Voľná diskusia pre baby z Anglicka 2

janka196
13. nov 2008

babule tu pokracujeme 😉

iwanka
3. jún 2009

ahojte,

sice ja neviem, ake je to mat dievcatko, ale s malym sa ocmurujme od malicka, teraz ma uz cmurka aj on, jooooooooj a jake fajne dava( lepsie jak tata) 😀 😀 😀
Dakedy len pride ku mne a cmurkame sa, ocinka spociatku nechcel, skor mu dakaju 😲 facku struhol, ale teraz uz sa to zlepsuje 😀 😀 😀

Inac a najradsej mam, ked sa zobudi a pre mna tak nadherne vonia, je to sice pot, ale vtedy by som ho spapkala 😀 😀

My teplotujeme, boli sme na ockovanie pred tyzdnom a teplota dorazila az teraz.....

janulka, pekne priberate, len tak dalej....

elizabethm
3. jún 2009

ahojte kocky MAME PASYYYYYYYYY,konecne teraz prisli po 10mesiacoch,mozme ist konecne sk,iwanka nas maly sa ocmukava s oboma rovnako ked niekam idem ja tak sa rozplace a opacne ked manzel ide prec on je taky nas tulkos

didi.....je ine mat chlapaka ale napr.od kedy sa nar.elizka ja ju len ocmukavam lebo dievcatko co som mala ma uz 16 ha ha

antoniab
3. jún 2009

ahoj babulky ako sa mame 😉
tak sa musim pochvalit mam za sebou prvu kontrolu u midwife ak sa to tak da nazvat ved to tam vypisala papiere a zmerala ma a zvazila a tlak a to sjo 😒 ziadne potvrdenie ze som tehu krv atd. 😅 ja som bola dost mimo a zaver bol uplne super ja mam najblisiu kontrolu az v polovicke augusta 😲 na sono sa mam objednavat sama 2x no som v soku to je to tu tak fakt na prd 😢 😢
20 juna letim domov tak dufam ze to doma vsetko napravia a bude vse ok potrebujem pocut ze je vsetko ok od lekara a nie sa len domyslat 😖 🙄

iwanka
3. jún 2009

ahojte,

antony, no takto tu je, ale neboj pojdes na prve sono, uvidis male, vsetko skontroluju a bude to ok. ja som sa na svk vobec nedavala vysetrovat.
proste oni tu maju taky system a takto im to vyhovuje....

eli, tak super ze mate pasy a teraz hajdy slovakia, ze???? 😀

dididi30
3. jún 2009

iwka a vy ste chori? skore uzdavenie 😉
aj ja mam rada, ked je maly spoteny, mnam 😀

matka, moja segra sa dala doma vysetrit ja nie, ale zas ked vies, ze otehotnenie nebolo jednoduche, tak sa daj radsej doma kuk, pre istotu, vies mozes predist vselicomu, teda istota je istota, aspon budes viediet, ci sa mas viac sanovat alebo mozes lietat po obchodoch 😉
ako pise iwanka aj mne to tu vyhovovalo, aj ked som niekedy mala nervy, bo som mala vysoky tlak a oni mi ho len merali a to je vsetko, teda chodila som 2 x do mesiaca na kontrolu...chvala bohu vsetko ok 😎
tiez hlavne ver,ze je vsetko ok, jasne? 😉 nic neprivolavaj, babo bude tuna s nami rast a my sa nebudeme tesit, ked to dotiahnes pekne do konca ako aj vsetky baby tuna 😉 cmuk 🙂

inak ahojte 😀

iwanka
4. jún 2009

didi, nie nastala reakcia po injekcii, co sme boli v 13 mesiacoch a dnes uz aj jemne osypky a este mu aj zuby vysli 4 naraz, tak to mame pestre....

antony, ver tomu, ze vsetko bude ok.....

ja idem na cele leto na svk, takze by sme mohli dat stretko....co vy nato?

antoniab
4. jún 2009

ahoj baby 🙂
dik zarady ale domov idem predovsetkym preto aby som sa nechala vysetrit v tehu musim mat predovsetkym spravnu davku liekov na stitku a kedze tu nato prdia tak ako mi tvrdili ze to vplyv nato nema a opak bol pravdou mam v nich nedoveru tiez palnujem rodit doma tak ze by som sa doma musela ukazat tak ci tak
citim sa celkom fajn ale chcem mat istotu preto som sa objednala na sono na zajtra 😝 trochu som klamala no ale ak nejde hora k mohamedovi musi mohamed k hore 😀 😀 😀
aspon budem mat istotu ze je vsetko tak ako ma byt iked mam aj obavi 😅 tie prve tri mesiace su najhorsie hlavne to cakanie a neisota ale to mi uz asi osatane celi zivot neskor to bude otom ze dnes ma nekoplo a nakoniec otom ze neplace potom ze neprislo domov zo skoly a nakoniec ma to stejne necha samu 😕 😀 😀 😀 😀 to su vyhliadky nasich deti 😀 😀 😀
iwanka na cele leto domov oj ale ti zavidim 😢 iked musim uznat mi tu mame celkom pekne poslednu dobu tak mozno s tohto leta aj nieco bude 😉

iwanka
4. jún 2009

antony, presne tak to bude s nasimi detmi, nakoniec aj tak nas nechaju 😔 😔 😔 Co uz, ved aj my sme tak urobili....

idem na dva mesiace, kedze cez leto neucim a ideme na dve svadby, tak sa financne neoplati vracat....

antoniab
5. jún 2009

ahoj baby mam dnes za sebou utz mam foto v albume babotko ma 14.1mm a bije nam srdiecko aj mi mavalo rucickou ze mama bacha namna 😀 😀 😀

dididi30
5. jún 2009

ahojte, ivka a vy mATE osypky? 😕

matka, no jaky fesak tam mava 😵 ti vravim, chlapec ako buk 😀 😀 😀 😀 😉

antoniab
5. jún 2009

didi 😀 😀 😀 nebudem odporovat lebo ja mam tiez taky tusak a podla cinskeho to vychadza na chlapca a podla prstienka tiez 😀 😀 na jednej strane je mi to jedno pre nasich je to prve ale pre svokrovcou to bude uz 3 chalan ak tak by dievcatko bolo fajn no lenze podstatne je nech je to zdrave ako buk 🙂 🙂
neviete co je s ivicou ta je este stale na svk 😅

dididi30
6. jún 2009

ahojte 🙂
no mati, ked toto mi vide, tak tu stracam cas 😀 😀 😀 hej veru som zvedava, este daleko, kym budes vediet co to naozaj je 😉 len nech je zdravucke 😵

veru co je s ivicou? mozno je v anglicku a nema pristup alebo cas na pc, no snad su ok a zdravucky 😵

jaj a zabudla som na elizu, pisala,ze ako cmucka malicku aj ked je to dievcatko, ze uz ma velku tu prvu tak preto si to uziva....no veru, kebyze mam 3 tak asi toto by som zas ovela viac cmuckala 😵 😉

moniku co tetovacka?? fuguje, ci este nie? 😀 myslim ci ju aj vytrcas v plavkach 😎

janka a vy co? nechty si rozbehla?

iwanka
6. jún 2009

ahojte,

didi, nie osypky, ale reakcia na injekciu: teplota a potom rash a este k tomu mu idu zuby...

aj nam vychadzal podla prstena chlapec a aj druhy by mal byt:D

antoniab
6. jún 2009

ahoj 😉

baby dnes sme boli popozerat v mathercare co kolko stoji a tak a urobila som si taky zoznam co asi budem potrebovat co by som mala kupit tak ak mozte radte chcem sa opytat na odsavacku sopliku elektricku alebo na vysavac ina nepripada do uvahy inak sa poblijem a mali ste dychaci monitor alebo vysielacky a este som pozerala na odsavacku mlieka to potrebujem a sterilizator na flase 😒
ja som tam vydela tolko veci ze neviem co vlaste musim mat a co nevyuzijem nechcem nakupit hluposti a rozmyslam ze koncom leta by som zacala lebo v oktobri by som rada domov a niektore veci ma tu vydu lacnejsie 😕
inak kupovali ste veci dopredu moja mamina sa hneva ze to sa nema ale zas kedy to budem kupovat tak ja neviem chcela by som pozistovat co kde co treba a potom kupit ale neviem kde zacat 😝

timinka1984
6. jún 2009

ahojte 🙂 😉
ja vas chcem vsetky iba pozdravit..... 🙂 🙂 🙂 🙂

mne podola prstienka vyslo dievca a aj druhe ma byt a tretie chlapec....len kedy to stihnem...necham sa prekvapit.. 🙂

jankando
6. jún 2009

Ahojte baby

Antoni...gratulujem dodatocne k tehotenstvu...
a citam, ze uz snoris v obchodoch.. 😀
No mne tiez bolo odporucane nic nekupovat a nevedela som co s tym..ked mna to tak lakalo..v 4.mes som bola doma, tak som si kupila par plienok latkovych a 1 kosielku..kedze na mna bolo nakricane, ze nic a ja ze no a co v nemocnici, tak kamoskina mama na mna, ze sak manzel nakupi... 😖 noto by dopadlo... 😀
postupne asi v 5-6-7 mes sme zacali vsetko, postielku, kociar,sterilizator a vecickam som samozrejme neodolala..no a svagirna mi povedala, ze aspon ked uz mam nakupene,tak to nemam drzat v jednej izbe, kde spim.. 🙂
No a po porode sa dokupovalo.....hned a rychlo, neuvazene, babatko rastlo velmi rychlo..a nam novorodenecke vecicky ostali na kopy , esteze som ich uz skoro vsetky rozpredala na ebayi.. 😝 A to ked neratam kolko sme toho este podostavali z roznych stran.. 😉

dididi30
7. jún 2009

ahojte 🙂

matka, veru aj ja som vselico nakupila a kopec veci nemal, ale to ta neobide, proste sa ti nieco zapaci a kupis, ved tatkto si to vsetko vychutnavame 😵
odsavacku na sopliky, tu vysavacovu som kupila doma, tu som to volne nenasla 😕 no a cez net nelubim objednavat, tak som bola doma a doma som si take instrumenty nakupila 😎 je to super vec ani nevahaj, nezelam aby ste mali so soplikmi problemi, ale vies clovek nikdy nevie a predstav si od 5 mesiaca do toho 8 bol maly stale soplavy, lebo tie obycajne odsavacky nic nevytahali 😠 a ked som toto zacala pouzivat, klop klop nemame ziadne sople, pekne som mu vsetko vytahala a uz sa nam nic nevracia, klop klop 😉
dalej mathercare je dost drahy, ale zas co mi nedame pre deti nie?my sme mali postielku po malej 🙂 usetrili sme, mali sme aj kosik, ktory sa hupal, bracho nam kupil nepuzity ani raz, ved ani postielku nepouzivame, maximalne na ciste vysusene pradlo 😀 no a kocik ten sme vyuzili, uz mame druhy 😀

no jankando, to ti zavidim,ze si vsetko popredala, ja na to nemam, teda neviem to predavat, vies kolko mam oblecenia a nie len po detoch ale aj po nas 😒 ale beriem vsetko domov, popredat 😉
ale ja by som najradsej popredala rovno v mechoch, mam toho dost, tusim idem aj vyskusat tuna na koniku 😀

iwanka, tak zle ste znasali injekciu?? hm to aj nas caka a co to je vlastne za injekciu, som pocula,ze je to nejake humusna, pravda? 😕 thomasko mal po kazdom ockovani aj 3 dni teplotu 😒 tamca nemavala nic 😉

a co je janulka, co mas nove s drobatkom? 😵 rodicia uz odili? 🙂

janulka7
7. jún 2009

ahojte krasky.
tak my sme este stale kompletna rodinka aj s rodicmi. ale uz sa im to krati. teda asi by som mala povedat ze im. a tym aj mne skoncia zlate casy. ocino vari, mamina pecie, uz mi vycistila aj koberce.no proste rozpravka pre mna.
inak ja od soku ani neviem na co nas to ockovali. 😅 pichli ho do liecka ale ani reakcia ani nic. uplna pohoda. takze este ze tak.
baby nepoznate niekoho na matrike v bratislave? mam soky z vybavovania rodneho listu. ak to nestihnem do konca augusta tak to bude problem lebo sa nebudem moct vratit do spanielska co bude znamenat ze pridem o obe prace a to si nemozem dovolit. babulky ak mate nejakeho znameho prosim vas helfnite mi, lebo dalsi rok bez toho aby som sla domov uz nezvladneme. potrebujeme psichycky oddych a ten je mozny len doma pri rodine. no nic musim ist este sa neskor pripojim. posielame vam pusinky aj s Marcom a Chiarou.

dididi30
7. jún 2009

janul ahoj tak sa mas ako v bavlnke 😵 😀
kedy ta ockovali? hned po porode alebo az neskor, po porode je na stahnutie maternice..

no moj svagor je polis a cez neho sme, no ale poviem ti sranda to nebola...poslielam ti ip

iwanka
7. jún 2009

ahojte, ja som si vsetky potrebne ale aj nepotrebne veci kupila dopredu.
Viem, ze sa hovori, ze sa nema kupovat, ale po porode, ked ledva chodis, si navyspata, tak je posledne na co myslis ist s dietatom do obchodov a este ked kojis, tak mysiet na to, ze kedy bude jest a revat....no proste, myslim, ze je to o nicom.Je dobre mat zaklad doma, myslim kociar, autosedacku, oblecenie, ale nie vela, lebo babatko rychlo rastie a ked potom daco treba, tak uz ocino skoci.
Antony, myslim, ze odsavacku ti netreba kupovat, ja som nemala a som tu, kojila som, mala som aj pozicanu, lebo som skusala, ale velmi to bolelo.Keby ti trebalo tak si kupis, si vyhliadni, ze kde je najvyhodnejsia.
Co ti odporucam, aby si urcite mala nipple cream, ja som ho nemala,a treba ho od zaciatku, ked budes kojit, lebo budes kojit cez slzy jak ja.

A kocair, hlavne si vyber ten spravny, jaky potrbujes a hlavne cim mensi, mne sa najviac paci ten, co sa zalozi sedacka, lebo nemusis mat vanicku, je to praktickejsie a aj tak dieta vo vanicke nie je dlho....

Ja som mala velky a teraz sa ho neviem zbavit a odvtedy sme kupili uz 2 dalsie.

antony a vy sa uz potom vraciate natrvalo, lebo si spominala, ze bude robit na svk????

didi, no tejto injekcie som sa bala, tak som na to pytala aj lekarov a aj nurse potom, ale co, aj tak ti povedia , ze je to najbezpecnejsia cesta ako ochranit baby, je to MMR (mumps, rubella a measles). Dalsie ockovanie bude az v troch rokoch. Inac Filipovi vobec nikdy nic nebolo po ockovani az teraz to tak prezivame.

dididi30
7. jún 2009

iwanka, no tak to som zvedava, ako ta injekcia dopadne, uffff

ja som tiez mala odsavacku, nevyuzivala som ju to bol teda riasny humus, mna to tak bolelo, ale zas nietore baby bez nej nebohli byt, nietore to potrebuju a znesu ju 😉

teda ja som mala kociar kde sa napichovala sedacka, hm nikdy tam maly nebol, teda ja som nemohla zniest,ze je tak taaaaaaak pokrceny a tiez som gulila s ociami ako tam mozu mat anglicania deti, sak bodaj by neboli tak pokrudeni 😒 som proti sedackam na kociku 😀 ale vanicku som nemala, rovno sportiak a nebanujem, ako pise iwka, vanicka sa nevyuzije ale zas kazdemu sa nieco ine paci....

ozaj aj u vas leje 😕 celu noc a pred chvilou za zacalo 😠klasika doma na sk teplo a tu ochladenie, uplne naopak🙂

iwanka
7. jún 2009

didi, nie u nas slnecno, ale fuka studeny vietor.

este som chcela povedat, ze na detske veci vyuzivam dost carboots. ved sa to ani nevyuzije a ked dam len par poundov za to, tak to je super. Napr klokanku som tak chcela a mala som ju trikrat, normalne na svk stoji kvalitna aj tisice ja som dala za nu 5 libier, tak mi to vobec nie je luto. 😀

antoniab
7. jún 2009

tak ja vam dakujem

oblecko nejak neriesim nieco uz mam som kupila co to este ked som nebola tehu a nieco teraz povedsine dupaky a overali ale mam taku zmes od 0 az do roka lebo doma je to dost drahe uvazujem nad vecami nad pol roka rifle a bundicky a tak ale asi zajdem tiez tu na trh ked bude pekne a uvidim co budu mat minule sme kupili overal ja som velmi nechcela ale mm ze za taku cenu no stal 5libier tak nekup to a to bezovy na rocne babo prinajhorsom ho doma predam za take peniaze 😝

tak ja chcem kombinovani kociar aj s vanickou kedze to bude v januari a to bude este zima tak tu vanicku tak neprefuka uz davno sa mi jeden paci tak uvidim ako to dopadne hlavne ja nechcem davat za kocik nejake velke peniaze predsa len babo stoho vyrastie a kocik sa opotrebuje a pridalsom ako sa poznam budem snivat o inom 🙄 🙄

tu som pozerala na tie vysielacky a tu dychacu podlozku a sterilizator naflase to su veci ktore tu vychadzaju lacnejsie len ci su aj potrebne 😒

iwanka ano chcem sa pred porodom tak 3 mesiace vratit domov a uz ostat doma tak uvidim ako to cele dopadne neustale riesime byvanie a odtial to sa to neda proste ak chceme staviat musi ist jeden domov a zacat vybavovat papiere inak sa nikam nepohneme a premna to bude lepsie 😉

ja som sestrenkam pri kazdej navsteve svk nieco priniesla tak predpokladam ze budu chciet co to vratit tak sa na oblecko moc nehrniem a kocik tak mesiac pre porodom bude stacit postielku chcem nasu staru v lete ju vytiahneme ako vyzera a este mame nemocnicnu taku tu do 3 mesiacov malinku ta je uplne super
jedine co uvazujeme ze by manzel potom kupil take to lehatko hojdacie

ja len by som chcela mat prehlad co mi treba a naco radsej ani nemysliet pri druhom budem uz zbehlejsia 😀 😀

inak jankabo ja mam tiez veci co som kupila v spalni musim dnes hned tu tasku dat do druhej izby 😀 😀
a este raz vsetkym veeeeeeeeeeelmi dakujem

jankando
7. jún 2009

Anotni
no ja som sterilizator este neolutovala a to mam doma dva, jeden som si este pocas tehu zaobstarala od Aventu a jeden som mala pri odsavacke od Tommyho a tamten je len do mikry a vobec a mi nezdal, ale ten od aventu vyuzivam skoro denne...vlastne denne.. 😉
Co sa tyka kociara, tak ja som zvolila travel system a tam to bolo i o sportovej verzii i o zapichnutej sedacke a sice nie kalsicku vanicku, ale taky ten carry cot a podla mna bolo vyuzite suprovo..az kym nam ho nepotiahli... 😠 teraz uz len sortovu verziu...No a tiez som porti sedackam zapichnutym ...tiez sa mi moc nezdalo, ze take pokrcene to babatko tam vyzera.. ☹ takze som ten sposob ani nevyuzila, sedacku len do auta, a tiez carry cot este tak cca do 3 mes(mozno aj dlhsie) sme pouzivali, fakt mi nesedela ta sedacka...
Ale ako pisala Iwanka tusim, ten nipple cream som mala, dokonca tesne po prichode som mala zapal apredpisali mi na to kamilkovu mast, no nevyuzila som ju vobec, doma ju mam este v krabicke...
A vysielacku som vobec nemala, i ked som chcela, ..ale Petik spal a spi vkuse s nami..takze az taky tvrdy spanok zase nemam..a teraz ma uz sam on zobudi.. 😀

jankando
7. jún 2009

No a odsavacku som vobec nemala a ani nemam,..ale asi bude potrebna...
Vobec nemyslim na choroby,tak ich neprivolavam.. 😉
i ked pravdou je, ze sme uz mali raz take sopliky, ze konec, ale zvladli sme to bez nej...

dididi30
7. jún 2009

matka lehatko kojdecie mame v krabici, nechcel tam byt 😖 postielku vyuzivame na oprane, vysusene pradlo 😀 maly spi s nami 😉 monitor dych sme nemali ani som nemala v plane ho mat, ved uvidis, budes sa budit aj bez neho a ked bude kojit, tak ti bude lepsie, ak bude s vami hajat, teda ak budete chciet, nam to nerobilo a nerobi problem 😉ja furt kojim 🙄 😀

janka a tebe co ukradli kocik?? aj nam ukradli, po tamce 😠 no aspon bol dovod kupit novy 😉 teda ked bola mala 😀

tiez som dost skoro zacala nakupovat, ale to len oblecko, ostatne neskor, niesom poverciva, ale zas davam sem tam aj na povery, ale to malokedy 😀

dididi30
7. jún 2009

boze lehatko som myslela,ze hojdacie 😀 😀 uz som myslela na kojenie, asi mi to uz ide na mozog 😅

antoniab
7. jún 2009

no neviem neviem didi ale snami mimino velmi sapt nemoze moj manzel sa tak v posteli prehadzuje ze mi to lezie nanervy a nebere ohlady ze tam s nim niekto spi tak to male by sa nedozilo rana 😝 😀 😀

jankado tak super ja som tiez pozerala naten sterilizator od aventu len manzel tam ze ci do mikrosky nebude stacit ale ten elektricky sa mi pozdaval viac 😉

uz som pozerala aj na spalnu tak sme si nejaku vytipovali tak uvidime ako poriesia nasi izby sa tesim konecne na normalnu velku postel 😀 😀

janulka7
8. jún 2009

ahojte krasky. hlasim sa kym este vsetci spia. maly je od rana culy, nejako sa chce rozpravat teda pocuvat co mu ja vykladam. 😉
didi mne to zacnu nasi vybavovat hned ako pridu domov toho 13.6.len dufam ze to vsetko bude hotove do konca augusta.lebo mi prepadne aj letenka aj praca bude v prdeli.
matka ja som odsavacku vobec nevyuzila ani pre dcerke a ani teraz. bolelo to ako svina.sterilizator som nemala ani nemam a nechyba mi.myslim ze najviac sa oplati investovat do kocika lebo ten vyuzijes najviac. pre dcerke som mala 3 . 😅 a 😅 z ten posledny bol fakt super.a terazsom radsej zaplatila viac ale mam kocik co som s nim nadmieru spokojna.trojkombinaciu.radsej si dokupis potom ako vyhodit ko`pec penazi za veci co ti budu na nic.ale kopcu oblecenia sa nevyhnes. 😉 to sa neda. lebo je take krasne kupovat na miminka. 🙂

janka196
autor
8. jún 2009

cafte kocky. joj som tu dlho nebola lebo som mala 4 dni robiho prec. nasi su na dovolenke tak som bola busy s carlinkou. uz budem mat viacej casu tak vam potom napisem viac

ale jednu novinku musim lebo mi bok rozrazi hehe. baby ideme sa s robim zobrat. asi uz na buduci tyzden. sak viete ako len taky jednoduchy obrad, rodicia a svedkovia.. potom dajaka vecera a mozme ist na svadobnu cestu hehe

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre