Vonku by malá odišla s hocikým. Prečo to tak je?

krasotienka
12. máj 2009

Dopredu sa ospravedlnujem ak je na túto tému niekde zodpovedané , ale nenašla som to....
Prečo je to tak.Doma je mi stále za pätami, ale akonáhle sa dostaneme do spoločnosti o mna prestáva mať záujem.Odišla by preč s hociktorým cudzím človekom...
Kedy sa pre dieťa stáva mama mamou jedinou na svete?
Hoci do piatich mesiacov bola len pri mne spokojná, ale ako začala chodiť tak je jej jedno kam a s kým ide - hlavne nech chodí 😖
Trošku ma to mrzí.Nedávam jej dostatok lásky?Ja neviem.....

zuzu31
12. máj 2009

ale krasotienka, toto by si chcela? ved sa od nej nebudes moct vzdialit ani na krok. ja si myslim, ze to neznamena, ze ta tvoja dcerka nema rada, ale jednoducho chce spoznavat svet a paci sa jej, ked ju niekto vezme na ruky a poukazuje jej svet. naopak, tes sa z toho, ze tvoja dcerka je odvazna a nie je tak naviazana na mamu, ze place, len co sa mama vzdiali na dva metre. vyrasta z nej sebavedoma bytost, tak bud´t stastna 🙂

petronilla
12. máj 2009

Ahoj krasotienko,moje malá je v tomhle naprosto stejná,doma za mnou pořád běhá jak pejsek a venku o mě ani nezakopne,jen když má hlad,žízeň,nebo je unavená a potřebuje se pochovat,ale to jde ke komukoliv,kdo je po ruce.Natahuje ruce k lidem,co vidí poprvé a jde k nim do náruče.Ale to je asi povahou,syn je úplný opak doteď....není tak společenský,když na něj někdo promluví,sklopí hlavu a je to mazel pořád 😉
Tak neboj,určitě to není tím,že by jsi dcerce dávala málo lásky 😉 🙂

u2jana
12. máj 2009

ahoj, no tak nasa je taka ista...
s manzelom sa smejeme, ze kto nosi, ten u nas vede...
mozno je to tym, ze k nam chodi vela navstev, takze je zvyknuta na ludi, ale ona je celkovo taky dost "nemojkavy"typ... ked si ju dame rano do postele, ze pritulit, tak sa hned zvrtne, a lezie prec...

pietra
12. máj 2009

krasotienka a to by si radsej chcela dieta, ktore sa bez teba odmieta pohnut co len krok? 😕 Ved to, ze ma zaujem o inych ludi predsa neznamena, ze jej u teba nieco chyba. Bud rada, ze sa neboji. Podla mna je to s takymito detickami lahsie ako s utiahnutymi, ktore sa nechcu pustit maminej sukne

krasotienka
autor
12. máj 2009

Ja nehovorím, že by som chcela aby sa nevedela bezo mna ani na krok pohnúť, ale aspoň nejaký ten záujem by mohol byť.
Napriklad, keď sme u mojej svokry: ona s ňou chodí atď predú popri mne a po chvíli zahlási: a to ti maminka ani nechyba?To ma vie najviac dožrať. ☹

prasiatko30
12. máj 2009

krasotienka - ale potom ti ide na nervy svokra a nie to ze dcera sa zabavi aj s inymi ludmi 😀 bud rada ze je spolocenska a keby bolo treba tak ju mozes aj nechat s hocikym inym a nebude ti robit sceny. moja je tiez takto naucena a dokonca ked je poblizku tatinko tak maminka moze ist do vecnych lovisk, dokonca maju take cinnost a vychadzky ked chodia len oni dvaja a ak sa nahodou priberiem ze idem s nimi tak mi hned povie ze mama nie len tatino - a ja cela stastna 😀 😀 😀 aspon si mozem uzivat

mousunek
12. máj 2009

to je normalni, malej taky doma kouka co kde delam a jestli si ho nejdu vzit nahodou na ruku a jak prijde navseva kouka kdo novy s nim bude blbnout a kouiho bude moct kousat 😀

verapa
12. máj 2009

ahoj kraso. naše mládě je zase krapet závisláček, jen u mojí mamky je vklidu a já si aspon občas stihnu díky ní uklidit, jinak to mám s řvoucím dítětem za zády. Jinak bubla taky žačla projevovat potřeby výrazněj až teď, každé dítě je je jiné. Kdby ybyly všecky stejný nebylo by o čem kecat..
A pokud te prudí svokra tak není chyba v dítěti...

zuza.m
12. máj 2009

no presne.cele dni sa malemu venujem ja a ja.ked je doma muž tak ho len sem tam podrži pohra sa snim na 10min.a to je všetko a maly ked ho vidi tak sa porad trase čo chce ist za nim.ked ho držim na rukach alebo ked s nim chodim.hned sa pyta k nemu.ale ked snim chodi muž tak ku mne ho ani nehne.to iste aj vonku.ide s hocikym.neboji sa navštev ani cudzich .to je celkom fajn ale niekedy by som naozaj potrebovala aby sa pytal ku mne,(ked je u niekoho koho nemusim) a vduchu hovorim plač a plač a on nič.a tu mamu tak mrzi že si ho vlastne dieta ani nevšimne. 😔 tak že sa viem celkom pekne v citit ku krasotienke

pietra
12. máj 2009

mna na navstevach vzdy tesilo, ked si ma mala nevsimala a plne zamestnavala hostitelov 😀 aspon som si oddychla. A je mi jasne, ze ked ju potrebujem dat postrazit, tak nie je problem. Ked sme napr. u mojej mamy, uz od dveri bezi za nou a ja sa stavam vzduchom. Ale ked oddidem a o take dve hodiny sa vratim, bezi mi naradostnena v ustrety 😵
predsa kazdy z nas potrebuje obcas "vypnut" a venovat sa aj niekomu inemu. Mozno blbe prirovnanie, ale vy ste tiez stale nalepeni na svojom partnerovi? predpokladam, ze ked idete na navstevu, tak sa venujete aj ostanym kamaratom a este to neznamena, ze ste prestali lubit. A tak je to aj u deti, buduju si socialne kontakty. A vzdy je lepsie, ak nemaju problem s inymi ludmi vychadzat, ako sa ustrachane krcit u maminej sukne

krasotienka
autor
12. máj 2009

zuzi, presne toto som mala na mysli.Ja som s nou v kuse 24 hodín denne sama.Manžel chodí na tyzdnovky do roboty. Alebo žeby som jej bola natoľko "okukana"? 😀
Každí je iní ale ja by som chcela byť ten najdôležitejší človek pre ňu.Je to sebecké?

pietra
12. máj 2009

krasotienka, ale ved si pre nu ten najdolezitejsi clovek 😉 to neznamena, ze ked ide za inymi ludmi, ty pre nu nie si dolezita. Ale potrebuje aj spolocnost inych ludi, nie len teba

denduska
12. máj 2009

krasotienka, uplne ta chapem 😉 ..moj muz robi od vidim do nevidim, ale ked pride domov, mala uz leti stvornozkuje s vrtulou v zadku k nemu...a ked mi ju da ze si ide vyzut topanky, spusti u mna reva normalne ma odtlaca prec od seba a taha sa k nemu... cakala by som viac pritulnosti od niekoho s kym prezivam dobre aj zle a venujem mu vsetko na svete😠 😀 s nim zazije len dobre, tak mozno preto..je to 15 minut, tak je to asi pre nu vzacne, predsa len mna ma vzdy poruke kedy si zaziada.... minule som ich nechala samych, isla som na dve hodiny prec...a ked som sa vratila, ani sa na mna neusmiala a pritulila sa k muzovi.... som sa rozplakala poviem ti.... 😒
Ale je to u deti normalne si myslim...su jednoducho zvedave 🙂

denduska
12. máj 2009

no a presne, muz ma kolegynu ktora ma malu dceru a manzel chodi na tyzdnovky...a ze mi odkazuje nech ma to nemrzi, lebo cez vikend aj ju vlastne dieta uplne ignoruje....

krasotienka
autor
12. máj 2009

hm, ťažký to život mamy....Je to asi aj pravda s tým , že vlastne ja ju vychovávam, čiže ju aj vyhreším občas aj zvýšim hlas keď robí niečo čo by nemala a manžel príde cez víkend trošku sa pohrajú a zasa len ja ju kŕmim, uspávam ..... 😝

zuza.m
12. máj 2009

no baby to ziram som rada že to nemam len ja take dieta. 😅 😀 .
už som myslela že je chyba vo mne 🙄 .že ma až tak nelubi ako by mal. 😔 😢
ale ako vidim je to uplne normalne 😎 a som teda o volačo sppokojnejšia . 😒 .
denduška.presne to iste som urobila aj ja dala som ho včera svokre a ja som si upratovala a reku nech ho trošku omrzi babka a on nič.aj ho omrzela už sa začal jedovat ale žiadne pytačky neboli.že by sa silou mocou drapal ku mne.ešte sa sice nestalo že by plakal ked ide ku mne ale musi sa velmi premahat. 😅 suseda ma maleho že sa od nej nevie odlepit a už ma 2roky.všade kam id evykrikuje aj Ty ako že mama.take to je mile.no ja sa toho asi nedočkam.stale čakam tu uzkost 8mesačnych a nejako nechodi. 😅 .asi u nas ani nedojde. 🙂

prasiatko30
12. máj 2009

zuza.m - tak ja som prave z toho mala vzdy paniku ze by som mala dieta ktore nie je schopne sa odo mna odlepit a ja budem musiet chodit ako s priveskom uplne vsade ani minuta volna - vsak to je horsie ako nocna mura 😝 😝

zuza.m
12. máj 2009

no ja by som zase bol arada keby bolo na mne dieta zavisle.to maš aspon pocit že ta potrebuje ked ti to tak často dava na javo.ja ten pocit nemam.ked že je spokojny aj s uplne neznamimi ludmi.ine je to ked sa zobudi a nieje tam znama tvar.alebo ked zaspava.v tedy sme potrebny rodičia ale inak nie.a myslim že ak by ho niekto uspaval v kočiku tak ani tam niesme potrebny. 😅 možno je to vekom alebo povahou .neviem.ale je to uplne vyrovnane dieta.možno tym že som ho nenechala vyplakat a stale som ho nosila.

roana
12. máj 2009

krasotienka - naše malá je úúúplně to samý jako vaše, ve společnosti je za hvězdu, ani mě nezná, a doma by se ode mě nehnula... A když přijde večer domů manžel, tak mele furt dokola táta táta.

Dokonce když jsem ji kojila, tak vzala prso do ruky, koukĺa na něj a povídá: "táta..."

levik82
13. máj 2009

roana 😀 😀 😀
ja krasotienku a zuzi uplne chapem 😉 tiez by som brala niekedy viac prejavov lasky a toho ze som ta najdolezitejsia na svete. a ked sa drobec na niekoho usmeje viac ako na mna uz zierlim 😅 chore nie? 😅
ale na povzbudenie - ak to je tak tak to je preto ze v tom cloveku ktoreho kvazi odmietaju (neviem ako inak to nazvat - nevsimaju si ho???) citia najväcsiu istotu a vedia ze tam proste stale bude a neboja sa ze by zmizol a pod. proste su si nim isti. a ostatnymi nie. takze to az take zle nie je 😉 ci? 🙂

teeuwe
13. máj 2009

hahaa...to mi presne pripomenulo situáciu, keď bola moja prvá dcéra malá a prechádzali sme sa po námestí, len som sa stavila pri novinovom stánku na sekundu som sa na ňu nemrkla a už odchádzala s jednou pani ruka v ruke preč 🙂a keď som bežala ako kôň za ňou, ešte sa rozplakala, že so mnou nejde nikam. Cítila som sa ako tyran 🙂heh