Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

teodorka
4. jan 2009

janka196,
a co budete robit ked pojde mala do skoly? U nas su deti uz dost velke a neviem ako by zvladali prechody do inych skol

timinka1984
4. jan 2009

ahojte 🙂
idem vas tu vsetky pozdravit takto na vecer sice, no predsa 🙂
me dnes akosi v chrbtici seklo, tak som sa ani zohnut nemohla, uz mi je lepsie, no este citim, viete niekto co by mi pomohlo?
ahoj mon 🙂 som na teba casto myslela, ze kde si, ty vzdy aj v inych temach a teraz teba nikde, no vitaj spat a krasny novy rok 2009 ti prajem aj tvojej rodinke, samozrejme 😉 😉 😉

monkula
4. jan 2009

Jank,a tak potom na tú Floridu za Tebou prídeme..... 😎 😎 😎 😎 😀

monkula
4. jan 2009

timinka ,Ďakuejm ,aj Tebe všetk odobré, Ďakujem že si na mňa myslela, no, mala som t usvokru, tak sa mi zdalo vrcholne neslušné sedávať tak dloho za PC 😉

janka196
autor
4. jan 2009

teodorka ved rozmyslame ze ked uz bude mat ist do skoly tak sa vratime na slovensko, no uvidime dovtedy este casu dost a u nas sa plany menia hrozne rychlo 😉

timi no ahoj... mna ked tak sekne tak si dam horuci kupel to zvykne trosku uvolnit. dufam ze sa ti polepsi

baby ja sa lucim pre dnesok. pekny zvysok vecera a dobru nocku 😵

zlatusik2
4. jan 2009

ahojte mamicky,mozem sa pridat?
dost casto vas citam,ale casu na pisanie to uz pomenej pri dvojcatach.Zijeme tiez v anglicku a urcite viacere z vas mate skusenosti,viete mi poradit ktory z jogurtov mozem zacat davat detom tu v uk?dnes som bola v obchode,ale ani jeden ma nenadchol,ak si odmyslim activiu.Samozrejme ak som sa spytala healt visitorky,tak mi povie,ze hocijaky🙂vsak oni tu vsetko hocijake davaju detom🙂dakujem za pomoc.

teodorka
4. jan 2009

monkula,
aj ja aj ja sa prikvacim za Vami na cestu okolo sveta 🙂 🙂 😎

janulka7
4. jan 2009

ahoj timi. 😵
no tak sa lucim a prajem sladke snicky. idem do postielky lebo uz sa mi ocka zatvaraju. 😵

monkula
4. jan 2009

zlatušik, ahoj.....
ja žijeem na slvoensku, ale mne moja pediatrička povedala, že ako prvé sa majú dávať smotanové jogurty, teda žiadne tvarohové ,ako napríklad Pribináčikové typy...
najvhodnejší bude biely jogurt, ja som doň dávala banán, alebo postrúhané jabĺčko, hrušku....

Janky ,dobrú noc...

timinka1984
4. jan 2009

janka dakujem, skusim, no zasa mam hlupe kramy, nechcem sa kpat, dam iba sprchu, snad cosi polav, uvidim 😠
ahoj janulka 🙂 🙂 a zaroven dobru nocku, nech ti je zajtra lepsie 🙂 🙂
zlatusik, ja som zacala davat malej ako prve jogurtiky pettit filees, ci ako sa to pise, tie su od 4 mesiacov, teraz davam uz vsetky 🙂
a kde zijete v uk?

timinka1984
4. jan 2009

tak svokra s vami travila vianoce monku? 🙂
ake darceky mali podostavali?spokojni boli? 🙂

zlatusik2
4. jan 2009

timinka1984:viem ktore,padol mi na nich dnes v obchode zrak...hladala som nejake probioticke,ale marna snaha...pokial som teda nebola slepa...
zijeme na juhu pri mori,mesto sa vola Weymouth,neviem ci ti to bude nieco hovorit,take nieco vacsie blizsie pri nas je Bournemouth.a vy?

timinka1984
4. jan 2009

inak ja davam rada aj munche, bunche, mala ich zboznuje 😉

monkula
4. jan 2009

timinka, aj Vianoce, aj Nový rok... bol osuper 😵 😵
Deti podostávali kopec hračiek ,obaja krásne pyžamká, Chiara ružovéa jarko modré, takí sú v nich zlatučkí.. majú ich už vynosené ,tak až operiem, poobliekam ich a špeci pre teba vložím fot odo albumu 😉

zlatusik2
4. jan 2009

no budeme musiet len vyskusat,nic ine mi neostava.dala som im uz jogurt asi pred 2-3 tyzdnami,ale mala mi zle zareagovala,pisulka sa jej cela vyhadzala ,no komplet cervena,ako po poalenine,bolest neskutocna pri piskani,kakani,revala som s nou,kym sme sa toho zbavili...moje zlaticko,tak teraz jej dam pauzu od vsetkeho mliecneho,len neviem ako dlho,ale maly v pohode,tak pre neho jogurt nejaky vyberam...

monkula
4. jan 2009

zlatušik ,a ksa Ti malinká vyhádzala na pišulke ,tak ta masi máte veľmi silné jogurty, teda respektíve ,je tam veľa mliečnych kultúr...

zlatusik2
4. jan 2009

ja sa jej teraz uz velmi bojim dat nejaky jogurt a neviem za ako dlho by som mohla znovu vyskusat,lebo nechcem jeje sposobit to iste.a ako naschval vsade citam o alergii na bilekovinu kravskeho mlieka

zlatusik2
4. jan 2009

a to sa mi vyhadzala doma na slovensku,dala som jej zvolensky broskynovy a hollandiu cucoriedkovu.

timinka1984
4. jan 2009

no veru zlatusik, nic mi to nehovori, kuknem na mape 😉
joj monku dakujem 🙂 sa tesiiim uz teraz, oni su velmi zlatucki 🙂
tak fajne, ze ste sa mali dobre 🙂 rodinka pokope, super

zlatusik2
4. jan 2009

timinka1984:a vy kde v uk byvate?

monkula
4. jan 2009

jaaj ,tak t omy máme silné jogurty.... 😀

aj ja som dávala zvolenský ,ale začaal som vravím, tými bielymi, Activiami a tam so mjej pučila všetk omožné 😀

timinka1984
4. jan 2009

joj prepac zlatusik, som chcela napisat 😉
my sme v northamptone 🙂

zlatusik2
4. jan 2009

monkula:ja som jej davala 3 dni bielu activiu,tak ako vravis s popucenym ovocim a potom som jej dala tie ovocne,asi som na to sla rychlo,uz som si aj vynadala za to.snad to skusim po lyzicke bieleho jogurtu tak o mesiac a uvidime.
timinka1984:no tak z toho mi nieco hovori iba ten north🙂
tak ja baby idem do hajan,mame to tu d noveho roku perne,maly grcka a hnackuje a kvoli tomu mi zacal aj odmietat stravu.kedze ho mam na akoze diete,ryza,mrkvicka,bananik,tak uz ma taky stiahnuty zaludok,ze ani nic nechce...este zajtra a potom pomalicky naspat do normalu dufam,ze zacne nasat pekne papat.no je to strasne vidiet vlastne dieta chore ...
tak dobru nocku a dakujem vam za pomoc zatial,urcite este pridem,len nedari sa mi to tak casto...

janulka7
5. jan 2009

Dobre ranko.tak ja sa citim ako rybicka, ale taka obuchana o lodku. maly zase rano diskotekoval od 6.00h.sice som vela nepospala ale som sa vytesovala. lebo mi brucho len tak nadskakovalo. 😀 uzasny pocit. chiara ho uz vcera volala von, tak som mu potom vecer dohovarala nech sa neponahla ze ma casu este habadej. chuda moje si musi mysleit ze sme dobre mimo rodinka, jedna ho prosi nech ide von a druhe nech ostane dnu. 😀
no ale hlavne ze ma to preslo.
zlatusik. tu u nas maju jogurty specialne pre deti a bola sa to moj provy jogurt.a je z kozacieho mlieka.robi ho danone. neviem ci v UK ho maju. v spaniesklu su na kazdom kroku a mozu sa davat od 3 mesiacov. lebo vraj kravske da vela alergie ako si pisala. moj braska mal od malicka alergiu na kravske mlieko a tak vyrastal na kozacom a dobre tela je teraz z neho 😀 90 kg chlap. ale kravske dodnes moze len nizkotucne.
no nic idem do prace. dnes len 4 hodinky a zajtra zase volno. jaj ako dobre. taky dlhsi oddych padne vynikajuco. tak sa majte pekne ked sa vratim kuknem.papa

janka196
autor
5. jan 2009

dobre ranko prajeme

ahoj zlatusik no to je super dvojicky tu este nemame. 🙂 s tymi jogurtmi je to tu v uk hrozna bieda. ja davam malej len tie cokoladovo vanilkove pudingy co su pre deti. tie petit pilous. inak tie jogurty co su pre deti jej absolutne nechutili. mne este chuti jogurt z lidl ten straciatela tak ten ked ja jem tak papa somnou. inak by ani nezjedla. 😖

janulka ta to bude futbalista jak hrom ked ti uz teraz neda spavat 😉

janulka7
5. jan 2009

no len dufam ze ked sa narodi tak nebude az tak vyvDZAT. 😀 lebo to bude ina furska ked bude takto vyvadat aj potom. 😅

dididi30
5. jan 2009

ahojte 🙂

zlatusik, inak vy uz mate 11 mesiacov , tak si myslim,ze mozete vselijaky, ale je to na tebe 😉 ak ides pekne zaradom co sa patri v stravovani, tak ako pise monku zacinat smotanovym, ale kde ho najst, ze? 😀 jedine v polskom obchode alebo slovenskom, ak mate....ak nie, tak mne sa zda ta aktivia nie moc vhodna, dieta potrebuje silny smotanovy jogrut, lebo ten tuk v nom je dolezity pre dieta 😉
inak predavaju aj od hipp a inych znaciek vselijake vhodne pre deti len su dochutane, tak ako anglicania to maju radi 😀
aj mne odporucila health visitorka hned kombinovat a veru kombinovala som , lebo nam cista mrkva na zaciatku nesla 😉

janulka janka ti s tym futbalistom neda pokoj
😀

janulka7
6. jan 2009

ahojte dievcata. prajem vam krasne trojkralovske rano. my sme po slavnostnych ranajkach roscon de reyes. ja osm nasla fazulku a MM simpsona. skoro si zub na nom vylomil. 😀 a chiara si zalozila hned korunu s kolaca. a uz tak beha po dome. 😀 no asi tak. inak som dala dalsie foto na azet. a dnes uz hadam dam aj na konika. lebo ma pepne. ked mne sa to s tym tak neche prplat. ja mam dnes volno. tak budem vegetit len chcem teraz hned urobit obed aby som to mala z krku a potom dovecera veget. co si idete varit. my spiz kuraci, pecene zemiaciky a zeleninovy cerstny salat.

monkula
6. jan 2009

janulka, aj neviem ,čo je roscon de reyas, prosím vysvetliť 😀

ja mám odvčera karbonátky so zemiakovou kašou 😎

janulka7
6. jan 2009

monku toje taky specialny kolac co spaniely robia len na troch kralov. je to taka tradicia ze rano cela rodina papa ten kolac. na vrchu je skaramelizovane ovocie a vo vnutri su postavicky troch kralov,keramicke. kto ich najde bude mat ststie po cely rok. a este je ku kolacu papierova koruna pre deti. je to super ako tradicia, ale nasa vainocka je chutovo ovela lepsia.
ako vidim dnes me tu same dve.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre