Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

lucia31
6. dec 2008

didi, ale najprv si sa slubila mne 😀

ivica2705
6. dec 2008

baby vam sa kavicky zachcelo, tak to idem aj jaaaaaa 😉

dididi30
6. dec 2008

lici 😀 😀 hehe ty ma spehujes ako flori 😀 😀 😀 😀

jasne, sak najpr k tebe, lebo perniky su lepsie odstate 😀 😀

ivicka ahoj mojaaaa 😀

ivica2705
6. dec 2008

didi ☹ ☹ ☹ ☹

antoniab
6. dec 2008

didi ta ti napečiem a pošlem 🙂

antoniab
6. dec 2008

didi jaj no vidiš a moj MM mi tu hovori že spiše drahu kde všade pojdeme bo tu spisujem vaše adresi že pošlem pohladnice a ivicu by som kuknut šla bo velmi blizko byva pri mojej sesterke a ona ide domov 😠 😀 😀
no ale uži si to ivi 😉

dididi30
6. dec 2008

ivica co je 😕 stalo sa nieco,? 😀

sak som este tu 😀 😀 ja ze ides ci co
ci uz cestujes zajtra 😕 som mimo

tonka hej , no dobre ale aj s kolacikmi pridte 😅

ivica2705
6. dec 2008

coooo to som ani nevedela, sakra to ma mrzi ☹ ☹ ☹ sme sa mohli vidiet, a takto, bleee a kedy sa chystate vyrazit a kde az skoncit?hahahah

ivica2705
6. dec 2008

co siiii my ideme az v piatok 🙂 no a ty co dobre dirigujes? 😀 😀

dididi30
6. dec 2008

ivica sak oni budu asi nasi santovia 😀 😀 😀

ivica nedirigujem, bo som sa z netu nedostala 😀

ivica2705
6. dec 2008

jaaaj tak to nechas len na nicyh? a kdo zdobi len muz ci aj tamarka?

antoniab
6. dec 2008

mi vyražame 25 skoro rano rovno do chestrfildu /neviem či je to dobre napisane/ a potom k janke do hullu ale neviem ešte ktori den či na duruhy alebo až 27 budem sa snou ešte musiet dohodnut ake maju plany aby som im tam neprekažala 😅 😕
ivi ta možno narok pojdeme v lete a na svk kde byvaš 😉

antoniab
6. dec 2008

a čokeby ste došli vy baby na navštevu knam 🙂 😵 ste vitane a ja aj napečiem 😀 aj uvarim

dididi30
6. dec 2008

ivica obaja zdobia ja ich chodim len zprzdit 😀

tonka fiha no vy budete tako cestovat aj k janke 😀 supis, uzijte si to, my budeme doma a potom asi k otocovi 😵

ivica2705
6. dec 2008

hahahahhah v Ziline, no to tiez dufam ze budeme doma uz na stalo 😉 😉 😉
ale inac to mate pekne takto naplanovane, teda vam aj zavidim 🙂 🙂 🙂 musi to byt super cooo

ivica2705
6. dec 2008

didi no pekne si si to zariadila, ahahah 😉 tak len si to pekne vychutnavajte,
toni fiha no clovek nikdy nevie 😉 😉 😉

babky ja dnes uz koncim dnes som vynimocne uplne paf, tak krasne snicky
papapapa

antoniab
6. dec 2008

joj ta nie ja sa tak tešim ku janke ešte viac než ku sesterke 😀 ta dufam že to bude ok a vypadnem s toho mojho stereotipu a čo to nakupim 😀 joj ivi ta ked pojdeme na čechy ta sa aj v žiline stavim 😀 😝
plany sa planuju a realita je realita ta ked to bude tak jak ma tak to bude super a idem zdobit bo ma trafi 😀 potom hodim nejaku fotku ked sa mi podaria 😅 😝

dididi30
6. dec 2008

tonka mozno v tete nieco podnikneme, hadam uz budes tehu a my ti prideme okna umyt 😀

dididi30
6. dec 2008

tonka 😀 😀

ivka19
6. dec 2008

joooj,baby,tak vy to ako stihate,ja ked sem vecer sadnem,tak len citam a citam,vsak vy pisete jak dracice 😀

ivica2705
6. dec 2008

tak mala mi est enedovoli spinkat, tak az teraz sa mi mozno podari, hahah
tak co didi uz stromcek postaveny?
a toni medovniky ozdobene? isto potom odfot a sa pochval, joooo 😉
ivka ja tiez ked sa tu kolko krat dostanem az vecer , to kym clovek precit a ze? hahahahaha ale aspon ma co citat...

antoniab
6. dec 2008

tak som skončila moju naročnu pracu som presladena až v .... 😅 😝 😀 troška sa mi viac trasla ruka ta to občas vyzera 😨 😠 no ale da sa šak na vystavu to nejde 😀
ivi zajtra pofotim a dam na net ale až niekedy poobede alebo až večer pretože rano haide doprace 😠 🙄
didi berem ta zaslovo tak od pondelka snažilkujem ked manžel už bude mohol 😀 😀 a ty neže potom vycuvaš že ta ruky bolia abo čo 😲 😀 😀 😀 😀
tak krasni sny
no a zaroven krasne ranko 😉 🤐 😵 😵

dididi30
7. dec 2008

ahojte tak ja budem piect toto 😉

Linecké koláčiky

2 a 1/3 hrnčeka hladkej múky, 1 celé maslo (250 g), 3/4 hrnčeka práškového cukru, 3 žĺtky, 1 vrecúško vanilkového cukru, šťavu a postrúhanú kôru z citróna, hladkú múku na posypanie dosky, pikantnú marmeládu, tuk na vymastenie plechu.

Múku zmiešame s cukrom, vanilkovým cukrom a citrónovou šťavou a kôrou. Pridáme mäkké maslo a žĺtky a vypracujeme cesto, ktoré by malo byť vláčne. Zabalíme ho do mikroténovej fólie a necháme cesto v chladničke najmenej hodinu odpočinúť. Potom z cesta vyvaľkáme na pomučenej doske plát asi 3 milimetre hrubý a formičkami rôznych tvarov vykrajujeme napríklad hviezdičky, kolieska, zvončeky a podobne, ktoré opatrne poukladáme na tukom vymastený plech. Pomaly pečieme v stredne vyhriatej rúre, až do bledohnedého (zlatistého) zafarbenia. Vychladnuté koláčiky zlepíme marmeládou, najlepšie ríbezľovou alebo jahodovou.

no a tonka nebojaj, nebudu, ja budem len rada 😀 😀

baby, tatinko navaril obedik, smrdi ci vonia to tu sami cesnak 😝 😀

ale mala som aj ranajky do postele 😵 😀

dididi30
7. dec 2008

aj tento 😉

Linecké hviezdičky bez vajec

200 g hladkej múky, 140 g tuku, 60 g orechov, 50 g cukru, vanilkový cukor, na špičku noža soli, lekvár.

Do múky pridáme preosiaty cukor pomleté orechy, vanilkový cukor tuk. Vypracované cesto necháme v chlade stuhnúť, potom ho natenko rozvaľkáme asi na 4 mm, povykrajujeme z neho hviezdičky, poukladáme na pomastený plech a upečieme. Hotové spájame lekvárom a posypeme vanilkovým cukrom. Do polovice surových hviezdičiek môžeme vykrojiť malé kolieska. Môžeme ich upraviť tak, že surové potrieme rozmiešaným vajcom, posypeme posekanými orechmi a hotové len pocukrujeme a nespájame.

janka196
autor
7. dec 2008

cavte kocky

didi bazmek 😀 😀 isla som dat rano carle tu cibulu. no zatiahlo ju, naplo a pozvracala sa 😠 takze hned isla do kosa aj s tou dozou a este stale vetram kuchynu. fuuuj toje kentus bleee 😀 😀 😀

dididi30
7. dec 2008

janka 😲 😀 😀 😀 boze ty mas dceru ako ty 😀 😀 , no ako chces, tak jej davaj sirupy kupovane, no co uz ti ja na to poviem 😒

moj syn ma 5 mesiackov a to zniesol a ta tvoja carlinka je cela po tebe 😀 😀 ze bleeee 😅

ivica2705
7. dec 2008

no baby sevak, tak vidim ze skoro vstavate 😀
jani no co uz s tou malou, a neporadil ti este niekdo nejaku fintu, no chudiatko este sa malinka musi trapit a este aj zvraciat ☹ 😅 tak skus jej naozaj taky strasne tuhy vyvar urobit, mozno vitaminky pomozu 😝 joj no len ju pekne za mna vystiskaj, nej je je uz lepise 😉

didi stromcek postaveny? kde mame foto, najpr foto potom id piect, ale si sa s tym pecenim rozbehla, coooo 😀 😀

toni janse na teba pockam s tym foto ty ides este do prace, joooj este v nedelu ti nevedia dat pokoj!!! 😠

janka196
autor
7. dec 2008

didi ta ja ti poviem ze docista je namne. si predstav ked sme boli doma na svk a moja mama piekla fasirky co je dalsie z mojich bleee jedal tak zobrala carlu na ruky a isla s nou do kuchyne ze ich otoci a ta jak to zacitila normalne ju naplo 😀 😀 😀 , ale davam jej ten mucosolvan ta snad jej to pomoze. uvidim jak zajtra vstane

ivi stiskam ju az az ale to jej nepomaha 😀 😀 fuj jaj uz nic z tej cibule nerobim sak ja jak som tu dozu otvorila ta som skoro tycku hodla 😝 veru aj ja chcem vidiet foto stromceka

no nic ideme do tesca lebo mi treba este kupit maslo na tie medovniky a kupim asi aj tam tie vykrajovace nech uz dnes mozem cesto urobit

dididi30
7. dec 2008

hej baby bude foto, len musim tam smarit malu , nech to sem mozem dat 😀

no a je krasne, len neviem ci aj na fotke taky bude, no sak to je jedno, pre man bude krasny, je taky atypicky, lebo je slim...... 😀

janka196
autor
7. dec 2008

didi ze smarit malu ja umrem z teba 😀 😀 😀

ono v skutocnosti tie stromceky su krajsie ako na foto. lebo na foto je ta zelena taka divna a ani svetielka nevidno poriadne. ale urcite je krasny 🙂

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre