Vplýva káva na kojené dieťa? Čo si o tom myslíte?

benabianca
2. júl 2007

Ma kava nejake ucinky na kojene babo?Ja sa jej akosi neviem vzdat a nemam pocit,ze by mojej Biance nieco robila.Uz je asi celkom neskoro sa na to pytat,kedze ma 5mesiacov.Ale nam dokonca v nemocnici pocas tehotenstva a aj po porode nosili kavu.Co si o tpm myslite vy?

mracik
2. júl 2007

ja pijem kávu aj teraz, ale len jednu šálku denne - so šľahačkou a škoricou 🙂
na malom som si najprv odsledovala, či mu nevadí, teda či nespí horšie, keď ju pijem, ale nejaký rozdiel som nepostrehla

dorotka
2. júl 2007

nam primar na antolskej hovoril ze dve slabe kavy neublizia
mracik skor skorica sa neodporuca

benabianca
autor
2. júl 2007

ja pijem 2-3 denne,mala spi az az,takze so spankom to zrejme nema velmi spolocne,aspon u mojej malej nie

benabianca
autor
2. júl 2007

to vazne,skorica?preco?

benabianca
autor
2. júl 2007

a co este by sa nemalo len tak mimochodom?

dorotka
2. júl 2007

neviem ale uz som to videla vo viacerych zdrojoch naposledy v mama a ja special tam bola dokonca aj vanilka
a tusim som kedysi davno citala ze vo velkom mnozstve by skoricu nemali ani dospely ze sa z toho hlupne

mracik
2. júl 2007

hehe, tak ja by som už mala byť riadne vymletá, lebo škoricu dávam skoro do každého koláča, do palaciniek, na kaše... aj v aromalampe mám rada škoricu s mandarínkou 😉 ale to už nie je o káve, že?

wladka
2. júl 2007

mracik.. 😕 myslis, ze skorica??

ja mam 2 vysoke, idem na doktorat.. a skoricu milujem, mozno aj prehanam s jej mnozstvom 😅 .. ostatni clenovia rodiny ju nemozu ani citit, kedze ju davam do vsetkeho.. 😀 ..myslim, ze to je hlupost.. ze sa z nej hlupne..

inac, kavicku som zacala od 3mes malinkej.. jednu denne, s mlieckom.. naozaj, treba sledovat.. mojej to nic nerobilo, spala az priveeelmi dobre.. 😉

benabianca
autor
2. júl 2007

mozno kava na spanok pomaha,aj ja po nej dobre spim 🙂

zuz11
2. júl 2007

ja kavu nemozem 🤐 na malu to ma ucinky 😔 a na mna nikdy nemala 😔 ani kofcu a kolu nemozem 😔

benabianca
autor
2. júl 2007

zuz11-co to robi malinkej?

zuz11
2. júl 2007

trpi nespavostou 🤐 a potom je velmi velmi mrzuta 😔

dai
2. júl 2007

ludia - ked uz mate takuto temu - sice budem odbiehat od kavy - tu nastastie nelubim, takze neriesim 🙂 co si myslite o cokoladke? mal niekto z vas s nou problemy?
ja som mala gestacnu cukrovku - som sa 4 mesiace tesila, ze porodim a ide sa na poriadnu studentsku pecat a teraz kvoli kojeniu zase nemozem? ☹ myslite ze by uskodila?
nam v porodnici inak davali kakavko aj kavu... tak neviem...

mracik
2. júl 2007

dai ja si myslím, tak ako s kávou - treba odskúšať, či sa malý po nej nevyhádže
ja si dám občas jednu-dve kocky, malému to nevadí, kurnik, si ma navnadila, hneď si idem dať 😀 😀

benabianca
autor
2. júl 2007

dai-vraj cokolada nafukuje(babo).Ja ju jem skoro kazdy den a moja Bianca vyzera byt spokojna.Podla mna to skutocne je na ditati,co znesie.Ani brokolica jej nevadi.Zato vajicko si nemozem dat ani jedno ☹ .

dai
2. júl 2007

no - asi skusim maly kusok a uvidim
inak predvcerom som mala laskonku - som si neuvedomila ze je tam kopu arasidov a orechov - a pohodka...
co sa mi neosvedcilo je rasca - chudatko male, na druhy den sa nevedela malinka doprdkat ☹

titkovamiriam
2. júl 2007

Mne lekar povedal ze dve slabe kavicky sa mozu.Inak jedla som aj cokinu aj orechy a tuk-tuk ziadny problem.Kojim do teraz!

benabianca
autor
2. júl 2007

rasca-tiez sa nevieme doprdkat

zuzidr
2. júl 2007

baby o tej racsi....všetci hovoria že mám jesť vajíčkovú-rascovú polievku,je vinikajúca na tvorbu mlieka.už som si ju spravila,je pravda,že prsia naliate,ale malá len bombardovala 😀

benabianca
autor
2. júl 2007

moja vajicka neznesie,az place z toho a ma uz 5mesiacov,tak byjej to nemalo tak vadit

bleskovka
2. júl 2007

ja som tiez mala dilemu-kavu ano ci nie? ale taktisto nam ju davali v porodnici a zistila som, ze malemu vobec nevadi. Ked je unaveny, zaspi aj po kave, samozrejme, dam si len 1 rano a dost. A co sa tyka tych jedal, co ma a nema kojaca, ja sa podla toho vobec neriadim, jem uplne vsetko, co mi chuti a maly je spokojny. Niekde som citala, ze v juznej Amerike predsa jedia zeny napriklad vela pikantneho a dobre je... Tak som si vzala priklad, jem vsetko 😝

kamilecka
2. júl 2007

Ja ked uz fakt mam chut na kavu tak si robim meltu-teda tzv biela kava,je super a dokonca podporuje tvrobu mliecka.

eros
2. júl 2007

mne hovorili 2 kavy za den a take capucino aj viac x za den mozem,ale mala spi v pohodicke bo si dam rano a poobede dalsiu 😉

jenis
3. júl 2007

Tak ja som zo zaciatku nepila vobec, ale potom okolo tretieho som zacala jednu denne a teraz si uz dam aj dve. Stale po kojeni ked zaspi, nech to nie je uplne cerstve. Mala je v pohode, a jedla som vsetko okrem kapusty a strukovin, no a citrusy. O orechoch som nepocula 😒

zuzula
3. júl 2007

Ja si robievam rano bezkofeinovu nescafe a takisto ked idem v meste na kafco alebo cappuccino tak si dam bez kofeinu. ja rozdiel necitim a chuti mi to aj tak 🙂

veroni33
4. júl 2007

Niekde som citala, ze v bezkofeinovej kave je viac nejakych potencionalne nebezpecnych latok ako v kofeinovej. Inak ja si tiez davam ranajsie presso so strasne vela mlieka a myslim, ze uplne v pohodke. Potraviny uz jem vsetky, dokonca som minuly tyzden robila kapustnicu. Aj citrusy uz mas vyskusane, zacala som asi pred mesiacom. Jedinne co nejem, su mak a orechy - vlasske a mandle a arasidy, lebo po vlasskych sa nam Filip raz vyhadzal, tak sa bojim skusat.

benabianca
autor
4. júl 2007

tak ja jem aj orechy a malej to nevadi,citrusy uz tiez(pomoze jej to niekedy kakat),co ale neznasa je pizza napr. a pikantne veci 😒

lilyk
4. júl 2007

ahojte, baby ked sa malinky vyhadze tak sa vyhadze cely alebo len hlavicka, moj ma dnes nejake pupaciky na tvaricke a vcera ich nemal, myslite ze to je z niecoho co som zjedla? dakujem za rady.

zgurkaa
4. júl 2007

Ja pijem kavu od zaciatku, najprv som zacala so slabsou a teraz pijem tajkeho zabijaka 😀 a mala pokojne spinka. Ani kapustnica jej nevadila, skor surova kapusta, hrach a zo zaciatku mlieko.

lucqa
4. júl 2007

ja pijem kavu bezkofeinovu, aj kofeinove malinovky pijem, ale len trosku, lebo tie vraj maju viac kofeinu ako kava.
Ale ako je to so strukovinami? Hrach mu nevadi. Ale fazulu a sosovicu sa zatial bojim.