Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

antoniab
9. jan 2009

ahoj didi
no on išiel do nemocnice pred sviatkami lebo spadol a zlomil si stavec na chrbtici no ale nakoniec sa mu upchali cievy na nohe a dostava tromboliu už mu fialovie noha od prstov takže už len čakame čo telo vydrži nohu mu odobrat nemožu lebo ma silnu cukrovku a narkozu by nezvladol prišiel už aj o zrak takže posledne 2tyždne už ani nevidi ja si pamatam ešte z leta zo svadby a teraz to je 360stupnova otočka 😔

janka196
autor
9. jan 2009

ahoj timi

janka196
autor
9. jan 2009

mati je to strasne, ja som takto prisla o babku tiez bola cukrovkarka. teraz sa uz aspon netrapi a netrpi 😔

antoniab
9. jan 2009

on už tiež vela neciti lebo mu davaju morfium od bolesti lebo to je riadna bolest joj ja na jednej strane by som chcela aby už bolo potom na druhej strane sa karam za take myšlienky joj luto mi i babky i oca lebo to je jeho otec oni tu byvaju s nami tak každe vianoce proste furt spolu a tieto sviatky joj potom si myslim že som to tou mojov svadbou cele pokazila lebo som tu rodinnu idilky zrutila ja viem že je to hlupost lebo musim ist dopredu rozum my hovori že to je život ale srdce mi pukne ja som taka citlivka 😔 😔

janka196
autor
9. jan 2009

mati to si nesmies davat za vinu

ivka19
9. jan 2009

matka,tak to mi je luto,ze sa tolko na vas zosypalo ☹ drzte sa a modlite sa za neho.

jani,ja som myslela,ze to je ta z bebe keksov,co sa vytvori trojuholnik,no a carli zacina byt tiez cislo,skakat z taburetky 😝

timi,ahoj ako sa mate 😉

monkula
9. jan 2009

maťka... viem, ako sa cítiš... 15.1. to bude rok, čo mi zomrela babka... kremáciu mala na Chiarine prvé narodeniny... nespávala som, ale nakoniec som sa rozhodla, že na pohreb nepôjdem... stálo ma to veľa sĺz, rozmýšľania.... ale aj babka by isto nechcela, aby som v taký významný deň plakala nad jej rakvou....

ivka19
9. jan 2009

monku ☹ 😔 myslim,ze si sa rozhodla spravne

monkula
9. jan 2009

ivka, aj ja si to myslím, no aj tak, keď na mňa doľahne smútok, tak ju prosím, aby mi prepáčila...

leni3
10. jan 2009

Ahojte babeny...dlho som tu uz nebola a aj teraz uz urcite vsetky aj buvate.Ja som zas v praci a aspon takto si najdem nejaky ten cas vas precitat.Ako som sa vratila do prace a mala zacala lozit a behat,uz nestiham nic.S Petulou chodime do play groups,plavat a taktiez do baby gym,je to zive dietatko a tak ako jej maminka,doma neobsedi,hi hi 🙂 .Zatial kym som na nocnych mi ju opatruje svokor ale koncom februara sa chysta spat do SR ☹ a preto uvazujem ze dam malu aspon na dva dni do skolky,chcela by som sa opytat ci nemate nejake skusenosti so skolkami tu v UK,ako je to so spanim v skolke a taktiez stravou (nerada by som bola aby tam bola na sausigoch a chipsoch).A tiez ci stat prispieva nejak na skolku,pocula som ze az do 80% no moc o tom neviem.pozeram ze su tu aj nove maminy a aj snazilky........ale sa vam to tu rozrastlo aj o pkene deticky,no mamlen radost.Matka citala som o tvojom dedkovi a moc s tebou citim,moj ocino umrel pred dvoma mesiacmi a este teraz sa z toho spamatavam,bolo to nahle a necakane,je mi luto ze som mu kopu veci uz nemohla povedat ci ho len tak objat....boli to prve vianoce bez neho a asi tie najtazsie,zivot je raz taky....vyuzi sancu byt s nim v tychto tazkych chvilach....ani nevies co by som zato dala keby som takuto sancu mala vtedy aj ja ☹

janka196
autor
10. jan 2009

dobre ranko prajeme 🙂

leni ahoj som rada ze si sa tu konecne po takom dlhom case ukazala. dufam ze si na nas najddes viac casu. a so skolkami neporadim ☹ ale sa mi zda ze kocky co si pisu v teme slovenky v zahranici tak tie davaju deticky do skolky tak skus sa ich opytat

dididi30
10. jan 2009

dobre ranko

fiha leni ja ze o jakej skole pises a to myslis skolku 😀 no budes to mat tazke, jedine ze by ti chodila najaka operka alebo nany, tu ti mozu pridelit z job centra, ale co ja ti viem,,,,,,teda ja by som nesla na tak dlho do roboty a ja mam uz dve takze len nejakych par hodin denne, taci dve take upratko...mam taku pracu,ze mi deti postrazi muz, bo robi na nocnej....skus si najst nieco ine, lebo fakt nechavat take male dieta cudzej osobe, tak to by som nezvladla asi psychicky..
no a to si pis,ze bude papat chipsy a sausige 😀 😀 ale zas oni davaju na vyber stravu
a my mame skolku a skolu zadara, treba taku pohladat, niesu len platene, za platene by si sa nedoplatila, no vyhoda je v tom,ze mozno lepie sa postaraju

janka cau, co dnes porabas? 😀 ja budem sama s detmi , drahy ide do prace, osalejem 😅

janka196
autor
10. jan 2009

ahoj didi, my sme nedavno vstali tak pijem kafcu a netujem popri tom. taka kosa je vonku ze az. strechy biele od mrazu, riadne muselo mrznut. som bola prestavit kurenie nech sa nevypina dnes lebo tu pomrzneme. a co budeme robit nemam ani tusenie. asi pojdeme do solarka a potom neviem. dajako sa mi nikam nechce ist 😅

dididi30
10. jan 2009

janka ja pijem caro 😀 😉
hej aj tu zima, ale dnes ma byt lepsie ako vcera, my sme mali vcera ako keby vrchol zimy, humus
uz od zatra sa ma oteplovat, som zvedava, ja uz chcem nosit svetriky 😀
my mavame cely den zapnute kurenie, hoci aj niesme doma, aby sme mali teplucko ked prideme z vonku a zas vraj vypinanie viac zozere ako ked mas v kuse zapnute, lebo ten start a to zohrievanie bytu zozerie polku dna..tak radsej nevypinam, podla pasky vidim,ze je to to iste 😉
sak ani mne sa nechce ist vonku, ale pojdem asi otcovi, nech sa deti vyvetraju 😀

jani vies co, ja som sa dala na farebne pancuchy, take modre mam cervene, zelene a este aj kvietkovane, mali ich v rivery za polovicne ceny a tu sa to strasne nosi a strasne sa mi to paci, no maniakujem 🙂 dam si suknu, taku vypasovanu po kolena z h&m a ku tomu tie farebne pancuchy to bomba 😀

jaj uz idem do roboty uz mi skoncila materska, teda konci 23 , tak uz nebude tolko lovov, ale nevadi mam vsetko co som chcela a aj muza a deti som poobliekala aj susicku si kupila ,ta sa tesim 😵

janulka7
10. jan 2009

ahojte a praojem dobre ranko. ako vidim pisete jak dracice.
matka je mi hrozne luto to cim prechadzas ale ani nahodou sinedavaj za vinu nic. je to zivot a osud. tak to malo byt a tak to je aj ked jeto tvrde a tazke. chces mat miminko a to musi prist do stastneho bruska tak odozen myslienky o tom ze si vinna z niecoho s tych veci co sa ti stali. vies mozno toto vsetko ti vykompenzuje skutocnost ze coskoro budes tehu., teda aspon mne to tak vyslo. neboj bude dobre aj ked tvojmu dedkovi uz len v nebicku. je to svinsky povedane ale radsej tam kde ho nic neboli ako tu kde sa trapi ona j cela rodina. posielame ti vela pusiniek s Chiarou, aby ti to zotrelo slzycky.
baby aj ju tue hrozna kosa. mi tiez kurime v jednom kuse. vcera sm volala domov a mali vecer o siedmej -23 boze to si uz neviem ani predstavit. no ale oni maju elektricke kurenie a krb tak aspon ze to. ale svokrovci byvaju v panelaku kurenie nejde a vraj ich upozornili aby si lektricke ohrievace nezapinali lebo ked si kazda domacnost zapne dojde k vypadku prudu. no to je uz hamba pani moji v takej zime nechat ludi bez tepla. ja nenachadzam slov. tym rusom musel inak mozog primrznut.

janka196
autor
10. jan 2009

didi viem ktore pancuchy myslis. tie su bombove. musis byt riadna kocica. dufam ze sa pofotis a pridas foto 😉 mna sere ze mi ta robota nevysla. skoda keby ma tam dal cez vikendy ta supa by bolo. robo by mohol byt kludne s carlou a kazda libra navyse by sa mohla setrit

janulka veru je to sila co sa deje doma. v tomto storoci ostat bez plynu tak to si ani predstavit neviem.

janulka7
10. jan 2009

ved to a co ty co majueste aj sporaky na plyn. to uz aby ani nejedli. 😠 ja nenachadzam slov. tu ukazovlai v spravacha ko to postihlo europu, a ze najhorsie na tom sme my akoSK , bulhalri a rumuni. toked ukazovali tych ludi v nemocniciach a rezidenciach tak som revala vede to je hrozne. ludia a deti pokrutene v hocicom len aby sa aspon trosku ohriali. ja by tych rusomv bila po hlave.
a co vy? co idete robkat. marek vcera objavil blizko nas ekoropu, ved vies to co je aj v algorte a super veci maju. sikupil znackove trisko diesel a chaire ryfle za 4 euro. a le su bohovske. tak sa vytesujem asi pojdem s chiarou kuknut len tak mozno dajekych 5 euro bysom hadam mohla minut uz aj na malickeho . 😉

dididi30
10. jan 2009

janulka hej ako janka pise je to sila a elektrikou kurit sak to ide do penazi 😠 a este co teraz vsetko take drahe ako svina

inak tu v anglicku pekne klesaju ceny bytov a domov, janka sak za chvilu si aj tu kupime nejaky 😉 sak to fakt maju nehorazne ceny....

janulka veru nieco kupkaj malickemu, sak my vsetci na neho myslime a tentoraz to dotiahnete do konca 😉 neboj my sme silkne osobnosti a nedovolime aby sa zle stalo, tak sup sup niecko kupkaj 😎 ja som mala doma uz kocik 😀 😉

janulka7
10. jan 2009

tak a foto nebude kocika. ty sukromnik. 😠 😀
didi cauko.

dididi30
10. jan 2009

janulka no dobre ranko, sak ja som tu skorej ako ty a ty az teraz ze cauko 😠 😝 😀 😀 😀

nebude veru, ja sa tak nefotim, bo keby som sa fotila tak toto forum nestiha 😅 ale nie nekedy si to nahodim ked bude teplejsie a hodim foto 🙂

janulka neviem ci si to citala, raz som tu hodila jeden link o olejovej kure na lacno, kazde rano si dam polievkovu lyzicku oleja a 15-20 minut omielam v puse, vraj to je prirodna detoxikacia a vraj na vsetko, no dam vidiet ,zatim to robim 5 dni a citim sa super 😉 pekne idem na vecko(inak sa to neprehlta vypluje) a tusim sa mi tolko vlasy nemastnia,tak som zvedava ci ma aj choroby obidu, ked sa zacne oteplovat..
je to taka duchovna ocista a vraj sa nema pri tom hresit a robit zle veci, no ja bohuzial sa tym zlym veciam a nadavkam nejako neviem vyhnut
😠 😀 😀 😀

janka196
autor
10. jan 2009

did to s tym olejom robi robert ale on si ddava lyzicku oleja olivoveho a normalne ju prehltne
a didi ved foto mozes pridat aj na azet 😉

janulka myslis moj novy kocik? jaj este som nestihla odfotit ale odfotim a pridam foto

luci79
10. jan 2009

Ahojte holky, viete mi niektora poradit ohladom Child Benefit? Ja som zamestnana v UK, tom casu na materskej dovolenke, ale rodit som prisla tu na Slovensko a tu travim aj moju 'dovolenku' s malym. Ako si mam ziadat a kde o Child benefit? Treba prelozeny rodny list alebo staci kopia v slovenskom jazyku? Formu som si na internete nasla, ale neviem ako postupovat... ☹
Poradte mi....

dididi30
10. jan 2009

janka veru, kde mas kocik odfoteny 😠 😀

luci jednoducho, kde mas v plane brat na dieta davky tam si o ne poziadas, pojdes na job centrum alebo na counsil a tam vypistas papier a vypises a podas a cakas 😉
musis sa najrv rozhodnut kde chces brat davky.....

dididi30
10. jan 2009

pardon vypytas 😀 😉

luci79
10. jan 2009

... ale ja som na Slovensku 😵 . A pridavky beriem na Slovensku, ale v socialke mi povedali, ze mam narok aj na pridavky z Anglicka...
To sa tam musi ist len osobne?

janulka7
10. jan 2009

tak tak jani ten novy chcem vidiet. hadam mi nechces ukazat stary? 😀
didid to ja som este spala ked som pisala 😀 preto som ta nevidela skor. teraz robim polievku upratujem sufliky a zehlim a samzrejme 30 veci naraz a vykypela mi polievka 😅 .keby tu bol MM uz pyskoval ze robim 100veci naraz a tak to dopadne. 😅
inak jani ty asi beries na sk rodicovsky prispevok nie? co na to treba? abysom dala vediet mame a pojdu mi to potom vybavit.napis jak a kde to vybavit. zlatko, dobre? ked budes mat somzrejme cas.
ja chcem dnes robit buchty na pare ale neviem ci mi stihne vykysnut cesto. no uvidiem.

dididi30
10. jan 2009

luci, hm tak to je teda riadna blbost, prepac, .......ale ked beries na sk pridavky tak nemozes v uk, ved sme v unii a to sa nemoze aj tu aj tam....jedine ,ze budes brat na cierno, ale mozu to zistit a vsetko budes musiet vratit 😉
jedine co mozes dostat tu, je jednorazovy prispevok ak mas tu nieco odpracovane....

dididi30
10. jan 2009

janulka 😀 sikovnica

jani a ty aky beries prispevok?? 😕 ved prispevok je jednorazovy nie 😀 pridavky sa davaju pravidelne 😉
janulka ci ako si to myslela....ja som z toho debil 😕

dididi30
10. jan 2009

janul daj cesto na riadiator 😀 ja tak robim 😉

dididi30
10. jan 2009

halo tak co nikto somnou nedebati ci co 😠 😀

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre