Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

monkula
3. dec 2008

tak, plním s iresty...
janka ,recept na vanilkové rožteky:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8661

a na medvedie labky
MEDVEDIE LABKY

400g hl. múky
180g práš. cukru
40g kakaa
160g ml. orechov
1 vanilkový cukor
1lyžica ml. škorice
asi tak 1 káv. lyžičku práš. do pečiva
6-8 klinčekov pomlietých alebo podrvených
2 vajcia
300 g Hery (Palmarin)

Všetky iprísady vymiesiť na cesto, naplniť formičky, uložiť na plech a piecť
v rúre na zhruba 200°C
Po upečení ešte horúce vyklopiť a obaliť v práš. cukre.

ivica2705
3. dec 2008

didi tak vy ste fesaci, fiiiha, krasne fotecky 😀 😀 😀
a ja som nepiekla, ja sa zveziem u segry, hadam, aahahhahahah 😀 😀 😀

dididi30
3. dec 2008

ivica, sak ty nemusis 😀 😀

monku mnam mnam vyskusam, ked bude chut 😉

monkula
3. dec 2008

daj, si daj.... 😀
mňa teraz jedna babuľka navnadial na zázvorky ,som to nikdy nejedla ,ale aj miluje mzázvor 😅 😅

dididi30
3. dec 2008

monkula ty lubis zazvor? bleeeee 😝 😀

no idem hajat 😉 dobru nocku

janka, pekne opatruj carlinku 😵

jankando
3. dec 2008

Dididi...krasne foto...no nie foto,ale tvoj synacik.. 😉
taky modrookan.. 😵 😵 😵

dana_l
4. dec 2008

moze mi niekto pomoct???
hladam vianocne priania v anglickom jazyku. doteraz som sa len stretla s vytlacenymi vo vianocnych kartach a na nete som nic nenasla.

satanka
4. dec 2008

dana_I mozno ti to trochu pomoze, cez anglicky google som dala vyhladat "merry christmas wish", mozno ta tam nieco zaujme

monkula
4. dec 2008

krásne slnečné ránko 😉
didi, no ľúbim zázvor... ale MM moje nadšenie zo zázvoru nezdieľa, tak ho veľmi v kuchyni nepoužívam...
A ešte ma napadlo na margo zázvoru, ak ste prechladnuté, stačí si nastrúhať za lyžicu zázvoru, zaliať horúcou vodiu, pridať meda citrón a vraj to veľmi pomáha 😉

janulka7
4. dec 2008

dobre ranko tak ja osm teraz dosla s rodicovskeho. oj ma patesili vraj je chiara velmi sikovna a perfekcionistka. vsetko musi mat dobre urobene a vzdy prva. vraj je velmi ochotna pomahat ostatnym tak som isla dnes zo skoly ako PAV. 🙂 moj chrutik taky usilovny a okrem toho vraj pocuva na slovo 😨 tosom nevedela ci o mojej princeznej rozpravala. 😀 ale som rada ze je vsetko o.k. a ze ju chvalia. cista maminka. 😀
no dufam ze carlinke je uz lepsie.
monkula ty neprovokuj stym pecenim ja som tento rok chcela len tri druhy ale ked budes takto rozdavat recepty tak este tri druhy urcite zbucham a moji chlapi ma uz prizabiju, lebo si stazuju ze to ze oniproberaju jemoja vina. 😖 😉
didi mas uzasneho syna to je radost ajpozerat tie tvoje fotky. je chutnucky ako tie medvedie labky od monkuly. 😉

monkula
4. dec 2008

ja ám už teraz tri druhy napečené 😀
ešte chcem tie zázvorníky robiť, Mm orieškové praclíky a sestra zajtra príde ku mne a doniesie mi recept na také fajnové kokosové pečivo, tiež s at opečie vo formičke na labky 😉 😉
SO mrada, že máš s Chiarkou všetk ov poriadku, lebo ten môj čert, no len sťažnosti na neho počúvam.,... 😅 😅 😅

ivica2705
4. dec 2008

dobre ranko babky
tak dnes sme vsati uz o osmej asi to uz zacina, mi skoncili zlate casy ked sme sa budili s Michelle o 10tej 😀
ale teraz sme aj vyprvadzali priatela na autobus, niekde hra zilina s agl druzzstvom, tak mu tam pridu aj kamarati , no uz sa nevedel dockat, no a tak ani nevieim ci pride dnes alebo zajtra 😒
janulik, jej tak ty mas tak sikovnu dcerku , tak to ti verim ze si isla ako pav, aj ja by som isla, este by som aj zakopavala lebo by som cez nos nevidela, dufamz e tak dobra aj ja vychovam dceru 😉
mankula, prepac kde byvas na slovensku, lebo ak blizko mna, tak valim si k tebe pre kolace, take chutky tu ty robis 😀 😀
jani ako je Carlinke? pevne verim ze uz lepsie, cooo??? 😕

monkula
4. dec 2008

ivica, v Malackách.. a ty? 😀

janulka7
4. dec 2008

no ivica veru ze nechybalo vela aby som aj zakopavala. som sa usmievala celou cestou do roboty kovie co siludia naokolo mysleli ci nie som kus sisi. ale ja ich mam na haku. mam sikovnu princeznu tak sa budem chvalit. 😉
a nebij aj ty vychovas dobre malinku. vies ja si myslim ze chiara je taka aka je a aj tak samostatna lebo v podstate ja som od jej narodenia musela robit a tak bola vzdy chuda moje odkazana len sama na seba sama sa muela zabavit a od 2 rokov si izbu upratuje sama a tak jej to asi ostalo. co nie je na skodu lebo doma je to pomoc ze az. na to si fakt nemozem stazovat. este aj MM zbuzeruje ked sa soprchuje vecer po robote a nahodou si zabudne tam ponozky co sa sice stava malo ale ona mu tohned pripomenie. 😀 a s takym opovrhnutim ako ze je bordelar a mama nie je sluzka ved vela pracuje .tak sa na tom vzdym dobre zabavam.
len mam nervy ked ideme do obchodov a ona zacne vsetko ukladat a zoradovat a skaldat im vesiaky na jednu kopku a zapinat budny lebo je to vraj tak krajsie. tak sa niekedy s MM smejeme ze maly MONK.no ale dufajme ze aj v puberte bude taka poriadna. 😅
monku a ty nesmut ze mas na maleho staznosti. jeto predsa chlapec a ty si vzdykus viac zivsi a vzdy je lepsie ked je taky ako keby mal byt utiahnuty. chiara v skolke ked bola tak kazdemu rozkazovala, a kto nenepucuval vypraska alebo kusla a teraz jak dobre. to su odbobia. on z toho vyrastie. mozno je rodeny vodca. 😉

sisulik
4. dec 2008

dobre ranko tetusky...idem prebalit maleho bo tu rozvoniava..hehe...pozriem si vcerajsie modre z neba a popritom pozehlim..zehlenie mi neposielajte, bo sama mam toho vela 😀

monkula
4. dec 2008

janulka, aj môj Jarko je malý Monk 😀 😀 minule začal v Lidli zarovnávať adventné kalendáre ,otáčal ich obrázkom hore, kôpkoval ,aby bolo všade rovnako, a zarovnával 😀 😀 😀
janulka, môj Jaarko je veľmi ovpyvniteľný.... min, rok mal takých troch "kamarátov", č oho navádzali na samé blbosti s tým ,že ho vždy vydierali, že ak to neurobí, nebude ich kamarát, tak on to urobi la tie tri špiny hneď utekali za učiteľkou žalovať..... a poto mbo ljarko ten najhorší.... ☹
a eraz má v triede takích dvoch chlapcov, čo ho stáel bijú, bo lv škôlke asi tretí deň, aj so mpoňho boal v škôlke a Jarko sa šiel vycikať a ten jeden sa mu napchal do kabínky, tak mu Jarko povedal, choď von a počkaj, teraz cikím ja, nebudeme tu obaja a on ho udrel, Jarko vybehol, a on za ním a predo mnou!!! ho kopol,,, juuuj, mne nebolo viac treba, tak som ho zvozila 😅 😅 😅
a týždeň nato, ráno sa Chiarka motala okolo skriniek kým sa Jarko prezliekol atento použijem jankine slovo, bo sedí 😅 😅 , malý bazmek rozrazil dvere a udrel nimi Chiaru do tvére, tá padla do kvetináča, takže aj udretá, aj špinavá, no ako mám rada deti, som si myslela, že toho chlapca zahluším..... 😠 😠 😠 😠
A aj moja Chiara vždy zvozí MM, keď nechá niekde ponožky, chytí ich do ruky, a tataaa, no nooo, totooo, urobí ts a odnesie ich do práčky 😀

iwanka
4. dec 2008

ahojte,

tak mi sme sa zobudili do bieleho rana a este stale snezi a velmi, tak sa asi dnes mi pojdeme fotit 😅
Maly rano vstal, postavil sam ku celu postela a sledoval, co sa deje, mame taky ranny ritual a ja len davam pozor, aby sa nezgruchotal.Taka som z toho vystresovana, ked spadne.....
vsimla som si, ze sa tu vypeka, jooj robite mi chute. nie je nad domace kolaciky 😵 😵 😵

didi, no videla som tvojho fesaka v novinach 😵 😵 😵

janulka, sikovnu mas dcerku, som zvedava, co bude z mojho......

janulka7
4. dec 2008

monku tak to ti verim. neiktore deti vedia byt riadne spiny. moja prisla hned prvy den zo koly s takym monoklom priamo na oku. samozrejme plac, v noci ju to muselo nejako sklabat vov nutri lebo an spat poriadne nemohla co ju to tak bolelo a to ani nebolo velmi vidiet ten prvy den mala to len cervene tak som myslela ze to nebude az take vazne az ked som ju rano nevidela cele f¡ocko fiaove. ja som sa s tym nesrala ako mimamicky hovorili ze nech sa porozpravam s rodicmi toh chlapca lebo vraj on stale do niekoho rype a bije. hned rano som si chlapca vzala bokom a som mu povedla tak abyto pocula aj ucitelka ze este raz sa jej dotkne tak mu dolamem ruky a monokle bude mat na odoch ociach. a nech sa neopovazi ku nej ani priblizit lebo ho ani rodicia nezachrania. smrad jeden maly. a ti poviem zabralo, potom za monou chodili po obede a ine deti vraj aj ich zbil ale ustipol a este sa aj vbyhraza vraj ta zabijem a tak. a ja som na take ve3ci alergicka. 😠 a dodnes mame pokoj a ked ma vidi tak len tak popod kecku na mna kuka. mala by si urobit poriadky.
okrem toho MM trenoval kickbox a sebaobranu lebo robil ochrankara a tak ukazal malej zopar tahov a poviem ti zabera. ja som povedala ked do teba bude rypat , a bude ta chciet udriet mu tresnes ty a ucitelke povies ze mama kazala a ked sa im to nepaci nech mi zavolaju. a zabera to fakt. mala by si malemu ukazat par tahou ako sa branit. a ze uder treba vratit a nie sa nechat kopat a tak. drzim palceky. a ked nezaberie posli ho ku mne mi ho prevychovame a uvidis si nik na neho netrufne. 😉 😅

janka196
autor
4. dec 2008

cafte baby, no dosli sme teraz od gp tak zas nam nic nedal lebo sa mu zda ze sa jej lepsi. inak je o dost zivsia ako vcera tak uvidime. no ale vcera to bol horor fakt. to cely den aj noc horuckovala ta si to viete predstavit.

no idem si precitat co ste popisali

dididi30
4. dec 2008

ahojte baby,

janka som rada,ze je to lepsie 😉

dakujeme za pochvali
a uz nam dosla stolicka a kocik 😀 😵 😵 😵 😵 potom hodim foto

janka196
autor
4. dec 2008

didi hej aj ja som rada. ale sviecky jej riadne tecu. tak jej aj odsavam, ale aspon ze jej to nesada dole na priedusky.
....no ta konecne ti dosli tie veci sak to si riadne dlho cakala, tesim sa na foto

janulka7
4. dec 2008

jani ytak som rada ze jej je uz lepsie.a zo zubami si ako dnes na tom? ci uz zmyzla poladovica? 😀 ale som pes co? 😀 inak marew vcera nasiel letenky bilbao londyn 43 euro,tam aj nazad.hned ma svrbeli dlane 😀

janka196
autor
4. dec 2008

janulka neser ma, dnes som tak zmokla ze normalne este aj tricko pod kabatom som mala mokre a rifle az po kolena 😠 😠 😀 😀 😀 ale zuby som nevyj.... nikde 😀 😀 😀 ale smykalo kusa

janulka7
4. dec 2008

sak ja len tak. ako vidim zuby mas ale si sa sprchla cestou no aspon usetris na vode. 😀 oj ja sa tu z teba sulam zlatko. 😀 😀 😀

janka196
autor
4. dec 2008

janulka dostanes po holej 😀 😀 😀 😀

janka196
autor
4. dec 2008

jaj baby prave som dopozerala modre z neba. no musim sa priznat ze pri kazdom pribehu mi slzicka vybehla 😵

janka196
autor
4. dec 2008

no som uplne zabudla 😅 mon dakujem za recepty 🙂

dididi30
4. dec 2008

cafte, veru dnes ako fajne vonku oproti vcerajsku
inak u nas lialo celu noc, fuj

janka, no hadam uz je to ovela ovela lepsie
😉 mne paracetamol pomahal, je fakt dobry 😉

dana_l
4. dec 2008

satanka, tieto stranky uz poznam, je to len ponuka vianocnych kariet ale ja hladam vianocne versiky ktore ja napisem.

ma niekto inu stranku s vianocnymi pozdravmi v anglictine ???????

monkula
4. dec 2008

janulak, ta kto máme zase niečo spoločné 😉 napíšem do Ip čo 😉

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre