Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

dididi30
10. feb 2009

ivica ja sa furt pytam kedy ides do anglicka?? niesi tam nejako moc dlho?? 😀 😀 😀

antoniab
10. feb 2009

ivica ahoj tak čo kedy sa nam vratiš do uk janka nas opustila a tebe sa tiež nejako nechce 😉
janka aj ja vam držim palušky nech vam všetko vyde ako ma
inak sa musim pochvalit dnes som bola kuknut v meste a nič som nekupila 😲 😲 normalne šetrim 😀 😀 😀

hirondelle
10. feb 2009

ahojte kocky 🙂
sorry,ze Vam tu takto drzo vstupujem 😀 ,vsimla som si davno,ze je tu tema,kt.sa tyka Anglicka-je este jedna,kde sme skoro vsetky z UK "Slovensky v zahranici" ,pisem tuto novu info aj tu.Nemam prehlad ci je niektora z Vas momentalne tehotna,ale urcite Vam pomoze tato nova informacia,ktora sa tyka financ.grantu.
Pozrite si tento link:
" http://www.campaigns.direct.gov.uk/money4mum2be/"; Health in pregnancy grand.Urcite sa to zide vsetkym tehulkam,ktore maju termin 6.4.,alebo po 6.4.2009 mate narok na tuto financ.podporu resp.grant a ste viac v 25tt,alebo viac tt. Pozrite si viac info.
Neviem ci vsak netreba prejst cez "Habitual Residence test and Right to Reside"...spytajte sa viac info midwife.Ja som to dnes posielala prelozene na ambasadu.Podrobnejsie info neviem.

hirondelle
10. feb 2009

vidim,ze ked sa na to klikne,tak sa nic neobjavi 😒 ,skuste si dat tuto adresu do googlu 🙂

janulka7
11. feb 2009

ahojte maminy. tak akosi to tu viazne. ale neva aspon vas mam cas docitat. 😉
vidiet ze janka uz nie je v UK a doma nas nejako zanedbava. 😉 😅
didi ja neviem ci su to tie bielkoviny. ale to iste som mala asi pred dvoma mesiacmi a ked mi robili podrbone vysetrenie mocu tak vyslo ciste. 😒 tak mozno zas len slaby poplach. teda dufam.
inak jani toho certa mysli teba? teda tak som to pochopila. lebo ak hej este dneska ta idem kreslit na kazdu stenu v byte. 😀 😀 😀 okrem wc to by bolo dost morbidne. 😀
ivica uz mas ten rodny list.? ci len sa ti nechce vratit do UK. ze by si rozmyslala ostat doma? baby nestvite ma . lebo zbalim kufre aj ja a cestujem. 😅 my mame teraz posledne dni hroznu kosu. sam dazd , silny vietor, a krupy a teploty o hovne. 😠 ja uz chcem teplo lebo toto je dobre tak akurat na chorobu. raz teplo raz zima. na nervy. a uz by som rada nosila slapky lebo zapinat cizmy mi je uz kus nepohodlne pre moju lopticku 😀
boze keby ste videli co ten moj drobec vcera vyvadzal. az ma koza na bruchu bolela co sa tak natahoval a vystieral. sme ho cela rodinka vcera spahovali. co robil. bolo to mile ale bolestive. niekedy mam pocit ze mi pcha nozicky rucicky aj tam kde sa to ani neda.
dnes mama dlhy den tak sa mam na co tesit a este k tomu cestu do druhej roboty asi poriadne zmoknem lebo som bez auta. 😠 neznasam ked prsi a musim ist tolko pesi,lebo teraz uz ani pobehnut nemozem. lebo hned mi je nevolno. no strach a hruza. ale uz sa nam do krati tak hadam stastne dorazime do ciela. 😉 pozdravujem vsetkych . papa

janka196
autor
11. feb 2009

ahojte babule, no boli sme dnes na socialke tak rodicovsky prispevok nam ostava ci robime alebo nie a dokonca mam narok aj napridavok na dieta. len musim pockat na papiere z uk. inak dnes mi uz aj dosli. musim vypisat a poslat im naspat a tak to oni pozastavia tie davky a vtedy mozem ziadat aj o pridavky.
boli sme aj u detskej lekarky tak dala carle dietu a dajake sirupceky proti dehydracii. na buduci tyzden pojdeme na ockovanie proti tubere a objednala nas preistotu aj na ocne lebo v robovej rodine maju vsetci okrem roba okuliare tak preventivne nech jej skontroluju ocka

hirondelle dakujeme za infosku 😉

iwanka
11. feb 2009

caute,
janka tak vam to vybavovanie pekne ide, hlavne nech aj tak pokracuje 🙂 🙂
My sme dnes vynimocne doma, lebo sa citim unavena, tak odych a maly to celkom respektuje 😀 . V telke nam ide BOL RAZ JEDEN ZIVOT a jemu sa strasne paci uvodna piesen a hopsajuce krvimky 🙂 🙂
Tak sa len tak valame....

janka196
autor
11. feb 2009

ahoj iwanka, tak len oddychuj. ja som neskoro prepla a uz koncilo ☹ tiez to radi pozerame

monkula
11. feb 2009

janulka, ak máš bielkovinu v moči, ta kvyraď slané jedlá.. a jja som to mala ,ak je zvýšená bielkovina v moči, hrozí Ti opúchanie nôh, alebo preeklampsia - čiže veľmi vysoký tlak... mne stačil olen vyradiť slané na dva táždne a upravilo sa mi to.. ale sleduj členky ,či Ti neopúchajú 😉

janka ,sa mi s Tebou v noci snívalo, bola som u vás v KE, a hrali sme sa s deťmi a boli sme si veľmi sympatické, ta ksme sa rozhodli, že sa budeme stretávať častejšie 😀 😀 😀 😀

dididi, je to v poriadku, okolo štvrtého mesiaca so mkrvácala aj ja, v tomto období totiž vyživovanie bábetka "preberá placenta, doteraz bábo živl tzv. žltý vačok, ja som brala vitamín E 😉

janka196
autor
11. feb 2009

ahoj mon, jej to je super, tak ked sme si tak boli sympaticke tak to urcite budeme aj v skutocnosti 😵 😵

dididi30
11. feb 2009

caute

monku, no asi to bude tym, predstav si ona ma straaasne malo zeleze, tak jej dali na to tabletky.....no aspon ze dali, bo ja som mala vysoky tlak a nedali mi vobec nic a tlak mam stale vysoky 😒

baby my sme zase chori 😠

janka196
autor
11. feb 2009

ahoj didi ta co vam je? ☹

elizabethm
12. feb 2009

ahojte kocky......
jankaaaaaaaaa vrat sa lebo baby vobec nepisu normalne nemam co citat 😀

didi ta co ste zas chorucky ved ked pojdes domou daj maleho zaockovat proti chripke ja tak kazdy rok robim a niesu deti chore alebo len slabu nadchu ked dostanu

didi janka ved v aprily by sme mohli dat stretavku v ke ked aj didi pride to by bolo super ale musim rychlo zhodit kilecka aby som pri vas bola aj ja kocica 😅

ivka19
12. feb 2009

ahojky

eli,ty si to vysthla s jankou,nie je co citat 😀 inak ako sa mate a co s domom uz ziadate 😉

jani,citam,ze sa dari,tak drzim palce a carli je ok? 🙂

didi,este ste chori,prajem rychle uzdravenie,inak aj u nas doma nejak soplime a prskame ☹

vsetkym krasny dnik a piste 🙂

dididi30
12. feb 2009

ahojte

baby stale sme chori, hruza, zerem cesnak cibulu a nic, nepomaha, ja mam ale hnusny organizmus, keby sa dal vymenit 😅 🙄

eliz, no ja byvam v nitre, ale idem aj do mi ciez ke, tak snad v meste na zakusok 😉 😎 neboj ani ja niesom nejaka chuda, mam brucho ako v 3 mesiaci 😀

ivka, aj vam skore uzdravenie 😉 pisem pisem 😀 😀 😀 😀 😀

monkula
12. feb 2009

skoré uzdravenie..

ja kašlem už asi mesiac, teraz začínam mať zapchatý nos, najradšej b som vliezla do postele s čajíkom na stolíku a nevliezla z nej tri dni..
ale to si dovoliť nemôžem 🙄

ivka19
12. feb 2009

monku,no veru,uz ani nepamatam,kedy som si lahla do postele s tym,ze nemusim nic robit a o nic sa starat 😝

didi,ty si z nr?tak to si asi najblizsie ku mne 😉

dididi30
12. feb 2009

monku ja mam astmu takze kasel mam kazdy den 😒 strasne to zneprijemnuje zivot ☹
mne caj nic nepomaha, ale zassi davam vsetko co treba, len nevidim vysledky

ivka, ano z nr, ale tam som sa narodila a vydala, inak som byvala v michalovciach, cely zivot, skoro 😀

monkula
12. feb 2009

ivka a ty si skade?
Didi je tuším z východu 😅 😅

dididi30
12. feb 2009

monku no som z vychodu ale tak na poly, vydata som do nr 😉 aj som sa tam narodila 😀 😉

monkula
12. feb 2009

hej? ja že si pravá vychodňárka 🙂

ivka19
12. feb 2009

monku,ja som od komarna 😉

iwanka
12. feb 2009

caute 🙂
Ja som z vychodu 🙂 🙂 🙂
Aj u vas tak snezi???lebo u nas od rana.

ivka19
12. feb 2009

iwi,u nas len po obede trochu poprasilo ale uz je to prec ☹

dididi30
12. feb 2009

baby u nas zatim nesnazi, mozno na noc, ale vraj od pondelka sa ma oteplit, ma byt okolo 9 stupnov 😅 som zvedava 😵 jaj ale uz by bodlo, fakt 😒

monkula
13. feb 2009

ivka a ja pochádzam z okresu DS 😀 😀

janka196
autor
13. feb 2009

cafte krasavice moje. jaj baby tu je saleny dom. menili sme izby, malovali kupili novy koberec tak si to viete predstavit. ledva stojim na nohach co odvcera ideme na plny plyn. idem dat carlu spat. mam metrovu kopu na zehlenie , do me sta mi treba ist. vecer ked sa bude dat este sem nakuknem.
pekny dnik

janulka7
13. feb 2009

ahojte . tak kus somsa odmlcala. teda ako vzdy ale hadam mi to odpustite. 😉
vcera mi volali z nemocnice ze moc je cisty tak som sa vytesovla. monku umna tourcite nebude slanymi jaedlami lebo ja vobec nesolim, teda sem tam ked ma napadne alebo posoli bracha lebo ja akosi sol nemusim. tak som bola naucena od malicka lebo braska mal problemy s oblickami a tak sme museli doma prestat solit a dajak mi to zostalo. 😅 nohy minepuchnu ani nic podobne co sa tesim, lebo kamoska mala ako balony , topanky o dve cisla vascie a cmochtala sa ako stara babka. no hruza. chuda.
didi ta co nezacns s tym aloe vera ako som ti povedala toje na posilnenie imutnity. ja osm jeden rok davala pit aj chiare lebo bola casto chora a pomohlo. skus uvidis . zle ti to neurobi.
janus tak vy riadne ked aj malujete aj koberec novy. sak naco ked za pol roka poletis nazad do spanielska. neminaj si zbytocne penezi. 😉
baby mi mame dnes tak krasne ze ani v robote sa mi nechce byt najradsej by som hned zdrhla dakde na plaz sa vyvratit len tak polezat a popocuvat more. ja to milujem. inak uz mam riadne brusko, sa mi smeju ze kde som to vzala ked doteraz nic nebolo vidiet a odrazu hop s takym balonom. 😅 ale ja soa tak vytesujem a obzeram v zrkadle ze MM sa mi smeje. pacim sa sama sebe asi mi hrabe. 😅
jaj traz mi MM volal ze nestiha ist po chiaru tak si musim svihnut dorobit a by som stihla ja. a tu je taky bordel. dufam ze to stihnem. tak letim makat. vecer vas kuknem ppa.

dididi30
13. feb 2009

janulka ahoj, tak chvala bohu si ok, pocuvaj, ja stale kojim a ked sa koji, ten aloe sa nemoze, tak len zerem cesnak cibulu a hovno, uz aj chren si davam, citronujem sa, nic nic a nic nepomaha a vies co je najhorsie, maly je taky isty ako ja , tiez je chorlavy, vytaca ma to 😖

janka a ty ides do spanielska??
janul ty co pises, oblbujes ci vazne? 😀

inak baby caute 😀 😀 😀

my sme stale chori, zabijak, totalne to nici zivot a viete co, ma sa oteplovat a tak ja budem zase chora, uvidite 🙄 😔

janulka7
13. feb 2009

didi mozno oblbujem mozno nie. tak ako ja poznam janku co nevidiet bude bali t kufre. ja ju vzdy pokusam ze ako nam bolo fajn anco sa prec odfajala . tak mozno sa mi ju podari prehovorit. a pride sem dom spanielska.
tak to mi je luto ze ste taky chorlavy, a nejake vitaminy s lekarne si neskusala? mozno by to skor pomohlo.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre