Vplýva káva na kojené dieťa? Čo si o tom myslíte?

benabianca
2. júl 2007

Ma kava nejake ucinky na kojene babo?Ja sa jej akosi neviem vzdat a nemam pocit,ze by mojej Biance nieco robila.Uz je asi celkom neskoro sa na to pytat,kedze ma 5mesiacov.Ale nam dokonca v nemocnici pocas tehotenstva a aj po porode nosili kavu.Co si o tpm myslite vy?

monkula
4. júl 2007

Ahojte, tak pridávam svoju odpoveď aj ja 🙂 Kávu pijem ráno, obrovskú a zabijaka. Chiarke to neprekáža a ano kofolka podvečer. Spí celú noc...
A to som jedla už aj paradajky, nektarinky, pomaranče, mandarínky, pravdaže, pozorovala som, či sa malá nevyhádže.
lilyk a nemá Marianko potničky? Inak pekné meno, ja som ho mala vybraté pre chlapca 😅 😅 😅

lilyk
4. júl 2007

monkula dakujeme za "pekne meno" mame ho po tatinkovi kedze sme sa nezhodli na inych, tak sme sa dohodli ze ked sa nedohodneme bude mat jeho meno 😀

monkula
4. júl 2007

lilyk, tak to bolo aj u nás, Ja som chcela Samuela, Sebastiána, Martina a muž každé meno ofrflal, tak malý dostal meno po ňom Jaroslav. 🙂
A ako mu hovoríte?

lilyk
4. júl 2007

mon, hovorime mu Majko, ja som chcela Lukasa, manzel povedal ze len cez jeho mrtvolu, ze Lukas-sukas 😖 , pacil sa mi aj martin, tomas, jemu daniel atd...a Chiara sa mi velmi paci pre dievcatko 😉

monkula
4. júl 2007

Ďakujem, ona je Chiara Christine 🙂 Zase sme sa nevedeli dohodnúť, Ja som chcela Chiaru, muž Kristínku a takto to dopadlo 😀 😀 😀 😀

lilyk
4. júl 2007

mon, tak to je zlateeeeeee, no super 😉

loren
5. júl 2007

zienky v porodnici nam davali meltu nie normalnu kavu, a aj ja si myslim ze jedna kava slabsia nic nepokazi treba to odsledovat na babu kazde reaguje inak. nasa mala ma tri mesiace a ja vpohode zjem napr. jahody aj pomaranc aj paradajky a nic a to nas strasili v nemocnici ze to nesmieme jest pokial kojime ako na ktore dietatko to plati .takze vyskusat a ak nic tak je to ok 😉

bleskovka
5. júl 2007

loren presne tak, ja som v Nemecku, nic mi v porodnici o obmedzeniach pri kojeni nevraveli a tak od zaciatku jem uplne vsetko - ved nakoniec cim pestrejsia strava, tym viac vitaminov v mliecku a malemu absolutne nic nie je. A ta 1 slaba kava denne je tiez ok.

monkula
5. júl 2007

Ahoj lilYk, je niekde nejaká téma, kam prispevaš? Rada by som si s tebou pokecala a nechcem kaziť túto tému. 🙂

lilyk
6. júl 2007

ahoj mon, chodim do "Junovcatka 2007" ked sa da a Majko mi to dovoli 😉 pridaj sa, vsetky baby su tam super a radi ta privitame 😀

lilyk
6. júl 2007

mon zabudla som dodat v teme " 🙂 Spolocny termin"

dadulka19
6. júl 2007

...kávu som v tehu fakt nemusela...ale teraz si dám jednu nescu denne 😉 ,malá je v pohode. 🙂 ...vadí jej hrášok.....a pod.

zuzpidka
9. júl 2007

Ahojte. Ja mám 2 a pol mesačného syna, kávu nepijem, ale kapučíno alebo 3v1 pijem skoro každý deň jednu-dve šálky. Zatiaľ mu to nerobí nič. 😉

melory
9. júl 2007

neviem posudit odborne ci kava vadi a ci nie, ale v kave je kofein a dieta by teda nemalo spat, ja pijem kavu, 3x denne a deti spinkajuuu.

medvedik21
11. júl 2007

ahojte
kavu pijem jednu nesku viac mliecnu a po kojeni
skor ma zaujimaju ine jedla..maly ma brusnu koliku tak pijem feniklovy caj,rascovu polievku a skoro nic ine..je fajn ze vy na detoch vidite co im nesadlo..ja to nemozem sledovat lebo brusko boli a boli..nemate skusenost s tymito kolikami..ze kedy to polavi a ci vobec..som z toho hotova..mame 3tyzdne ☹

benabianca
autor
11. júl 2007

ahoj medvedik,moj syncek mal to iste,kolika od 2.tyzdna,ani lieky nezaberali,musel si to preplakat,skus masirovat brusko a cvicit s nozickami,kruzive pohyby tak aby si pritiahla nozky k brusku.Moj maly zaspaval dokonca tak,ze som mu nozky dvihla k brusku a drzala,len tak zaspaval(niekolko tyzdnov).mas pocit,ze sa to po fenyklovom caji zlepsuje?moj bol totiz besny a plakal este vic,tak somho vysadila.

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mywiel
18. dec 2008

Ja pijem cerealnu alebo normalnu ale bez kofeinu lebo v noci by mi mala nespala a kofein si myslim aj tak malemu babu nie je prospesny. Raz za cas si dam s mierou coca colu tam je tiez kofein ale nie vecer. 😀 😉 😝

mywiel
18. dec 2008

Medvedik ak ma koliku skus vynechat kravske mlieko, my sme mali koliky 3 mesiace, viem je to o drzku. Razca vraj u niektorych babatiek tie koliky zhorsuje, fenykel som nevidela ziadny rozdiel, co nemozeme zarucene su jedle gastany z toho velmi prdka a place. 😒

mywiel
18. dec 2008

Medvedik v 4 tom mesiaci to fakt polavilo, oni z toho vyrastu. Odvahu drzim palce. Nam pomahal teply kupel trosku. 🙂

saska.t
18. dec 2008

kym som bola tehu kavu som pila 1x denne normalnu, ked som porodila pila som nesku bez kofeinu lebo mala aj tak malo spala tak som si netrufla aby nebola celu noc hore. Ale Dr mi povedal ze 1x denne mozem aj normalnu po kojeni ...

adoracion
18. dec 2008

Ja nemozem ani kavu ani colu, malicka je potom nejaka divna nechce spat a rozhadzuje ruckami nohami presne akoby som jej dala vypit nejaky energeticky napoj. Tak som to poriesila pijem capuccino a caj aj tie trosku s unavou pomahaju aj ked porovnat sa to neda.

spathiger
18. dec 2008

Tiez pijem kavu, 1x, max. 2x denne. Moc mi sice nechuti, no inak by mi rozdrapilo hlavu. Je pravda, ze maly toho moc cez den nenaspi a je aj dost neposedny. Uz ma aj napadlo, ci to nebude z toho kofeinu :o). Ale ked som kavu vysadila, tak sa nic nezmenilo. Co sa tej vyssie spominanej skorice tyka. Tak ta obsahuje v urcitom mnozstve sekundarny metabolit kumarin. Je kvalitnejsia skorica - Ceylonska, ta ho ma ovela menej ako Cinska "Cassia" - cca 4g/1kg. Akurat ziadny vyrobca asi neuvadza aku skoricu vo vyrobku pouzil. Ale netreba sa bat. Kumarin sa v kazdej skorici vyskytuje prirodzene, takze ziadna panika. Len jej netreba zjest kilo, to by vas mohla rozboliet hlava. A este taka pikoska z netu - tehotne by vraj nemali pouzivat etericke oleje s obsahom skorice. Mohlo by to vyvolat porodne bolesti...

mywiel
18. dec 2008

S tymi éterickymi skoricovimy olejami mas uplnu pravdu. 😅

sirinka
18. dec 2008

ja pijem kavu raz denne...kvalitnu, slabsiu a s mliekom... ked som velmi vycerpana a unavena, dam si aj dve...

pikoko
19. dec 2008

ja som si prve mesiace davala na kavu pozor, pila som len bezkofeinovu, ale dlho som nevydrzala asi od 5 mesiaca pijem normalnu kavu aspon 2 x denne.Inak ja som pila kavu aj pocas tehotenstva- inak by som to v praci nevydrzala.Myslim, ze malej to vobec neprekaza.

moni83
19. dec 2008

Ahojte ja pijem nescu bez kofeinu s mliekom niekedy aj 2krat denne a mala nema ziadne problemi. A capucino dokonca obsahuje viac kofeinu ako kava bez kofeinu.

sirinka
19. dec 2008

ja teraz pijem jednu dve kavy denne...bez nej sa neda a ja aj dost na kave ficim... 😎

cessy
19. dec 2008

ahojte, ja nepijem vobec, maly mi zle spinkava tak to ani radšej neskušam...a ani mi kava nechyba 😉

stvura
20. dec 2008

No normalnu nie, lebo ta malemu nerobila dobre este ked bol v brusku {stale som vracala este i v neskorsom stadiu tehotenstva}, takze pijem cakankovu kavu alebo meltu. Ta sa i odporuca na podporu tvorby mliecka.
U svokry som si dala raz bezkofeinovu Nescu, no maly bol na druhy den taky vyhadany na tvaricke, ze radsej ani tu nebudem pit.