Voš papierová - Staublaus. Pozor na ne!

mechurik
8. okt 2009

http://www.schaedlingshotline.de/frameset.php?u...

máloktorá domácnosť si všimne, ale vyskytujú sa už na slovensku, v BA tiez pomerne často, a dokonca aj v novostavbách. malo ľudí ich pozná, sú veľmi maličké, priesvitné, niektoré lietajú niektoré lozia.
treba upovedomiť občanov, že spoôsobujú aj astmu, prosím poposielajte si to. keď sa pozriete doma, napr. na wc, lezú po zemi, sú veeeľmi maličké, a aj po stene, ale veľmi málo ich vidieť. sú pre človeka neškodné, ale nie je to príjemné, ak sa rozšíria cez panely a škáry domu do všetkých bytoviek. postreky sú iba na čas, potom sa znova objavu 🙂

aginkka
9. sep 2011

no nazdarek, tak jedine co neznasam je hmyz ktory neviem ako vykynozit ☹ dnes som si sla pre nieco do skrinky aaaa plno drobnych vosiek...som myslela ze ma šľak trafi... este som si pamatala ze volakedy u babky na starom papieri som to videla, tak vzala som handru, vrelu vodu, vysavac a HURAAA NA TO!!! Jemne som povyberala jednu vec za druhou a zaostrenym zrakom ako slimak som čumela ktora bodka sa pohne - nech mozem zautocit... vsetky pudingy, korenie a pod. veci co boli balene v sackovej forme boli ok, tak som kazdulinku jednu vec povysavala a dala do igelitovej tasky, nakoniec som dosla ku krabicke -morska sol a zospodu krabicky 😠 😝 😝 😠 ich bolo pozehnane, co som nechapala ako vosli do soli... patrala som po ich ,,mravenisku" ako som to nazvala, pretoze kazdej veci treba prist na koren, takze som hladala lozisko (kedze doteraz cca 2 tyzdne dozadu sme problem s tou pliagou nemali) a nakoniec huraaa objavila som zdroj - krupky- pred cca mesiacom som kupila drobne krupky do polievky 2 sacky, z jedneho som polku uvarila a bolo vsetko ok a teraz som pozrela druhy-este nerozbaleny a myslela som ze odpadnem-chodiace a hybajuce sa krupky-to znaci ze zo supermarketu som ich musela kupit uz napadnute, TAKZE POZOR NA TO!!! hned som volala mamine ci nema s tym skusenost a ona ze mam to zabalit do sacka a hned vyhodit a vyutierat vsetko vrelou vodou a ak mam tak aj savo - klasicke co sa dava aj do vody, vsetko som vycistila len vrelou vodou lebo savo nemam, spravila som prievan a nechala skrinku otvorenu a dokonca som nasla na pantoch male ,,mravenisko" ci ,,vosisko" tak som vysavacom najsilnejsim prudom povysavala a prebehla nim aj celu skrinku aj vedlajsie. v dalsej som mala muku ale chvala Bohu tu som preosiala a zda sa byt ok, takze som si tuto pliagu priniesla zo supermarketu, mamina ma este varovala ze vsetko co tam kupim ako hrach, sosovicu, krupy a pod mam poriadne pozriet a ak v sacku vidim ako keby troska muky tak si mam vsimnut ci sa v tom sakli nieco nepohybuje lebo ta mucka moze byt uz pozostatok z toho co ta pliaga rozozrala ☹ po cisteni som nasla este par kuskov a tie som handrickou alebo prstom ci vysavacom znicila...uvidim zajtra co bude...dal by Boh nech sa toho zbavim...vyhodou je nas suchy byt, tak verim ze sa tej havedi u nas nezapaci...drzte mi palce 😉

judita12345
15. sep 2011

hojte, pridavam sa do skupiny zufalych . my ich uz dost dlho mame v dome. najviac po stenach, ale v poslednej dobe už neviem čo mam robiť už vysávam aj stenu ako sa mam toho zbaviť poradte niekto ☹ .DAKUJEM

lukinka26
15. sep 2011

*Ahojte, pripajam sa aj ja do skupiny zufalych, byvame v novostavbe ani nie rok, a su vsade, je pravda, ze mame doma vlhko, pouzivame aj odvlhcovac, ale plesen sa nam aj tak robi. Hlavne v satniku, v podkrovnych miestnostiach a tak. Haved som objavila hned od zaciatku, prave teraz som skoncila upratovanie v spajzi medzi potravinami, vsetko skoncilo v kosi, policky som nastriekala biolitom na mravce a lezuci hmyz tak som zvedava, zdalo sa ze podochli no uvidim. Tak isto v prutenych kosikoch, po stenach, na kuchy nskej linke no proste vsade. Mam male dieta a dost sa bojim, neznasam hmyz:(((((((, ak nieco pomaha tak budem velmi vdacna za pomoc.

libka1
16. sep 2011

@opicamartyna nemohli to byt mole? nam sa take uliahli pod garnizou, takou tou kolajnickovou co je prisrobovana o plafon, objavovali sa na plafone sem tam a nevedeli sme skade sa beru az kym sme nesli malovat a muz neodmontoval garnizu a tam sme ich nasli pekny hufik, fuj... potom sme zistili ze to boli larvy mole 😝

aissha
9. feb 2012

Ahojte,aj ja sa pripajam,byvame v novostavbe,kade chodim tam zabijam tie potvory,najprv sa mi objavili v kuchyni za kuchynskou linkou,zivili sa zrejme plesnou,ktora sa mi tam vytvorila zrejme z vlhka,plesen sme odstranili,no chrobaky nie,z kuchyne sa presunuli do celeho domu,najviac ich nachadzam na vypinacoch,parapetach a na stenach.uz som z toho zufala,ako sa ich zbaviiiiiiiiiiiit??????

client
19. jún 2012

@blata Ahoj mne veľmi pomohla jedna dezinsekčná spoločnosť a háčiky z drogérie Teta proti molom a roztočom. Skús ich , či zaberajú, návod nájdeš na obale.Rozhodne do normálnej skrine treba dať 2 háčiky, do väčšej 3. Na dno skríň daj biely papier aby si videla či je to účinné. Snaž sa čo najmenej otvárať skriňu do ktorej si zavesila háčiky, max 1 krát denne. Dajú sa dať aj na police a do zásuviek. Ak ti pomôžu háčiky aspoň trocha volaj 0903716080. Môžeme sa porozprávať.
Debunka

setinca
6. jan 2013

@client
Prosím ťa môžeš napísať o aký prosriedok sa jedná , viacerím by to pomohlo.Vopred ďakujeme

matka317
11. jan 2013

ahojte, máme to tiež v dome, najprv som mala malé biele chvostoskoky v kvetoch, nastahovali sa ku nám s orchideou, co som si kupila, po roku mi nezabral prvy prostiedok na vyhubenie, tak som kupila novy(používa sa aj na mandelinky na zemiakoch) zatial som ich po troch dnoch nasla len v jednej kvetine, zrejme to je dalsia varka ktora sa kukli, takze budem zase zarabat postrek, hadam sa ich zbavim, a teraz som nasla na stenach dokonca aj tieto vši, podarilo sa mi ju odfotiť asi na 40krát...svine malé... už som ich totizto mala aj pri posteli na skrinke a bollo ich tam tisicky, zistila som totiž že stena za skrnkou(40cm na výsku) bol malý flak plesne, tak nastriekala som ju savom na plesne, tym postrekom na mandelinky a zda sa na chvilku som sa ich zbavila, ale zrejme podla toho co citam sa mi znova objavia....
Takze nakoľko nemôžem schladiť dom na 0 stupnov az na tri dni a vykurit na 40 stupnov sa m tiez nepodari asi si napojim fen na predlzovacku a budem behat po kazdej skarke.....

miuska49
13. júl 2013

ahojte, ja ich mam hlavne v kuchyni a kupelni. su hlavne na parapetnych doskach, kuchynskej doske a napr. je ich stranse vela pod prestieranim na stole.
stale to vysavam, umyvam.. Napr. ich mam aj na strope (mame drevene stropy) a normalne mi zo stropu padaju na zem, do drezu, no proste vsade.
neviem cim to je, lebo tu v dome byvame uz pol roka a dovtedy nic az posledny mesiac. nasli ste nejaky sposob ako sa ich zbavit?

miuska49
15. júl 2013

@rebekinka ahoj, chcela som sa spytat, ako si na tom, podarilo sa ti tej havede nejako zbavit? ja uz som fakt na nervy, mam ich vsade, uz si nahovaram, ze ma vsetko svrbi upratujem a vysavam ich aj niekolko krat denne. :( prosim poradte.

rebekinka
15. júl 2013

@miuska49 to s tym sa neda níc urobit ☹ su vsade tiez stale vysavam ale to je na níá ked dovysavam otocim sa a zas lezu ☹ tiez uz som zufala ☹

rebekinka
15. júl 2013

@miuska49 ak na nieco pridete dajte mi prosim vediet ako ich vyhubit ☹

miuska49
15. júl 2013

@rebekinka presne, teraz som prisla z prace a hodinu som ich vysavala a presne ako hovoris, otocim sa a lezu zase. normalne som vcera v noci nemohla kvoli tomu spat, som mala hrozny pocit, ze vsade lezu, ale citala som ze nestipu, tak dufam, ze sa tuto noc vyspim. nasla som niekde na diskusii odporucanie na pripravok K othrine, tak zajtra kupujem a vyskusam, keby to pomohlo aspon na polovic bola by som stastna, ale som si ista, ze v zime ich tolko nebolo.

rebekinka
15. júl 2013

@miuska49 Ano oni vyliezaju hlavne, ked su take horúcavy ☹ ☹ ak Vam to pomoze dajte mi prosim vediet ☹

miuska49
15. júl 2013

urcite dam vediet, ako vidim, tak vy s nimi bojujete uz niekolko rokov. Je ich v zime ozaj viditelne menej? ja to neviem este takto porovnat, my tu byvame este len od februara. vy mate dom, ci panelak?

miuska49
16. júl 2013

@rebekinka zdravim, takze K othrine ciastocne zabral, ale napriek tomu som nasla aj zive na prac. doske, ale nasla som ich aj velmi vela mrtvych na podlahe. za par dni budem vediet ci to skutocne zabralo, ale kazdopadne som rada, ze som ich vela znicila. u nas vyliezaju z neobyvanej povaly, ktoru mame zateplenu slamou, takze tam sa im asi paci. Na povalu chcem pouzit prostriedok atak formigator, ktory by ich mal vyhubit od zdroja, tak pevne verim, ze to zaberie. Ak mate aj vy nejake tipy budem velmi vdacna, vela zdaru pri likvidacii

miuska49
17. júl 2013

@lukinka26 ahoj vidim, ze si pisala pred rokom a pol, tak sa chcem spytat, ci sa ti tie potvory podarilo zlikvidovat? pevne verim, ze ano. potrebujem nejake pozitivne spravy, lebo podla diskusii som dost skepticka, ale nechcem s tym hmyzom zit :(

miuska49
17. júl 2013

@meinkonka ahoj prosim ta, ako si na tom teraz podarilo sa ti ich zbavit? ja snorim na nete uz niekolko dni. Hlavne sa pytam ludi, co vidim, ze tu pisali pred dlhsou dobou, aby som vedela, ci mam aspon nejaku sancu sa ich zbavit.
dakujem

meinkonka
17. júl 2013

@miuska49 ahoj, si ma zaskocila, som musela dozadu studovat, k comu tvoj prispevok patri 😀 . asi som sa ich ani nezbavila, na stenach ich este stale sem tam vidno, inde uz nie, predpokladam, ze sa ich uz nezbavim, kedze mame stary dom a podla mna je to tym. mm kadzy cca pol rok deratizuje dom, tak sa mi zda, ze ich je pomenej, ale vlastne uz som si zvykla 😝 😀 😀

miuska49
17. júl 2013

@meinkonka ahoj dakujem ti velmi za odpoved. som momentalne v stadiu, ze od vsetkych zistujem, ako su na tom po dlhsej dobe. aj my mame stary dom, ktory sme prerobili a byvame tu od februara. vcera sme celz dom vystriekali s pripravkom proti hmyzu, ale stale su tu nejake tie potvory zive. Hlavne v kuchyni, behaju aj po linke a stale su na jedalenskom kute. Najvacsiu paniku mam, z toho, ze su v spalni a ze ma v noci polozia (co je asi blost vzhladom na to, ze su tak malicke a staci, ze sa ich dotkem prstom a je po nich), uz si predstavujem vselico 😀 , stal sa zo mna paranoik 😉 .
vy ste ich tiez mali aj na inym miestach ako na stene?

miuska49
30. júl 2013

@matka317 ahoj ako si na tom teraz v lete? u nas sa momentalne strasne premnozili a uz neviem, co s tym, budem vdacna za akekolvek rady ako sa ich zbavit.

matka317
30. júl 2013

Ahoj, no ja som sa pred dvomi tyzdnami prestahovala z rodinneho domu (kde su este stále aj v kvetoch chvostoskoky aj po stenách vsi papierove) do bytu na 7 poschodi. Bála som sa, že si ich tam donesiem, ako prvé som poometala všetky steny a vydezinfikovala celý byt. A ešte v ten den som ich tam pár našla. Usúdila som že jednoducho v starších stavbách a dokonca už aj v nových su premnožené, a je v podstate nemožné sa ich zbaviť. Jediné čo neznesú je teplota pod 10 a nad 40 stupnov. Čo sa bohužiaľ nikdy nepodarí dosiahnuť. Aj keby sa podarilo (v týchto príšerných horkách opustit byt a nechat ho poriadne rozpálit,tak keď sa znova dostanes na normálnu ľudskú teplotu, tak sa ti dostanu od susedov. Chvostoskokov som si myslela, že som sa zbavila, pretože som všetky 🙂 3 kvety presadila, keď som si ich sťahovala do bytu. Avšak po týždni pri prvej návšteve som dostala orchideu, kde boli aj chvostoskoky. Takže musím znova všetky 🙂 4 kvety presádzať 🙂 S tými svinami už asi budeme musieť žiť s vedomím, že ich každý deň budeme likvidovať 🙂

miuska49
1. aug 2013

@matka317 boze to mi ani nehovor, mne sa tieto vosky popierove rozmnozili po celom dome, mam ich uplne vsade, po podlahe su ich tisicky, mam pocit, ze sa rozmnozili v tychto horucavach. mam kupeny atak fumigaor, nemas nahodou vyskusany? dufam, ze to zaberie. U nas mam pocit,ze idu z povaly a podla mna ako su take horucavy, tak sa tam premnozili a preliezli mi cez dreveny strop do domu. V zime tam normalne mrzne, takze preto tu vtedy neboli.
Keby tu boli v malo mnozstve, tak mi to nevadi, lebo su take malicke, ze si ich ani nevsimnem, no bohuzial, ja uz si ani nic nemozem nechat na kuchynskej linke, lebo okamzite sa tam zhrknu, no proste pre mna hrozne volaco, stale upratujem, ale bezvysledne, uz sa tu v dome ani necitim dobre, potrebujem nejaku radu ako sa ich zbavit :( :(

matka317
3. aug 2013

no skor si myslim, ze sa po zime premnozili a unikali aj na povalu, kde si ich vobec nehubila a teraz kedsu na povale, vysoke teplotytak sa ti stahuju nizsie kde je chladnejsie, preto sa ti teraz zda ze sa ti premnozuju, oni sa len stahuju. S Atak Fuminaorom skusenosti nemám. Ale ked sa ti to s nim podari. Daj mi prosim vedieť.

miuska49
4. aug 2013

@matka317 ahoj, takze vcera sme vyfumigovali cely dom aj povalu. Povalu sme mali od min. roka zateplenu slamenymi balikmi, ciyze, co nikto vtedy netusil, sa nam rozmnozili v slame a cez dreveny strop na preliezali do domu. Slamene baliky sme vcera vsetky pracne povynasali a celu povalu aj dom sme vyfumigovali. Nasla som ich vsade mrtvych, cize dnes generalne upratovanie od rana. Dnes som nasla par zivych, ale je to asi jedna desatina z toho co ich tu bolo. Povalu musime este povysavat s technickym vysavacom a pouzit uz normalnu izolaciu, po dokonceni izolacie asi este raz vyfumigujeme a dufam, ze sa ich nadobro zbavime. Inak som citala, ze maju farbu podla toho co jedia a nase boli uplne svetle, ako ta slama na povale, tak dufam, ze zdroj som zlikvidovala a teraz vyhubim uz len tie co ostali. Ak mas aj ty este nejake tipy ako sa ich zbavit, daj vediet prosim.

timietinka
8. aug 2013

@iwka6 ... cauko, tie male chrobaky (velmi male priesvitne najprv sa mi zdalo, ze iba lozia, ale oni aj skaču) - zbavila si sa ich nakoniec nejako, alebo este stale ich stretavas? 😕 Vdaka

miuska49
11. aug 2013

@timietinka ahoj, my sme ich mali uplne vsade porozliezane, teraz uz ich vidim, iba ak ich vyslovene hladam, co som neskutocne rada, pretoze oproti predchadzajucemu mnozstvu je ich tu mozno tak 10% a to tiez dufam, ze sa ich casom uplne zbavim, pevne nervy prajem.

iwka6
16. aug 2013

@timietinka ahoj, odstahovali sme sa, syn bol stale chory. Pod nami susedia mali steny cele zelene od plesne, setrili na kureni, takze som uz potom ani neskusala zbavit sa ich, to by museli vystriekat vsetky byty. Byvate v novostavbe??

timietinka
3. sep 2013

@miuska49 a @iwka6 Dakujem Vám za spravičky 😵 A mius, co ste proti tomu robili? Co si na ich likvidaciu pouzila? Mam pocit, ze uz im zachutila aj omietka pod strešnym oknom 😠 ... Iwka, ano, byvame v novostavbe. Mylis, ze kurenim by sa ich dalo zbavit? A ako sa ma po odstahovani teraz Tvoj syncek? Je na tom lepsie? Myslis si, ze ich pritomnost vplyvala na jeho zdravie? Dakujem Vam

miuska49
3. sep 2013

@timietinka takze odkedy sme vyhadzali slamu z povaly, dali novu izolaciu, vsetko vydezinfikovali, su prec. uz dobre tri tyzdne som ziadnu nevidela, cize u nas bol problem slama na podkrovi. Vsetkym pevne nervy v boji s havedou 🙂