Vražda mladého muža

kocurik16
22. feb 2009

zavraždili nám známeho a nevieme sa vysporiadať s pocitom,že niekto dokáže vziať život mladému človeku,otcovi rodiny,len tak náhodou.Aký je váš názor?

kotenko
22. feb 2009

Urcite by som v nasom state uzakonila jedno: smrt za smrt (umyselnu)... Na zivot nema pravo siahnut nikto!!!!!

alon111
22. feb 2009

jednoznacne smrt za smrt.

sue
22. feb 2009

Kocurik, hovoríš o tom asistentovi trénera? 😔
Úplne ma mrazilo, keď som si včera pozrela TV noviny 😔

mirka414
22. feb 2009

je to smutne 😔 oko za oko...

halienka
22. feb 2009

Kotenko, presne toto som povedala včera keď to dávali v správach o tom asistentovi trénera, no čo takému vrahovi patrí? Nepoznáme síce okolnosti, ale keď ho niekto zabije na prechádzke, tak tam podľa mňa buĎ išlo o plánovanú vraždu, alebo nejaký psychopat dostal skrat a prvého koho zbadal dopichal. Ani jeden s takýchto už nemá čo existovať medzi slušnými ľuďmi - tiež som za smrť v takomto prípade. 😒

bibula
22. feb 2009

zial nie je prvy ,ani posledny-vzalo ta to preto tak,ze si ho poznala....ale kazdeho mrtveho predtym niekto poznal,ku niekomu patril....
tiez som zvykla odsudzovat,ale preco,ved aj vrah ma svoju hlavu,svoje svedomie-dostane sa mu to /toho ,co mu patri....

jancia
22. feb 2009

na zivot nema pravo siahnut nikto, kotenko to mas pravdu ale asi ani na zivot vraha... to by sme sa vratili do stredoveku nie?
podla mna je horsi trest odsediet si zivot za mrezami ako rychla a bezbolestna smrt, hm 🙄

ale zakony u nas by sa mali sprisnit, to je jasne...

kocurik neviem ako sa s takym niecim vysporiadat, myslim ze sa to neda, vraj liek na to je odpustenie ale to je velmi tazke a nie kazdy to dokaze a preco vlastne? 😕 ale myslim ze predsa len plati ze bozie mlyny melu pomaly ale iste, a aj ked na prvy pohlad sa to nezda ale pomelu... to sa neboj... 😔

hasleerka
22. feb 2009

no ja by som tiež bola za oko za oko, ked som minule pozerla súdnu sien a ten arogantny hajzel zabil toho taliana ... toto som v správach nepozerala, len som to započula, je to hrozné

ale neboli by sme potom aj my tí zlí, čo zoberú život

babulka
22. feb 2009

Kocurik, pozerala som to vcera v spravach, je to hrozne. Velmi pekne sa o nom vyjadrovali kamarati aj kolegovia z futbaloveho klubu. Musel to byt vyborny clovek a kamarat. ☹

janka1874
22. feb 2009

no ja súhlasím s týnm život za život
ak ho totiž posadíme do vezenia budeme ho živiť m daňoví poplatníci a tebe niekto dá len tak 3 krát denne teplú stravu posilku zadara a ešte aj kultúrne zvdelávanie? a najnovšie prerábajú veznice pomali na hotel no tak tohoto mám fakt dosť a ešte si potom požiada za dobré správanie o skrátenie trestu a ide von a myslíš že opäť nezabije no o tom pochybujem znie to síce kruto ale keď si dovolil len tak zabiť tak to v hlave nemá v poriadku a preto si nezaslúži žiť
to je aspoň môj názor

berni
22. feb 2009

to akoze co ma byt zivot za zivot, vsak sme ludia, mame zakony, ktore su niekedy velmi slabe, ale aj tak, ja by som ich poslala urcite robit do bane, alebo nejaku tazku robotu dozivotne, aby pomahali spolocnosti a nie aby zili z nasich dani v teple, v suchu, syti......
ale urcite nie trest smrti...to potom aj ti co by vykonavali trest smrti tak by boli vrahovia a to predsa nechceme?vsak?

monkula
22. feb 2009

MM s ním v mladosti hrával futbal.... Vraj to bol veľmi dobrý človek...

hasleerka
22. feb 2009

presne berni, tak som to aj ja myslela ... poslat ich na sibír

berni
22. feb 2009

hasleerka presne tak alebo do kamenolomu 😠

mywiel
22. feb 2009

Neviem to posudit lebo nastastie som osobne nic také nezazila ale pre vraha moze byt ta jeho smrt skor vykupenim nie? Asi by som bola za dozivotie, ale tiez pre niekoho kto zazil takuto smrt blizkeho sa mu to moze javit, ze to nie je dostatocné potrestanie a ze si vegeti vo vaznici. V Amerike zas odsudili na smrt aj nevinnych ludi lebo dokazali tam najst dostacujuce dokazy a pritom ten clovek bol nevinny. Myslim si ze toho vraha nemoze nik dostatocne na zemi potrestat aby to utisilo smutok rodiny tej obeti, ale verim na karmu a urcite si to sam raz na vlastnej kozi zazije co sposobil. Je to tragédia ked niekto takto zomrie. Uprimnu sustrast. ☹

sue
22. feb 2009

Ročne nás väzni stoja 16 000 eur... nech si na to hajzli zarobia 🙄 😠 😠 😠 😠

mirka414
22. feb 2009

dobre nech su v base dozivotne,ale dat ich makat do bane,holymi rukami,aby vedeli co je trest..robit cesty a podobne veci,ale hlavne zarobit si na seba a na zradlo.

mywiel
22. feb 2009

Veru mali by byt uzitocny spolocnosti a tazko pracovat. 😠

liliandax
22. feb 2009

je to hrozna tragedia. ja poznam jeho zenu, nechce sa mi verit, ze medzi nami chodia taki ludia, co su tohoto schopni

alon111
22. feb 2009

a minimalne na 16 hodin denne a ku azbestu nech tu medzi nami dlho neboli 😠

kocurik16
autor
22. feb 2009

MM s ním poľoval v jednom združení,bol to človek ,čo bol stále pripraveny pomôcť,pokiaľ to bolo v jeho možnostiach. Ja som ho poznala viacmenej cez manžela,ale či ho bolo treba doviesť domov,alebo čokoľvek iné vždy podal pomocnú ruku.Neviem si ani predstaviť,čo môžu teraz prežívať jeho rodičia.
Najhoršie je to,že ked ho aj chytia dostane pár rokov,za dobré správanie mu polku odpustia a žije si dˇalej, bez ohľadu nato,že zničil jednu rodinu.Ja by som mu dala bez mihnutia oka smrť.On si s právom na život svojej obete starosti nerobil,tak ja by som ho naľutovala. Aj je jeden človek čo povedal,že ho zabije,ked ho pustia z basy.

jancia
22. feb 2009

zabije ho a bude vrahom aj on... nezavisle na tom koho zabil...
clovek by nemal vziat druhemu zivot, ked mu ho ani nedal... bohuzial sa to ale deje a horzne je ked umru nevinni, deti a pod.
ale my v tom musime najst silu a neznizit sa na uroven vrahov... ☹
netrufam si vsak tvrdit co by som robila keby sa take nieco stalo v mojom okoli... urcite by ma premohla velka zlost a tuzba po pomste... ale to je zacarovany kruh 😔

bashka
22. feb 2009

ja som definivne za smrt za smrt...a kludne budem aj katom 😠 vrah nema co robit na tomto svete 😝

bashka
22. feb 2009

...a vobec by som to nebrala tak, ze teraz som ten vrah ja...bola by to moja robota...a kolko ludi by dostalo pracu 😵

tomaslavka3
22. feb 2009

vysporiadat sa so smrtou je asi najtazsie v zivote,pretoze ten clovek sa uz nikdy nevrati medzi nas.Ja si neviem predstavit ani to,ze raz mi zomru rodicia a nie,ked niekto niekoho zabije a rodina ho caka,ze sa o chvilku vrati ...

prasiatko30
22. feb 2009

no vsak problem je v tom ze ich aj odsudia aj na 100-200rokov a nakoniec za dobre spravanie ich pustia za 15 r alebo aj menej. ja som sa minule pohorsovala pri pripade jedneho teroristu (spanielsko) chlapik mal na rovasi nieco okolo 20tich mrtvych a pustili ho ani nie po 19rokoch na slobodu - pri tom bol odsudeny na viac nez 100rokov a po prepusteni mu to nevychadzalo ani na rok za obet 😠 cloveku bolo z toho na nic - akoze odkaz spravodlivosti - cim vacsi pocet ludi zabijes tym ti to lahsie prejde 🙄 a takychto pripadov je kopec ked pocujem tie akoze ukazkove tresty za vrazdu na 300r do basy tak sa musim az pousmiat lebo viem ze ten clovek aj tak viac ako nejakych 30 rokov byt v base nemoze. a to nehovorime o mladistvych - ti maju su za 2-3r na slobode a je po treste ☹

berni
22. feb 2009

bashka vedela by si v klude prist domov medzi svoje deti, rodinu s tym vedomim ze si dneska povedzme zabila 2ludi, ze si mala celkom dobry den v robote, ze len dvoch? 😕 mne to pride dost blbo 🙄

to bolo dakedy v staroveku oko za oko, zub za zub... to civilizovani ludia nerobia sice civilizovani ludia nezabijaju, su to chori ludia, ale my nemusime byt....

kocurik16
autor
22. feb 2009

viete,v našej rodine sa stala tragédia v 1975,kedy sesternicin manžel zabil jej mamu,ich dcéru a nakoniec sa pokúsil o samovraždu.Nepodarila sa mu, dostal rozsudok smrti.Viem,že to bola rana pre jeho rodičou,ale on bol tyran od detstva a svet mal istotu,že už to nikdy neurobí.Nedávno som našla fotografie z miesta činu boli čiernobiele,lebo farebné známy nechcel dať,ale poviem vám,že hľadieť nato nebola sranda.človek si všetko pripomenul ,ja som mala 13 rokov ale naviem zabudnúť na tú malú rakvu iba 6 ročného dievčatka. Možno aj táto udalosť prispela k tomu,aby som bola presvedšená o tom,že vrahovia nemajú mať žiadne právo na život,tak ako ho nemali ani ich obeti.

bashka
22. feb 2009

berni, jasne, pohodka 😉

mame v rodine tiez pripad, kedy manzelka zavrazdila svojho manzela a este jednu pani, motorovou pilou ich chcela este po vrazde rozpilit... dovtedy si normalne zila, vychovavala 3 deti a zrazu, ked sa toto stalo tak ju uznali za psychopatku nesvojpravnu, akoze chudatko malinke, odsuzila si 2 roky vo velkom zaluzi na psychiatrii, kde si nenormalne uzivala, mali tam taky veget ze az a potom ju pustili domov...normalne domov...tak toto co je.

trixi
22. feb 2009

ahojte, je to velka tragedia a patrim k tym, co si myslia, ze trest smrti by mal byt pre tych najhorsich zlocincov-vrahov. Pokial trest smrti existoval aj ti darebaci mali nieco coho sa bali a mali respekt. A dnes? Niekto urobi financny podvod a dostane viac ako vrah (pokial to nie je politik 😒 ). A este ak ma vrah dobreho obhajcu, tak mu dokaze pomoct a dostane minimum. Obdivujem ludi, ktori dokazu odpustit taky strasny cin ako je vrazda.
Preco ma mat pravo na zivot napr. taka "zruda" ako ten slovensky pedofil, ktory znasilnil a potom brutalne zavrazdil toho 8 rocneho chlapca v Cechach? Pri vynasani rozsudku plakali aj sudcovia. Mal by trpiet tak ako jeho obet. A ze bude trpiet vo vezeni? Taky clovek netrpi, taky clovek nema cit a nevie co je to bolest.