Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

jankando
27. apr 2009

Ahojte dievcence

Janulka7...tebe sa to neurekom blizi...co? sa musis tesit.. 😉

Iwanka, dodatocne tiez prajeme Filipkovi vseeticko najlepsie k prvym narodeninkam.. 😵 😵

Didid..tak ste spat? uz aj ja chcem ist..... ☹

janulka7
28. apr 2009

zdravim mamulky.
tak nam sa ukazuje konecne krasny slnecny den. ale po obede radsej nech prsi , nebudem musiet cistii terasu v robote. hihi 😀 lebo ta mi uz dava riadne zabrat. tam sa najviac unavim. 😖
joj uz mi zacina aj lepit trosku z porodu. uz mam aj sny kadejake. MM sa mi smeje ze ja taky zalesak co ide na to po treti sa nemam coho bat. ale ako ho poznam ked to zacne bude prvy co bude hotovy. 😀 tak bolo aj pri chiare. 😀 no ale uz nech mama moje miminko v rukach joj tak ho vybozkavame vsetci. mam pocit ze tymi jeho stuchancami mi uz hovori ze uz sa tam neprace. no ale s tym ja vela nenarobim.
ocino sa vcera smial ze ci som si dobre pozrela mandle v zrkadle ci tam uz nevidno nozicky. tak sme sa vcera na tom vsetci smiali. no nic kocky idem ja pracovat. dnes utorok a to je dlhy den pre mna.
iwanka oneskorene ale predsa vsetko najlepsie k narodeninam oslavencovi. 😉

iwanka
28. apr 2009

ahojte, dakujem pekne, no ten cas strasne leti, len makame okolo nasich deticiek a zrazu rok, dva... za nami.

janulka ja tipujem na teba, ze porodis skor, kedze si tak aktivna 🙂

U nas pocasie uplne o nicom, tma a dazd.

Baby, neviete mi nahodou poradit???Vypina mi skype mikrofon a druha strana nas nepocuje, uz mi to poriadne zerie nervy, lebo furt daco a ani s nasimi si nemozem pokecat. Mali ste niektora podobny problem???Uz som aj preinstalovala iny( starsie verzie), ale stale to robi ☹

janulka7
28. apr 2009

😀 iwanka nemas problem nahodou s mikrofonom? moze byt ze mas zly kontakt. nam to tak blblo. kupili sme novy mikro a hotovo.
to s tym porodom by bolo aj dobre. lebo uz som hotova. aj teraz sa mi chce asi dostat do hrdla. lebo pcha tie male nozicky az volade k mandliam. a kam vystiera ruky to vam radsej rohorit nebudem 😀 sa cudujem ze este netrci. 😀 😀 😀

iwanka
29. apr 2009

caute,

janulka, no mozno to bude predsa problem s mikrofonom, ale kedze mame notebook,ne vz tak to bude zlozite, este planujeme skusit jednu vec a ked nepojde, tak bude sa musiet dakto na to pozriet.

didi, ano maly uz beha od 11. mesiaca.

Dnes konecne vyslo slniecko, tak som spustila pracku, lebo sme uz nemali co nosit, tak dufam, ze to preschne.Boli sme aj na ockovaní, maly sa spraval hrdinsky, len zakrical a pozrel sa na mamicku, ze co to! 😔

mimus
29. apr 2009

iwanka ak je pokazeny mikrofon v notebooku tak ti staci kupit obycajny mikrofon i s poundlandu a na skype nastavit ze chces ten pouzivat pri hovoroch v nastaveni. My tak volame na starom 😉
ja aj ked sem zase nepisem, tak vas pridem preluskat 😀 a poslednu dobu toho vlastne ani vy vela nepopisete
ale ja vzdy i tak zajdem nekuknut ci janulka uz neporodila synacika 😵

iwanka
29. apr 2009

diki mimus, skusime 🙂

dididi30
30. apr 2009

ahojte flakacky

janul si este 2v1?? ci uz to mas za sebou ci relaxujes? 😀 😵 😵

baby sto mate nove?
janka tu nechodi, asi sa boji o nechty,ze si ich pri tukani polame, xix 😀

iwanka, aj my sa rozbiehame, len neviem kedy sa rozbehne sam, stoji ako solny stlp a krok ani za svet, iba za pomoci ruk, betar 😀 a to stoji a stvornozkuje od 6 mesiacov, co uz mal chodit 😒 😉
inak doma sme ho susali dat do chodacky, tak ani za svet, nepozna to, lebo na to nieje nauceny, tak beha len s tym vozickom 🙂

inak u nas leje, ble, vcera bolo fajne, ale zas sa ma oteplit a predlzeny vikend ma byt fajn, to bude ozranov a party na kazdom rohu, budete aj grilovat??

iwanka
30. apr 2009

ahojte, no my asi tazko na nasom dvore 1krat meter 😀
No to aj tak filip, mesiac sa roybiehal a uderom 11. mesiaca zacal a potom uz len rychlejsie a rychlejsie.A ten vozicek aj mi mame, volame to kosačka, alebo kočiarik 😀 Myslim, ze dost pomohol.

Aj tu prsi, take to je o nicom.... 😖

elizabethm
30. apr 2009

dievcata neziadal niekto z vas nahodou o rezidenturu a ak ano ako dlho ste cakali na vratenie pasou?my uz 9mesiac sme bez pasov a to mali 6mesiacov na vybavenie a neda sa tam ani dovolat a nemozme vycestovat na sk,to je na nervy,poradte ak viete pa

janulka7
1. máj 2009

dobre ranko krasavice. ako ste sa vyspali ja ako miminko? 😉
tak didi este som 2v1. darcek na narodky vcerajsie mojho m sa nekonal. a to sme trpli do polnoci ci nahodou. ale kde. mojmu lenivcovi sa nechce. najprv som myslela ze urcite porodim skor ale teraz uz vidim ze bude ako jeho sestra a budeme ho musiet vyhnat ako ju. 😀
babule vcera sme sli na slavnostrnu veceru do azijsej restauracie. ja som sa tak obzrala ze som sa ani hybat nemohla. joj super bolo. doslova sme sa riadne nakotili. no co ved narodky ma len raz do roka. 😀
dnes isli chlapi pracovat a ja s malou sme same. takze ranajkujem pri nete. este kaficko bez kofeinu fuj 😝 ale co uz musime vydrzat. a potom riadnu kavu capnem. 😀
v nedelu mame naplanovanu grilovacku pri plazi tak dufam ze pocasie bude super. lebo dnes sa to strieda trosku slnka a trosku dazd 😖 ale je teplo.
inak vcera som bola na gynde. sme ok. maly ma uz 2950g a uz potvrdili ze je to chlapec. tak teraz rychlo meno . lebo zas vymyslame. 😅
doktor mi povedal ze ak to bude dievca tak si ju berie domov on lebo potom dokazala aj jeho dobre zblbnut. tak ale ze on si je isty ze je to chlapec. tak didi dobre si vycarovala. 😉

uz len jedna vec. potvrdil sa mi nalez na streptokoka. co este pred tyzdnom bol negatyvny tak mi povedla doktorka ze ked pojdem rodit nasadia mi hned antibiotika aby sa male nenakazilo. lebo by to potom mohol byt problem. 😖 tak dufam ze to bude o.k. nemali ste to niektora.?????? vraj tie antibiotika us len pre pripad ze by si male glglo trosku plodovej vody tak aby sa nenakazil. vrajnic hrozne. tak dufam ze je to naozaj tak. lebo s tym ma trosku vystrasili. nonic idem este daco pokukat a potom hor sa do upratovania. a piste zeny.

dididi30
3. máj 2009

caute no kde ste, takto nas zavru sakra 😠 😀

janul no vies co bud rada,ze ti to nasli a ta vylieclia, lebo toto sa tu nerobi a ci to mas ci nie, tak na to seru 😠 , proste si to potom schyta babo, chvala bohu ja som to asi nemala, kedze maly bol ok 🤐 teda dufam, sak ani neviem ake su nasledky kebyzze to mam a neleicim to....
neboj tu sa to tak ne preziva , teda v anglicku a tak to asi az take strasne nieje, teda neviem 😖
este ti aj povedia kolko vazi? hm tak to tam mas dobre, tu nic, sak sa nedujem,ze tu maju tolko postihnutych ludi, kto vie ci to s tym nesuvisi no neviem, kaslem nato 😝 😉
no a co za s menom vymyslate, ha? daj pekne ale normalne xixi

mimus
3. máj 2009

baby
ja sem vobec nestiham ani citat chodit a o pisani ani nehovorim 😀
janka juuuj no s tebou to prezivam. Nam ma 11 prist mamina s ocinom na navstevu na tyzden a tak si pocitam dni aj s tebou 😀 😎 a tak ako didi pise bud rada, ze to zistili. mne tiez pred porodom nasadili antibiotika preventivne, kedze som bola dlho bez vody. Tak aby sme nechytili infekciu.
a 11juna letime domov. cakaju nas vsetky kontroly s Misenkou (uz teraz som nervozna) a aj oslava jej 1 rocku (na tu sa veeelmi tesim)
inak nam krasne napreduje a uz som s nou prestala aj cvicit, kedze posledne dni uz viac cvicila ona so mnou 😅
urcite od fyzio doma dostaneme, ale tak vidim, ze sa mala zlepsuje, tak na co ju tyrat
krasne uz stoji sama aj bez drzania. Vcera muzik stopoval a postala si viac x aj po 2 minutky a velmi sa tesi ked sa pusti
okolo stola a nabytku si uz pekne chodi, tak uz cakam kedy hodi krocik. Aj ked musim priznat, ze lozenie som ocakavala ovela viac, lebo to mal byt znak toho, ze nam mozocek rastie a vyvija sa. takze teraz nech si pekne lozi a beha po styroch ako psicek 😀 a chodit moze kludne aj po rocku.

janka196
autor
4. máj 2009

dobre ranko kocice

didi veru zavru zavru nam tu nasu krasnu temicku 😠

mimus misenka je sikovnica velka. ja som aj pozerala videa co mas na fb tak zlatucka je velmi. a pozri mne carla zacala chodit az na 13 ci 14 mesiacov takze mozes byt uplne v klude. 🙂

janulka7
4. máj 2009

ahojte krasky. tak ja este stale cela. vcera sme boli na grilovacke. joj super bolo. a moj ocino vraj ked sme sa cely den neozyvali on uz myslel ze daco z toho bude a mne vraj chodi po rozume grilovacka a nie porod. 😀 ale bolo vyborne. taky sme prisli domov utahany a zaudeny ze az. 😀 o objedeni radsej ani nehovorim.
veru didi ze aj som rada ze to nasli a budu to hned liecit a nasadia tie antibiotika. radsej predist tomu aby sa male nakazilo ak sa to da. neviem co to moze sposobit. ale gynekologicka mi povedali ze kym sa to pred rokmi nerobilo tak deticky mali potom velke problemy ake to mi nepovedala. tak som rada ze to nasli a poliecia to. a veru tu uz povedia aj vahu. uvidime kolko este pribere. lebo ja zerem posledne 3 dni ajak besna. ani nie vela a miesam ze az. 😅 to keby som tak jedla od zaciatku tak bysom bola pribrala 30 a nie 8 kg.
baby ja uz odratavam dni lebo uz sa to fakt neda v robote vydrzat. ved uz som ako kacka po riadnej sexualnej noci. 😀 😀 😀 😀
nam dnes prsi tak mame taky kadejaky den. ani vstavat sa minechcelo aj ked mm tvrdi ze to je uz tym ze sa mi blizi den D. mozno. ale veru dala by som oc co za to aspon jeden den teraz ked prsi si pocusat v posteli a nemusiet vstavat. no ale co uz musime sa z postielky tahat aj ked sa nam nechce. a j moja princezna mi rano povedala ze nech ostaneme doma a cusime si spolu v posteli. veru ze som ana moment aj uvazovala ze zavolam a poviem ze som chora. ale potom som si to rozmyslela ze radsej nebudem malovat certa na stenu.
inak co to tu tak flakate. ???????????????????????????????????????
ako vidim aspon ja tu budem musiet chodit kazdy den. a budem si pisat sama so sebou. lenaby nam to tu nezavreli.
janus a ty prva dostatnes na prdel. predtym si tu bola vzdy prva a teraz ta tu niet aj tyzden. ako si to plnis svoje povinnosti.? 😉 😀

misa32
4. máj 2009

ahoj dievcata este som v tejto teme nebola a chcela by som poprosit o pomoc alebo radu.narodil sa mi syncek otec je anglican aj maly je anglican ma jeho meno ale otec mi nechce dat pas aby som vycestovala domov chcem sa opytat ako vybavym malemu aj slovenske obcianstvo a pas.dakujem ☹

mimus
4. máj 2009

misa ja velmi neporadim, lebo muzik je slovak 😅
ale skus zavolat na slovensku ambasadu v londyne a popytaj sa ako to je ked chces aj slov. obcianstvo pre synka. Inak to vybavovanie pasu pre trva min. 4 mesiace. No mozno sa ti podari vybavit na ambasade jednorazovy pas na vycestovanie, ten pride do tyzdna a potom doma mozes zvysok povybavovat. Najlepsie asi tu ambasadu, alebo baby ktore maju anglicanov muzickov poriadia 😉

janka ved ja som rada, ze lozi a chodit ma casuuuuu. My ju ani za rucky nevodime, nech len pekne este po styroch a nezatazuje chrbticku kym nemusi. Aj ja som kuk tvoja foto na FB a Carlinka je uz kocka velka a toho surodenca tiez si myslim, ze uz by bolo nacase poriesit 😀

antoniab
4. máj 2009

Misa ani ja ti neporadim 😖

ahoj baby ako sa mame som sa dlho neukazala no ale starosti starosti ma zdrzali prisiel mi tu brat a ten ma toooooolko problemok ktore ja teraz musim vyriesit ze 😠 ☹ ☹ 😠
inak vsetko postarom mm ma prace stale malo vzdy pride domov s nejakym papierom ze budu prepustat znizovat vyrobu presuvat ludi no a my len cakame a nic sa nedeje proste hore nohami najracej by som sa zbalila a hajde domu no ale nie vsetko je take jednoduche 🙄
janulka uz sa ti to krati uz sa tesim na to to tvoje chlpcatko zas budem ocumovat nejake fotky 😀 😀 a drzim palce aby vsetko dobre dopadlo
didi ako sa mame ? 🙂 a co v praci ide to
janka a ty co ti sa mas fakt uplne super doma ked si tu tak malo ale som rada ze sa vam tak dari 😵 😵
a ostatne mon kdesi inak som piekla cez vykedn super kolacik joj tak dobrucky bol 🤐 😉

dididi30
5. máj 2009

caute zeny a deturence 😀

matka to co, pane boze, same starosti mate, takto v klude nebudes aby bolo cim skor babo ☹ 😖

a co kedy mate v plane ist domov?
dik v praci to ide, len dve hodky tak pohodka....a veru je to tu hore nohamy, no ved ako vsade, co narobime kriza je svina a este aj prasacia chripka sa na nas vali, ho hruza det 😠 😒

janulka, ty co, pis, lebo si pomyslime ,ze rodis 😀 len pekne oddychuj a hajaj, potom nebudes 😝 😀 😀

minus, ano to je pravda ak sa ti mala nepyta chodi ci uz za ruku alebo sama, tak netreba trapit, mas pokoj, nebude ta boliet chrbtica ale aj to pride, tak ako u nas, maly ani v kociku, ani lozit, rovno za ruku a chodit, no snad sa rozbehne aj sam, ine deti uz behaju 🙂 ale sak mame do roka cas 😵

janka ty to tu riadne zanedabavas 😠 😀 😀 😀 😀 😀

dididi30
5. máj 2009

piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiisssssssssssssssssssssssssttttttttttttttttttttttttteeeeeeeeeeee 😠 😠 😠 😠 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

iwanka
5. máj 2009

caute,

janulka, tak ja uz len cakam, kedy nam ukazes toho tvojho maleho cloviecika 😀

my sme sa boli vazit po velmi dlllhom case, maly pribral len 300g, ale v pohode, on teraz vkuse chodi len hore a dole, vobec si nevie sadnut a pohrat sa.Akurat len co ho dam do stolicky, ked jeme.

minuly tyzden sme boli v cestovke a sa poinformovat, ze co tu ponukaju, lebo stale maju na okne vyvesene velmi lacne last minity. Tak do bulharska by nas troch vyslo 600 libier aj s ranajkami a vecerou. joooj, tak strasne by som chcela ist, lebo mi to uz doma lezie na mozog a este ktomu to otrasne posasie teraz!!!! No na nervy!!!

S malym sme zacali chodit ku detickam opat, dnes tam pobehoval jak strela, len jedneho chlapca chce stale chytat za hlavu, tak musim davat pozor. Zaujimave, ze stale len toho isteho.
Inac tam chodia aj take deticky, co len sedia a sa hraju, no ja si to vobec neviem predstavit a este ked ich mamicky spustia, ze pri takych detoch nemaju cas varit, tak mam dost, ja co mam povedat.....

V nedelu sme boli na carboots a kupili sme si buginu Chicco, cisto novu, sa mi podarili zbit na 27 pounds, ale nechavam ju na leto a na dovolenku 🙂 My uz mame treti kocik a maly ma len rok, nas tatik podotkol 😀 😀 Spociatku som si myslela, ze bude namietat, ale bol ticho 😕 😝

jankando
5. máj 2009

Eliza...
neviem ci uz niekto vyssie pisal..ale sak pridam ..
Inak je to nehorazne dlho, co cakas..na nich sem tam plati, cim viac ich otravujes, tym rychlejsie to mas vybavene...cize nie je na skodu im tam zavolat, ak si tak nahodou neurobila..
A co sa tyka pasov, ono tam pise , ze si mozes kedy kolvek zavolat o pasy, ak potrebujes vycestovat...takze nie je problem..nemusis cakat...
Moj priatel tiez poziadal, uz su to skoro 2 mesiace a stale nic..ale 9 mesiacov by som povedala, ze je az prehnane...Ak nahodou pojdeme domov na dovcu, tak isto si zavola o pas..

jankando
5. máj 2009

Aha..teraz som docitala, ze sa tam neda dovolat, tak to skusaj cez ine cisla..

jankando
5. máj 2009

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/contact/conta...
napr tuto stranku a tam mas dole calling..skus s pytaj sa ...nech ti daju iny kontakt ak treba...
ak si nahodou este neskusala tieto cisla..

janulka7
6. máj 2009

ahojte krasavice. tak sa hlalsim. zajtra mam kontrolu.. este som cela aj ked tuto noc so uz mylela ze pojdem ale bol to falosny poplach.
zacalo ma cez den v robote pichat vsetko zo spodu a brucho a vecer sa to este zhorsil, ze som sa ani osprchovat nepohla poriadne. a ked som sadla bala som sa aj dychat lebo bolest sa rozsirila na chrbat a tak som len rychlo vliezla do postele a sa modlila ze este nie lebo musim ist do roboty a bola som na dnes aj objednana k pediatrovi s malou. 😅 MM sa smial ze ja mam teda vyhovorky neist rodit. ale preslo to celu nos som spala ako na ihlach co sa bude diat. aj dnes ma to trosku boli ale uz nie tak, takze to hadam prejde. aspon do vikendu musim vydrzat. aj brucho mi riadne kleslo. takze uvidime kedy pojdeme.
neviem ci to vcera boli kontrakcie alebo co kedze pri chiare som porodila ani som nevedela ako. ziadna bolest ziadne sitie, ziadne kontrakcie. tak si pripadam ako prvorodicka 😅
tak mi drzte paluchy. ked to na mna dojde dam vediet. alebo MM. 😉

elizabethm
6. máj 2009

jankando....diky za pomoc na tie cisla volame uz 2mesiace dopoludnia aj popoludni kazdy den a nevieme sa dovolat sme tam aj pisali doporucene 2listy o vratenie pasou a odpoved ziadna uz nevieme co robit mala ma 4,5m a nevieme vycestovat aj vy ziadate o rezidenta?

dididi30
6. máj 2009

janulka moja zlata, tak ty si len pekne zasexikuj a pojdes, ved uz je aj cas 😵 😵 😵 no a chlapi su lenivi, tak si pockaj 😀 😀 😀 juj dajte hned vediet co a ako, cmucik ti, ked nahodou dnes pojdes 😵 😵 😵 😵 😵
ja sa tesiiiiiiiiiiim 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

elizabet, no ten rezident vraj treba a ma ho mat kazdy kto tu je dlhsie ako 3 roky, takze uz aj ja, len neviem kedy, bojim sa ci mi vcas poslu pasy, lebo mi minimalne 2x chodime domov, na dovcu

dididi30
6. máj 2009

inac eli, ja sa ti cudujem,ze si si dala vybavit pas tu, tu je to hruza nadlho..

elizabethm
6. máj 2009

didi cauko ja som si tu nedala vybavit pas sme vyslali pasy na rezidenta a nevieme ich odtial dostat naspat pas malej vybavime na sk,aj my chodievame 2krat do roka ale som bola tehu tak sme nesli a teraz tie pasy to o nervy pridem o chvilu

dididi30
6. máj 2009

ali cau, jaj ak to je no to sa cudujem, fakt, lebo tam pise,ze vraj do 6 tyzdnov by ti ho mali vratit, ale inak aj moji znami si vybavovali a tiez museli volat o pas, ale im poslali...tak neviem co to......a co keby si tam sla osobne, alebo tvoj muz ha?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre