Voľno pre otca. Ma na to nárok?

avion
11. aug 2007

Ahojte chcem sa spytat ako je to s uvolnenim z prace pre otcov? Maju narok na slobodny den (platene volno) alebo nie? Ak ano, kolko?

emjee
11. aug 2007

pokial viem maju narok na "volno" = nevyhnutny cas na odvoz manzelky do porodnice (neviem, ci je to platene alebo neplatene, treba pozriet zakonnik) a inak asi nic 😝

jejke
11. aug 2007

Moj znamy si vybavil OCR, teda "opatrovanie clena rodiny", mal to zaplatene
ako volno, vyuziva sa to ale z inych dovodov, myslim ze choroba alebo rekonvalesencia, teda potreboval to zdokladovat od lekárov... 😉

adetka
11. aug 2007

avion... staci, ak donesie potvrdenie z nemocnice, pripadne od tvojho gynekologa... ze sprevadzal manzelku pri porode... tusim (moj si na ten den zobral dodatocne dovolenku)... tak isto, ako ked vas bude s dietatkom sprevadzat na rozne vysetrenia... staci potvrdenie od pediatra, ze sprevadzal na vysetrenie vase dietatko (to viem iste, lebo my sme boli so 6-tyzdnovou Mirkou na kontrole v Bratislave)...

avion
autor
11. aug 2007

dakujem za rady. cize potrebuje vsade priepustky?

alexandra
16. aug 2007

avion alebo dovolenku..

moncika15
15. dec 2007

ahojte a to tyzdenne volno pre otcov uz sxvalili? bolo by to fakt dobre lebo v prvyx dnox treba pomahat novopecenej mamicke a treba si toho drobca poriadne uzit 🙂 😉

lul
22. feb 2008

pytam sa to iste co moncika - uz to tyzdenne volno pre otcov plati? aby si nemusel cerpat svoju dovolenku? potrebujem to surne pre kamaratku vediet.. dakujem

emogeon
23. feb 2008

lul ziadne tyzdenne volno nasi otcovia nemaju..
musia cerpat dovolenku...

elinka27
24. feb 2008

adetka, nasmu v praci vobec neuznali ze malemu robil doprovod ked sme boli u lekarov, a to chodime dost casto,lebo maly sa narodil predcasne a chodime stale ma kontroly hoci mu nic nieje.
Ale kedze som ja na MD mam s nim chodit ja a hotovo, proste mu to neuznaju 😖 A pritom mame lekarov 30km od miesta bydliska, tak by mi dobre padlo keby nas tam vozil,ale bohuzial 😒

elise
24. feb 2008

podľa zákonníka práce má každý kto je zamestnaný 7 kalendárnych dní v roku na sprevádzanie rodinného príslušnika k lekárovi, lekár to označi priepustkou (samozrejme že iba v pracovný den a zamestnávateľ neuzná ak ide zamestnanec na nočnú) a dalších 7 dní ked ide k lekárovi sám

elinka27
24. feb 2008

no ano,ale pokial som ja doma na MD tak mu to proste neuznali ked by isiel s malym on, iba ak by doprevadzal mna.

alami
24. feb 2008

elinka- to je neochota zamestnávateľa, uznať mu to mali, ale je im to asi podozrivé, prečo nejdeš ty. My tak tiež niekedy ideme obaja, ak treba, alebo je muž doma s malým, keď ja idem k dr. so starším a pýtam pre neho lístok. a uznajú mu.

elinka27
24. feb 2008

ved ide o to,ze je lepsie ked sa do vedlajsieho mesta netrepem busom aj s kocikom ked ma on moze odviest, skor si myslim,ze problem je v tom,ze chodime casto podla nich, pretoze maly je predcasne narodeny a vyzaduje sledovat u roznych lekarov.Ale zasa muz robi v armade a maju pohotovost vyhlasenu, tak asi aj preto robia drahoty.