Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

monkula
17. feb 2009

Janka ,so mrada ,že ste v pohode 😵 😵

A dá sa Ti hlasovať aj viac krát? Mne dnes nedovolilo ☹ ☹

janka196
autor
17. feb 2009

iwanka poslem ti zo desat rozkov chces? 😉 😀 😀

mon ja som vcera aj dnes a v pohodicke 😉

antoniab
17. feb 2009

ahoj baby
monku aj ja som včera a dnes ale len raz dvakrat mi to nejde 😠
janka tak to je fajn že ste tak dobre dopadli a čo ako uradi už mate za sebou?
jaj baby ja že sa budem šetrit a dnes som bola dohodnut ten dalši job a je to na utorok a štvrtok tak sa aj vytešujem že dalšie peniažky pomimo no dufam že to zvladnem behat z jednej do druhej a potom do tretej 😝 😀 😀 ale ked sa tak pekne otepluje namna to ma tak blahodarni vplyv jaj ja som taka vysmiata jak nadrogovana 😀 😀

kivec
17. feb 2009

Ahojte zienky,
zase vas idem prosit o radu. 😒 Neviete nahodou, ako sa cestuje vlakom s kocikom? Mam este stale vanicku, a neda sa mi teda poskladat. Mate s tym niektora skusenosti? A plati sa za to?

janka196
autor
18. feb 2009

dobre ranko babule

matka tak len setri ale zas to neprezen s tou robotou 😉

kivec joj v tomto ti neporadim. ja som vlakom cestovala len 2x v zivote 😅

janulka7
18. feb 2009

zdravim babulky. jaj tak tutonoc sa da povedat ze sme obaja teda ja aj mimino odpadli jak dreva. spali sme ako keby sme daco cicli. len raz som bola na wc a ked som sa rano zobudila a ten pohlad do zrkadla. jak balon. 😅 spuchnuta jak delo ale sa mi tak faaaaaaaaaaaaaajne spalo. konecne. no uvidime ako dnes.
didi ja vela kavy nepijem, lebo ja som v kazdon tehu prestala pit kavu. a tuto co som si dala predvcerom tak som juvypila hadam po 5 mesiacoch aj to bola s mliekom, a neska. tak neviem. no asi nebudem moct pit. ale nevadi. radsej ozeliem kavu ako sa trapit potom v noci. a nespat. a bolo toriade citit ze sme celu noc nespali. som bola hrozne unavena vcera a to som mala este dlhy den. 😔 no hruza.brucho ako skalu som mala, ked som sadla tak zmelo ale ak nahle som vstala uz bolo tvrde. asi z unavy. no lae dnes je to o.k. a okrem toho robim len 4 hodinky a potom ma MM pride vyzdvihnut do prace. a domkov oddychovat. obed som si este vcera stihla uvarit na dnes tak mam klud dnes poobede. uvidim ako to bude a musim zacat robit miesto pre vecicky pre maleho alebo malu. uvidime. jaj uz sa mi to krati.
mati neprehanaj s robotou od roboty aj kone dochnu nepocula si to? 😀
jani a vy ako? kurnik nemam od teba ziadne info. 😠 musim ta chytit dakedy na skype a pokecat. 😉 chapes ze kedy zacinate balit a pridete. no ved vies. 😉

iwanka
18. feb 2009

ahojte, kivec, ja som vlakom uz cestovala, v tych normalnych, co jazdia aj nakratke trate, tak tak je specialny vagon pre mamicky s kocikmi, je to vagon hned za soferom alebo az na konci, blizko prvej class, ale zrejme ty pojdes do londina rychlovlakom, a to neviem, ze ako to je tam vyriesene, ved ked pojdes kupovat listok, tak sa spytaj, a ked nie , tak poskladas kocik do batozinoveho, ale mali by ti urcite v tom poradit 😉

kivec
18. feb 2009

Ahoj Iwanka,
dakujem ti krasne za tvoje rady. 😉 Musim cestovat do Londyna sama s dietatom 😲 , moj manzel si nemoze zobrat dovolenku a ja kojim, takze Estherku musim brat so sebou. Dufam aspon, ze bude cestou spat. Najlepsie je, ze ja som v Londyne nikdy nebola a ani som este necestovala metrom. Len dufam, ze je to tam vsetko jasne a ze sa nestratim. 😖 Ale ved usta budem mat so sebou, tak hadam to zvladneme. A dufam, ze ked nas na anbasade uvidia, ze ako tazko sme museli cestovat, tak hadam sa zlutuju a ten doklad nam poslu postou. Neviem si predstavit absolvovat taku cestu 2x za sebou.
Inak, nasla som celkom lacny listok cez National Express a uz som im aj poslala mail ohladom cestovania s kocikom, tak dufam, ze mi odpisu. Lebo telefon bol busy a uz nemam nervy to stale skusat.
Vezmem si so sebou aj GPS, takze sa nemozem stratit. Len dufam, ze mi na nom vydrzi baterka.
Baby, drzte mi palce, ak toto zvladnem, tak budem na seba hrda. Lebo ja nie som nejaky cestovatel, som viac domased, tak toto bude pre mna riadny challenge.
Didi, super, ze vam to vsetko vybavil tatinko, nas si nemoze zobrat dovolenku. ☹ Tak to musime zmaknut same. A neviete nahodou, ci si pasove fotky mozeme urobit aj sami? Ak samozrejme dodrzime presne rozmery.
Dakujem vam vsetkym za pomoc. 😉

iwanka
18. feb 2009

Kivec,tak dobre, ze si uz listok nasla, my sme robili fotky doma a bolo to v pohode, Filip lezal na blielej deke a cvaaaaaaaak 😀 😀

ivka19
18. feb 2009

ahojky

kivec,tak rychlovlakom stoji listok akolo £60 ak nim ides po 8 rano a vracias sa spat pred 16 my sme sli az z manchesteru bolo to len 2 hod 20 min a super miesto pre kocik v kazdom vagone,ale do londyna sama s kocikom,no neviem ☹ lebo mys em boli dvaja a nas velmi prekvapilo,ze neboli dolu do metra vytahy,vsade len voziace schody a normalne schody,takze vsade sme kocik museli vynasat,nechcem ta strasit,ale bolo to az az a neviem ci sa niekto zastavi ti pomoct vyniest kocik,kedze vsetci na to metro doslovne letia a bezia,prepac ak som to napisala takto hrozne,ale taka je moja skusenost,ked sme isli pre rd druhy krat tak som brala len klokanku 😉

inak vsetkym krasny dnik

kivec
18. feb 2009

Baby, velmi pekne dakujem za rady tipy. 😉 Ivka,nakoniec som sa rozhodla, ze si beriem klokanku a lahku skladaciu buginu, dufam, ze mi v nej mala vydrzi. A este potrebujem vediet poslednu vec: Ako dlo trva samotne vybavovanie na ambasade? Lebo neviem, na kedy a ci vobec si dopredu kupovat spiatocny listok. A opat dakujem za radu.
Iwanka, tak ideme teda fotit sami. 😉 Uz sa tesim. 🙂

dididi30
18. feb 2009

kivec ak tam dorazis rano, tak doobeda sa vybavis, zalezi kolko ludi, muza vybavila za 5 minut 😉
inak som pisala, naco sa ty tam trepes s babatkom, ked to za teba moze vybavit muz 😕 muz bol sam, bez nas 😉
jasne kup spiatocny v ten den si doma 😉 a spiatocny je tusim aj na 2 dni , ci nie 😒 ja uz neviem 😅

a ked budes robit fotku, tak fot tak aby bolo videt tvaricku, ak tam budes mat ruku nevadi 😉 len tu ruku maj pod bradou a nad hlavickou 🙂 ak uz foto mas, tak je dobre 🙂

inak caute
a zaroven pekny dnik 🙂

dididi30
18. feb 2009

ivanka to vazne ste robili foto doma?? 😅 ja som si myslela,ze to musi byt origo , pasova, teda nam tak povedali, my sme sa fotili vo fotobunke, thomasko mal len 2 dni 😉

iwanka
18. feb 2009

hej didi, robili sme si doma a nebol s tym problem, este sme mali urobenych kopu a na ambasade si sama vybrala, ze ktora sa zdala byt naj 😉
mna to ani nenapadlo, aby som platila za take fotky, ved to dieta aj tak nebude drzat hlavu na super 😝

ivka19
18. feb 2009

s tymi fotkami,nam povedali,ze ak su na pas,musia byt origi,ale ak to je len na vybavenie rl,tak ich mozeme spravit aj doma 😉

didi,to uz netreba objednavku,teda termin na ambasadu?

kivec, vela stastia 😉

iwanka
18. feb 2009

nie ivka, uz ked sme my robili v juni, tak netrebalo, len tam ist 😉
Tak asi na ten jednorazovy doklad je to ok.My sme pas nerobili....

dididi30
18. feb 2009

iwanka, no ale to bola fotka na pas, tak reku patri sa taka ako ma byt, teda my sme v tom pedandi 😀 a skoda,ze to tu nemozem smarit, ale fotku sme mali uplne super, az sa cudovali, ze taku peknu davno nik nedal 😉 a este mal len 2 dni 🙂

ivka netreba, muz volal a povedali ze aj bez objednavky 😉 len treba prist doobeda 🙂
tak aj nam povedali.....no ale zalezi asi kto to vybavuje a tak, ale mne sa pacila origo 🙂 a zas mi to neprislo ako vyhodene peniaze 😕

my sme tiez len na jednorazovy robili, na pas nie, je v mojom pase 🙂

timinka1984
18. feb 2009

Ahojte!
My sme tiez mali fotku normalne z fotoexpresu, ja som ju drzala vzadu pod dekou sommala ruku, a mala vtedy 3 mesiace, ja som sa este objednat musela, ale super, ak sa uz nemusi teraz, to je lepsie....tiez som si brala radsej klokanku, ako ivanka pisala, same schody a to sme boli dvaja a ona mi spokojne spala, na ambasade som ju nakojila 🙂

marika80
18. feb 2009

Ahojte, mozem sa prosim Vas opytat, ideme malej vybavit pas na SR ambasadu, potrebujem aj svoj rodny list alebo staci moj obciansky a pas? Diky

janulka7
19. feb 2009

dobre ranko. tak janka sa tueste neukazala. no zanedbava to to tu riadne. ale aspon nemusim dlho citat. 😉
my dnes mame uzasny krasny a slnecny den ja som dnes sla po dlhsom case do prace autom a prisla som na to ze to uz nie je na moj stav 😅 maly ma velmi tlacil viditelne samu nepacilo ako sedim a inak som si sadnut nemohla. je to ine ked sedim vedla a si dam sedacku ako mi vyhovuje ale za volantom sa to neda. takze az do porodu od volantu oddych. 😅
inak vcera sme mali cela rodinka zazitok. sme sa hrali s malym a asi ovlada morzeovku. 😉 😀 ma velmi kopal tak chcela chiara aj MM vidiet lebo mi triaslo cel brucho pod pulovrom tak som si to ytiahla hore a MM vzal taku malu plysovu ovecku a zacal ma hladkat s nou po bruchu a sem tam potukal tou oveckou a sranda lebo tam kde MM zatukla oveckou tam maly kopol. tak sme mali z toho sou vsetci. ja som sa tak smiala ze ma az brucho bolelo. no bolo to podarene. aspon sme sa zabavili. a chiara bola z toho hotova. nehovoriac o tom ze ja by osm bola brala to hladkanie oveckou aj do rana. 😅 no nic idem rpacovat dnes zase dlhy den a zajtra tiez. inak zajtra ma mala karneval tak musim dokoncit este kostym dnes. takze cely den mam o zabavu postarana. do postele vecer sa asi len dotiahnem uz po styroch. 😀 tak sa majte pekne a pozdravujem ratolesti.

ivka19
19. feb 2009

ahoj babulky,tak tu to nejak mrzne,nikto nic nepise,kde ste haloooooo 😉

janul,a co chystas pre malu,teda aku masku? s tymi pohybmi je super zazitok to ti verim 😵 tak sa setri,moc to neprehanaj 😉

jankando
19. feb 2009

Ahojte baby
kukam, ze riesite jednorazovy pas...
tak i nas to caka....
taaak sa mi do Londyna nechce, teperit sa s kocikom vlakom.. 😠
a to od nas trva vraj cca 4 hod....vlakom.. 😠
klokanku este nemame...ale asi rychlo budem musiet zaobstarat... 😠
date nejaky tip?ktora je dobra? ci su vsetky o tom istom?nerozumiem sa do toho.. 😖
Koncom maja by som chcela letiet domov..
uz teraz sa tesim..
Letenky som uz skukla...z Manchestru do Kosic...no..budem letiet sama..tak som az zvedava ako to s kocikom, autosedackou a kufrom zvladnem sama.. 😎
Skoda, ze nepocitaju este ijednu batozinu na babo.. 😀 to by som sa nabalila domov.. 😀

jankando
19. feb 2009

Janulka
to s tym kopanim si viem predstavit..
moj maly sa prv vyhybal tatkovmu ruseniu.. 😀 ale nakoniec kopkal tam kde tato hladkal 😀
a vo vani som mala stale o zabavu postarane..myslim tym jeho kopkanim.. 😀

No i ja som zvedava aku masku si vyrobila, alebo pracujes na..pre Chiarku

iwanka
19. feb 2009

Caute, vy tu riesite klokanku, ja ju mam a mala som ju asi trikrat na sebe, tiez je kvalitna, pekne vystuzena, ale ja som maleho nevladala v nej nosit, ked mal asi 6 mesiacov a 7kg, tak som to vzdala. 😅

jankando
19. feb 2009

iwi
ja asi by tiez nezvladla nosit klokanku..to skor pre tata .. 😀

ivka19
19. feb 2009

ja mam s mothercare a maju kvalitne a cenovo ok 😉

jankando,poponahlaj sa s tym londynom,ak chces ist koncom maja,trva im to 3 mesiace 😒

jankando
19. feb 2009

to vazne sa caka 3 mes na jednorazovy pas? 😕
ja som myslela, ze pas ma trvacnost len 2 mes tak ptreo sa neponahlam 😠
kamos bol myslim v londyne osobne zaciatkom decembra a uz asi o 2 tt cestovali..tak som myslela ze to ide rychlo

iwanka
19. feb 2009

janka, nie, to na rodny list, ten jednorazovy budes mat do 5 dni, aj skor 🙂 🙂 🙂 A mozes ist....

jankando
19. feb 2009

Iwi..
fuuuu..tak to som si vydychla..
my uz cakame na slovensky rl..mamka doma m iuz poslala koncom Januara..tak dovtedy budeme mat dufam hotovy a dam s maaleho zapisat do pasu.. 😉

janka196
autor
20. feb 2009

ahojte babule. ako sa mi mate? deticky posluchaju?
, u nas je vsetko po starom zatial. cakame stale ci sa robimu ozvu ta to druhe kolo pohovoru a ked nie tak hajde hladat nieco ine. inak je to dost bieda s robotou. brasko s cajou su uz zufali co uz vsetko mozne aj nemozne skusili a nic. vsade len ze sa vam ozveme a to je vsetko.
ale aspon sme sa uz pekne zabyvali. carla mi zacala znova fajne papat tak nabera suncicky. dnes by som chcela skocit na gyndu a aj s carlinkou na ockovanie proti tubere tak uvidime ci stihneme.

len tak zbezne som kukla co riesite. tak ja som tiez mala klokanku a carla v nej bola raz co sa jej tam velmi nepacilo 😅
janka neboj to by si zvladla. ja som tak cestovala s carlou ked mala pat mesiacov. kocik so sedackou a velky kufrisko a dalo sa to zvladnut. 😉 a presne ako pise iwanka to na rl sa ccaka dlho ale jednorazovy mas hned 😉

janulka aj ja som zvedava na chiarinku dufam ze ju pofotis a pridas foto nech sa pokocham lebo ty si expertka na masky na karneval 😉

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre