v Bratislave, Jarko mal zápas, vyhrali 3:0, tak boli šťastní... no a Jarkovi som sľúbila, že sem dám link, aby ste si mohli prečítať, že je napísaný na internete, ako člen Česko - slovenskej futbalovej akadémie, narcis 😀 😀 😀 dala som ho ostrihať na futbalistu, tak mu musím stále gelovať vlasy 😀 😀
http://try.csfa.sk/index.php?temafilter=3

jani, som rada, že sa Ti to rozbehlo, držím palce... 😉

sabicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monkula
24. apr 2009

jaaj a je písaný v prípravke ,jark oje tam len jeden 😀

dididi30
25. apr 2009

caute koci, uz sme doma od pondelka, no neni casu, len tak tu kuk

janka super si sa rozbehla drzim palec

janul, ty sa drzkaj tiez 🙂

ostatne babuky co dnes porabate?

elizabethm
25. apr 2009

ahojte kocky................

jeeeej didi konecne si nakukla,ved napis ako bolo doma a maly ako vydrzal cestu

Elizka ma dned 4mesiaciky.......................

monku som pozrela link sikovny je Jarko,my sme kupili branku vcera lebo nas max rad dava goliky aj my s tatinom hrame je s toho stale sranda

Janka pridem k tebe na nechtiky v juni

janulka7
25. apr 2009

dobre ranko. tak my sme sa este len teraz prebrali. lebo MM aj s braskom robia a moja nena si zapla rozpravky a nechala ma spat az doteraz. joj fajne som si oddychla. maly ma uz stuchal asi citil hlad. 😉 tak som si dala fajne ranajky a zacala robit obed. este musim povysavat a popratat kus.. vyvesit pradlo ved to kazda poznate. no a kedze MM ma dnes meniny tak mu chcem upiect nejaky kolacik. uvidim musim daco porozmyslat. lebo je maskrtny. 😀 a ked nebudem stihat tak si na brucho nastriekam slahacku a poukladam jahody a bude mat slahackove prekvapenie. 😀 😀 😀 kolac ako kolac no nie. 😀
no nic idem ja lebo fakt nic nestihnem. ked sa tu rozpisem.potom vas este kuknem.
dididi pis nech sa to tu rozbehne.

dididi30
25. apr 2009

baby, cesta bola hruza, maly ked spal v poho, ale ked sa zobudil koniec, nie a nie byt v sedacke, plakal ako divy a ja hotovaaa, no ale prezili sme 😉

doma parada, ale nestihacka, maleho som dala vysetrit, tak mal chore uska aj nostek, hm tak nam dali atb, no tak sme s nad prelieceni 🙂
bola solm si podstrihnut vlasy, na pizze s kamoskami, joj to bola parada, taky oddych bez deti, toto mi uz chybalo 🙄 a este aj fajne pocasicko 🙂

no a dnes som nakupovala, jani v riveri, kake kriklave ruzovte dlhe tricko a aj v maxe som bola, xixi, tam som si kupila velku kozennu kabelku, kedze je to tiez in, tak musim byt kocka, na stare kolena, xixi

inak pohoda, makam, teda len dve hodky upratujem ale je to fuska, stres, utekam domov , malu do skoly a potom s malym, ktory mi visi na nohach a tak varim a upratujem, muz spi po nocnej, chuda ten sa tiez ma, po nocnej nespi a este je vyse 2 hodky s detmi, no je toho dost, ale vydrzime 😉

janul ja uz ani nepeciem, nemam cas ☹
a inac , sak si pospi, potom nebudes, bebebebe 😀 😀 😀 😀 😀 😉

eliske vsetko naj k 4 mesiackom 😵 a este sa kojite?

apna
25. apr 2009

ahojte baby,chcem sa spytat,ak mi viete povedat.ak poberam work tax cred.a narodilo sa mi baby,tak budem poberat iba child tax cred.?alebo aj work tax,kedze som akoby zamestnana v podstate,zamestnavatel mi plati matersku 9 mesiacov?dakujem za odpovede

janka196
autor
26. apr 2009

ahojte koculky

didi no ci pana vy uz aj naspat v uk? 😲 ja to vobec nestiham sledovat ze co sa to tu deje. to s tou cestou poznam aj ja. mne tak carla vystraja v aute. to za toho svateho nebude tam sediet 😠 . no dufam ze das aj dajake nove foto s novym ucesom. 😉 jaj nakupy to je asi jedine co mi chyba na uk 😀 tu som poriadne este nebola lebo robert je cely den v robote a sama sa s malou trepat nebudem sak by som uz docista prisla o krize

eli jasne teba cakam v lete na nechtiky. som ti aj napisala do ip moje cislo tak sa mi ozvy ked budes v ke

mon ja som tiez kukla ten link no siko´vny je jarko. len tak dalej drzime palce nech sa mu dari. a kocanda tvoja ako sa ma?

janul boze a ja na tvojho mareka uplne zabudla. tak dodatocne mu prajeme s robim vsetko naj k meninkam. pocuj s tym kolacom myslim ze to by ho asi najviac potesilo heheh ta slahacka na brucho alebo trosku nizsie 😀 😀 😉

no baby idem ja. dnes ideme na vylet do kupelom ta amen cma co bude carla vystrajat. dnes vstala uplne s placom sa jej reze stolicka moja zlata ☹ tak vam prajem krasnu nedelu papa

janulka7
26. apr 2009

ahojte krasavice no vidim ze kus ste ppopisali. no ved uz bolo na case. 😀
didi tak to tu cestu ti nezavidim. my este neviem ako pojdeme ci pojdeme vsetci autom alebo pojdem ja s detmi lietadlom. zavisi od financii ako na tom budeme. ale sa tiez aj kus bojim predsa len maly bude mat iba 3 mesiace a ist 24h va aute no neviem uvidime.
no nakoniec som drahemu upiekla kolacik. lebo te slahackovy na mojom brusku by bol asi nebezpecny. 😉 este by som predcasne porodila. aj ked daco sme poriesili sak ja som uz mala priznaky abstencie 😀 vecer sme si dali aj varene vinko. ja len tak do jedneho pohara . ale malemu viditelne chutilo 😀
teraz mi chlapi robia obed lebo ja som vcera toho vaic porobila a dnes ma boli trosku chrbat. uz som v noci citila ze ma bolel..
joj jani to mi je luto ze mala ma zase trapenie so zubkami. ale sa tie nase detvaky natrapia kvoli zubom. teba uz ani na skype nevidim. nemam s kym pokecat ked dorazim z roboty. 😉

elizabethm
26. apr 2009

kocky ahojte...........

didi hej stale kojim malu a chcem do roka,tu cestu ti nezavidim no moj maly ked bol v tomaskovom veku sedel nemam s tym problem ani teraz a to je poriadne sidlo,uvidime ako zvladne cestu eliZka to bude mat 6 mesiacikov aj ja sa chystam na 3hodky upratovat ale od jednej poobede ked MM konci

janka jasne ze mam tvoje cislo som kuk aj nove foto na pokeci sa tam nenudite,aj maxovy ide stolicka to kriz take nalady

janulka7
27. apr 2009

dobre ranko krasavice.
my dnes mame trosku pod mrakom a aj pofukuje taky studeny vietor. a to som sa tesila ze sa budem opalovat na balkone a ako vidim dnes z toho nic nebude. 😖 no nic mozno zajtra.
jani kukla som foto na azete. no vidim ze tam mate stale veselo. a ako vidim malej prospieva nase slovenske ovzdusie. 😉 pani ale je uz velka. ked sa uvidime uz si ma urcite ani pametat nebude. mate fajnovy dom ale mohla by si pofotit viac nech sa pokocham a naberem dajake napady. 😉 ved vies ze ja rada prerabam. 😅 😅
ozaj aj ked opozdene malej elizke vsetko najlepsie k 4 meiacikom. ja to vzdy ocami len tak prebehnem a polovica veci mi ujde. takze este raz vsetko naj naj najlepsie.
didi a ty co?ved pis daco nech sa to tu zas nakopne ako predtym. lebo nam to zavru co nic nepisete.no nic idem ja makat. potom mam este vybavovacky ohladom zivnostentskeho telefonu pre MM a potom behom po Chiaru. no proste dnes mam sice kratky den v robote ale fofry neskutocne. 😖 tak sa tu majte pekne a pozdravujem vsetky ratolesti.papa

iwanka
27. apr 2009

Ahojte babulky,

dlho som sa tu neukazala, boli sme chori, aj ja aj Filip. ja som sa liecila atb a Filipovi nedali, ale dajak sme tie teploty zvladli.
Vcera sme oslavovali 1. rocik a fukali sviecku. Pozmensujem foto a pridam.

U nas prsi, ale asi ideme von.

Pekny den.

dididi30
27. apr 2009

caute 😀

janka veru uz sme naspat, v lete teda v auguste ideme na 2 tyzdne, snad mi daju dovolenku, teraz je to akesi tvrdsie v robote 😒

eliza
no aj nasa tamca je taka od narodenia v aute super, ziaden problem, maly je inaksi...ale ked sme isli spat, tak bol akysi lepsi, asi preto,ze ked sme isli na sk, bol chory, tak to horsie znasal, upchaty nostek a tak, lebo on ako 2 mesacny siel autom a aj lietadlom a uplne pohodka, neplackal 😵 snad to bude dobre, cim bude starsi, vies on teraz chce len stat a stat a taky priputany, no neviem jeho to nebavi ani v kociku, je hrozne zivy 🙂

janulka
aj thomasko tak skoro cestoval a viez, ze je to tiez 24 hodin autom , prezili sme a boho dokonca riadne teplo, tak celych 24hodin bol na cice, no este ze tak, ze sme nemuseli stale stat a chystat flasu 😝 🙂

iwanka, filipkovi prajeme vsetko naj k prvemu rocku, nech je zdravucky a rastie do krasy 😵 😵 😵
a ozaj uz aj chodite?

janka196
autor
27. apr 2009

caute baby

iwanka filipkovi dodatocne vsetko najlepsie k prvym narodeninam prajeme 😵 😵 😵

janka196
autor
27. apr 2009

iwanka kukla som foto. no riadny fesak je filipko. strasne to leti ten cas. 🙂

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre