Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

iwanka
24. jan 2009

dobre ranko,

jankado, tak ta registracia je o nicom.to je pravda. uvidim, ze co este urobim.

janka196, ty si nepracovala, ako si vedena v UK???a ako je to s tvojim zdravotnym poistenim???dik 🙂

janulka, no tak niet co ti zavidiet, tak nech len ten cyklon utecie do het....

iwanka
24. jan 2009

ivka19, a ty si vlatne asi tiez doma,ako to mas poriesene so socialnym systemom tu?diki

dididi30
24. jan 2009

iwanka, sak treba vyskusat, ked mas pekne odrobene, za to clovek neda nic 😉 ...

jankando
24. jan 2009

Iwanka...je to chvilku take zdlhave,ale naisto treba vyskusat.. 😉
Inak ja som tam chodila do 30 tt v tehu a potom mi povedali, ze musim stopnut, lebo uz som vlastne nebola schopna hladat pracu..no a odporucili mi Incomme support a ten mi nepriznali..teda, volala som priamo s decision makers a oni mi vysvetlili, preco nemam narok.. 😖
no a aby som mala covered NI, tak som poziadala , teda to mi hned automaticky poslali formu na Inacapacity benefit, nepriznali mi, ale aby som mala platene NI,tak mi poslali este jednu formu,kde som musela vypisat datum anrodenia maleho..a to mi vysvetlili, ze je to kvoli tomu, aby som mala platene NI

jankando
24. jan 2009

Dididi,
no cez telefon...a riadna sranda, lebo sem tam maju taky prizvuk, ze som nic nerozumela a pytaju sa blbosti uplne.......ja len na skoro vsetko som odpovedala nie... 😉
ale da sa to i online, treba ist na jobcentracku stranku a tam je forma, ale tusim, ze i tak volaju zase a vsetke udaje ohladom rentu davas .....fakt...somsi trym presla nie raz....kedze som mala stale problemy s tym..tak som sa myslim, 2x registrovala takto.. 😠 😠 😠
ale ked som ziadala po druhykrat o Incomme support, to uz som mala Petka, tak som nemusela chodit na appoitment, len poslat pas...ale ten telefon som si presla zase raz...zalezi na aku osobu dopadnes. 😠

dididi30
24. jan 2009

janka , ano oni si preveruju ci odpovies rovnako, no zeby som si zobrala k telefonu aj pero aj zozit a zapisoval a nalepila na chladnicku 😀

jaj sak ja viem, bola som tiez uz vselikde a vsade toto pytaju ked chces nejaky prispevok, mna len serie,ze preco da na to caka tak dlho 😠 keby dali hned vediet ci mas na to narok alebo nie, vsak 😉

no aj ja sa budem snazit hovorit hlavne nie 😀 😉

jankando
24. jan 2009

Dididi..presne..
oj, tak dlho treba cakat tu na vsetko..ale dobre je , ze ti nakoniec vsetko zaplatia spatne.. 😉
Ja som doteraz cakala na child benefit a tax ale uz som dostala a spatne tiez.. 🙂

Oni mi davai take otazky, ze ja som ich pytala, nech mi to vysvetlia lahsou cestou.. 😀
ale jobseekers vam musia priznat...a dajte sa len na part time, ze mate deticky .. 😉 ak by vam nahodou nepriznali, tak treba appelovat..tam je vysvetlene ako.. 😉

janka196
autor
24. jan 2009

cafte baby, ja uz mam hlavu v smutku. rozoberame veci co ppopredat a co zoberieme como no hroza.

iwanka ja som pracovala v uk jedine cez tehu som nerobila od tretieho ci ktoreho mesiaca a potom je namna child benefit tak to bty sa mi malo pocitat do poistenia. teda dufam. boze tie vybavovacky doma budu hrozne. hlavne mi budu chybat roky co sme boli s spanielsku. no uz teraz som z toho na nervy a co bude doma 😲

janka196
autor
24. jan 2009

baby poculi ste ze na anglicko ide velka kriza. ze budu hromadne prepustat 😲

dididi30
24. jan 2009

janka, no kriza je tu uz davnajsie a uz davno prepustaju 😉

dididi30
24. jan 2009

jankando, no ja mam partime, ale nechcem ist ani tam, proste je toho moc, vies dve deti, tak sa mam na co vyhovorit a este k tomu thomasko ma lne 7 mesiacov a tamca chodi do skoly, proste mi to nesedi....no co ti budem horovit.. 😉

jankando
24. jan 2009

Tak tak, Dididi...
tu uz ani prace niet dostat poriadne...sak v agenturach nam vraveli, ze to boli naj nie busy Vianoce co si pamataju.. 😖 co sa tyka prace...

jankando
24. jan 2009

Sak ja rozumiem...ja tiez sa nechcem ani hnut od Petka a najradsej by som s nim ostala doma az kym by uplne nebol samostatny....ale treba peniazky......
ale teraz dufam, ze postaci, co mame.. 😉

Jani 196, nieco som presvihla?vy niekam cestujete?ci preco predavate?

dididi30
24. jan 2009

ano niet prace, moj otec strieda prace ako ponozky a vertu tazko bolo zohnat a to anglinu mele o dusu a je tu 12 rokov 😕
prepustaju, vsetko sa bere na job centrum, no hruza......ale chvala bohu sa drzime
a este chcem podostknut a na sk neprepustaju hromadne?? ved tam to je este vacsia zocharina ako tu 🤐 takze stale je to tu ak, robota sa najde, rucite skor ako na sk, moj nazor 😎

dididi30
24. jan 2009

janka ano stahuju sa na sk na stalo

jankando
24. jan 2009

Dididi..
tazko je dostat job teraz permanentne....Esteze nasi su uz dlho zamestnani..bo keby sme mali zit tak z prace do prace, tak ja neviem ako by sme pochodili....
Inak , fabriky, ktore ma Mr. Morrison, tak tie si ponechavaju permanenty staff len tych a agency prepustaju..ale malo prace je...MOj priatel chodi stale skor domov, alebo radsej berie dovolenku.. 😖

Jani , a to zu preco ste sa tak rozhodli?

janka196
autor
24. jan 2009

didi ved presne na slovenksu este viac sa prepusta, keby ze nejdeme do svojho ta isto nejdeme domov

janka tak vidis mame moznost tak sa balime aideme

dididi30
24. jan 2009

jani, no a nie len morrison ale aj mark&spenser a ak vies aj adams skrachoval atd....no ide to dole vodu ,ale to vsade 😒

janka196
autor
24. jan 2009

didi ti co maju full time su na tom lepsie. ale ti cez agency su uplne v prdeli. sak uz v stredu vraveli ze len robo pojde do prace a ze brat ma byt na telefone ked bude treba tak mu zavolaju. a ich zname co pred troma mesiacmi pustili si este stale nenasiel robotu
jedina vyhoda ze tu je to aspon lacnejsie vsetko takze sa da aj z jedneho platu

janka196
autor
24. jan 2009

didi veru vsade. sak aj otec vravel ze USS budu skracovat prevadzky. ze sa bude robit len 4 dni. a firmy co doma prepustaju davaju este teraz aspon odstupne takze ludia beru co mozu

jankando
24. jan 2009

Jani, da sa....
my sme tak doteraz boli a keby sme neboli rozmaznani, tak by bolo i lespie...bo i bt platime, i sky....keby toto nie, tak sa da vcelku z jedneho platu..no a keby sme mali i nejake benefity ako housing a council, tak by bolo super..
Jani, ty nemas child tax? ak mas odpracovany rok, tak by ti vysiel pekny...lebo cim menej mas odorbene za posledny taxovy rok, tym viac dostanes..
fakt je tu uz hruza s pracami..dufam, ze sa to len zlepsi a nepojde do viac dole.. 😠
inak v Irsku sa zaraba super.....i ked treba byt v dobrej oblasti aby bola i praca.. 😉

jankando
24. jan 2009

Inak, myslim ze Morissons nekrachuju, teda neviem o tom, btw, bracho mi spominal, ze maju otvarat novu fabriku kdesi, ale prace asi nemaju dostatok..teda, tam kde pracuje moj priatel, je to teraz biedne.. ☹

janka196
autor
24. jan 2009

janka ma child tax credit. 😉 ale teraz budem vsetko rusit. ja sa takych veci bojim zeby ma potom nenahanali
inak som citala ze britska vlada zistila ze volajaky poliaci falsovali rodne listy a brali pridavky na deti ktore ani nemali alebo ktore ani neboli nidky v uk. takze to presetruju a asi potom pojdu tvrdsie

janka196
autor
24. jan 2009

janul ja som si az teraz vsimla co ty pises cykloooon boze by som ssa posrala od sstrachu

jankando
24. jan 2009

JAni, sak natovili jak chytili neviem ci nie cechov ako sa chvalili s tzv. konmi a falsovanymi rodnymi listami..
Koniec koncov, preverovat budu, ale vela proti tomu asi neurobia...tak hovorili v dokumetne..ak by som nahodou ho nasla, tak poslem linka

I ja som taka, ze sa bojim, zeby na nieco neprisli, tak radsej tiez porusim..ale zatila nemam co.. 😉

antoniab
24. jan 2009

ahoj baby tak sme sa včera vratili bol to najhorši čas straveny doma a vy ako čo sa to tu deje janka sa stahuje prečo kedy a kam či viem kam na svk na dlho nerozumiem a čo ostatny 😕

dididi30
24. jan 2009

no ani markspenser nekrachuje, len menej toho popredavali ako minule roky, tak budu znizovat pracovne stavy, teda prepustat....sak ako vsade

janka maros ma full time uz 3 roky tom robi, tak snad to bude ok a zrat sa zere, takze v potravinarstve sa moc neprepusta 😉 🙂

ano maju tu tzv konov a falosne rodne listy preto si dieta do detajlov preveruju,
samozrejma je riziko brat niaco na vyse, ale zas, no povedzme si tak, sak to by museli miliardy ludi kontrolovat a tu je taky kolobeh ,ze jendy pridu a druhy odchadzaju.......
no a este si preveruju tych, ktori su im nesympaticky, proste vyberu niekoho v pc a sedia na nom...tiez ak je niekto napadny a tiez sa medzi sebou hlasia, cize bondzuju 😀

mati cau....no len janka zatim odchadza my tu budeme hnid do kedy sa bude dat 😀

jankando
24. jan 2009

Dididi..
suhlas s tebou
ale myslim, ze tych, ktory boli porodeni tuna preveruju asi menej..mozno zahraniciarov viac
ale tych, ktory maju z domu rodne listy, tak to iste overuju.. 🙂

I my tu budeme hnit ako sa da a do kedy sa bude dat..
i ked ja by som najradsje sla na cyprus....ale to az daleka buducnost##

dididi30
24. jan 2009

jankando a co tam? muz je odtial? ci len tak 😉

monkula
24. jan 2009

janulka ,bože ,zase sa budem o vás báť 😅 😅
Hej, korytnačku som robial ,len som spravial trošku iný krém, lebo u MM by len šľahačkková neprešla, a ani ja nemám rada len šľahačkové, nerobia mi dobre na žalúdok ,ta ksom uvarila Zlatý klas, do toho rozmiešala uvarenú želatínu a a až potom šľahačku. Ale nevyšli mi roládky na dno 😅 😅 tak som upiekla ešte okrúhlu otrtu, ako spodok, n onašťastie to sadlo ako riť na šerbel 😀 a zvyšok rolády som podelila a až mi kobylky všetko pojedli, tak som zistial, že som si nenechala nič na hlavu 😀
Tak som odkrojila spodok jablka a namočial do čokolády, ako nohy som dala banány namočené do čokolády. Zajtra dám foto ,sa mi dneska nechce 😀 😀 😅

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre