Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

janka196
autor
6. jan 2009

janulka no to saa aj u mna take prejavuje. ja sa zas smejem ze uz mam vykojeny mozok 😀 😀 😀

janulka7
6. jan 2009

no toje asi tiez jedna s moznosti. 😀 😀

dididi30
6. jan 2009

no asi ste uz dopisali 😀 😀 😀 😀

jani to aj u vas taka kosa? 😕 my na noc vypiname topenie, ale dnes sme sa rozhodli,ze nebudeme, bo rano sa dlho nahrieva co taka zima 😒 tatino chodi z roboty okolo 4 rano tak hned zatopi, ael aj tak, takto je to aspon vyhriate aj pre neho, no som zvedava na ten ucet 😀 😀

janulka, tak maly je taky hladost? kolko si pribrala? stavim sa ze nic alebo to nieje na tebe vidno 😀 😀

janka196
autor
6. jan 2009

no uz som tu. som sa bola dat do poriadku, dat dolu tapetu z tvare 😀 😀

ddidi ja som praveze az prekvapena ako sa fajne tu drzi teplo. aj my vypiname vnoci. teda regulujeme. tak od jedenastej do stvrtej je vypnute. a doobedu okolo desiatej do tej druhej mame tiez vypnute. ked zapneme kurenie do pol hodiny sa vyhreje takze fasa 😉

janka196
autor
6. jan 2009

no babule idem sa venovat caarle. onormalne ked idem pisat tak mi hadze veci do notebooku 😠 😀 😀 tak sa majte krasne a nepiste tu basne 😀 😝 kto to ma potom citat 😠

janulka7
6. jan 2009

didi 4,5 kg. zatial toujde aj ked sa uz teraz citim ako taky mensi slon. 😀 tak uvidime kolko ich priberiem do konca. pri chiare som pribrala 6kg a z toho 3,600kg vazila ona. 😅
ale ti poviem ze hlados je riadny. len co do dacoho dzobne tak uz je ticho a nekope. 🙂
no jani tak dobru nocku. idem aj ja lebo MM uz zazera . 😀 idem sa mu povenovat nech sa mu nerobia vrasky z toho mracenia. papa a sladke snicky.

janka196
autor
6. jan 2009

cafte baby, ste tu niektora? carla mi uz zaspala a cakam robiho tak som spat 😉

dididi30
7. jan 2009

dobre ranko

janka ty co nespis 😀
inak ja som myslela na zimu vonku nie dnu, dnu mame fajne 😉

janka196
autor
7. jan 2009

dobre ranko ladies

jaj didi ta ved som cakala robiho lebo sme chceli pozerat bod zlomu tak som dala pauzu a som nanho cakala
ta o zime vonku ti ani nevravim 😠

janulka7
7. jan 2009

dobre ranko. baby tak aj my tu mame riadnu kosu. az takku ze rano som musela dat Chiare ciapku a rukavice a veru ze som si aj ja dala rukavice lebo ma oziabalo. kurnik uz by aj dost bolo tej zimi. nech uz je teplucko aby som mohla pupok vyvalovat na plazi. 😉
jani tak kedy zakladaju tu firmu a akosa bude volat? 😀 😀
joj baby som dosla teraz do roboty a bordel jak svina. ☹ som nalozila do pracky, susicy, umyvacky, lebo sa serem umyvat v rukach. a musim cakat kym to vsetko dokonci aby som mohla zacat vysavat lebo vyrazi poistky. takmam vyhovorku sediet nanete.
inak chiara mi ma lupiny vo vlasoch ju to aj svrbi a ked sa poskrabe tak to hnusne vidiet na vlasoch lebo sak ona ma tmave. musim skocit do lekarne dajaky samon jejkupit. kurnik take pekne vlasy ma a huste a teraz ta pliaga. ma to sere.

janka196
autor
7. jan 2009

cavik janulka, hehehdobra vyhovorka to ti poviem 😀 joj ozaj ved sme pozerali s robim foto a sme vraveli ze riadne jej podrastli co sme ju naposledy videli. skoda ze sa jej tie lupiny zrobli ale ta ved kupis sampon a malo by sa jej to upravit 😉

janulka7
7. jan 2009

no to dufam ze jej to zmizne. sak a to od kedy ste ju naposledy videli som ju uz dvakrat stryhala. potvora a nechce sa stryhat. vyvadza jak diva. vies on je teraz v triede jedina coma take dlhe vlasy. a uz mi niektore maicky hovorili ze maju doma problemy lebo deti sa im nechcu dat stryhat lebo chcu mat take dlhe vlasy ako chiara. 😀 tak si vies predstavit chiaru ked to pocula. cela happy lebo je vzorom. 😀 😀 ja som sa sla docurat nanej ked to komentovala potom doma marekovi a s takou vaznou tvarou ze az. 😀

janulka7
7. jan 2009

inak som sa dozvedela ze dnes rano Eta polozila dalsiu bombu blizko nas v ROME , aj premavku vraj uplne odstavili lebo autobus ,co vozi deti do skoly, kde mi chodi princezna , nechali tam odstaveny a vsetci mulseli ist pesi alebo metrom. jaj ale im sibe. a teraz von pocut hukat vo velkom majaky. tak neviem ci daco buchlo. nepocula som nic, ale mozno ze to len policajti pustili majaky , lebo ak ju desaktivuju tak tak ci tak tam musia byy a sanitky keby sa nahodou nepodarilo a buchlo by to . no uznajte. sibe m poriadne od noveho roku. 😠 😖

janka196
autor
7. jan 2009

janulka viem si ju zivo predstavit. 😀 😀 ja som si spomenula jak miesto mariposa hovorila mariquita 😀 😀 😀
no idem aj ja trosku to tu zludstit. treba mi kupelnu dat dokopy, dnes je namne rada aj povysavat 😉

janulka7
7. jan 2009

no vidis a mne treba tolko zehlit len kuknem a je mi zle. to vies sviatky tak sa mi toho nazbieralo. aj ked vcera som si svoje pozehlila kedze sme mali vytopenu kuchynu, tak som mala casu na zehlenie. 😀 no tak uvidime kedy sa nam zas najblizsie podari plavat v kuchyni. 😀 😀 😀

dididi30
7. jan 2009

caute,
hehe ja uz nezelim, od kedy mam susicku, vyberiem teple a hned naskladam a vlastne je to uz zdezinfikovane 😎 iba utierky a co fakt treba 😉

janulka7
7. jan 2009

didi ved aj ja rozmyslam o susicke ale vravia ze to nici velmi oblecenie, a okrem toho ju nemam kde dat. stale hladam dajake miesto kde by som ju supla a hlavne ked bude dalsie miminko tak aby som nemusela cakat kym mi pradlo vyschne na balkone. no ale neviem.

dididi30
7. jan 2009

janulka to bolo volakedy, teraz su take modernejsie setrnejsie a aj samotna pracka nici pradlo, takze to mas za jedno 😉 inak ani my sme nemali miesto, ale srala som uz na miesto, bo to sa fakt tu v anglicku neda susit, vsetko pradlo zosmradne a to neznasam, tak somt teraz taka happy 😵 ale sak naco tebe, ve vy tam mate fajnucko tepluko nie 😉

ivica2705
7. jan 2009

babky ahojte tak my vas zdravime zo slovenka 😀 😀

tak teraz mam trosku veget mala sa napapala tak je kludna, tak som si vas aspon trosku precitala 😎 😎
mala sa mi taha uz na nohy to len sediet a stat na nohach aspon par sekund, tak ale sme piosdarene mala len reveme a tak ☹ 😠 😅
tak vap pozdravujeme posielame pusinky detickam 😉 papa

janulka7
7. jan 2009

didi ved v lete ju fakt nepotrebujem lebo ked je teplo tak mam rychlo suche ale v zime niekedy musim dnu dosusat lebo neostane uplne suche. to vies pri mori vlhkost takze radiatory to istia. ale neviem fakt ci sa mi to oplati ked by som ju pouzivala len v zime aj to nie celu zimu. lebo zatial mi pradlo krasne schlo. stacilo ze fukal vietor a aj ked bolo vlhko rychlo mi vsetko vyschlo.
ivica. zdravim. tak vy ste sikovne ked sa uz dvihate na nohy.len tak dalej.

dididi30
7. jan 2009

ahojte ivica pozdravujem vam, malickej pusku, malicka opicka, joj asi je jej len to anglicko sudene 😉 no a vies uz aj zubky pojdu a nema pri sebe tatinka tak je jej smutno ☹ 😉

janulka, janka ,tak ja som konecne nasla listkove cesticko a dnes som urobil kuracie prsia v listkovom ceste, no baby to je fajne, mnaaaam este aj syr som tam dala..presne take co robia anglicania, co to maju tak radi (aj my) este vymyslim nejake pakarinky, sak som ho nakupila dobludu 😵 😵

inak u nas sneziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😅 😅 😵

janulka7
7. jan 2009

didi tak ked mas listkove cesto vyskusaj banany. je to suprove. my sa doma ideme na tom vyzabijat.

monkula
7. jan 2009

ahojte...

jani, chce sa Ti písať ten recept? 😅
A vďaka za tip na korytnačiu hlavu, nanapadlo ma to, vykojený mozog.. 😀 😀

dididi30
7. jan 2009

janulka bozety napises, ze vyskusaj banany a co dalej, no ta tehudemecia s tebou robiiiiii 😀 😀 😀 😉

janka196
autor
7. jan 2009

cafte baby predstavte si jaky mam smolny den. carla mi nechcela spat na obed tak som sa vybrala do mesta s nou nech si pospi. ako som chodila po obchodoch tak sa zobudila a za toho nechcela ostat sediet v kociku tak som ju riadnu pol hodinu vlacila po rukach kym sa ukludnila. lebo ona holuby isla nahanat na namesti tak sme tam boli dalsiu pol hodinu. som ledva stihla po braskovu malu do skoly. ako ideme som zistila ze som zabudla kluce od domu. a samozrejme robo s bratom aj jjeho caja v robote. este ze zozadu chodia brasko s cajou fajcit tak stale su otvorene dvere. no ale som musela preliezt plot. ale vysoky je asi dva metre. tak som si tam riadne bednu postavila a takto som tam liezla. pani dufam ze ma nikto zo susedov nevidel. nato mala krici ze jej treba pisat. ani som jej nestihla povedat nech stiahne rifle a pisa a uz jej tieklo po nohach 😀 . carla jak ma videla visiet na plote spustila plac no dovidenia. a este kt tomu kym som bola prec tak boli delivery s kocikom 😠 kurna ake mam nervy co uz tak sa nanho tesim tak musim cakat do zajtra.

janulka7
7. jan 2009

no jani ja zasnem. ty si mala fakt dnes dobry den. aspon si sa nenudila a estei si si aj zacvicila. 😀

tak tu je tak koritnacka. toto je recept na telo.

Rolada:

100g polohrubej muky, 100g pras . cukru, 5 vajec, 1/2 balicku prasku dopeciva, 2 lyzice oleja, 1 lyzica vlaznej vody.vymiesat tuhy sneh do toho pridat cukor, zltka, pomaly muku s praskom a na koniec vodu a olej.Este teplu natriet dzemom a stocit. nakrajat na kolieska.

Krem:

500ml slahackovej smotany, jeden sacok praskovej zelatiny, ja kupujem uz rovno ochutenu jahodovu. ale mozes si dat aku chces. smotanu vyslahat do tuha a uvarit zelatinu. nechat vychladnut ale nie v chladnicke. musi chladnut pomaly, a ako nahle uz budes vidiet ze zacina hustnut tak ju pomaly prilievaj do slahacky a daliej miesaj mixerom. .
1 kompot jahodovy. alebo aky chces.

Formu najprv vyloz roladou. to znamena dno a aj boky. a potom zalej plnkou. do plnky nakrajaj tie jahody a nahadz ich dnu. uz len nechat stuhnut v chladnicke a na druhy den vyklopit. prajem dobru chut. 😉

janka196
autor
7. jan 2009

janulka bazmek ma neser ani ti nevrarim jak som si nohu oskrela a este som aj plot dodzubala. lebo hore su tehlicky tak som riadne vylomila tam zhora 😀 😀 😀 kokso este murovat budem musiet

dididi30
7. jan 2009

janka ☹ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅 normane mam dost, no tak si mala zazitok 😀 😀 😀 chuda carlinka ☹

janka196
autor
7. jan 2009

didi ta vidis uz sa mi davno nic nestalo. dufam ze uz pre dnesok stacilo 😀 😀

janulka7
7. jan 2009

didi a tu je recept na tie banany.
listkove cesto si rozvalkaj na tenko asi 2-3mm. pokvapkaj rozpustenym maslom , posyp nahrubo vanilkovym cukrom a skoricou, mozes aj grankom. ja davam len skoricu a vanilku bez kakaa lebo ja milujem vsetko co ma docinenia so skoricou 😀 . takto pripravene cesto nakrajaj na asi 3cm siroke pasiky a kazdy olupeny banan do neho zabal ako mumiu. 😀 no proste ho omotas cestom ako obvazom. a sup do rury. potri vajickom alebo nemusis. ja potieram ked mam naladu a ked nie tak nie. ako nahle zruzovie cesto vytiahni z rury a posyp stroskou cukru. prajem dobru chut. mnam.
baby pisem vamrecepty a taku chut som dostala na daco sladke ze idem znasilnit brasku aby urobil flambovane banany lebo mne sa ich nechce robit.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre